Jak používat depilační pásky na obličej

Jak na depilaci voskem pomocí voskových pásek

Depilace voskovými pásky je snadná, pohodlná, praktická a poměrně levná. Jak se říká, výhody jsou zřejmé. Ne každý je však může používat. Voskové pásky je třeba vyzkoušet na sobě, abyste zjistili, zda je můžete použít, nebo se poohlédnout po něčem jiném.

Voskové pásky jsou k dispozici pro depilaci doma i v salonu, takže na trhu existuje několik druhů. Profesionální proužky jsou vhodné pro odstraňování chloupků horkým voskem. Jsou vyrobeny z těžké bavlněné tkaniny a dodávají se v rolích širokých maximálně 5 cm. Protože je pohodlnější depilovat každou část těla pruhem o určité délce, řemeslník odstřihne z role tolik látky, kolik je potřeba. Připravený vosk se nanese na kůži v taviči, pak se na horní část nalepí takový prázdný proužek. S jeho pomocí se snáze zachytí vrstva vosku a odstraní se spolu s chloupky. To vše můžete dělat i doma.

V prefabrikovaných pásech je vosk již nanesen na papír (nebo bavlněnou tkaninu, ale ty jsou méně časté). K dispozici jsou standardní střihy. 20 cm dlouhé na ruce, nohy, břicho, záda a 7 cm dlouhé na obličej a oblast bikin. Nejvhodnější jsou proužky z celulózy, spunbondu nebo jiného netkaného materiálu.

Vyrobit si proužky není složité. Jako podklad lze použít papír (pergamen, pauzovací papír) nebo přírodní látku (len, bavlna). Nepoužívejte syntetické tkaniny, nemusí se snadno sundávat a mohou způsobit podráždění. K dispozici jsou studené voskové tuby, které můžete použít okamžitě, nebo suché kapsle či tablety, které je třeba před použitím rozpustit.

Výhody a nevýhody

Voskování neboli depilace voskem je poměrně snadná procedura, kterou lze provádět doma i v kosmetickém salonu. Nežádoucí účinky jsou minimální, bolest je také minimální.

Pomocí depilace obličeje můžete rychle odstranit knírek nad horním rtem, vyhladit oblast mezi obočím, na bradě a tvářích.

Depilace v salonu i domácí depilace mají mnoho zřejmých výhod.

 • Snadné použití. Spotřební materiál pro voskování je snadno dostupný. K odstranění přebytečných chloupků na obličeji není třeba navštěvovat salón.
 • Vysoká rychlost aplikace. Veškerá manipulace netrvá v průměru déle než 15 minut.
 • Prodloužený účinek. Depilace voskem odstraňuje nejen povrchové chloupky, ale i chloupky skryté pod kůží. Výsledky zůstávají viditelné po dobu 4 až 6 týdnů, postupem času vlasy viditelně řídnou.
 • Možnost depilace v zónách. To je výhodné v případě obličeje, protože růst vlasů není příliš rovnoměrný a liší se délkou a tloušťkou. Někdy je pro dosažení nejlepších výsledků nutné kombinovat horké a studené metody.
 • Lze použít opakovaně. To funguje obzvláště dobře s voskovými pásky. Pro dosažení dokonalé hladkosti pokožky je lze aplikovat opakovaně.

Kromě výhod má očkování i nevýhody. Patří mezi ně bolestivé pocity, které se mohou během zákroku objevit. Někdy se objevují příznaky zarůstajících chloupků, které způsobují zánět. Voskování není vhodné v případě, že jsou nežádoucí vousy příliš krátké, například po holení. Někdy může depilace voskem způsobit podráždění a přetrvávat dlouhou dobu.

Jaké voskové pásky zvolit

Abyste se ujistili, že jste si pořídili správné voskové pásky pro odstranění chloupků, je důležité zvážit účel lepicí pásky. Univerzální pásky pro odstranění chloupků na všech částech těla jsou zřídkakdy účinné.

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků s depilačními pásky, nehledejte nic jiného než model Omnibus; depilační pásky jsou speciálně navrženy pro danou oblast.

Podívejme se, která značka je vhodná pro konkrétní oblasti.

 • Pokud plánujete depilaci voskovými pásky na citlivých místech (bikiny, obličej, podpaží), kde je vaše pokožka nadměrně citlivá na vnější podněty, doporučujeme Veet Suprem Essence. Dodává se v praktických proužcích 5×10 cm. Základ proužků tvoří přírodní esenciální oleje a minerály, které spolu s odstraněním vegetace umožňují nasycení a výživu pokožky. Na konci ošetření pleť doprovází příjemná vůně růží.
 • Pro těžko přístupné nebo citlivé oblasti můžete použít proužky Beauty Image a Byly Depil Advance. Je speciální, protože má vysokou hustotu přilnavosti k pokožce a pomáhá odstraňovat chloupky, které jsou okem neviditelné. Proužky kopírují jakýkoli tvar těla, takže můžete dosáhnout maximálního účinku.
 • Pokud hodláte depilovat méně citlivé oblasti, jako jsou ruce a nohy, doporučujeme použít klasický proužek o standardní velikosti 10×18 cm. Mezi oblíbené a populární modely patří produkty těchto značek: Veet. Byly. Parissa. Pásky jsou přesně ty, které obsahují přírodní složky, vitamíny a oleje, které poskytují komplexní péči pro různé typy pleti.
READ  Chladnička Beko již nemrazí ani nechladí

Jak pečovat o pokožku po ošetření?

Ačkoli jsou voskové pásky naprosto bezpečné, působí agresivně na citlivou tkáň, takže domácí procedura často způsobuje podráždění.

Abyste minimalizovali riziko zánětu, musíte se o pokožku dobře starat:

 • Ihned poté ošetřete chlorhexidinem a použijte zklidňující krém nebo gel.
 • Dva dny po depilaci se neopalujte.
 • Ošetřete kůži dvakrát chlorhexidinem během dvou dnů po ošetření.
 • První tři dny nepoužívejte drátěnky, abrazivní prostředky, houbičky a houbičky na vlasy.
 • Po třech dnech použijte přírodní peeling pro zvýšení účinnosti manipulace.

Při použití voskových pásků v oblasti bikin byste se měli na 2-3 dny vzdát nošení syntetického spodního prádla.

Kontraindikace

Voskování je procedura, která má určité kontraindikace. Zejména se nedoporučuje ženám, které čekají dítě, zejména v pokročilém těhotenství. V tomto období dochází k hormonální nerovnováze, která prudce zvyšuje citlivost pokožky. I ženy, které jsou zvyklé na depilaci voskem, mohou během zákroku pociťovat nepříjemné pocity, které mohou být pro dítě škodlivé.

Neměly by se uchýlit k depilaci a dámy, které trpí kuperózou. Jejich kapiláry jsou křehké a lámavé, snadno se poškodí, když se z nich strhne vosk. Drobné červené cévy viditelné přes kůži mohou být příznakem. Ženy s tímto problémem mohou potřebovat jinou metodu odstraňování chloupků.

Pokud užíváte léky na ředění krve, trpíte cukrovkou nebo zánětem žil nebo plánujete odstraňovat chloupky z míst těla, kde jste se léčili s rakovinou, je třeba při depilaci voskem s depilačními pásky postupovat opatrně. V těchto případech byste se měli o depilaci poradit se svým lékařem.

Nekombinujte depilaci voskem s použitím silných peelingových přípravků. Patří mezi ně například salicylová nebo alfa-hydroxykyselina. Aktivně odstraňují odumřelé kožní buňky a zjemňují a zcitlivují pokožku. Při depilaci voskem existuje vysoká pravděpodobnost silného podráždění, modřin nebo dokonce krvácení. Před depilací voskem je třeba přerušit používání těchto přípravků. Čím vyšší je koncentrace účinné látky, tím delší musí být interval.

Nepoužívejte vosk pro osoby, které požily alkohol nebo kofein. Jako stimulanty zvyšují citlivost pokožky a mohou způsobit její následné podráždění. Ze stejného důvodu byste neměli užívat alkohol na kuráž v naději, že snížíte bolestivost očkování. K tomuto účelu by měly být použity léky proti bolesti.

Vezměte v úvahu, že ani zdraví lidé by neměli nanášet vosk na podrážděnou, zanícenou, spálenou nebo poškozenou pokožku. Neočkujte místa na těle, kde se vyskytuje vyrážka, opar, pupínky, rány nebo jizvy. Voskovou směs neaplikujte na mateřská znaménka, papilomy, bradavice.

Pokud byla oblast těla (nejčastěji obličej) ošetřena botoxem nebo kolagenovými injekcemi, může být depilována až po 4-7 dnech.

Zvláštní opatrnost je třeba věnovat místům s čerstvým tetováním. Po vytažení byste měli počkat přibližně tři měsíce (podle individuálního stavu pokožky). Voskování tetovaných částí těla je pak přípustné, ale musí být splněny určité podmínky.

Elena224 Rusko, Orenburg

Https://otzovik.Com/review_6390474.Html

Použití je poměrně jednoduché. Pokožka by měla být předem očištěna. Podržte proužek nějakou dobu mezi dlaněmi, aby v teplých rukou vosk změkl, pak proužek rozetřete a získáte dvě stejné lepivé poloviny. Přilepte oblast nad rty, zažehlete podél linie vlasů a poté vytáhněte přímo proti linii vlasů. Nejprve jedna polovina obličeje a pak druhá polovina. Chloupky zachytí okamžitě, je třeba je hned strhnout, jinak hrozí, že se vosk přilepí na kůži a odlepí se i s vrchní vrstvou, což se stalo v mém případě, ale o tom více níže. Poté místo otřete hadříkem. Vosk se odstraňuje proti růstu chloupků. Bolí to víc než růst, ale často je to čistší. Celý ten krásný obraz jsem dokázal ocenit za dva nebo tři dny. V koutcích úst je přesně to, o čem jsem psal výše. Vosk se zachytil a odloupl z kůže. I když jsem ji dlouho nedržela, hned jsem ji stáhla. Bylo to bolestivé, postižená místa nepřetržitě štípala. To ale není všechno. Nad rtem se pomalu začaly objevovat puchýřky. Buď kvůli zarůstajícím chloupkům, nebo jen kvůli podráždění. Tak jsem se s hrůzou díval do zrcadla a pořád si říkal: „Mám knír už léta a nic, všichni byli v pohodě, byl jsem blázen!“

používat, depilační, pásky, obličej

Rusko, Archangelsk

READ  Difuzní tryska pro fény Jak používat

Https://otzovik.Com/review_2158688.Html

Když mi bylo asi 15 let, velmi jsem se styděl za to, že mám knír. Není to horor ani hrůza, ale když se podíváte pozorně, samozřejmě to poznáte. Nebránilo mi to však v tom, abych se dobře vdala, a později mi manželova sestra doporučila, abych navštívila kosmetičku a nechala si je odstranit. To je to, co jsem dělal. Každý měsíc jsem si v salonu depilovala obličej. Pak jsem v obchodě uviděla voskový pásek na obličej, koupila si ho a od té doby jsem na návštěvu kosmetičky zapomněla. Hlavně je třeba to udělat rychle, jinak vám zůstanou chloupky a budete to muset opakovat, což by mohlo způsobit trauma na kůži. A nenanášejte se ráno před odchodem ven, jinak budete mít pigmentové skvrny od slunce. Je ideální na spaní. Po ošetření. Kůže nad rty je velmi červená, takže nemůžete nikam jít.

Voskové pásky, které se správně používají, mohou účinně upravovat chloupky na obličeji

Luba Rice

Https://otzovik.Com/review_2887652.Html

Dělám speciální nabídky.Pásky Veet na obličej, pár hodin zarudnutí a je to. Mé sestře se po nich loupe kůže, takže asi záleží na tom, kdo jste. Velmi dobře se zbavuje chloupků.

Nadia

Https://www.Babyblog.Ru/community/post/krasota/1745727

Mně osobně se tyto proužky velmi líbí, chloupky s nimi odstraním doslova za 5 minut, vůbec nedráždí. Prášek je lepší koupit, nestojí tolik. Na rty můžete také použít přípravek pro hygienu rtů, abyste zabránili jejich olupování. Nebo alespoň krém. A musíte za něj pořádně zatáhnout.

Volný a šťastný

používat, depilační, pásky, obličej

Http://www.Žena.Ru/beauty/face/thread/4204655/1/#m35802943

Už asi rok se snažím zbavit všech chloupků na rtech pomocí těchto voskových pásků Veet. Jsem spokojen. Rychlé, pohodlné, prakticky bezbolestné. Doporučuji ji, zejména když nemám čas chodit pokaždé ke kosmetičce. Mám světlé chloupky, ale zejména na slunci jsou stále vidět. Po roce depilace jsem nezaznamenala žádné zhrubnutí ani ztmavnutí.Stejně jako předtím. Neodlupuje se a nezpůsobuje zarudnutí.

Lisa

Https://www.Babyblog.Doporučuji ji, zejména když nemám čas chodit pokaždé ke kosmetičce

používat, depilační, pásky, obličej

Koupila jsem si voskové pásky na odstranění chloupků na obličejiBylo to divoké, divoké podráždění, rozpad kůže, vše se hojilo v krustách. Vzdal jsem se vosku. Kromě toho potřebujete speciální prostředek na odstranění vosku z pokožky, jinak budete pokryti voskem.

Megera

Https://consulting.Diva.By/showthread.Php?T=5880page=2

Poprvé jsem použila vosk Veet na horní ret. Bylo to jen trochu chmýří, ale rozhodl se ho zbavit. Jo, spousta malých puchýřků, které se objevují všude kolem. Úplně k popukání. Zdá se, že je to dráždivý prostředek. Na obalu je uvedeno, že se nesmí voskovat, ani mýdlem, alkoholem nebo pleťovými vodami.

Niisa

Http://club.Passion.O pokožku byste měli pečovat také bezprostředně po zákroku a v období mezi jednotlivými depilacemi.Html

Žádné univerzální voskové pásky zatím nebyly vynalezeny. Při této metodě depilace můžete postupně najít techniku, která vyhovuje vašemu typu pleti a tloušťce chloupků. Pečlivě dodržujte návod k použití. Kromě toho je třeba o pokožku pečovat bezprostředně po zákroku a v období mezi jednotlivými sezeními voskových pásek.

READ  Co je lepší používat - fén nebo kartáč na vlasy?

Jaké voskové pásky zvolit

Pásky, jejichž hlavní účinnou látkou je vosk, jsou určeny k odstranění chloupků ze všech částí těla a oblastí. Nejoblíbenější jsou však proužky na odstranění chloupků na obličeji. Aby vám depilační pásek poskytl očekávané výsledky, je třeba zvolit konkrétní verzi lepicí pásky.

Dámské recenze se shodují, že pásky Veet Suprem Essence jsou nejvhodnější volbou pro odstranění přebytečných chloupků na obličeji. Jedná se o speciální proužky na obličej o velikosti 5 x 10 cm. Kromě obsahu vosku jsou v proužcích i další druhy přírodních složek, jako jsou esenciální oleje a přírodní minerály. Díky bohatému složení depilačních proužků můžete nakonec dosáhnout dvojího účinku: zbavit se chloupků na obličeji a vyživit pokožku přírodními složkami. To je velmi důležité, protože citlivá pokožka obličeje je po depilaci vystavena silnému stresu, který lze napravit hydratací a výživou.

Nejoblíbenější jsou obličejové pásky Veet, ale stejně účinné jsou i sady Markell, Beuty Image a Byly Depil Advance. Tyto proužky jsou výjimečné tím, že mohou kopírovat jakoukoli složitou konturu obličeje a zajišťují 99% zachycení a následné odstranění folikulů. Sada obsahuje speciální ubrousky potřebné k bezpečnému odstranění zbytků vosku z pokožky. Tyto ubrousky také pomáhají hydratovat a zklidňovat pokožku a brání růstu nových chloupků.

Na obličej je třeba používat speciální pásky, které jsou při odstraňování chloupků na jiných částech těla méně účinné. K odstranění chloupků na obličeji by se neměly používat klasické možnosti, protože se u vás projeví pouze podráždění kůže a bolestivé příznaky.

Odstraňování chloupků na obličeji pomocí proužků značek jako Veet, Parissa, Byly a dalších vám nejen zajistí efektivní výsledek, ale také bezbolestný postup. Nyní, když jste se seznámili s vlastnostmi voskových pásek, je třeba pochopit zvláštnosti jejich použití.

Voskové pásky. Co to je?

Voskování je kosmetický zákrok, při kterém se používá speciální lepkavý vosk. Je hustý a viskózní, takže chloupky obalí a zachytí je při odstraňování z pokožky.

Existují tři typy depilace: teplá, teplá a studená. Voskové pásky se vztahují právě k posledně jmenované metodě, takže při jejich použití se minimalizuje riziko náhodného popálení.

Voskové pásky jsou k dostání v každém kosmetickém obchodě. Jedná se o oboustranné papírové obvazy, které jsou slepeny tenkou vrstvou vosku. Proužky před použitím třete v dlaních, aby se vosk zahřál a získal požadovanou konzistenci.

Jak používat

Před pokusem o depilaci je třeba povrch kůže důkladně očistit od veškerých kosmetických přípravků. Poté je třeba obličej řádně napařit, aby se rozšířily póry. Vezměte prosím na vědomí, že voskové pásky by se neměly používat na kůži s bradavicemi, mateřskými znaménky nebo lézemi.

 • Na suchý povrch pokožky naneste mastek nebo obyčejný pudr.
 • Pásky se zahřívají teplem rukou. Trvá to pět až deset sekund.
 • Pás je rozdělen na dvě části.
 • Materiál se nanese na kůži a pečlivě se vyhladí.
 • Kůže je napnutá.
 • Rychlé trhání.
 • Pokud na kůži zůstaly chloupky, je třeba depilaci zopakovat posypáním kůže mastkem. Lze použít i pinzetu.

Péče po depilaci voskem

Po zákroku věnujte pokožce zhruba jeden den zvláštní péči. Na ošetřovanou oblast by se neměly používat žádné jiné kosmetické přípravky než pleťová voda, aby se zabránilo zarůstání chloupků. Měli byste se také vyhýbat slunci a soláriím.

Po odstranění chloupků nad horním rtem voskovými pásky oblast neparujte, netřete ani neškrábejte. Pleťové vody a krémy s mastným základem jsou povoleny. Krémy jako Spasatel, Boro Plus nebo Panthenol mohou podráždění vyléčit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS