Jak používat epilátor v oblasti bikin

Epilátor na bikiny: jaký je nejlepší, jaká je recenze?

Ženy mají doma omezené možnosti odstranění nežádoucích chloupků, zejména v intimní oblasti. Jediné, co potřebuje, je speciální krém, osvědčený starý strojek, vosk nebo pasta, případně elektrický epilátor. Ta je považována za velmi šikovnou, ale je lepší než jiné metody a jak se depilace bikin epilátorem provádí??

Odborníci ujišťují, že naprosto všechny existující metody odstraňování chloupků lze použít na všechny oblasti, s výjimkou obličeje. Pokožka je zde tenká, citlivá, některé možnosti (klasické holení, vosk) jsou nežádoucí. S epilací bikin, včetně hluboké epilace bikin, není žádný problém: pokud se vám s epilátorem pracuje dobře, nemusíte se obávat, co dělat a co ne. Ne všechny ženy jsou však ochotné tak učinit:

 • Kůže na stydké kosti a perineu je velmi citlivá a snadno se poškodí. Růst vlasů probíhá v několika směrech. Kombinace těchto faktorů způsobuje zranění, která se dlouho hojí.
 • Tento styl epilace není bezbolestný. Horní část prsou může být v pořádku, ale čím níže se dostanete, tím lepší pocit budete mít. Pokud nemůžete používat epilátor na nohou, raději se nedotýkejte hluboké zóny bikin, protože je mnohem bolestivější.
 • Podráždění, které většina žen pociťuje, pomalu mizí, ale zůstává hladké déle než žiletka: až měsíc.

Funkce vybraného epilátoru

Při výběru epilátoru je samozřejmě třeba v první řadě zvážit jeho technické vlastnosti. Důležité je však i pohodlí. Proto se ujistěte, že epilátor držíte v ruce a během nákupů s ním několikrát pohnete. Pokud si nestěžujete na tvar stroje, můžete se začít seznamovat s jeho technickou stránkou.

 • Princip fungování;
 • Možnosti rychlostního režimu a počet rychlostí;
 • Výkon a kapacita;
 • Lze koupat ve vodě.

Variabilní rychlost je důležitá, abyste mohli chloupky správně odstranit a vypočítat čas potřebný pro proceduru. Nízká rychlost obvykle stříhá dlouhé vlasy a je vhodná pouze pro krátké vlasy. Střední rychlost je ideální pro epilaci, i když chcete odstranit chloupky v oblasti bikin. A rychlá rychlost je obvykle nejbolestivější, ale také odstraňuje dlouhé chloupky z kůže.

Princip fungování

Funguje tak, že chloupky uchopí a speciálním pohybem je vytáhne, čímž se je snaží zcela odstranit i s folikuly. Přesnější princip je dán systémem. Může jít o pinzety nebo kotouče. Hlavními rozdíly jsou otočné prvky. Z tohoto důvodu však stroj nelze nazvat depilační zónou bikin, protože nezkracuje pouze délku chloupků, ale vytahuje je z hloubky kůže.

 • Disk ve tvaru. Nejběžnější možnost. Existuje mnoho cenově dostupných a kvalitních modelů, takže je k dispozici pro každou ženu. Odstraňování chloupků se provádí otáčením kotoučů, které se k sobě přichytí. Obvykle počet uchopených chloupků nemůže překročit značku 32 kusů a stupeň bolestivosti lze označit za průměrný a zcela snesitelný.
 • Pinzeta. Modernější zařízení. Chloupky jsou uchopeny speciální pinzetou, která provádí „vytrhávání“. Jedním tahem lze odstranit v průměru až čtyřicet chloupků. Vše závisí na počtu pinzet a vlastnostech modelu. Nejoblíbenější je však čtyřicetijednotková verze, protože má výraznější účinek a zároveň působí méně bolesti.

Další funkce

Přístroj může mít mnoho dalších funkcí, které jsou zaměřeny na zvýšení pohodlí. A to díky různým rozšířením:

 • Pro osoby s vysokým prahem citlivosti lze doporučit i modely s funkcí chlazení pokožky. To se provádí přes vzduchový práh nebo nasátím vody, kterou je třeba před epilací uchovávat v chladničce.
 • Rukavice naplněné gelem mohou být alternativou k výše popsanému způsobu chlazení. Musí se několik hodin uchovávat v chladničce.
 • Masážní hrot lze použít ke zklidnění nervových zakončení.
 • Strunová sekačka má za cíl vytvořit zajímavý design. Nemá žádný vliv na to, jak postup působí.
 • Úzká tryska je určena pro lokální odstranění. Na některých místech chcete odstranit jednotlivé chloupky.
 • Tryska, která zakrývá část pinzety, může zmenšit oblast ošetření, a tím snížit bolestivost.
READ  Elektrický vařič na dřevěné uhlí

Obecná pravidla řízení

Cílem všech pravidel, předpisů a tipů pro správné používání epilátoru je dosáhnout co nejlepších výsledků s minimální bolestí. To se vyplatí zejména při první epilaci. Zde jsou tipy zkušených uživatelů a kosmetiček?

 • Nohy, ruce nebo jiné části pokožky byste si měli depilovat vždy po horké koupeli. Proč? Voda zahřívá pokožku a otevírá póry, což usnadňuje odstranění chloupků a činí proceduru mnohem méně bolestivou.
 • Před epilací v oblasti bikin nebo podpaží zakryjte místo mastkem nebo dětským pudrem. Epilované místo je tak méně mastné a chloupky jsou silnější. Epilátor je všechny dostane do mnohem lepšího stavu, což výrazně zkrátí dobu epilace.
 • Při použití epilátoru v citlivých oblastech (hluboká oblast bikin, epilace podpaží) je bolest nevyhnutelná, zejména při prvních pokusech. Anestetické krémy na bázi lidokainu mohou odstranit chloupky epilátorem bez bolesti.
 • Pro přípravu nohou na zákrok je vhodné provést jemnou masáž kůže; u ostatních oblastí tato technika funguje, ale ne tak dobře.
 • Při ošetření je důležitý správný směr: epilátorem musíte pohybovat přesně proti růstu chloupků. Tímto způsobem se chloupky vytrhávají, a ne lámou u kořene, a epilace je mnohem účinnější. Předejdete tak podráždění a zarůstání chloupků na nohou.
 • Délka vlasů musí být nejméně 0,5 mm.
 • K odstranění chloupků na obličeji nepoužívejte epilátor, pořiďte si laserový přístroj nebo malý fotoepilátor s technologií Elos. Chcete-li se naučit používat laserový epilátor, přečtěte si náš článek nebo se podívejte na naše videa.
 • Před epilací vybrané oblasti nepoužívejte hydratační krémy nebo pleťové vody. Produkty jako tyto způsobují, že vlasy jsou příliš kluzké, což mnohonásobně snižuje účinnost tohoto zařízení.
 • Při depilaci voskem byste se měli vyhnout oblasti kolem mateřských znamének, silným zánětům, podráždění, popáleninám.

Jak si epilovat epilátorem, je vysvětleno v uživatelské příručce od výrobce. Je důležité dodržovat všechna bezpečnostní opatření a nepoužívat přístroj na těch místech kůže, kde se vyskytují křečové žíly nebo jiná cévní onemocnění. Před epilací se ujistěte, že jste se důkladně seznámili se všemi předloženými informacemi.

Jak zmírnit bolest?

Každý zákrok by měl být zaměřen nejen na výsledky, ale také na dostatečné pohodlí. Bolest, kterou epilace často způsobuje, nemohou všechny ženy brát na lehkou váhu.

Tato technika je speciálně navržena tak, aby se zabránilo nepříjemným pocitům:

 • Používejte masážní nástavce, které zvyšují krevní oběh a odvádějí pozornost od procesu odstraňování chloupků;
 • Vyberte si přístroj s chladicími funkcemi. Doporučuje se zejména pro podpaží a jiné citlivé oblasti;
 • Pokud váš epilátor nemá chladicí systém, použijte kosmetickou chladicí rukavici;
 • Před epilací si vždy důkladně napařte a očistěte pokožku, protože tak se kořínky chloupků snáze uvolní;
 • Několik prvních epilací provádějte při nízké rychlosti, aby si pokožka postupně zvykla na zátěž;
 • Použijte gel nebo sprej na bázi lidokainu s blokovacími a mrazivými vlastnostmi;
 • Pokud jste mimořádně citliví, vezměte si před první epilací anestetikum, které vám vyhovuje;
 • Vždy nejprve voskujte nejcitlivější místa pokožky;
 • Před zahájením ošetření použijte pinzetu a chloupky trochu vytrhněte, abyste připravili pokožku na odstranění hmoty;
 • Poplácejte se po nohou a začněte s epilací hned.

Nezapomeňte, že s každou další epilací bude bolest menší a menší, ale hlavně nedělejte mezi epilacemi dlouhé pauzy.

Funkce epilace na kůži epilátoru v oblasti bikin, jak přístroj používat

Epilátor je jednou z nejbezpečnějších metod, jak se zbavit všech chloupků v oblasti bikin nebo jen jejich malé části.

Je to jistě bolestivé, ale zbaví vás to nežádoucích chloupků nejméně na měsíc.

Pro proceduru se používá standardní epilátor a můžete si vybrat standardní zařízení, stejně jako pokročilejší model, který může pracovat ve vodě.

Není to nic jiného než zbavování se přebytečných chloupků na nohou, ale musíte být obzvlášť opatrní, abyste si nepoškodili jemnou pokožku a vůbec se vyhnuli nepříjemným pocitům.

Pravidla přípravy, aby se předešlo podráždění

Pro epilaci v oblasti bikin není nutná žádná speciální příprava. Péče o pokožku je stejně důležitá jako péče o ostatní oblasti pokožky. Je důležité zvolit pro zákrok metodu anestezie, aby se minimalizovala bolest způsobená epilací. Kromě toho musíte najít co nejšetrnější drhnutí. Je to dobré pro pokožku, ale hrubozrnná káva nebo solné varianty nejsou pro tento typ odstraňování chloupků vhodné.

READ  Multicooker centek ct 1495 jak jej zapnout

Jinak příprava na epilaci může zahrnovat zvlhčení pokožky předtím, ale poté byste se měli starat o dohled nad pokožkou, která potřebuje regeneraci.

Problém zarůstajících chloupků je běžný pro muže i ženy, kteří pravidelně používají epilátory a holicí strojky k odstranění nadbytečných chloupků z obličeje, krku, podbřišku a nohou. Další informace o prostředcích proti zarůstání chloupků po epilaci naleznete v článku.

Vedle laseru, fotoepilace a elektroepilace není na posledním místě relativně nový postup. Elektrooptická synergie neboli ELOS. Epilace. Přečtěte si recenze a podívejte se na videa zde.

Co je to enzymatická epilace, její výhody a nevýhody a důsledky https://ilcosmetic.Ru/uhod-za-telom/epilyatsiya/chto-takoe-enzimnaya-dostoinstva-i-nedostatki.Html

Analgezie

Během epilace není příliš mnoho možností úlevy od bolesti. Mezi nimi však stále můžete identifikovat několik způsobů, jak skutečně snížit bolest a učinit postup méně nepříjemným.

Vzhledem ke zvláštní citlivosti pokožky v oblasti bikin stojí za to obrátit se alespoň na jednu metodu úlevy od bolesti.

Jak léčit bolest kůže pomocí mastí

Samozřejmě, že nejjednodušší možnost, která okamžitě přijde na mysl. Je to masti proti bolesti.

Obrovská škála produktů vám skutečně umožňuje vybrat si slušné analgetikum, tím spíše, že jejich sortiment je opravdu široký.

Obzvláště záludné jsou aplikace nejen běžných znecitlivujících mastí na tetování, ale také například dětských analgetických mastí při problémech s prořezáváním zubů.

Nevýhod depilace voskem je mnoho. Před epilací je třeba počkat, až se přípravek zcela vstřebá, protože většina přípravků se používá pouze na suchou pokožku a navíc se snadno smývá vodou, takže se část účinku ztrácí. A tyto krémy pro úplnou úlevu od bolesti potřebují hodně. Tyto produkty naopak poskytují úplnou úlevu od bolesti. Když tento účinek odezní, kůže je schopna se s bolestivým účinkem vyrovnat a v zásadě nedochází k intenzivnějšímu pocitu bolesti.

Měla by nastávající maminka použít k odstranění nežádoucích chloupků ledovou nebo parní páru?? V našem článku jsme se zabývali často kladenou otázkou, zda se můžete epilovat během těhotenství. Přečtěte si odpověď.

Led a pára

Abyste si epilaci usnadnili, můžete ji předtím napařit nebo ochladit. Oba tyto účinky mají za následek otupení citlivosti, což vede k výraznému snížení bolesti a usnadňuje snášení poměrně nepříjemného zákroku.

K napařování pokožky lze použít horký ručník a k jejímu ochlazení kostky ledu.

používat, epilátor, oblasti, bikin

Nezapomeňte však, že před použitím epilátoru by měla být pokožka naprosto suchá, takže po použití mokrého ručníku nebo ledu je třeba ji důkladně otřít. Proto je účinek mnohem menší než u anestetické masti. Kůže se rychle vrátí do normálního teplotního režimu. Přesto je to chytrý způsob, jak si epilaci usnadnit.

Nejjednodušší způsob epilace je epilace ve vodě. Tato metoda umožňuje výrazně snížit bolest, protože voda snižuje všechny nepříjemné účinky. Před použitím epilátoru si nemusíte dělat starosti s otíráním pokožky, protože jediné přístroje, které se dokonale hodí pro epilaci ve vodě, jsou tyto.

Horká voda také pomůže pokožce zotavit se z ošetření, takže pokud můžete, horká koupel s několika kapkami hydratačních esenciálních olejů může být nejlepší volbou pro depilaci nejen oblasti bikin, ale i všech ostatních „chlupatých“ částí těla.

Chladná nebo studená laserová epilace zaručuje vysokou účinnost a bezbolestnost. Ve skutečnosti se jedná o vylepšenou verzi laserové epilace, protože zařízení umožňuje zničit vlasový folikul bez zahřívání. Sezení je méně bolestivé a další péče o pokožku probíhá bez komplikací a kontraindikací. Podívejte se na reference o epilaci qool a shlédněte video s postupem.

Přípravky před voskováním

Správná příprava před epilací vám zajistí nejlepší možné výsledky epilace. Důležité je rozhodnout se pro den ošetření. Měla by být zvolena podle vašeho menstruačního cyklu. Nejvhodnější doba pro epilaci je 4.-7. Den cyklu. V tomto období bude bolest menší než v jiných dnech.

Odstraňování chloupků během menstruace se nedoporučuje. Především je to nehygienické. Voskování bude také méně bolestivé. Podle některých žen je nejvhodnější dobou pro provedení zákroku poslední den menstruace.

READ  Difuzní tryska pro fény Jak používat

Vzhledem k fyziologii se doporučuje naplánovat péči na večerní hodiny. Bylo prokázáno, že v tomto období je práh bolesti mnohem nižší než ráno nebo během dne.

Chcete-li se dozvědět více o brazilské epilaci a o tom, jak se provádí a jak vypadá, klikněte zde.

Než začnete epilovat oblast bikin, zkraťte si chloupky. 3-4 dny před plánovanou depilací je lze zastřihnout nůžkami nebo oholit. Jinak dlouhé chloupky nebudou mít požadovaný efekt a jejich odstranění bude velmi bolestivé.

Depilace voskem bude méně nepříjemná, pokud si před ní dáte horkou sprchu nebo koupel. Kromě toho byste měli pleť ošetřit peelingem. Tu lze nahradit standardním tuhým flanelovým materiálem. Odstranění zrohovatělých buněk umožní lepší epilaci. Existují zařízení, která lze používat přímo během koupele. Pokud používáte standardní epilátor, otřete pokožku ihned po koupeli a teprve poté odstraňte nežádoucí chloupky. Pokud necháte tělo mokré, nebude to tak účinné jako při použití pinzety. A zde jsou některé typy laserů pro laserovou epilaci, které si můžete prohlédnout zde.

Toto video ukazuje, jak epilovat oblast bikin epilátorem:

Jak používat epilátor na hluboké bikiny

Postup by měl být prováděn podle několika doporučení:

 • Vlasy by se měly pohybovat proti linii růstu vlasů. Díky tomu pinzeta snadno uchopí chloupky;
 • Na plovoucí hlavu netlačte, jinak hrozí poškození pokožky;
 • Nastavit rychlost, počínaje nízkou, a přizpůsobit se pocitu.

Jak se holit doma bez bolesti

Voskování bez bolesti je možné. Citlivá oblast v blízkosti genitálií a mezi hýžděmi snese mechanické působení lokálního anestetika. Měli byste se také řídit radami odborníků:

Provedení manipulace otupí bolest, zvedne chloupky, zpříjemní zákrok.

používat, epilátor, oblasti, bikin

Co můžeme použít k úlevě od bolesti?

Není možné dosáhnout zcela bezbolestné léčby. Je však možné nepříjemné pocity snížit. Nejprve zkraťte délku chloupků pomocí zastřihovače trávy na určitou velikost pro depilaci voskem. Tipy je nejlepší uchovávat v mrazáku. To snižuje bolest a nezpůsobuje podráždění. Můžete použít lidokainové kapsle. Před ošetřením vmasírujte vatovým tamponem do pokožky, dokud nebude mírně chladný. Jiní odborníci doporučují lidokainový sprej pro úlevu od bolesti. V tomto případě však lék začíná působit až po 40 minutách. Za jednu z nejlepších možností je považován krém Emla. Má vlastnost chladit již za 1 minutu a udržuje účinek 1,5-2 hodiny. Nanáší se v tenké vrstvě a jemně se rozetře. Poměrně často se v domácnosti používá „Menovazin“. Obsahuje mentol, prokain a benzokain, které zabraňují hromadění nervových impulzů v buňkách tkání a také blokují sodíkové kanály. A více informací o elektrickém holicím strojku Brown najdete zde.

Jakákoli forma lidokainu je v těhotenství kontraindikována.

Oblíbené epilátory

Nejoblíbenější modely pro odstraňování chloupků v oblasti bikin jsou. Každá žena by se měla rozhodnout, který model si koupí, na základě svých finančních možností a preferencí.

 • „Rowenta Silence Bikini EP 5420. Navržen speciálně pro hluboké odstranění chloupků v oblasti bikin, je vhodný i pro nohy. Masážní tryska je určena ke snížení pocitu bolesti. Snadno se používá, protože se dodává s rozšířením intimní oblasti.
 • Jedním z nejoblíbenějších modelů na nohy a další oblasti je epilátor Braun Silk 7. Je bezdrátový a bezpečný pro použití ve sprše, protože se nenamočí. Má masážní trysku a dodává se s chladicími utěrkami.
 • „Panasonic ES-WD74 lze používat i ve vodě. Je dodáván se zastřihovačem trávy a speciálním nástavcem na odstraňování chloupků v intimní oblasti. Získal si širokou oblibu díky mnoha pinzetám, které rychle odstraňují chloupky, a zkracují tak dobu potřebnou k zákroku. Je to snadné pro nohy.

Při výběru zařízení pro oblast bikin se zaměřte na nástavec pro citlivou oblast. Sprchová hlavice umožňuje opravdu snadné použití.

„Braun Silk epil 7 je jeden z nejlepších epilátorů

| Denial of responsibility | Contacts |RSS