Jak používat odstřeďování na pračce

Jak používat tlačítko pouze pro odstřeďování na pračce?

Hlemýžď/spirála často označuje spinovou funkci. Možnost nízké teploty je u většiny praček označena ikonou sněhové vločky. Nejběžnější prací režimy jsou u většiny praček označeny motivem mísy a různými sémantickými prvky.

Cyklus krémování automatické pračky je jednoduchý: buben se začne otáčet extrémně vysokou rychlostí. Odstředivá síla způsobuje přilnutí prádla ke stěnám bubnu. Voda uniká z prádla do nádrže otvory v bubnu.

Značka odstřeďování na pračce: jak vypadá, jak ji používat?

Automatická pračka se naučila odstřeďovat prádlo ve 40. letech 20. století. Díky tomu je praní mnohem snazší, protože praní těžkých přehozů a peřin dříve vyžadovalo velké úsilí. V dnešní době je tato funkce dostupná v každé pračce. Mnozí ji považují za automatickou funkci, která je v pračce zabudována jako nutnost pro všechny prací programy. To je zásadní omyl, protože cyklus odstřeďování má mnohem širší využití. Abyste ji mohli dobře využít, měli byste alespoň vědět, jak vypadá ikona odstřeďování na vaší pračce, a v nejlepším případě znát základy jejího používání.

Připravujeme se na start

Nyní je čas naplnit buben předměty, které se mají umýt. Všimněte si, že maximální hmotnost prádla uvedená na pračce se sušičkou je spíše libovolná hodnota. je to spíše údaj o kapacitě bubnu. Každý režim praní má svou vlastní maximální přípustnou hmotnost prádla podle návodu k obsluze. Abyste zajistili dlouhou životnost spotřebiče, nikdy nenaplňujte buben více než do poloviny.

READ  Jak používat depilační pásky na obličej

Buben zbytečně nenaplňujte

Po zavření dvířek spotřebiče po vyprání prádla je zavřete, dokud neuslyšíte cvaknutí. Občas se může stát, že se v otvoru dveří zachytí nějaké předměty a dveře se nedovřou úplně. Je zakázáno vynucovat si vydání, musíte odstranit překážku a poté zavřít dveře.

U vertikálně plněné pračky nejprve zakryjete buben a poté horní víko.

Dalším bodem přípravy je přidání pracího prostředku. Vezměte na vědomí, že prášky a zejména gely mohou být velmi koncentrované, a proto byste měli vždy dodržovat koncentraci uvedenou na obalu pracího prostředku.

K odměření potřebného množství pracího prostředku použijte odměrku

how to use spinner and dryer of Haier semi automatic washing machine

Pro automatické pračky je nejlepší vybírat pouze výrobky, které jsou speciálně vyvinuté a vhodně označené na obalu. Nikdy nepoužívejte mycí prostředky určené k mytí rukou. Pěny je příliš mnoho, což může způsobit netěsnost spotřebiče a jeho nefunkčnost.

Kvalita praní se nezlepší, pokud přidáte hodně prášku, ale problémy s nadměrným pěněním budou zaručeny.

Před přidáním pracího prostředku se podívejte do návodu k použití a zjistěte, k čemu slouží jednotlivé přihrádky v zásuvce pračky se sušičkou. Prášek se obvykle dává do prvního sektoru vlevo a kondicionér do prvního sektoru vpravo.

Proč pračka někdy neodstřeďuje?

Uživatel vložil do bubnu příliš mnoho prádla, což snižuje kvalitu odstřeďování. Tachodrive motoru je rozbitý a stroj se otáčí nízkou rychlostí, a proto je nekvalitní. Je problém s kartáči motoru a ten nedokáže urychlit buben na správnou rychlost.

Znak odstřeďování na všech pračkách vypadá stejně. Spirála je vinutá spirála, která připomíná šneka. Ikona se může lišit pouze počtem vinutí, ale to není důležité. Funkce odstřeďování je u praček oddělená, takže je možné prádlo pouze odstředit.

READ  Voda neopouští pračku

Jak používat ždímačku

Není to nic složitého, každý uživatel si s úkolem poradí. Jedná se pravděpodobně o jednu z nejjednodušších funkcí pračky:

  • Po zjištění objemu mokrých předmětů je vložte do bubnu stroje. Zde je důležité, abyste přístroj nepřetížili nebo nepoužili příliš málo, jinak přístroj vydá chybový signál a program se nespustí,
  • Dvířka spotřebiče se zavírají,
  • rukojeť přepínače je nastavena do polohy „spin“,
  • Na ovládacím panelu najděte tlačítko pro výběr požadovaného nastavení rychlosti a nastavte optimální rychlost,
  • Spuštění pračky.

Nejčastěji používané programy

Pračky Indesit mají mnoho pracích režimů. Některé programy se používají mnohem častěji než jiné.

Uživatelé praček Indesit nejčastěji používají následující programy:

  • Smíšené (program číslo 3 na volicí páce);
  • Vlněné látky (číslo 14);
  • Středně znečištěné syntetické tkaniny (označené číslem 9 na přepínači);
  • Silně znečištěné bílé předměty (číslo 1)
  • .Barvy (číslo 4);

Chcete-li prát velmi znečištěné bílé oděvy, zvolte prací program 1. To se provádí pomocí voliče programů. Pomocí knoflíku teploty vyberte hodnotu MAX nebo 900 °C. Pokud není nutné prádlo vyvařovat, lze jej nastavit na 600 °C. Nezvolte nižší teplotu.

Číslo 3 na přepínači označuje smíšený program. Tento program je nejuniverzálnější a je nejčastěji používaný. Je to volba při praní barevných předmětů, které línají, nebo bílých barevných předmětů, které nelínají. Pro první z nich nastavte teplotu 400 °C, pro druhou 50-600 °C.

Číslo 4 znamená režim barevných položek. Tento režim je nutný pro praní lehce až středně znečištěných předmětů. Teplota vody je zde 400 °C. Tuto možnost však lze použít nejen pro praní barevných a bílých předmětů.

Pro syntetické tkaniny je lepší použít cyklus číslo 9 a pro vlněné tkaniny cyklus číslo 14.

Možnosti, Pláchání a odstřeďování. Uživatelská příručka LG F14A8TDS5

Varování! Text v tomto dokumentu byl automaticky rozpoznán. Chcete-li zobrazit původní stránku, můžete použít režim „Originál“.

READ  Jak prát ručníky v pračce

cykly intenzivního máchání, z nichž poslední se provádí v teplé vodě (~40 °C), aby se zcela rozpustily a opláchly zbytky pracího prostředku z vláken tkanin.

Tuto možnost použijte pro cyklus máchání a odstřeďování.

Tuto možnost lze použít k

V případě silně znečištěných oděvů použijte možnost Intensive. Program s možností intenzivního mytí je navržen tak, aby vyhovoval normám EN 60456 a IEC 60456.

K základnímu cyklu máchání se přidá 1 máchání navíc.

Základní cyklus oplachování je doplněn závěrečným oplachováním

používat, odstřeďování, pračce

Tato možnost umožňuje vybrat dvě možnosti najednou: Normální (2 nebo 3 další cykly oplachování, v

používat, odstřeďování, pračce

(závisí na zvoleném režimu praní) a možnost Bez máchání, která po posledním máchání nevypustí vodu z pračky.

Tato možnost vám dává možnost vybrat dvě

cyklus extra oplachování) a

Bez odstřeďování, což znamená, že pračka po posledním máchání neodstřeďuje.

Oplachování-^Svítí indikátor oplachování.

Pokud potřebujete pouze roztočit, vyberte možnost

tato možnost.- Stiskněte tlačítko napájení.- Zvolte rychlost odstřeďování.- Stiskněte tlačítko Start/Stop.

У Při výběru možnosti Bez roztočení,

opakovaně, dokud se na displeji nezobrazí číslo odpovídající počtu vložených položek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS