Jak používat studený vosk ve sklenici

Jak se provádí depilace voskem? Průvodce krok za krokem

Přečtěte si úvodní článek o depilaci voskem o výhodách depilace voskem, složení, účinnosti a o tom, jak prodloužit intervaly depilace voskem. Níže se budeme zabývat pouze technikou postupu.

používat, studený, vosk

Nástroje, které potřebujete k voskování, závisí na typu vosku a formátu:

Horký vosk Teplý vosk Studený vosk
Teplota 42-60 °C 40-45 °C 36 °C
Formulář Plechovky, disky, pelety plechovky, válečky voskové pásky, tuba
Způsob použití špachtle, prsty (některé druhy vosku) stěrka, váleček, trubička nalepení pásků, trubice
Metoda zahřívání voskovací pec s řízenou teplotou vosky, mikrovlnné trouby nebo vodní lázně zahřáté v rukou
Způsob narušení rukama nebo bavlněnými ubrousky proti růstu chloupků s bavlněnými ubrousky proti růstu chloupků bavlněné ubrousky (pokud jsou v tubě) proti růstu chloupků
Dodatečný účinek horký vosk otevírá póry a snižuje bolestivost méně zánětů ve srovnání s horkým voskem ne
Vyhrazená oblast jakýkoli nepoužívejte v oblasti bikin používá se především na obličej, nohy a ruce.
Délka vlasů 2-5 mm 5 mm 5 mm a více
Složitost vysoká střední nízká
Rizika popáleniny ne ne
Nevýhody Riziko popálení, větší podráždění kůže odírání vlasů (≈holení) vlasy (≈holení)
Náklady (příklad dvou celých nohou bikin classic) ≈80-100 ≈500 ≈1500 (téměř 3 balení).

Předkondicionování

Vlasy musí být dostatečně dlouhé, aby bylo možné zákrok provést. Chloupky kolem 5 mm jsou nejúčinnější, ale chloupky nad 8-10 mm se odstraňují bolestivěji, takže je třeba je zastřihnout zastřihovačem nebo nůžkami.

Pokud máte sklon k zarůstání chloupků. 2 dny před ošetřením si udělejte peeling pokožky, abyste snížili počet zarůstajících chloupků.

Dvacet čtyři hodin před ošetřením se nepárejte, neopalujte a nepoužívejte peeling. Proveďte den předem test na alergie.

Příprava kůže a vosku

Zahřejte vosk podle pokynů výrobce (tato teplota závisí na složení, takže různé vosky mají různé teploty). Obvykle se používají speciální trouby, tavičky vosků, které umožňují určit teplotu ohřevu, ale výrobci „domácích“ teplých vosků píší návody i pro mikrovlnnou troubu/vodní lázeň.

Pleť by měla být suchá, čistá a nemastná. Pokud jste místo znecitlivěli (a pokud nevíte jak, zde je návod), je čas anestetikum opláchnout (vlhkým hadříkem). Poté pokožku otřete hadříkem a dezinfikujte salicylovým alkoholem. (Existují profesionální přípravky pro předvoskování, které jsou určeny k odstranění přebytečné mastnoty a dezinfekci.).)

Při depilaci nebo holení klasickým karamelem se někdy na oblast nanáší také kosmetický pudr pomocí houbičky, kapesníku nebo ruky. Důvodem je snížení přilnavosti vosku a karamelu k pokožce a její ochrana před poškozením. Při použití mastku však nebudete moci znovu nanést vosk z jednoho proužku.

Poté zkontrolujte teplotu vosku tak, že si ho nanesete na hřbet ruky. Pokud je vosk příliš horký, počkejte, až mírně vychladne.

Postup

Pokud je vosk připraven, pokračujte v ošetření:

 • Vosk nanášejte pomocí kazety nebo špachtle ve směru růstu chloupků v tenké vrstvě (teplý vosk: 1-2 mm; horký vosk: 1 mm). Míra pokrytí závisí na šířce a délce proužků a také na směru a hustotě růstu chloupků: někdy je vhodnější pracovat po malých částech.
 • Přiložte proužek na vosk a 3-4krát jej vyleštěte podél linie vlasů. Pokud používáte horký vosk nebo karamelový cukr, nepotřebujete depilační pásky. Můžete pracovat rukama. Depilační vosk hned neodtrhávejte, ale nechte ho na kůži chvíli působit (10-60 s, podle návodu).).
 • Po několika sekundách (5-10 s). Pro teplý vosk nebo 10-60 sekund. U horkého vosku) rychlým pohybem odtrhněte proužek ve směru proti vosku, přičemž držte a táhněte kůži na konci proužku, za který taháte (jinak byste si mohli kůži pohmoždit). Nezapomeňte jej táhnout pod co nejostřejším úhlem k pokožce (méně než 20 °C), tj. Rovnoběžně s povrchem pokožky, aby nedošlo k přetržení chloupků a poranění pokožky.
 • Pleť je stále mastná.
 • Příliš tenká vrstva vosku.
 • Špatný směr odstraňování vosku.
 • Pomalé voskování.
 • Příliš krátké chloupky (lze odstranit pinzetou).

Podívejme se na video ještě jednou. Dívka předvádí depilaci teplým voskem:

READ  Jak vybrat radiátory pro váš domov

Techniky depilace teplým voskem (od 1:30):

V tomto klipu provádíme depilaci horkým voskem v oblasti podpaží:

Zde se na rty nanáší horký vosk (všimněte si, že kosmetička po odtržení vosku vloží ruku. Tím se zmírní nepříjemné pocity):

Dokončení depilace voskem

Po dokončení depilace můžete provést enzymatickou depilaci nebo alespoň použít přípravek zpomalující růst chloupků (například podle těchto pokynů). Tím se prodlouží doba mezi jednotlivými depilacemi, ale není to nezbytný krok.

Zbytky vosku by měly být odstraněny jakýmkoli olejem (nebo speciálními postdepilačními přípravky). Můžete s účinkem potlačení růstu chloupků (takový účinek má mátový olej, fenyklový olej. O tom bude samostatný materiál).

Po ošetření se zarudnutí projeví jako rozptýlení červených teček. To platí zejména při použití horkého vosku. Červené skvrny obvykle zmizí za 3 až 24 hodin.

Nejčastější chyby při domácí depilaci voskem

Zeptali jsme se voskařů, aby nám prozradili 10 nejčastějších chyb. Toto jsou chyby, kterých se většina dívek dopouští, když se rozhodnou zbavit chloupků bez odborné pomoci.

Nejčastějším problémem při domácí depilaci jsou zarostlé chloupky. Připravte svou pokožku na zákrok, abyste minimalizovali nepříjemné pocity. Nejlepší je drhnutí. Můžete si ho vyrobit sami z kávy nebo cukru, nebo si ještě lépe koupit speciální peeling v obchodě.

Nedostatečné množství vosku na pokožce znamená, že nebude dostatečně přilnavý. A výsledkem je nekvalitní depilace a zarůstající chloupky.

Vosk v kazetě

Výhodou kazety je její snadná aplikace. Díky válečkovému aplikátoru se přípravek nanáší na pokožku jako rovnoměrný, jemný film. Nejlepší voskové kazety pro depilaci podle hodnocení zákazníků.

Vosková kazeta Starpil Gold Rainbow Pigment

Jedinečný včelí vosk od společnosti Starpil. Depilační vosk má správnou konzistenci a příjemný, jemný zlatavý odstín. Žádná umělá barviva. Tento vosk má dobrou přilnavost, takže odstranění nadbytečných chloupků probíhá rychle a pohodlně.

Předepilujte voskovanou plochu přípravkem pro předepilování. Vosk před nanesením rozpusťte ve voskovce nebo jiným vhodným způsobem (ve vodní lázni, v mikrovlnné troubě apod.).Д.). Voskové proužky se musí odstranit pomocí papírových proužků. Po ošetření čištěné oblasti můžete použít kosmetický přípravek s označením „po depilaci“.

 • Obsahuje včelí vosk;
 • Má medovou barvu;
 • Kromě depilace voskem pokožku hydratuje a vyživuje;
 • Účinně odstraňuje chloupky;
 • Vhodné pro všechny typy pleti;
 • Odstraňuje všechny chloupky.

MAJ Dobrý vosk, není řídký, nanáší se rovnoměrně ve dvou vrstvách, snadno se odstraňuje pomocí odizolovacích proužků, netrhá kůži, za tyhle peníze prostě super.

Depilflax Aloe Vera Duhová pigmentová vosková kazeta

Depilační vosk od výrobce Depilflax je skvělý pro osoby se suchou pokožkou, protože obsahuje výtažek z aloe, který má regenerační, vyživující, protizánětlivé a hydratační vlastnosti. Kromě odstraňování chloupků tak může být pokožce poskytnuta další péče bez použití dalších kosmetických přípravků.

Depilačním voskem lze ošetřit různé oblasti těla. Například: záda, nohy, paže, břicho nebo hrudník. Při jeho používání je však třeba mít na paměti, že odstraňuje pouze krátké, střední nebo jemné chloupky. K odstranění filmu, který byl nanesen na kůži, je třeba použít voskové pásky.

 • Je univerzální pro všechny typy pleti;
 • Hustá konzistence;
 • Efektivně plní svou funkci;
 • Obsahuje výtažek z aloe;
 • Vhodné pro záda, nohy, paže, hrudník a břicho.

Irina P Velmi dobře odstraňuje chloupky. Doporučené stránky. Nevýhodou je, že je příliš tekutý a spotřebuje hodně vody. Může unikat, skladujte pouze ve svislé poloze. Nebral jsem to v úvahu, trochu to protékalo. (Při dodání nedošlo k žádnému poškození.) Koupil jsem ho asi za 160 p.

používat, studený, vosk

Nastya Ve srovnání s epilátorem, který pomalu a bolestivě vytrhává chloupky chloupek po chloupku, je tato metoda. Jen lechtání Vzhledem k tomu, že vosk je teplý, póry na kůži jsou rozšířené a odstraňují chloupky mnohem snadněji. A souhlasím. Jedno prudké škubnutí je mnohem příjemnější než stovky malých škubnutí

Kapous Professional Chocolate Wax Cartridge

Kapous Professional teplý vosk s kazetou je šetrný k obličeji, rukám, nohám a k odstranění chloupků v oblasti bikin. Vhodná pro všechny typy pleti: suchou, citlivou, normální nebo smíšenou. Jedinečné složení vosku umožňuje rychlé a bezbolestné odstranění chloupků. Krémová textura se snadno roztírá špachtlí podél růstu vlasů. Vosk má jasnou, příjemnou čokoládovou vůni. Depilační přípravek má dobrou lepivost. Díky těsnému obalu chloupků je odstranění rychlé a bezbolestné.

 • Se snadno odstraňuje z pokožky;
 • Vhodné pro všechny typy pleti;
 • Nedráždí ani nepálí pokožku;
 • Zjemňuje a hydratuje pokožku;
 • Jemná a příjemná čokoládová vůně;
 • Ekonomické;
 • Neobsahuje parabeny;
READ  Jak používat odstřeďování na pračce

Tento vosk používám již podruhé a velmi se mi líbí.Pro hrubé vlasy je ideální.

Daria Poprvé jsem použila. Ohřál jsem ji v mikrovlnné troubě. Pokud se zahřeje na určitou teplotu a vše se provede podle návodu, odvede svou práci dokonale. Pokud ji necháte vychladnout, můžete se setkat s problémy s nerovnoměrnými nebo silnými vrstvami, špatným třením atd., jak jsou popsány v negativních komentářích. Udělala jsem si podpaží a dvě holeně, ještě mi jich dost zbývá. Vezmu si to znovu.

Užitečné tipy

Díky několika užitečným tipům můžete depilaci provést co nejrychleji a nejpohodlněji.

Vždy připravte pokožku na ošetření. Příprava musí zahrnovat horkou koupel nebo sprchu, peeling a odmaštění.

 • Po depilaci voskem je třeba pečlivě opláchnout zbytky vosku a hydratovat pokožku jakýmkoli zklidňujícím krémem bez alkoholu;

Návod k použití voskové depilace

Odborníci doporučují domácí depilaci studeným voskem. Navzdory podrobným pokynům na každém výrobku musíte mít zkušenosti s prací s choulostivými přípravky. Depilace studeným voskem má zvláštní vlastnosti, které je třeba při aplikaci proužků zohlednit. Ošetření se pak provádí účinně a pohodlně na kůži.

Studená depilace je nejbezbolestnější, ale odstraňované chloupky musí být alespoň 4 mm dlouhé, jinak nebudou odstraněny. Je třeba počkat, až dorostou, nebo příliš dlouhé chloupky ostříhat. Několik hodin před plánovaným ošetřením si dejte horkou koupel a vydrhněte si pokožku peelingem, který odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Těsně před ošetřením naneste na oblast těla antiseptický přípravek bez alkoholu. Případné zbytky na kůži lze odstranit běžným rostlinným olejem. Mějte však na paměti, že studený vosk pracuje pomalu a k dosažení hladkého povrchu je zapotřebí několik aplikací v určitých časových intervalech.

Při použití horkého vosku se výrobek zahřívá ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Dřevěnou špachtlí ji jemně a rychle rozetřete na pokožku a nechte ji několik minut vychladnout. Zbývající chloupky lze odstranit žiletkou nebo pinzetou. Poté na depilované místo naneste zklidňující krém.

Jaký produkt na depilaci je k dispozici?

Existuje několik různých typů depilačního vosku. Studený vosk se obvykle prodává předem nanesený na papírových nebo netkaných pásech.

Další možností je teplý nebo horký vosk. Tento typ používají profesionálové v salonech. Depilace voskem doma je také možná. Někteří lidé používají profesionální produkty, jiní si kupují produkty upravené pro domácí použití.

Teplý depilační vosk, který lze často nahřát v mikrovlnné troubě, je ideální pro větší plochy. Použijte jej k depilaci nohou, rukou a zad.

Horký vosk lze použít k odstranění chloupků na nohou a rukou, ale lze jej použít i k hloubkové depilaci a k odstranění chloupků v podpaží, kde je pokožka obzvláště citlivá. Pro práci s horkým voskem můžete potřebovat speciální zařízení. Tavič vosku. Které vám pomůže vosk roztavit a usnadní práci s ním. K dispozici je horký vosk v kazetě a vosk v plechovce. Podle toho, jaký formát si vyberete, budete potřebovat i další příslušenství pro epilaci. Pro začátečníky je vhodné pořídit si sadu na depilaci voskem, která obsahuje vše, co k proceduře potřebujete.

Voskování: typy

Existují tři druhy voskování: horký vosk, teplý vosk a studený vosk. Každý z nich se liší nejen teplotou, ale také způsobem aplikace. Pojďme si to všechno rozebrat, počínaje tou studenou.

Voskování za studena

Je to nejjednodušší a nejdostupnější. Jeho výhodou je, že není třeba vosk zahřívat, nanášet na pokožku a lepit proužky. Proužky se prodávají předvoskované spolu s voskem. Vše, co potřebujete. Zahřejte proužek dlaněmi na teplotu těla. Poté se pásek rozdělí na dvě části a přilepí se na kůži. Musí se provádět velmi pečlivě a vždy podél linie vlasů, pevně přitisknutou k pokožce. Pak rychle a prudce vytrhněte chloupky proti jejich růstu. Opakujte až do posledního chloupku na vybrané části těla. Vosk se z kůže velmi snadno odlepuje. Ošetřenou oblast jednoduše otřete kosmetickým hadříkem. Pokud zůstanou nějaké osamělé chloupky a vosk je nezachytí, vezměte pinzetu a vytrhněte je. Pro dosažení nejlepšího výsledku pečlivě zhodnoťte oblast depilace, zda se v okolí kolene nenacházejí volné chloupky.

Voskování: teplá metoda

Tato metoda je o něco složitější, ale není o nic méně přístupná než předchozí. Teplá metoda voskování se provádí zakoupeným voskem. Snadno k nalezení na pultech čisticích prostředků pro domácnost a v obchodech s kosmetikou. Obvykle se vyrábí z pryskyřice (většinou borové), bílého včelího vosku nebo medu. Někdy se kombinuje několik základů. Často se přidávají složky, které zklidňují podráždění a zklidňují citlivou pokožku. Takový vosk není nutné zahřívat, stačí teplota 37-38 stupňů Celsia. K tomu slouží takzvané „taviče vosku“. Stroje určené speciálně pro tuto aplikaci. Tento přístroj udržuje správnou teplotu a konzistenci pokožky, ale nepřehřívá ji.

READ  Konvektor s ovládáním Wi-Fi

Směs se často prodává ve speciálních kazetách. Je to velmi pohodlné, protože není třeba šmátrat po špachtli a starat se o tloušťku nanesené vrstvy. Nebo pokud máte rádi pocit depilace pokožky voskem, je pro vás lepší klasický horký depilační strojek v jednoduché nádobě.

Teplé zbytky vosku lze z pokožky snadno odstranit pomocí olejíčku. Ostatní budou mít malý vliv. Teplá domácí depilace není vhodná pro všechny oblasti pokožky: například bikiny, horní ret a podpaží. Je vynikající pro odstraňování chloupků z rukou nebo nohou.

používat, studený, vosk

Horká metoda

Název není odvozen od skutečnosti, že se vosk nanáší na pokožku velmi horký, ale od toho, že se zahřívá ve speciálním stroji na vysokou teplotu (přibližně 45-47 stupňů Celsia). Po zahřátí se vosk nechá trochu vychladnout, aby nedošlo k poškození pokožky. S tím musíte být velmi opatrní, zejména v choulostivých oblastech (podpaží, bikiny, hluboké bikiny). Pokud je směs na kůži velmi horká, může snadno dojít k ošklivému popálení. Voskování je méně bolestivé než předchozí dvě metody.

Jak správně provádět depilaci voskem:

  Zahřátý vosk se nanáší na pokožku podél linie vlasů;

Výhodou metody voskování je také to, že odpadá potřeba proužků. Vytvrzený vosk působí jako plastelína a snadno se odtrhává.

Pokud se bojíte popálení, můžete si koupit speciální kazety a taviče vosku. Usnadní vám domácí depilaci voskem. Horká metoda je ideální pro choulostivé oblasti (bikiny nebo podpaží), ale skvěle funguje i na ruce, nohy, břicho nebo obličej. Pevný vosk lze zakoupit v granulích (nejrychlejší varianta, rychleji se rozpouští), kazetách, tabletách.

Jaký druh depilace zvolit

Abyste byli s výsledkem depilace spokojeni a měli co nejméně nepříjemných pocitů, musíte znát různé typy depilace, znát jejich výhody a nevýhody.

Voskování horkým voskem

Speciální vlastnosti: Vosk zahřátý na 50-60 °C se rovnoměrně nanáší na pokožku a po ztuhnutí se rychlým pohybem ruky proti chloupkům odstraní. Doporučuje se používat speciální ohřívač vosku, který surovinu uvede na požadovanou teplotu a udržuje ji po celou dobu postupu.

Výhody: díky zahřátí kůže se minimalizuje bolest. Nevýhody: horký vosk rozšiřuje cévy, proto je kontraindikován při onemocnění žil. Pokud použijete vodní lázeň, riskujete, že se spálíte.

Teplá depilace voskem

Speciální vlastnosti: po očištění pokožky se chloupky depilují při teplotě nejvýše 50 °C. Vytvrzené proužky se prudce odtrhávají. Výhody: teplý vosk lépe otevírá vlasový váček. Bezpečné provádění doma, žádné tepelné popáleniny. Pokožka zůstává hladká téměř 1,5 měsíce.

Nevýhody: pro správnou depilaci teplým voskem je třeba speciální vybavení a poměrně drahé značkové materiály v plechovkách nebo kazetách. Na druhou stranu si můžete být jisti šetrným působením teplého vosku a jeho účinností.

Voskování za studena

Vlastnosti: vosk v připravených proužcích se zahřeje na tělesnou teplotu v dlaních a nanese se na pokožku. Proužky se oddělují jako horké a teplé metody.

Výhody: není nutné žádné speciální depilační zařízení. Voskování za studena lze použít při křečových žilách a dalších stavech, které znemožňují tepelné ošetření. Nevýhody: odstranění chloupků trvá déle než u horkého nebo teplého vosku. Zákrok je poměrně bolestivý.

Voskování: jaké vosky jsou k dispozici?

Existuje několik různých typů vosků. Každý z nich má své vlastní specifické vlastnosti. Nejprve se tedy rozhodněte, kde se s chloupky rozloučíte, a teprve poté přejděte k výběru vosku.

Horké vosky jsou depilační přípravky, které je třeba zahřát na vysokou teplotu. Dodávají se ve filmových nebo klasických voscích. Vosky Classic jsou založeny na přírodních pryskyřicích a neobsahují žádné polymery. Filmové vosky jsou velmi plastické a měkké a snadno se spojují s chloupky, přičemž mají nižší teplotu zahřívání.

Horký vosk je ideální pro choulostivé oblasti. Podpaží, hluboké bikiny. Jedná se o nejbezpečnější typ depilace, protože nezpůsobuje alergické reakce.

Vyzkoušejte řadu horkých azulenových filmových vosků ItalWax nebo růžových filmových vosků. Oba produkty dobře fungují na tuhé a krátké chloupky, nezanechávají na pokožce zarudnutí a zákrok je zcela bezbolestný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS