Jak prát boty v pračce Indesit

Praní v ruce nebo v pračce?

Skvrny z bot lze odstranit ručně nebo pomocí pračky. Každý musí vědět, jak správně umýt boty, jinak se mohou stát nepoužitelnými. Správné praní vám pomůže udržet vaši oblíbenou obuv v bezpečí po mnoho let.

Všechny typy obuvi lze prát v ruce, pokud na nich není uvedeno, že je třeba prát v ruce. Nemusí na nich být žádné štítky s pokyny pro praní nebo péči. V tomto případě stačí odhadnout typ materiálu a potřebu praní. Obuv s textilním svrškem: baleríny, tenisky, tenisky, pantofle. Lze prát v ruce. Boty, kozačky bez kožešiny, tenisky ze syntetické kůže lze prát v ruce.

Mohu prát v pračce?

Odpověď na tuto otázku může být buď „ano“, nebo „ne“. Praní syntetické sportovní obuvi v pračce není problém. To neznamená, že byste lepené tenisky neměli prát v pračce. Abyste se ujistili, že se vám boty při praní nesundají, zkontrolujte štítky podle pokynů výrobce.

U takto znečištěné podrážky je však mytí kontraindikováno! Nezapomeňte si sundat tkaničky

Zde je seznam typů běžeckých bot, které by se neměly prát v pračce:

 • Levné tenisky od málo známých výrobců, padělky známých značek. Podrážky těchto bot jsou zpravidla lepené, nikoli šité. Můžete v tomto případě prát běžecké boty v pračce?? Voda, prášek a silné mechanické zatížení mohou způsobit, že se na konci pracího cyklu odlepí podrážky.
 • Naopak drahé kožené boty. Materiál nemá rád vodu ani čisticí prostředky, které mohou způsobit, že tenisky ztratí svůj atraktivní vzhled.
 • Poškozená obuv. Všimnete si, že trenér vyčuhuje ze závitů, podrážka je mírně uvolněná a na povrchu jsou otěry a díry, ze kterých vykukuje „výplň“? Praní v pračce takový výrobek konečně dokončí.
 • Boty s nalepenými ozdobami. Odrazky, kamínky, emblémy atd. S největší pravděpodobností je mytí způsobí, že skončí v žalostném stavu, nebo dokonce vůbec neopustí trenažér. A to může znamenat poruchu stroje. Pokud tito krasavci ucpou buben.
 • Tenisky se svítícími prvky v podrážce.

Vezměte prosím na vědomí! Ne všechny boty lze prát v pračce. Než je hodíte do pračky, je dobré si nejprve přečíst informace na štítku.

Musíte být opatrní, protože pokud je bota poškozená

Výrobce nemusí reklamaci uznat.

Pokud se boty při praní poškodí, nebudou vám v rámci záruky vráceny

Jaké tenisky lze prát v pračce

Následující materiály lze prát v pračce:

 • Tkané modely z plátna, kanafasu, viskózy nebo jiných textilních materiálů;
 • Kůže, ekokůže a imitace semiše;
 • Polyester, nylon nebo směs elastanu, membrána nebo síťovina;
 • Kombinované vzory bez kožených vložek.
READ  Mohu parku prát v pračce?

Všechny syntetické nebo bavlněné tkaniny se syntetickými přísadami, materiály imitující kůži, semiš a nubuk jsou dokonale pratelné. Letní a polosezónní modely z několika syntetických materiálů.

Doporučení výrobců sportovní obuvi

Výrobci sportovní obuvi vždy poskytují rady, jak o ni pečovat, v závislosti na materiálu výrobku.

Látkové tenisky jsou lehké, takže je lze prát i na běžný prací a odstřeďovací cyklus. Při této úpravě však hrozí, že se látka smrští a podrážka se místy uvolní. Proto výrobce doporučuje mytí při nízké teplotě a nízkých otáčkách. Silně znečištěná místa odstraňte a umyjte ručně, než budete pokračovat. Látkové boty lze prát i v základním pracím prostředku. Pokud po opláchnutí zůstanou šmouhy, lze je snadno odstranit.

prát, boty, pračce, indesit

Společnosti, které vyrábějí tenisky z umělého semiše nebo nubuku, umožňují praní výrobku v pračce. Jediným rizikem jsou šmouhy od pracího prostředku.

Veškerou značkovou sportovní obuv, která je celá vyrobena z přírodního semiše nebo kůže nebo má překryvy z těchto materiálů, je nutné prát pouze v ruce. To je uvedeno na štítku.

Předmytí

Prvním krokem mycího cyklu by nemělo být vložení spotřebiče do bubnu a výběr dalšího programu, ale příprava na mytí. Chrání tak nejen oděv před možným poškozením, ale i samotný domácí spotřebič.

Přečtěte si níže uvedené pokyny krok za krokem, jak se připravit na čištění.

Vytáhněte tkaničky a stélky (pokud je máte). Měly by se prát nejlépe odděleně.

Opláchněte desku pod tekoucí vodou, abyste odstranili všechny nečistoty, písek, kamínky nebo jiné zbytky, které na ní mohly ulpět. V případě potřeby můžete oděv na chvíli namočit do teplé mýdlové vody.

Pečujte o pračku a pořiďte si speciální prací sáček pro automatickou pračku. Tím se minimalizuje náraz tvrdé podešve na stěny bubnu a dvířka při otáčení bubnu.

Pokud nemáte sáček na praní, můžete si ho pořídit z látkového pytlíku nebo z obyčejného povlaku na polštář.

Pokud máte skvrny, které je třeba odstranit, je lepší je předem ošetřit, protože stroj je nemusí být schopen odstranit. Chcete-li spotřebič zbavit skvrn od oleje ze stroje, použijte prostředek na mytí nádobí. Skvrny od trávy lze odstranit pracím mýdlem nebo čpavkem.

Tento jednoduchý přípravný postup pomůže minimalizovat riziko možného poškození výrobku a stroje. Proto tuto aktivitu neignorujte.

Jak prát boty v pračce

Připravte si boty

Před vložením obuvi do bubnu postupujte takto.

 • Odstraňte tkaničky a vložky. Můžete je čistit ručně nebo je vložit do pračky.
 • Při silnějším znečištění odstraňte chuchvalce, vyklepejte písek, vykartáčujte kamínky přilepené na podrážce atd. V opačném případě by mohlo dojít k ucpání stroje odpadky.
 • Pokud je špína usazená v látce, potřete ji mýdlem na praní nebo ji krátce namočte do teplé vody s pracím prostředkem.
 • Vložte pár do pracího sáčku. Chrání buben před tvrdými nárazy. Pokud takový sáček není k dispozici, zabalte pár do povlaku na polštář nebo do nějakého hadru.
READ  Jak odstranit zámek na pračce

Do pračky nevkládejte více než dva páry najednou. Nejenže zhoršuje kvalitu praní, ale může také vážně poškodit pračku.

Poznámka! Nevkládejte boty do pračky bez prachového sáčku. Vytváří vysoké otáčivé zatížení, které by mohlo poškodit výrobek i spotřebič.

Výběr správného produktu

Pro tento náročný proces nepoužívejte běžné mycí prostředky. Granule se nemusí správně rozpustit v šetrném cyklu. Používejte nejlépe tekutý prací prostředek. Snadněji se oplachuje a nezanechává šmouhy. Stačí 50 g pracího prostředku. Pokud je předmět bílý, můžete přidat trochu bělidla.

Důležité! V pračce nepoužívejte tekuté mýdlo, prostředky na mytí hlavy, těla nebo nádobí. Jsou velmi pěnivé, takže se nedoporučují.

Prací program

Mnoho strojů má speciální program pro boty. Pokud je k dispozici, aktivujte ji. Stroj má optimální nastavení pro tento typ obuvi.

Pokud tomu tak není, postupujte podle následujících doporučení.

 • Nastavte teplotu na 30-40 stupňů. Tím zabráníte vystavení obuvi horké vodě a zároveň zabráníte usazování vodního kamene na topném tělese.
 • Přidejte opláchnutí, nebo ještě lépe dvojité opláchnutí. V opačném případě by se na něm mohly objevit šmouhy a muselo by se znovu prát.
 • Vypněte funkci odstřeďování. Silná rotace může výrobek zničit. Těžké podrážky poškodí buben nebo sklo dveří. Jednoduše nechte vodu běžet.
 • Nepoužívejte funkci sušení (je-li k dispozici). Horký vzduch může způsobit ztrátu původního vzhledu obuvi.

Nyní stačí spustit praní a počkat na dokončení programu.

Odkaz. Pračka vydává při praní bot větší hluk než obvykle. Nebuďte překvapeni, je to normální.

Pračky různých značek a materiálů

Praní v pračce podle značky sportovní obuvi. Každý výrobce má vlastní pokyny k čištění. To se týká pouze originálních značek, nemluvíme o čínských padělcích, které lze prát nebo umývat jakoukoli vhodnou metodou.

Ty lze ošetřit několika šikovnými triky. Patří mezi ně:

 • Slavné tenisky Reebok nelze prát v pračce. Nepoužívejte také bělidlo. Problémem je, že látky obsažené v roztoku pronikají hluboko do tkaniny a poškozují její strukturu. Z tohoto důvodu se zkracuje životnost, tenisky rychle chátrají.
 • Nike, Skechers lze prát v pračce, ale šetrně. Ne všechny modely lze ošetřit, proto se vyplatí zjistit si je před praním.
 • Korejskou značku Fila lze prát, ale je třeba brát v úvahu materiál boty. Neperte: semiš, syntetické tkaniny, kůži.

Tyto požadavky je třeba vzít v úvahu, protože ovlivňují dobu, po kterou je můžete v pračce skladovat. Pokud není povoleno praní v pračce, je lepší prát výrobek ručně.

Stejně důležitý je i typ materiálu, z něhož je sportovní obuv vyrobena. Každá teniska má své specifické pokyny k péči:

 • Semišové a kožené boty nemají rády vodu, takže je nelze prát, ale čistit na sucho. Mokré čištění se používá pouze ve výjimečných případech, kdy nečistoty pronikly velmi hluboko a nelze je odstranit kartáčem.
 • Dřeváky s textilním základem (polyester, bavlna, nylon) lze prát v pračce nebo v ruce. V případě silně znečištěných a odolných skvrn je třeba provést předběžné namočení. Jako bělící prostředek použijte mýdlo na praní. Nechte je v roztoku několik hodin. Nejdůležitější je botu na konci oplachování důkladně opláchnout, aby nezůstaly bílé stopy.
 • Nubuková obuv a boty by neměly přijít do styku s vodou. Lze je čistit pouze ručně a profesionálními čisticími prostředky.
READ  Jak odstranit zápach z pračky

Důležité! Praní bot různých barev dohromady je přísně zakázáno, černé boty mohou vyblednout a znečistit sněhobílé tenisky. Barevné předměty se ošetřují při nízké teplotě, aby se zabránilo vymytí pigmentu.

Znakový systém Indesit

Italský výrobce se postaral o maximální přístupnost ovládacích prvků. Použité ikony jsou uživatelsky přívětivé. Každý z nich je doslovně podepsán a očíslován. Značení:

 • Bavlna. Bavlněná krabice nebo tričko.
 • Jemné praní. Květinová verze.
 • Záclony. Obraz záclony.
 • Dřevo. Ekonomická verze.

Podívejme se blíže na možnosti, které pračky Indesit nabízejí.

Látky. Bavlněná krabice nebo tričko, praktické tipy

Podělte se o řadu doporučení, která hostesky vyvodily v průběhu nácviku praní bot v pračce:

 • Při silném znečištění dobře funguje přípravek Persil: gel se nanáší na obzvláště znečištěná místa. Po 10 minutách lze boty poslat do pračky bez oplachování pracího prostředku.
 • Boty, které lze prát v pračce, lze prát efektivněji? Pro účinnější čištění přidejte do čisticího prostoru přípravek Calgon nebo rovnocenný přípravek. O tuto funkci se ochotně postará i jedlá soda. Tyto látky změkčují vodu, což má příznivý vliv na výsledek čištění.
 • Jak jsme již řekli, pro semišovou obuv je praní v pračce destruktivní. Pokud však má oděv několik těchto vložek, je v pořádku, když se pere v pračce.
 • Pokud v botách po vyprání zůstává nepříjemný zápach, namočte hadřík do octa (ne esence)!) a otřete jím vnitřní stranu oděvu. Poté je dobré vyvětrat nepříjemnou octovou „vůni“ a můžete vyrazit! Všimněte si, že v případě membránových bot z tohoto malého Betterhack muset dát.

Je přesto bezpečné prát boty v pračce?? Zjistili jsme, že to není tabu pro textilní, měkké dřeváky, tenisky, UGG, tenisky, mokasíny a látkové pantofle. Pokud se však chystáte tyto předměty prát, měli byste je na praní pečlivě připravit a zvolit správný režim praní, prací prostředek. Stejně důležité je správné sušení. I v této fázi můžete boty nenávratně poškodit. Doufáme, že pro vás byla naše doporučení užitečná!

prát, boty, pračce, indesit
| Denial of responsibility | Contacts |RSS