Jak prát mikinu v pračce

prát, mikinu, pračce

Praní mikiny s kapucí a fleecu?

Klíčovou otázkou je, jak prát fleece s podšívkou. Základy jsou poměrně jednoduché díky nenáročnému a nenáročnému charakteru odolné a jednoduché tkaniny. Teplota praní se liší v závislosti na oděvu. Tenké a jemné fleecové oblečení by se mělo prát na 30-40 °C, objemnější svetry z trojité pleteniny lze prát na 60 °C.

prát, mikinu, pračce

Látka použitá v této kolekci je podšitá fleecem. Chcete-li minimalizovat srážení, vyperte mikinu před prvním oblečením. Praní v pračce při maximální teplotě 40 °C na šetrný cyklus. Přidejte také trochu jemného mycího prostředku.

Jaký režim praní mám použít při praní fleecové mikiny??

Teplota mycí vody nesmí překročit 40 stupňů Celsia. Doporučuje se zastavit na hodnotě 30, jinak tkanina ztratí svou kompaktnost, tepelné vlastnosti atd. Před vložením se ujistěte, že jste oděv obrátili naruby. Knoflíkové dírky a zipy musí být rozepnuté.

Lehké mikiny a mikiny s kapucí lze prát v pracím mýdle. Pokud je oděv velmi znečištěný, namočte jej na 20 minut do mýdlového roztoku. Poté potřete znečištěná místa. netřete příliš silně, abyste nevytvořili žmolky. Opláchněte je ve studené vodě a dbejte na to, abyste je příliš nezkroutili.

Pletené svetry s kotníky lze prát správným způsobem

Pletené výrobky, zejména ručně pletené, by se neměly svěřovat ani nejmodernější pračce. Perte je pouze v ruce a podle vlastních pravidel. zejména pokud pleteniny obsahují vlnu.

Pokud budete prát vlněný svetr jako v běžné pračce, výsledek může být nepředvídatelný. Nejlépe fungují speciální prací a máchací prostředky určené pro vlnu a jemné prádlo. A také jakýkoli šampon na vlasy a běžné mýdlo na praní a na světlé oblečení. dětské mýdlo, které skvěle bělí přírodní vlákna. I tak by se nemělo používat mnoho mycího prostředku.

Přírodní vlákna. vlna není výjimkou. nesnášejí teplo, proto při praní i oplachování používejte vlažnou vodu, ne vyšší než 30 °C. Prací prostředek zcela rozpusťte ve vodě, vytvořte lehkou pěnu a jemně do ní ponořte oděv. Pokud je velmi znečištěná, můžete ji namočit do vody na krátkou dobu, kratší než půl hodiny.

Jak prát barevné prádlo

Hlavní je prát svetr co nejšetrněji. neždímat ho, nedrhnout a nemačkat. Neměli byste věc držet ve vodě příliš dlouho, ne déle než 10-15 minut, tato doba stačí, aby vlákna absorbovala vodu.

Aby se pleteniny neshrnovaly, což se může stát i u těch nejkvalitnějších oděvů, je třeba do vody při závěrečném máchání přidat změkčovadla. Může to být speciální odstraňovač vlny, ale i obyčejná jedlá soda v poměru jedna polévková lžíce na pět litrů vody. To pomůže uvolnit a načechrat vlněná vlákna a vrátit jim původní vzhled.

Pleteniny, zejména ty jemné, vyždímejte nejlépe froté ručníkem. Pletené oděvy by se měly sušit pouze v rozloženém stavu při pokojové teplotě, k tomuto účelu je vhodná stolní sušička nebo sušička na prádlo. Oděv rozložte na froté ručník, opatrně jej rozviňte ve švech a dbejte na to, abyste nezanechali žádné záhyby nebo pomačkání.

prát, mikinu, pračce

Pokud potřebujete věc trochu protáhnout, můžete použít obyčejné krejčovské špendlíky. Okraje ručníku opatrně narovnejte, jemně roztáhněte a připevněte k látce ručníku. Stejně postupujte u jemných prolamovaných úpletů bez gumiček na manžetách a spodním okraji nebo s vroubky. V případě pochybností o ozdobách, jako jsou límce, volány nebo vyšívané prvky, by měly být rovněž zajištěny kolíčky, aby se zabránilo jejich deformaci.

READ  Pračka nabírá vodu, ale nepere

Pletené oděvy s hladkým povrchem lze po dokonalém vysušení lehce vyžehlit v závislosti na převládající teplotě, ale výrobky s pleteným vzorem by se nikdy neměly žehlit.

Typ a uložení

Choulostivé tkaniny a spodní prádlo by se samozřejmě neměly dávat do pračky společně s tepláky, které nosíte při venčení psa. Dětské oblečení by se mělo prát odděleně od oblečení pro dospělé.

Pro snadnější třídění a úsporu času můžete použít speciální koše s přepážkami a oblečení roztřídit předem. Mám však zkušenost, že princip třídění se u každého člena rodiny liší a je třeba jej překontrolovat.

Odborný redaktor. Rozhovory s lékaři, vědci a dalšími odborníky. Jsem také zodpovědný za zodpovídání otázek čtenářů Lifehackeru. sám nebo s pomocí důvěryhodných odborníků. Takto se snažím čtenářům předávat ověřené informace o všech aspektech života.

Syntetika

Jak prát prádlo

Praní syntetických oděvů v pračce na jemný cyklus. Pěkné hedvábné tkaniny by měly být uloženy v pracím sáčku, aby se zabránilo tvorbě žmolků. Vhodná teplota je 30-40 °C a rychlost odstřeďování je omezena na 600 otáček za minutu. Přidejte do prášku antistatický kondicionér, aby se vám oblečení nelepilo na tělo a nezpůsobilo vám úraz elektrickým proudem.

Fleece perte v tekutých pracích prostředcích a neodstřeďujte jej v pračce ani v ruce. Nechte vodu odtéct a pověste oblečení na sucho. Oblečení bude suché během chvilky, i když ho před vyždímáním nesušíte.

Membrány, jako jsou bundy a lyžařské kalhoty, lze prát v pračce, ale je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Nastavte jemný prací cyklus s minimálním odstřeďováním a používejte pouze prací prostředky určené pro membrány.

Jak sušit

Syntetické košile a halenky pověste na sušák a svetry a vesty nechte sušit naplocho, aby si zachovaly svůj tvar. Syntetické materiály lze poslat do sušičky, ale ujistěte se, že má vhodný režim. Přírodní hedvábí je choulostivé, proto je nejlepší prát je ručně.

Syntetické tkaniny žehlete při velmi nízké teplotě, jinak by se mohly roztavit. Žehlete na rubové straně a pouze přes gázu, kterou můžete navlhčit, abyste odstranili záhyby.

READ  Jak prát boty v pračce Indesit

Jak prát

Přírodní hedvábí je choulostivá tkanina a nejlepší je prát ji v ruce. Zapomeňte na bělidla a drsné odstraňovače skvrn, mohou vaše oblečení zničit. Jemné prádlo perte ve speciálních gelech nebo běžném šamponu.

Pro hedvábí je vhodná voda o teplotě do 40 °C. Namočte na maximálně 15 minut a jemně omyjte, netřete ani nenatahujte. Oblečení při sušení důkladně opláchněte, abyste odstranili šmouhy. Několikrát propláchněte a postupně snižujte teplotu.

Jak sušit

Neodvíjejte hedvábí: mokrá tkanina se může snadno poškodit. Jemně vymačkejte, nechte vodu odtéct a poté oděv vysušte froté ručníkem (podobně jako vlněnou utěrkou).

Hedvábné oblečení by se mělo vždy sušit v bubnové sušičce. Můžete použít sušičku nebo šňůru na prádlo, ale pod oděv dejte silnou vrstvu látky (alespoň froté ručník). Žádné kolíčky na oblečení, mohou zanechat stopy.

Hedvábné oděvy žehlete na špatné straně při nejnižší teplotě. Nepoužívejte páru ani ji necákejte vodou: objeví se skvrny a šmouhy. Abyste se jich zbavili, je třeba oděv znovu vyprat a vysušit. Po vyžehlení nechte oděv vychladnout, jinak se na něm opět objeví záhyby.

Jak prát

Nebarvené prádlo lze prát až na 90 °C, ale pro barevné prádlo je vhodná nižší teplota praní 30-40 °C. Tyto oděvy lze ždímat při 600 otáčkách za minutu, ale neměli byste je ždímat ručně: mohli byste to přehnat a způsobit jejich natažení nebo roztržení.

Bělící prostředky s obsahem chlóru nejsou pro prádlo vhodné. Pokud chcete odstranit odolnou skvrnu, použijte prací prostředek obsahující kyslík. Před praním do nich oděv namočte a použijte extra máchání.

Pokud máte výšivku na lněném oděvu, neriskujte, že ji budete prát v ruce, aby nevybledla. Oděv nenamáčejte příliš dlouho a netřete zběsile vzor. jen byste ho zničili.

Jak sušit suché

Abyste zabránili vyblednutí barevného prádla, sušte ho ve stínu, ne venku. Nemusíte čekat, až oblečení zcela uschne. Prádlo se lépe žehlí, když je mírně vlhké.

Žehlete při stejné teplotě jako bavlnu. Světlé barvy je třeba žehlit zepředu, tmavé barvy z rubu, jinak se vytvoří šmouhy. Výšivky by se také měly žehlit na rubové straně, aby neztratily objem.

Záhyby lze obtížně odstranit z pomačkaných tkanin, jako je len a bavlna. Pomohla by dobrá sušička. Starší pračky mohly ničit oblečení, ale dnešní pračky se o vaše oblečení starají a umožňují vám méně často používat žehličku. Sušičky Candy mají dokonce speciální program proti pomačkání košil. Oblečení pak není třeba žehlit. stačí ho vyndat a pověsit do skříně.

Další výhodou je, že nemusíte znečišťovat byt nebo koupelnu. Pokud máte chytrý telefon se systémem Android a funkcí NFC, ovládejte stroj Candy prostřednictvím mobilní aplikace. Hlasovým příkazem můžete zvolit program, spustit sušení a zkontrolovat, zda pračka pracuje správně.

Čím se myje?

Další „věčná“ otázka, která vyvstane, když jde o praní jen několika věcí, nikoliv každodenního oblečení. Chcete-li prodloužit životnost svých oblíbených pletených šatů, svetrů, svetříků, šál a dalších kusů oblečení, měli byste používat specifické přípravky, které obsahují určité účinné látky.

READ  Zámek pračky nefunguje

Vyhněte se praní s pracími prostředky, které obsahují A-SPA, bělidla, enzymy, fosfáty, chlór a další agresivní čisticí složky.

Zde je stručný přehled výrobků, které vám v mžiku vyčistí pletené oblečení.

  • Tekutina „Laska. Vlna a hedvábí. Cenově výhodná kapalina, která si poradí s jakýmkoli typem nečistot. Vynikající pro praní pletených výrobků. Lze použít k ručnímu čištění a nalít do stroje. Jemná, nevtíravá vůně, velmi úsporné použití.
  • Nápověda je speciální prací prostředek na vlnu. Dokonale vyčistí a odmastí vaše oblečení, zanechá je měkké a s jemnou vůní. Lze použít pro ruční praní i praní v pračce. Nízkonákladový roztok, který se spotřebovává velmi pomalu, na jeden cyklus pouze 1 náplň kapaliny.
  • Luxus Professional je koncentrovaný prací prostředek ideální pro jemné tkaniny, vlnu a hedvábí. Patentovaná receptura zajišťuje maximální úspornost. Je důležité dodržovat dávkování, protože přehnaná dávka může poškodit látku a zanechat na ní šmouhy nebo způsobit změnu barvy. Neobsahuje fosfáty a je vhodný pro ruční i strojní čištění.
  • Nordland Gel na vlnu a hedvábí. Biologicky odbouratelné a bez alergenů. Vhodné pro jemné tkaniny, vhodné do pračky. Z recenzí zákazníků je zřejmé, že tkanina čistí i ty nejodolnější skvrny a dodává jim krásnou vůni.
  • Prosept Crystal Universal je určen pro praní jemných tkanin. Díky svému speciálnímu složení proniká gel hluboko do vláken tkaniny, vyplavuje prach a nečistoty a dokonale se oplachuje, aniž by zanechával stopy. Účinně pere i ve studené vodě, což je dvojnásob důležité při praní úpletů.

Klíčem k úspěšné péči o pletení je dobrý prací prostředek. Proto je to chytrá volba. Složení musí zachovat pružnost vláken, zabránit poškození příze, zajistit měkkost a zachovat vlastnosti vlněných tkanin.

Zbavení se vlhkosti

Šetrné praní není důležité jen pro zachování bezpečnosti úpletů. Je také důležité je řádně vysušit. Toto jsou základní doporučení, která je třeba dodržovat:

  • Nevěšte oděv na radiátor nebo do blízkosti topných těles. Rychlejší sušení způsobí, že oděv ztratí svůj tvar;
  • Omezte vystavení přímému slunečnímu záření. V opačném případě se látka srazí a ztratí barvu;
  • Pletené oděvy nezavěšujte na provaz;
  • sušte oblečení na rovném povrchu, pod kterým je měkký ručník.

Pokud nutně potřebujete vysušit pletené šaty nebo svetr, je povoleno zavěsit je na ramínka a sušit ze vzdálenosti nejméně 20 cm od látky. Můžete použít elektrickou sušičku, přehodit ji přehozem a navrch dát úplet.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS