Jak prát ručníky v pračce

prát, ručníky, pračce

Svěžest a čistota v každém detailu: Jak prát ručníky

Zde je několik důležitých tipů, jak udržet váš domov svěží a měkčí.

Ručníky jsou vyrobeny z různých materiálů. Nádobí je vyrobeno převážně z vaflového plátna a mikrovlákna. Tento materiál dobře absorbuje vlhkost a rychle čistí nečistoty. Vaflové ručníky a výrobky z mikrovlákna se však mohou rychle zašpinit, ztvrdnout a zdrsnět.

Základní pokyny pro praní

Froté ručníky lze prát ručně nebo v pračce. Obě metody jsou účinné a měly by si zachovat své původní vlastnosti, pokud budete striktně dodržovat určitá pravidla. Jak prát vyprané froté ručníky doma, aby zůstaly měkké a savé?? Je vždy možné použít pračku, nebo je lepší prát ručně??

Ručníky se nejčastěji perou v pračce. Nebojte se ji použít, ušetříte tím čas i námahu. U pračky je třeba zvolit správný prací cyklus a použít správný prací prostředek. Je dobré si předem prostudovat etikety výrobce. Pokud ji nemáte, použijte obecné rady, jak prát ručníky v pračce:

 • Před naložením do bubnu by se měly položky roztřídit podle barev; bílé položky by v žádném případě neměly skončit mezi barevnými. Kromě toho je vhodné oddělit je podle barvy. Ručníky mají tendenci se vylučovat nebo měnit barvu.
 • Důležitá je také kontrola teploty, při jaké teplotě by se měly froté ručníky prát, aby neztuhly? Výrobci doporučují nastavení maximálně 60 stupňů, a to i v případě silnějšího znečištění.
 • Jaké nastavení mám použít pro froté ručníky?? Ideální nastavení je standardní režim s doplňkovým cyklem máchání. Tato extrakční voda odplaví prací prostředek, změkčí vlas a froté žínky budou vypadat nadýchanější a měkčí.
 • Neměla bych používat opaření, protože horká voda má tendenci látku odírat a výrazně snižuje její savost.
 • Nepoužívejte chlorové bělidlo; nevratně poškozuje výrobky. Doporučujeme běžné metody bělení froté ručníků.
 • Pokud použijete odstraňovač skvrn, je to opodstatněné pouze v případě, že má oděv odolné skvrny, které se obtížně odstraňují. Jak prát vyprané ručníky? Předtím je pouze namočte do mýdlového roztoku.
 • Lze je také změkčit jemným octovým roztokem nebo opláchnout ve slané vodě.

Funkci sušení pračky je třeba předem vypnout; po tomto procesu budou froté ručníky příliš hrubé, objeví se záhyby a vrásky a bude velmi obtížné se jich zbavit.

Poradenství! Froté ručníky ani jiné froté předměty neperte v úsporné pračce, protože příliš malé množství vody ovlivní jejich vzhled a funkčnost.

Ruční mytí zahrnuje namočení předmětů do mýdlového roztoku a následné praní, které se vyznačuje lehkým pomačkáním. Posledním krokem je opláchnutí v několika vodách, přičemž do poslední vody přidejte ocet, aby byla jemnější.

READ  Přívod vody do pračky se nevypíná

Výrobky tohoto typu mohou různými způsoby ztratit svou měkkost, dodržování některých pravidel pomůže tomuto osudu předejít.

Praní kuchyňských utěrek se slunečnicovým olejem

Mnoho lidí by mohlo zajímat, jak můžete v pračce používat rostlinný olej. Máme pro vás několik receptů, které vám pomohou připravit tekutiny, v nichž můžete použít slunečnicový olej. Je důležité pamatovat na to, že v receptech se používá rafinovaný slunečnicový olej.

prát, ručníky, pračce
 • 200 mg prášku, 20 ml bělidla, 6 litrů velmi horké vody a 2 lžíce rostlinného oleje. Smíchejte všechny přísady a do vzniklého roztoku vložte suché ručníky;
 • 12 litrů horké vody, 3 polévkové lžíce bělidla, půl šálku pracího prostředku, 3 polévkové lžíce. Ocet (70 %) a 3 lžíce slunečnicového oleje;
 • Přidejte 2 lžíce čpavku, 100 g jedlé sody, 5 litrů horké vody a 3 lžíce slunečnicového oleje;
 • 10 litrů horké vody, trochu manganu, 1 šálek pracího prášku a 3 lžíce rostlinného oleje.

Všechny recepty na mytí rukou slunečnicovým olejem. Po takovém postupu doporučujeme ručníky důkladně opláchnout, případně použít pračku.

Praní barevných ručníků

Nejvhodnější prací program pro barevné ručníky je „bavlna“ při teplotě přibližně 60 stupňů (optimální: 40C) a otáčkách odstřeďování přibližně 800 otáček za minutu (u bambusových ručníků ne více než 600).

Bělící prostředky nebo jiné agresivní látky na rozdíl od bílých ručníků ničí barevné ručníky. Obecné doporučení pro všechny froté ručníky a oplatky. Bílé, černé i barevné. Je používat tekuté prací prostředky, nikoliv práškové.

Jak zajistit, aby byly ručníky po vyprání měkké

Chcete-li, aby byly ručníky po vyprání měkké, nechte je přes noc namočené v teplé vodě. Poté ji lehce vyždímejte a osušte. Další tip na změkčení ručníků: Po vyprání je na několik hodin namočte do vody se solí.

Froté ručníky lze vždy obnovit. Je však lepší nenechávat látky v poškozeném stavu.

Změkčení

Froté ručníky jsou po mnoha praních často tuhé. Pokud používáte pračku, můžete ke změkčení froté ručníků přidat také ocet.

Ocet lze použít také k namáčení mycího prostředku na ruce. Nalijte vodu do misky a přidejte ocet. Ručník do vzniklé tekutiny na nějakou dobu namočte. Sůl je také účinným prostředkem k odstranění odolných skvrn.

Dalším způsobem, jak změkčit froté, je použití soli. Namáčení nebo oplachování vodou s trochou soli.

Tvrdost vody hraje důležitou roli. Pokud je v určité oblasti dostatečně tvrdá, můžete froté ručníky prát s různými prostředky, ale stále nebudou dostatečně měkké. Stačí přidat do vody trochu octa. Pro závěrečné opláchnutí stačí přidat 200 ml octa na kbelík vody.

prát, ručníky, pračce

K výrobě měkkých froté ručníků lze použít jinou metodu. Naplňte jakoukoli nádobu studenou vodou, vložte do ní vyprané ručníky a nechte ji tam do rána. Důkladně je opláchněte v čisté vodě a pověste je, aby uschly. Tímto způsobem se můžete zbavit zbytků prášku.

READ  Co znamenají tlačítka na pračce indesit

Nikdy nepoužívejte žehličku. Pokud chcete ručníky žehlit, můžete použít pouze páru. Některé ručníky mají na štítku dokonce nápis „nežehlit“.

Výběr prostředku na mytí nádobí

Základní chybou při praní froté ručníků je výběr nesprávného pracího prostředku. Mnoho lidí používá k čištění prášky nebo prací prostředky, což způsobuje, že se vlákna zanášejí tuhými částicemi a tkanina ztrácí svou měkkost. Proto je nejlepší prát froté ručníky v pračce s použitím gelových přípravků. Úplně vypere vlákna a neucpe je, takže v pračce máte měkké a nadýchané ručníky.

U dražších ručníků zvolte specializovaný změkčovací gel, který obsahuje látky neutralizující tvrdost a má pozitivní vliv na kvalitu praní. Při závěrečném máchání je vhodné použít změkčovač tkanin, který rovněž zaručuje šetrnou péči. Dejte přednost oplachovacímu prostředku s obsahem křemíku, ale kontrolujte množství oplachovacího prostředku. Pokud je silně koncentrovaná, obalí každé vlákno v tkanině a způsobí, že tkanina ztratí svou savost.

Pokud nemáte po ruce gelový přípravek, můžete použít dětský pudr nebo prášek na vlnu a poté ručníky dvakrát opláchnout. Stojí za zmínku, že při praní se nikdy nesmí používat abrazivní nebo chlorové prací prostředky, a to ani v případě, že perete bílý ručník.

Při přehledu těchto pokynů bychom rádi zdůraznili následující klíčové body. Při péči o froté ručníky se vyvarujte agresivního čištění: neměly by se prát v pračce ani vystavovat dlouhým pracím cyklům či vysokým teplotám. Čím šetrněji se k nim budete chovat, tím déle zůstanou čisté a měkké.

Příprava ručníků na praní

Před mytím je třeba dodržet standardní postup. Začněte tříděním žínek podle barev. Bílé je třeba prát odděleně od barevných. Pokud jsou ručníky silně znečištěné, namočte je do jemného mýdlového roztoku vody a pracího gelu. Zde je návod, který gel zvolit.

Froté tkanina při nedostatečné údržbě plesniví, protože vlas se stává hustým a těžkým, takže froté přestává být měkké a nadýchané. To je způsobeno následujícími chybami při mytí:

Froté ručníky lze prát v pračce i v ruce. V závislosti na zvolené metodě jsou teplota, doba praní a doporučený prací prostředek prakticky stejné.

Aby si ručník při praní v pračce zachoval svůj původní vzhled, je třeba dodržovat pravidla:

prát, ručníky, pračce
 • Dbejte na to, aby teplota praní ručníku nepřesáhla 40 stupňů.
 • Nenaplňujte buben až po okraj; tkanina se musí v bubnu volně pohybovat, aby se žmolky lépe vypraly.
 • Nastavte pračku ručníků na krátký prací cyklus trvající přibližně 30 minut s maximálním počtem 400 otáček.
 • Pořiďte si masážní míček na froté. Silikonové nebo gumové kuličky se skvěle hodí k načechrání žmolků během praní a k nasáknutí pracího prostředku.
 • Použití lidových prostředků. Pokud do přihrádky na prášek přidáte lžíci mořské soli nebo lžičku jedlé sody, voda ztratí svou tuhost a jemně vyčistí tkaninu. Jako obdobu můžete použít 9% ocet v poměru 120 ml. Kapalina na 10 litrů vody.
READ  Chyba hei pračky Samsung

Ruční praní by bylo pracnější, protože byste museli ručník po vyprání 3-4krát opláchnout a předtím ho 2-3 hodiny namočit. Doporučení pro péči jsou však stejná. Proto je hlavním úkolem hospodyně při ručním čištění zajistit, aby byla voda měkká, a to pomocí jedlé sody nebo slabého roztoku octa. Teplota by ani v tomto případě neměla překročit 40 stupňů.

Froté ručníky vydrží při správné péči dlouho, ale dříve nebo později ztratí svůj původní vzhled. Pokud nechcete starý ručník vyhodit, řiďte se těmito doporučeními:

Zaprvé, vypraný ručník je lepší v pračce nečistit, protože se může při aktivním namotávání v bubnu jednoduše roztrhnout. Za druhé je třeba prát v ruce šetrným způsobem a před sušením je nejlepší oděv položit na rovný povrch a nechat jej odkapat. Ideální je namáčení ve studené mýdlové vodě, která odstraní všechny nečistoty a zachová strukturu.

U bílých ručníků je důležité zachovat jejich sněhově bílý odstín, což můžete zajistit namočením do speciálního roztoku. Nejúčinnějším roztokem jsou 4 lžíce peroxidu vodíku, 1 lžíce čpavku zředěná v 15 litrech horké vody. Ponořte je do roztoku na 30 minut a poté je opláchněte studenou vodou.

Jak zajistit, aby byly ručníky po vyprání měkké

Bylinným prostředkem pro změkčení froté ručníků je jemný roztok octa. Ručník do něj na krátkou dobu namočte. Poté je opláchněte pod tekoucí vodou.

Tuhost ručníků po vyprání může být způsobena nekvalitním pracím prostředkem (zkuste používat gely na froté ručníky), nevhodným praním (špatné máchání, příliš horká voda a vysoké otáčky odstřeďování), nesprávným zacházením (používejte žehličku s napařovačem a výrobek nevyvařujte), tvrdou vodou.

Chcete-li mít po vyprání nadýchané ručníky, použijte v pračce šetrný cyklus. Bělidlo používejte pouze pro světlé barvy a pouze v případě, že je to nezbytně nutné. Při praní s pracím prostředkem použijte funkci extra máchání. Na dětské oblečení je nejlepší použít prací prostředek na bázi silikonu. Prášková sůl (přidaná do zásuvky na mycí prostředek v myčce) může také pomoci změkčit ručníky po vyprání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS