Jak prát tenisky nike v pračce

Efektivní čištění sportovní obuvi: praní tenisek v ruce a v pračce

Tenisky jsou považovány za nejpraktičtější obuv, ideální na procházky a sportovní aktivity v každém ročním období. Vyžadují však mnohem častější čištění od prachu, stříkanců a nečistot. Abyste ušetřili energii a čas, ptá se mnoho kutilů, zda by měli své tenisky prát v pračce, aby nepoškodili jejich vzhled? Tento problém je obzvláště důležitý, pokud je zboží značkové, např. Nike nebo Adidas.

Před praním trenéra Nike nebo Adidas byste měli výrobek pečlivě prozkoumat, protože nesprávné čištění může vést k velmi neblahým výsledkům. Vnější svršky mohou být vyrobeny z různých materiálů: látky, náhražky kůže a pravé kůže. Spodní část je nejčastěji pěnová nebo pogumovaná. Zvláštní pozornost věnujte plastovým nebo kovovým dílům. Praní obuvi s kovovými vložkami může způsobit zrezivění tkaniny.

Na otázku, zda lze tenisku Nike prát v bubnu pračky, je třeba odpovědět také s ohledem na možnost deformace a rozpletení výrobku. Hrozí také poškození pračky, protože tvrdá podrážka by mohla poškodit vnitřní součásti pračky nebo dokonce vyrazit dvířka. I přes zákazy výrobců praček se mnoho lidí stále rozhoduje pro praní sportovní obuvi v pračce. Proto je důležité dodržovat osvědčené metody praní v pračce, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům.

Praní běžeckých bot v pračce

V dnešním světě se často obejdete bez ručního praní tenisek, protože vždy můžete využít snadnou a rychlou možnost. Hodit je do pračky. Než však začnete prát běžecké boty při maximální teplotě nebo je sušit na radiátoru, seznamte se s algoritmem.

Připravte si tenisky na praní

Nejprve je třeba odstranit tkaničky a stélky, pokud nejsou zašité. Poté běžeckou obuv opláchněte pod tekoucí vodou a odstraňte z podrážky zbytky nečistot, písku a kamínků.

Abyste zabránili nárazům kluzké obuvi o sebe a o buben pračky (může dojít k poškození svršku a porušení síťoviny), používejte speciální síťky na praní. Vložky a tkaničky lze smíchat s obuví.

Do bubnu můžete vložit dva páry najednou a obuv uspořádat do samostatných síťovaných sáčků. Nenaplňujte buben příliš a nesnažte se do něj nacpat všechny boty najednou: při tak velkém zatížení by mohlo dojít k poškození tenisky třením o buben.

Přejděte k základům

Vyzkoušejte jeden z následujících nejšetrnějších režimů: Ruční praní / Jemné praní. Pokud vaše pračka tyto režimy nenabízí, můžete nastavit minimální prací cyklus, ale vypnout odstřeďování.

Na praní používejte tekuté nebo gelové prací prostředky. Dobře se oplachují i studenou vodou a nezanechávají stopy ani šmouhy.

Pokud je zvolen šetrný režim, teplota se nastaví automaticky. Teplotu vody si nastavte sami, ale zastavte se na 30-40 °C. Vysoké teploty poškozují materiál, mohou roztavit lepidlo a způsobit změnu tvaru tenisky, což znamená, že se může zmenšit její velikost, takže se v ní nebude pohodlně běhat.

Sušení a závěrečné úpravy po vyprání bot

Běžecké boty světlé barvy, pokud je v nich hluboko usazená špína, jsou pravděpodobně neúplně vyprané. V tomto případě pomůže starý zubní kartáček a mýdlová voda. Hodí se také, když jste na cestách, potřebujete rychle vyčistit nebo se chcete zbavit otlačeného běhounu či podrážky Boost.

Stáhněte si tréninkové plány na maraton a půlmaraton a začněte trénovat ještě dnes!

READ  Jak se zbavit zápachu v pračce

Boty sušte pouze při pokojové teplotě ve větraném prostoru. Nesnažte se urychlit věci použitím fénu, radiátoru nebo mikrovlnné trouby (kdo ví, jak daleko mohou běžci zajít, když mají před závodem několik hodin na vysušení tenisek).

V případě nouze, kdy potřebujete jednat rychle, vycpěte boty zmačkaným papírem (ne lesklým) nebo použijte vysoušeč bot, který je k dostání v každém obchodě s obuví a železářstvím. Ostatní umělé zdroje tepla a přímé sluneční světlo mají nepříznivý vliv na tkaniny a lepicí materiály.

U běžných silničních běžeckých bot je vše na svém místě, ale co speciální nepromokavé, kožené a semišové materiály??

Pravidla pro praní sportovní obuvi Nike v pračce

Pokud jste se rozhodli prát sportovní obuv Nike v pračce, musíte to udělat správně.

Prvním krokem je příprava obuvi:

prát, tenisky, nike, pračce
 • Důkladně vyčistěte běhoun podrážky a odstraňte drobné kamínky a další nečistoty.
 • Pokud je to možné, vyjměte stélky. Doporučuje se ruční praní.
 • Rozšněrujte si boty. Tkaničky můžete dát do bubnu s běžeckými botami, ale do samostatného sáčku.

Poté se rozhodněte, jaký typ pracího prostředku použijete. Doporučuje se používat gel nebo gelové kapsle. Pokud je bota bílá, přidejte do pračky trochu bělidla. Musí být šetrné a bez chlóru.

Nepoužívejte čisticí prostředek pro trenéry, ale čisticí účinek může být snížen. Přístroj obsahuje granule, které se ve studené vodě nerozpouštějí a které se navíc obtížně oplachují v krátkém čase.

Je důležité zvolit správný mycí program. Nejlepší možností je program „sportovní obuv“. Pokud je nemáte k dispozici, vložte je do programu jemného nebo šetrného praní.

Ručně upravte následující nastavení:

 • Teplota: 30 °C pro barevné, 40 °C pro bílé;
 • Cyklus odstřeďování je deaktivován;
 • Doba praní 30-40 minut.

Fáze praní trenérů v pračce:

 • Vložte do bubnu pračky. Neperte více než 2 páry najednou.
 • Obložte je světlou látkou, například starým povlakem na polštář. Působí jako protizávaží a chrání obuv i samotnou pračku se sušičkou.
 • Zvolte vhodný mycí program.
 • Vyjměte botu z bubnu, vysušte ji na čerstvém vzduchu.

Tenisky Nike se nesmí otáčet. Musí se přirozeně vysušit.

Jak kartáčovat ručně?

Pokyny pro ruční praní tenisky Nike a Nike Air Max:

 • Odstraňte tkaničky a stélky. Umyjte je odděleně.
 • Prach otřete měkkým vlhkým hadříkem.
 • Do každého trenažéru vložte světlou látku. Tím se zabrání vniknutí vody pod stélku a poškození podrážky.
 • Do umyvadla nalijte teplou vodu a zřeďte mycí prostředek.
 • Navlhčete zubní kartáček mýdlovou vodou a jemně ho vymačkejte.
 • Po dosažení požadovaného výsledku opláchněte pár pod tekoucí vodou, odstraňte látku.
 • Sušení běžeckých bot přírodním způsobem.

Starý zubní kartáček je skvělou volbou pro čištění trenérů. Jeho štětiny mají správnou tuhost.

Kartáčem vyčistěte nejen podrážku, ale i horní část výrobku. Je však třeba kontrolovat tření, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Prací prostředek lze použít jako mýdlo pro domácnost, prací prášek, prostředek na mytí nádobí nebo gel na praní prádla. Všechny obsahují povrchově aktivní látky, takže mají vysokou čisticí schopnost.

Skvrny od trávy a další těžko odstranitelné skvrny z bílých podrážek můžete odstranit melaminovou houbičkou. Lze je zakoupit v každém železářství za 40-60 EUR.

Melaminová houba se snadno používá. Ustřihnete z něj malý kousek, namočíte ho do vody, vyždímáte a potřete špinavé místo. Během používání se zmenšuje.

Mám, nebo nemám si prát tenisky??

Podívejme se, jaké jsou dnes trenažéry a jaká jsou rizika při jejich mytí. Dnešní tenisky se tedy skládají ze směsi pěnové nebo gumové podrážky, kůže nebo koženky, textilní složky (vnější, vnitřní) a lepidla. Dvěma hlavními riziky při praní běžecké obuvi jsou ztráta tvaru a rozlepení částí obuvi. Přečtěte si, co byste měli udělat, abyste tomu zabránili.

READ  Jaké jsou rozdíly mezi pracími režimy vaší pračky?

Ano nebo ne? Trenéry lze prát, pokud se dodržují určité prací postupy. Půjdeme také dále a odpovíme na otázku: „Mohu prát tenisky v pračce?“. Ano, tenisky můžete prát nejen v ruce, ale i v pračce. K tomu je třeba postupovat podle následujících rad.

Naprostá většina výrobců běžeckých bot a praček se jednomyslně shoduje, že ne, nesmíte. Uvádí jak štítky na obuvi, tak pravidla provozu praček. Ale našeho bratra není snadné vyděsit, takže pokus a omyl nashromáždil nějaké znalosti o mycích trenérech.

Pozor! Ani my, ani nikdo jiný vám nedá úplnou záruku, že se po vyprání tenisky (zejména levné čínské) v pračce nezničí. Odpovědnost za konečný výsledek tedy zůstává na vás. Můžeme se jen podělit o své zkušenosti a poradit.

Jak prát tenisky v pračce

Před vložením sportovní obuvi do pračky je třeba ji připravit a teprve poté ji lze prát v pračce.

Jak si připravit obuv?

 • Boty se pečlivě vyperou a podrážky se očistí od nečistot, kamínků, listí a písku, aby se jimi neucpávala hubice nebo filtr pračky.
 • K účinnému čištění můžete potřebovat starý zubní kartáček nebo trsátko.
 • Pokud jsou velmi špinavé, můžete je před praním namočit.
 • Po vyprání obuvi odstraňte stélky (pokud nejsou přilepené) a tkaničky. Ty se myjí ručně vodou a mýdlem a stélky lze dokonale vyčistit kartáčem na boty.
prát, tenisky, nike, pračce

Vložky nesušte na radiátoru, protože by mohly popraskat. Po vyprání a usušení je vyměňte, jakmile jsou boty zcela suché.

Proces praní

Dále budete potřebovat prací sáček, nebo pokud ho nemáte, můžete použít povlak na polštář. Vložte návleky a vložte je do pračky.

Pokud nemůžete najít ani povlak na polštář, může vám pomoci, když budete mít s sebou ručníky nebo prostěradla, která se vejdou do pračky s návleky.

Tento postup zabrání poškození pračky, zejména pokud má obuv ozdobné doplňky, a zlepší výsledky praní.

Jaké nastavení použít při praní tenisek v pračce?

 • Na ovládacím panelu zvolte program šetrného praní a otočte odstřeďování směrem dolů.
 • Vypněte cyklus odstřeďování a sušení.
 • Teplota by neměla překročit 40 stupňů. Pokud je to možné, nastavte ji na 20 °C. Vysoké teploty mohou způsobit, že se bota rozlepí a rozvine.
 • Nasypte prášek a spusťte praní.

Další bod, použití běžného prášku na boty může způsobit šmouhy. Abyste tomu předešli, používejte tekutý prací prostředek pro automatické pračky. Pokud perete bílou obuv, můžete přidat bělidlo, které ji zefektivní.

Důležité rady

Chcete-li prát tenisky Nike s minimálními ztrátami, dodržujte následující tipy:

 • Nepoužívejte k praní bot změkčovač tkanin. Může reagovat neočekávaným způsobem.
 • Chcete-li minimalizovat znečištění, použijte po praní prostředek odpuzující vodu a nečistoty.
 • Přidejte do žínky několik kapek šalvějového nebo jedlového esenciálního oleje, abyste dezodorizovali vložky a dodali jim příjemnou vůni.
 • Během sušení je nenechávejte viset připevněné kolíčky na prádlo.
 • Po vyprání běžeckou obuv důkladně opláchněte, aby na ní nezůstaly zbytky nečistot nebo pracího prostředku. Pokud tak neučiníte, mohou být zničeny nebo pokryty žlutými skvrnami.
 • K praní barevné obuvi nepoužívejte přípravky obsahující bělidla.
 • Neotáčejte botu, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.

Při praní tenisky v pračce můžete slyšet neobvyklé chrastění. Nezastavujte kvůli tomu cyklus. Hluk je způsoben údery tvrdých podrážek do bubnu.

Užitečné video

Jak prát tenisky v pračce, jak je správně sušit po vyprání, tipy na videa:

Tenisky Nike budou svému majiteli sloužit dlouho, pokud se o ně bude správně starat. Měli byste minimalizovat kontakt obuvi s vodou a pokud možno se vyhnout praní v pračce.

Ruční výroba páru je lepší. Tento proces může být časově náročný, ale je lepší investovat trochu více času než do nákupu drahého nového páru.

READ  Jak prát ručníky v pračce

Každý z nás si je dobře vědom, že praní obuvi je zodpovědný a důležitý proces. Obecně řečeno, pokud hovoříme o tom, jaký druh obuvi člověk nejčastěji používá, je to ve prospěch tenisky. V dnešní době se tenisky staly možností, která vám umožní cítit se pohodlně, být univerzální, pokud jde o výběr šatníku, a samozřejmě vypadat jasně a moderně. Jediný bod: ne každý zná základní informace o péči o trenéry. Boty v tomto formátu jsou poměrně drahé. Proto je velmi důležité, abychom všichni věděli, jak správně čistit a mýt své trenéry. Vždyť při nesprávném provedení mohou mít řadu nežádoucích účinků. Doporučujeme vám přečíst si recenzi, kde podrobně vysvětlujeme pravidla praní tenisky v pračce.

Mezitím upozorňujeme, že dnes si můžete snadno zakoupit pohodlné tenisky Nike Air Max Tn, díky kterým bude nošení bot co nejpříjemnější a nejpohodlnější. Důležité je znát pouze některé funkce a podrobnosti.

prát, tenisky, nike, pračce

Nike Air Force 1 Low „Yacht Club“. Pokus o čištění !

Jak všichni víte, tenisky. A jakákoli jiná obuv z jemného materiálu. Nevydrží dlouho čisté. Po nějaké době jsem opět stál před výzvou najít správný způsob čištění, a tak jsem se připravil na to, že zkusím !

S vědomím všech nuancí prvního selhání jsem připravil poněkud odlišnou „polní“ sadu materiálů:

Rozhodl jsem se takto: lufa do myčky je velmi měkká, pokud s ní nebudu silně třít tenisky, nebudu moci poškodit materiál těla. Po vyčištění mohu také použít flanel, abych „vrátil“ žmolky do kůže. A vzala jsem si mýdlo, abych ho vyzkoušela.

S výsledky druhého čištění jsem byl velmi spokojen, a proto se s vámi chci podělit o jeho průběh.

Tipy na čištění tenisky Nike Air Force 1 z choulostivého materiálu:

Vždy začínám podrážkou: odstraním přebytečné nečistoty, pak omyji a napěním flanelu s mýdlem a potřu jím podrážku, pak seberu všechnu pěnu a nečistoty stejným flanelovým materiálem z mé „polní“ sady. Pořadí čištění kufru popíšu níže:

Namočte lufu, vyždímejte ji, dokud z ní nestéká voda, a otřete tělo trenažéru (cílem je tělo navlhčit).

Jakmile je tělo trenažéru mírně vlhké, přejeďte houbou po mýdle (aby se trochu zachytilo) a vložte houbu pod tlak vody. Cílem je houbu namočit a následně napěnit (všimněte si, že na konci by na houbě neměly být kousky mýdla, ale jen pěna.). Příklad toho, co vychází z mého:

Při čištění trenažérů rozděluji plášť na zóny a každou zónu čistím zvlášť. Je důležité si zapamatovat zásadu: vyčistit znečištěné místo, opláchnout houbičku pod tekoucí vodou od pěny a odstranit pěnu z trenažéru (tedy několikrát na každé místo).

Mýdlo musí být z pláště zcela odstraněno, jinak po vysušení zůstanou šmouhy.

Jakmile jsou všechna znečištěná místa vyčištěna, je třeba trenéry „umazat“ ručníkem. Jednoduše přitiskněte suchý ručník na tělo trenažéru. Tím se odstraní přebytečná vlhkost a zabrání se přílišnému navlhnutí materiálu trenažéru.

S výsledkem práce jsem byla spokojená, navíc si myslím, že i skvrny z předchozího neúspěšného čištění jsou již méně patrné. Zde je několik fotografií, jak vypadaly mé tenisky Air Force 1 před a po čištění.

Pro názornost uvádíme další příklad před čištěním:

To je vše, přátelé. Pokud máte nějaké dotazy, ptejte se, pokud váš Air Force 1 není vyroben z jemného materiálu jako můj, ale z kůže, pak byste se určitě měli podívat na tento článek

| Denial of responsibility | Contacts |RSS