Jak prát v pračce s kyselinou citronovou

Jak odstranit vodní kámen z pračky pomocí kyseliny citronové

Stabilní výkon pračky závisí do značné míry na tvrdosti vody. Čím vyšší číslo, tím větší je pravděpodobnost, že se na topných článcích, povrchu nádrže a dalších částech bude tvořit vodní kámen. Tvrdost vody v domácnosti nemůžeme vždy ovlivnit, a proto musíme bojovat s následky. odstranit nahromaděné minerální usazeniny. V tomto článku vám poradíme, jak odstraňovat vodní kámen z pračky pomocí kyseliny citronové, jaký režim použít, kolik koncentrátu použít a jak často postup provádět.

Decalcify your Washing Machine and INCREASE the life Span with THIS �� (IMPORTANT) ��

Takto vypadá topné těleso se silnou vrstvou vodního kamene na povrchu

Příčiny tvorby vodního kamene

V tvrdé vodě je velký podíl vápenatých a hořečnatých solí, které při zahřátí vytvářejí pevný vodní kámen. Vodní kámen se usazuje ve formě krusty a je trvale „přivařen“ ke kovovým povrchům. Usazování vodního kamene nezpůsobuje pouze tvrdost vody. Chemické složky pracích prostředků ovlivňují stav vaší pračky. Nekvalitní prací prostředek může urychlit usazování usazenin, proto používejte pouze důvěryhodné prací prostředky.

Trvalé používání pračky v intenzivním pracím programu při teplotách nad 60 ℃ podporuje tvorbu vodního kamene. K účinnému odstranění nečistot z prádla stačí ohřát vodu na 4060 ℃. Při těchto teplotách se netvoří nerozpustné usazeniny, takže části pračky jsou bezpečné.

Příznaky, že pračka potřebuje vyčistit

Toto znečištění konvice svědčí o vysoké úrovni tvrdosti

Topné těleso pračky je ukryto ve skříni, takže není možné provést jednoduchou vizuální kontrolu. Můžete si však být jisti, že je na něm tolik nánosu jako na cívce konvice. Částice vodního kamene vytvářejí skvrny, které mohou ovlivnit vzhled spotřebiče. Velké částice se odlamují a při pohybu nahoru a dolů po trubkách způsobují rachot. Pomalý ohřev.

READ  Jak zrušit program pračky Beko

V nových modelech jsou poruchy a další diagnostické údaje bezdrátově přenášeny do chytrého telefonu majitele

Bláznit o tom nemá cenu. Neexistuje žádné zařízení, které by monitorovalo soli, úroveň tvrdosti, růst vrstvy nečistot. Může však dojít k chybám softwaru, které způsobí příliš pomalé zahřívání.

Výhody a nevýhody čištění kyselinou citronovou

Čištění pračky kyselinou citronovou má své výhody i nevýhody. Mezi výhody jeho použití patří:

 • Dostupnost. Stojí levně, za malé peníze je možné koupit značné množství limoncella;
 • Snadné použití. Postup odstraňování vodního kamene nevyžaduje žádné speciální prostředky a nevyžaduje žádnou předchozí přípravu;
 • Vysoce efektivní. 100 gramů účinné látky odstraní až 100 g vodního kamene
 • Bezpečnost. Látka samotná ani její odvozené účinky na váhu nejsou pro člověka škodlivé.
pračce, kyselinou, citronovou

Citronová šťáva výborně ničí pevné usazeniny a na rozdíl od jiných chemických přípravků nemá negativní destruktivní účinek na topení. Prací prostředek je součástí mnoha specializovaných pracích prostředků.

Finanční náklady na čištění stroje kyselinou citronovou jsou navíc podstatně nižší než při použití specializovaných chemikálií. Je prokázáno, že mnoho hospodyněk utratí za čisticí prostředky mnohem více peněz, než kolik by stála oprava pračky. Zejména výměna topného tělesa.

Nevýhody kyseliny většinou nemají nic společného s realitou. Nezpůsobuje korozi pryžových těsnění ani kovových částí stroje. Zápach kyseliny citronové v pračce je štiplavý a přetrvávající, ale po jednom nebo dvou praních zmizí.

Jediným problémem může být nahromadění krystalků limoncella v kapse gumové manžety. Proto byste jej měli po použití důkladně otřít. Krátkodobé působení látky na pryž a součásti stroje nemá destruktivní účinek.

Jak vyčistit automatickou pračku od vůně

Specifický zápach se objevuje, když se na vnitřním povrchu pračky nahromadí prací prostředek. Postupem času se v místech usazenin vytvoří plíseň, která zbaví spotřebič jeho útočné vůně. Zbavit se zápachu je jednoduché, stačí nasypat prášek a zapnout spotřebič na maximální teplotu bez praní. Po skončení mycího cyklu je třeba vnitřní povrchy i těsnicí pryž důkladně otřít suchým hadříkem.

READ  Kde se nachází filtr na pračce?

Výhody a nevýhody kyseliny citronové

Proč s tímto čisticím prostředkem, a ne s jiným?? Metoda odstraňování vodního kamene z pračky pomocí kyseliny citronové má své výhody i nevýhody. Výhody jsou zřejmé:

 • Dostupnost. kyselina citronová se prodává všude a je poměrně levná ve srovnání s profesionálními produkty (které mimochodem také obsahují kyselinu citronovou jako jednu z hlavních složek).
 • Bezpečné. po kyselině citronové se v pračce netvoří usazeniny ani zápach, které by ovlivnily kvalitu prádla při dalším praní.
 • Účinný. opravdu dobře rozpouští usazeniny vodního kamene na částech dávkovače.

Jako bonus se vnitřek pračky zbaví nepříjemného zápachu a okno bude čisté a lesklé. Žádné nevýhody. pokud nezneužíváte mycí prostředek a dodržujete pokyny pro odstraňování vodního kamene z kyseliny citronové.

Tyto návody samozřejmě nepsal výrobce spotřebiče, ale lidé, kteří se o ně starají. O to je však spolehlivější a spolehlivější.

Čím kyselina citronová čistí pračku??

Používejte pouze kyselinu. Citrony jsou lepší s čajem.

Je ideální pro ničení nahromaděných nerozpustných solí.

Výhody této chemické sloučeniny jsou

 • Vždy je možné ji koupit bez problémů a za rozumnou cenu.
 • Pro čištění pračky je zapotřebí malá dávka kyseliny citronové: 80 g vodního kamene zmizí se 100 g přípravku.
 • Výborně se rozpouští ve vodě, snadno se oplachuje. I když částice zůstanou, není se čeho obávat, nikdy nedochází k negativní reakci na lidskou pokožku.
 • Nemá také žádný škodlivý vliv na jiné předměty, jako jsou plasty, guma atd.д. Přesné poměry jsou důležité pro úspěšnou akci.
 • Celá procedura nezabere mnoho času a nejsou k ní zapotřebí žádné další znalosti nebo speciální zkušenosti.
 • Odstraňování vodního kamene z pračky pomocí kyseliny citronové je velmi rychlé, protože chemická reakce probíhá naprosto se vším, co se používá. Doprovodné pachy rychle mizí.

Výhody čištění pračky kyselinou citronovou

Stále přemýšlíte, čím a jak vyčistit pračku, nedůvěřujete kyselině citronové?? A marně. Je to výrobek, který si vybírá většina žen v domácnosti a který doporučují servisní technici z následujících důvodů:

 • kyselina citronová je karboxylová kyselina. Tyto látky rozpuštěné ve vodě působí na usazeniny pokrývající topná tělesa a další části ostřikovačů a účinně je rozpouštějí. Kov sám o sobě neoxiduje;
 • Prášek kyseliny citronové je netoxický. Nemusíte si dělat starosti s tím, abyste dětské věci na chvíli vyndali z pračky. Ani alergické děti s citlivou pokožkou nebudou trpět podrážděním nebo kožní vyrážkou;
 • kyselina citronová se velmi snadno používá. Jednoduše se nalije do nádoby a stroj se zapne. Stroj není třeba oplachovat ani odstraňovat zbytky. je zcela vypláchnutý;
 • kyselina citronová je za zlomek ceny těch výrobků, které výrobce nabízí pro péči o domácí spotřebiče.
READ  Proč se ložiska v pračce rozbíjejí?

Mimochodem, pokud si přečtete recenze, zjistíte, že stejný „Calgon“, který je tak chválen a doporučován odborníky, v praxi čistí ohřívač od vápna mnohem horší než kyselina citronová. Je možné, že tento roztok kyseliny citronové je určen pro čištěnou vodu evropského typu. Ale kvůli tvrdé vodě v naší zemi by byl slabý. ale kyselina citronová je tak akorát.

Pračka s kyselinou citronovou je snadný a účinný postup, který jistě ocení většina majitelů domů. Levné a levnější, ale výsledek je perfektní. Nenechte se však touto metodou očisty unést. Pokud máte průměrnou rodinu o 3-4 osobách a myčku používáte jednou až dvakrát týdně, stačí ji umýt kyselinou citronovou jednou za šest měsíců.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS