Jak provádět depilaci voskem doma

Jak vybrat vosk pro domácí depilaci a voskování

Voskování může rychle a trvale vyřešit problém nežádoucího ochlupení na různých částech těla. Nekupujte si však první vosk, který se vám naskytne, a nepoužívejte ho k odstranění chloupků z různých částí těla, protože struktura chloupků na nohou je velmi odlišná od struktury chloupků v oblasti bikin nebo podpaží. Pro kvalitní depilaci je důležité nejen zvolit správné složení vosku pro konkrétní oblast těla, ale také ho správně připravit, aplikovat a odstranit. To platí zejména při domácí depilaci, kdy je třeba věnovat zvýšenou pozornost bezpečnostním opatřením při depilaci voskem.

Vosk je nutné vybírat co nejzodpovědněji, protože tento faktor přímo ovlivňuje účinnost depilace. Je důležité vzít v úvahu topografii oblasti a strukturu chloupků. Takže pro ošetření velkých plochých oblastí (např. nohou nebo paží) je velmi vhodné použít kazetu, ale pro odstranění vegetace v oblasti bikin je lepší dát přednost horké kompozici nebo filmovému vosku. Studené voskové pásky jsou ideální pro odstraňování chloupků na obličeji, protože chloupky jsou tenké a nevyžadují horké přípravky.

K pochopení rozmanitosti vosků pomáhá následující klasifikace:

  Horký vosk. V balení (obvykle ve sklenici) vypadá jako pevný materiál, který je třeba před použitím roztavit. Je zahřátá na vysokou teplotu, která může způsobit popáleniny, pokud si depilaci provádíte doma. Nejlepší je zavolat profesionála nebo počkat, až si techniku osvojíte. Tento druh vosku je vhodný zejména pro oblast bikin: po zahřátí na vhodnou teplotu se materiál nanese na pokožku špachtlí, poté se přiloží obvazový pásek, který se po ztvrdnutí materiálu stáhne.

Po roztavení se granulovaný vosk změní v pružný film, který lze snadno nanést na jakýkoli povrch, včetně nerovného podpaží

Voskové pásky se používají nejsnadněji. není třeba je zahřívat a k depilaci nepotřebujete žádné další příslušenství

Pokud se rozhodnete depilovat si obličej poprvé, je nejlepší začít s předem připravenými proužky. Tímto způsobem se můžete seznámit s postupem a bezpečně se účastnit sezení.

Pokyny pro domácí depilaci obličeje voskem

Voskování vyžaduje minimum materiálů a nástrojů: dřevěné špachtle při použití plechovky a granulovaného vosku a obvazové pásky (bavlněné nebo papírové) pro materiál kazety a plechovky. Při použití granulovaného přípravku nejsou potřeba žádné proužky. Kromě samotného vosku si můžete zakoupit celou sadu vosků, která obsahuje vše potřebné.

Pro teplé přípravky potřebujete tavič vosku. Jedná se o speciální přístroj, který umožňuje zahřátí materiálu na požadovanou teplotu. K tomuto účelu můžete použít vodní lázeň nebo mikrovlnnou troubu. Díky indikátoru teploty na válci s voskem je však snadnější sledovat zahřátý vosk.

 • určené k tavení fólií a vosku z plechovek;
 • se používá k ohřevu materiálu kazety;
 • Kombinované voskovače, které mohou ohřívat jakýkoli druh vosku.

Pokud plánujete pravidelnou depilaci různými typy vosků, je lepší si najednou koupit kombinovaný vosk

Hotové proužky nevyžadují žádné další prostředky pro aplikaci nebo odstranění, takže jsou považovány za nejjednodušší způsob depilace.

READ  Zmrazení rajčat v domácím mrazáku

Základním pravidlem pro správnou depilaci je nanášet vrstvu vosku v souladu s linií růstu chloupků a odstraňovat ji podél opačného směru. Tato technika se může zdát bolestivá, zejména když ji zkoušíte poprvé, ale jakmile si na ni zvyknete, bude méně nepříjemná. Při pravidelné epilaci jsou chloupky jemnější a při každém dalším odstranění se lépe vytrhávají, takže je epilace pohodlnější.

Jak se připravit

Ať už si pro domácí ošetření zvolíte jakýkoli vosk, je důležité, abyste svou pokožku na ošetření řádně připravili. Nejprve věnujte pozornost délce chloupků v oblasti, která má být depilována: neměly by být příliš krátké. Pokud jste si předtím chloupky oholili nebo vytrhali, počkejte, až dorostou do velikosti asi 5 mm. To je optimální délka chloupků, od které je třeba proceduru začít (jinak vosk chloupky nezachytí).

Před očkováním věnujte pozornost stavu kůže: neměla by mít žádné léze, škrábance, vystouplá znaménka nebo záněty.

Před hlavním ošetřením je důležité dodržet následující body:

Плёночный воск!. Убираем жесткие и короткие волоски. Просто и эффективно!

  Obličej si oloupejte alespoň 2 dny před zákrokem. Hloubkové čištění pokožky a odstranění odumřelé kůže zajistí snadné odstranění chloupků při depilaci voskem.

Před aplikací vosku vždy zkontrolujte, zda na něj nemáte alergii. Den před plánovaným ošetřením naneste na zápěstí malé množství vosku a sledujte stav pokožky. Pokud se objeví jakákoli neadekvátní kožní reakce v podobě pálení, vyrážky, odlupování, odmítněte jej používat.

Jak depilovat obličej různými druhy vosku

Po splnění všech pravidel pro přípravu obličeje na nadcházející depilaci přejděte k hlavnímu úkonu. Protože depilace voskem je poměrně bolestivý zákrok, zejména pokud se provádí poprvé, je žádoucí použít léky proti bolesti. Míra nepohodlí je dána individuálními faktory a liší se v závislosti na ošetřované oblasti: horní ret je citlivější než obočí.

Nejběžnějším anestetikem používaným k očkování je krém Emla, který obsahuje anestetický komplex (lidokain a prilokain). Krém se aplikuje na požadovanou oblast 1,5 hodiny před hlavním sezením a pro lepší vstřebání se překryje malým kouskem potravinové fólie.

Pokud jste se rozhodli pro teplou depilaci peletou nebo nádobkou, postupujte podle pokynů pro správnou depilaci:

 • Zahřejte směs na teplotu asi 40 stupňů a zkontrolujte, zda není příliš horká.
 • Uchopte část elastické hmoty špachtlí a rovnoměrně ji rozetřete po obličeji: nad horním rtem k odstranění úponků nebo v oblasti obočí k úpravě linie obočí. Nanášejte materiál ve směru růstu vlasů, abyste získali rovnoměrný pruh.

Ihned po nanesení vosku se na vosk položí papírový nebo látkový proužek, který se musí pečlivě vyhladit

Postup nanášení granulovaného vosku je stejný, jen k jeho odstranění nepotřebujete obvazové pásky. Po zahřátí vosku jej stěrkou rozetřete na povrch a vytvořte rovnoměrnou vrstvu. Snažte se ponechat malé množství vyčnívajícího materiálu, který lze snadno odstranit tahem. Tento typ vosku rychle zasychá, proto ho nenechávejte na pokožce déle než 15 sekund.

Výběr vosku pro depilaci

Dobrý včelí vosk je vhodný pro domácí ošetření. Při aplikaci se používají plechovky nebo kazetové metody, papírové nebo látkové proužky.

Hot

Horký vosk se nanáší na dobře zahřátý výrobek při teplotě až 50 °C. Zahřívání se provádí pomocí speciálního zařízení. taviče vosku, který z tvrdého studeného vosku vytvoří měkkou plastickou hmotu. Po nanesení na pokožku chloupky obalí a rozšíří póry, což usnadňuje jejich odstranění bez nepříjemných pocitů.

provádět, depilaci, voskem, doma

Při domácím nanášení horkého vosku se používá špachtle k rovnoměrnému rozetření přípravku na pokožku. Na vrchní část se umístí obvaz, který umožňuje odstranit přípravek spolu s chloupky. Pokud na kůži zůstanou chloupky, lze je odstranit pinzetou, protože obvazovou metodu nelze opakovat.

READ  Jak doma vakuově odmastit ledničku

Teplé

Teplá depilace zahrnuje použití volnějšího přípravku, který je předem vložen do speciální kazety. Kazeta je vybavena aplikátorem, který slouží k rovnoměrnému rozprostření hmoty na pokožce. Stejně jako v prvním případě je pro ohřev vosku v kazetě vhodný ohřívač vosku, ale pokud není k dispozici, můžete použít vodní lázeň.

Teplota výrobku je přibližně 40 °C. Lze použít peletovaný filmový vosk. Před voskováním se granule roztaví, poté se nanesou špachtlí a překryjí maskovací páskou. Teplý fóliový vosk nezpůsobuje popáleniny ani bolestivé pocity, a je proto vhodný pro citlivou pokožku. Mějte však na paměti, že si neporadí s příliš tuhými vlasy, a proto by se měl používat pouze na slabší vlasy v domácích podmínkách.

Cold

Studená metoda zahrnuje domácí depilaci oblasti bikin a dalších částí těla. Proužky s již naneseným voskem lze zakoupit v obchodě. Předehřívají se v dlaních a poté se nanášejí na pokožku. Po přilepení se každý proužek spolu s vegetací odtrhne od povrchu kůže. Domácí depilace studeným voskem je jednou z nejšetrnějších metod depilace. Lze použít i na knír nad horním rtem bez rizika podráždění pokožky.

Jak vyrobit domácí vosk

Pokud vás doma přešla depilační horečka a došel vám vosk, můžete místo něj použít vlastnoručně připravenou směs z medu, citronu a vody.

 • Smíchejte asi 300 g medu se 100 g vody a šťávou z poloviny citronu.
 • Zahřejte ve vodní lázni, přidejte dalších 100 g vody.
 • Vařte, dokud nezhoustne.

Když směs citronu a medu vychladne na 40-45 stupňů, můžete ji použít k epilaci.

Jak si doma vyrobit cukrový vosk na odstranění chloupků

Voskování cukrem nebo shugaring je velmi častý postup. A když už si nemůžete dovolit jít ke kosmetičce, rozhodli jsme se, že si doma vyrobíme vlastní cukrový vosk.

Cukrování je vhodné zejména pro osoby s citlivou pokožkou a „broskvovými chloupky“. Cukrový vosk lze použít na jakoukoli část těla, kde chcete odstranit chloupky, ale nejprve si je musíte nechat dorůst, alespoň půl centimetru.

 • 1 šálek krystalového cukru.
 • Přidejte 2 lžíce vody.
 • 1 1/2 lžíce citronové šťávy.
 • Dřevěná tyčinka (na voskování).
 • Kuchyňský teploměr. (můžete použít tenký hadřík nebo se obejít bez proužků, záleží na tom, na co jste zvyklí.).

V malém hrnci smíchejte citronovou šťávu, cukr a vodu.

provádět, depilaci, voskem, doma

Směs zahřívejte na mírném ohni, dokud se všechen cukr nerozpustí. Pro větší pohodlí jsme použili teploměr. Směs by měla dosáhnout teploty 118 stupňů Celsia (245 stupňů Fahrenheita). Může být trochu bublinkatý, což je normální. Neustále míchejte a nenechte směs příliš zhoustnout.

Odstavte z ohně a nechte vosk vychladnout téměř na pokojovou teplotu. Když je ještě trochu teplá, můžete ji použít.

Jak používat cukrový vosk.

Lze ji použít několika způsoby. Vosk můžete nabrat prsty a srolovat ho do malé kuličky. Tuto kuličku rozetřete prsty nebo dřevěnou tyčinkou po depilačním místě (proti růstu chloupků). Vosk rozválený na kůži by měl mít tloušťku asi 0,6 cm. Neprovádějte voskování velkých ploch najednou.

READ  Proužky pro depilaci vlastníma rukama

Po rozetření vosku se zhluboka nadechněte a s výdechem ho rychle strhněte.

Při druhé metodě potřebujeme voskovací hadříky nebo malé kousky kapesníku. Vosk nanášejte pomocí tyčinky. Přilepte na něj proužek a dobře ho potřete.

Vosk nechte několik sekund působit, pak pásek rychle stáhněte a rychle ho vytáhněte proti směru růstu vlasů. Zbytky vosku na pokožce lze snadno odstranit vodou.

Pokud vám zbyl vosk, vložte ho do sklenice s víčkem a podle potřeby ho na 30 sekund zahřejte v mikrovlnné troubě.

Kontraindikace

Před domácím voskováním se musíte ujistit, že nemáte žádné kontraindikace.

Tato metoda by se neměla používat na poškozenou nebo spálenou pokožku. Voskování se nedoporučuje:

 • diabetikům;
 • Lidé trpící tromboflebitidou;
 • ti, kteří používají Retin A, tetracyklinové přípravky;
 • lidé s jizvami mladšími než tři roky;
 • Pokud máte plísňovou, virovou nebo bakteriální infekci;
 • Pokud jste alergičtí na vosk;
 • těhotné ženy.

Doufáme, že naše informace o tom, jak odstranit chloupky voskem doma, vám pomohou rychle se rozhodnout o způsobu odstranění chloupků a správně, bezbolestně a bez vedlejších účinků se zbavit neestetických chloupků.

provádět, depilaci, voskem, doma

Co to je?

Filmový vosk je zdokonalená forma horkého vosku. Je plastičtější než tradiční voskování, opakuje všechny anatomické rysy těla.

K dispozici v náplních a peletách. Nejlepší voskové fólie vyrábějí značky jako Depilflax, Beautyhall, Depilica, White Line Natura, Ital Wax. Kartuše umožňují nanášet materiál v tenké vrstvě, což je ideální pro intimní oblasti. Voskové pelety umožňují ošetření velkých ploch těla.

 • Modifikovaná borová pryskyřice;
 • vosky;
 • pryžové součásti;
 • Další složky (oleje. vyživují a zvláčňují pokožku, azulen. zklidňuje záněty, chlorofyl. hojí a zmírňuje podráždění, tea tree. dezinfikuje, vonné látky, parfémy, barvicí pigmenty).

Dále mastek (ke zvýšení přilnavosti), oxid titaničitý (ke změkčení), oxid zinečnatý (ke snížení bolesti).

Kontraindikace

Některé z nich, o kterých jsme se již zmínili, jsou léze, podráždění kůže. Patří sem kousnutí, popáleniny od slunce a kožní nemoci.

Pokud jde o epilaci nohou, depilace horkým voskem se nedoporučuje v případě křečových žil a kuperózy. Předpokládá se, že v takových případech má nadměrné teplo špatný vliv na poškozené cévy.

Při odstraňování chloupků z míst s mateřskými znaménky (zejména vystouplými), bradavicemi nebo papilomy buďte opatrní.

Zákrok se nedoporučuje těhotným ženám, které jej dosud nepodstoupily. Poprvé je bolest vždy velmi silná. To tělo stresuje a do krevního oběhu se uvolňuje adrenalin a další hormony, které mohou být pro dítě škodlivé. Pokud existuje riziko potratu nebo jiných abnormalit, tento postup by se neměl provádět.

Se správnými nástroji a znalostmi můžete provádět depilaci horkým voskem i doma. Potřebujete vosk, tavič vosku, špachtli a speciální papírové proužky. Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, je důležité se na depilaci voskem řádně připravit a po ní o pokožku dobře pečovat. Je však lepší svěřit se technikovi v salonu, aby našel dobrý vosk, který vás zbaví nežádoucích chloupků s co nejmenší bolestí a nepohodlím.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS