Jak se zbavit škrábanců na lednici

Jak odstranit škrábance z chladničky v ocelové barvě?

Umytí ledničky na bílou barvu je docela dobře možné pomocí improvizovaných prostředků, které jsou již k dispozici v kuchyni nebo v domácí lékárničce. Doporučuje se nosit gumové rukavice na ochranu pokožky rukou.

Mýdlový roztok

K čištění vnitřku a vnějšku chladničky lze použít roztok pracího mýdla.

 • Nastrouhejte mýdlo na struhadle, aby se ve vodě lépe rozpouštělo;
 • Jedlou sodu zřeďte v horké vodě v poměru 1-2 lžíce na 0,5 l vody. Vody;
 • Všechny povrchy důkladně opláchněte hadříkem;
 • Opláchněte čistou vodou.

Pokud nemáte mýdlo na praní, můžete použít jakékoli jiné mýdlo. Vhodné jsou i tekuté prací prostředky. U odolných nečistot se tato metoda může ukázat jako neúčinná.

Soda je dobrý a bezpečný čisticí prostředek, který lze použít k čištění různých povrchů, včetně těch, které přicházejí do styku s potravinami.

Pro čištění zřeďte prášek vodou, dokud se z něj nestane tekutá pasta. Pomocí hadříku setřete nečistoty pomocí jedlé sody a pravidelně namáčejte hadřík do roztoku.

Pokud je oblast silně znečištěná, doporučuje se nechat hadřík v roztoku jedlé sody, aby se do znečištěné oblasti vsákl.

Gel na mytí nádobí

Prostředky na mytí nádobí jsou vhodné k odstraňování nečistot z vnitřních i vnějších povrchů. Odstraňuje otisky prstů, stopy plynu a mastnoty.

Vezměte vlhkou houbu a vymačkejte z lednice přebytečnou vodu. Malé množství čisticího prostředku se nanese přímo na houbu a ošetření se zahájí.

Další možností je naředit gel v náhodném množství přímo v umyvadle s horkou vodou. Po čištění je třeba mýdlový roztok opláchnout a všechny povrchy otřít do sucha.

Pokud je stav povrchů výrazně zhoršený, může být nutné další ošetření jiným přípravkem.

Jak se zbavit peroxidu vodíku?

Peroxid je osvědčený prostředek k bělení povrchů a odstraňování skvrn.

Tento způsob čištění pomůže zvládnout i zanedbané případy, protože peroxid vodíku je poměrně agresivní prostředek.

V případě lokálních žlutých skvrn se přípravek nanáší přímo z lahvičky na houbičku. Výměna houbiček při jejich znečištění je metodický postup.

Pro dosažení křišťálové bělosti může být nutné ošetřit stejnou oblast až třikrát.

Čpavek

Čpavek může pomoci odstranit zažloutnutí povrchu chladničky. Je také prevencí proti plísním.

Pokud se čpavek používá jako běžný čisticí prostředek, můžete jím jednoduše otřít vnitřek i vnějšek chladničky. V případech, kdy dochází k výraznému žloutnutí, však kapalinu nejen hojně naneste, ale nechte ji působit půl hodiny. Poté je opláchněte.

V případě odolných skvrn by se čpavek neměl používat samostatně, ale ve spojení se zubní pastou. To bude mít mnohem lepší účinek.

Ocet

K odstranění zažloutnutí můžete použít jak stolní, tak koncentrovaný ocet.

V druhém případě je účinek mnohem větší. Účinku je dosaženo díky zesvětlujícímu účinku kyseliny.

Naneste octovou esenci na hadřík a působte na všechny žluté skvrny. Pokud se problém po prvním ošetření nevyřeší, je možné proces opakovat.

Kyselina jablečná obsažená v jablečném moštu může být také použita k odstranění žloutnutí.

Musí se však používat ve zředěné formě:

Kyselina citronová

Kyselina citronová má dezinfekční a zesvětlující účinky. Případně lze použít šťávu z čerstvého citronu. Účinek je však méně efektivní.

K přípravě vodného roztoku jsou zapotřebí tyto složky

zbavit, škrábanců, lednici

Připravte roztok tak, aby nezůstala žádná nerozpuštěná zrnka. Získanou tekutinu je třeba namočit do houbičky a otřít ji na místa, která je třeba zesvětlit.

zbavit, škrábanců, lednici

Pokus o odstranění povrchového škrábance neabrazivním čisticím prostředkem

Pokud chcete zachovat atraktivní vzhled chladničky, je nejlepší používat jemný mycí prostředek, který neobsahuje hrubé částice. Neabrazivní výrobky lze použít na všechny povrchy, včetně nerezové oceli a barevných povrchů. Jedná se o šetrný způsob osvěžení domácího spotřebiče:

 • Před jakýmikoliv restaurátorskými pracemi očistěte povrch od nečistot a nánosů;
 • Navlhčete povrch chladničky měkkým hadříkem;
 • Použití jemného čisticího prostředku, který neobsahuje abraziva;
 • Potřete povrch houbou, přičemž dbejte na to, abyste se pohybovali ve směru struktury;
 • Zbytek obsahu vypláchněte čistou vodou;
 • Po vysušení vyleštěte dveře chladničky speciálním přípravkem.

Jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady na čisticí prostředky.

Jak předcházet?

Aby nedošlo k poškození vnějšího povrchu chladničky, přenášejte ji z místa na místo opatrně, aniž byste ji přimáčkli ke stěnám nebo zachytili spotřebič o nábytek.

READ  Jak skladovat potraviny bez lednice

Neumisťujte předměty vnitřní výzdoby ke stěnám chladničky, ale ponechte malý odstup 1-2 cm:

Samostatně je třeba věnovat pozornost nepřípustnému umístění chladničky v blízkosti plynového sporáku: vzdálenost mezi kuchyňskými spotřebiči musí být větší než 20-30 cm (3-5 cm, pokud používáte elektrický sporák).

Pokud není možné jednotky od sebe oddálit, umístěte mezi ně dekorativní přepážku.

Pokud se místnost, ve které se chladnička nachází, rekonstruuje, přemístěte ji do jiné místnosti nebo ji ze všech stran pečlivě zakryjte silnou plastovou fólií.

Možná vás také zajímá, jak často je třeba chladničku s mrazničkou odmrazovat.

Jak odstranit škrábance z lednice: způsoby, jak zabránit vzhledu, užitečné tipy

Při nákupu kuchyňských spotřebičů do domácnosti očekáváte, že vám vydrží dlouhá léta. Chladnička je nepostradatelnou součástí domácnosti každého z nás. Stejně jako všechny spotřebiče však podléhá mechanickému poškození z různých vnějších příčin. Nejčastějším poškozením jsou promáčkliny, oděrky a škrábance. Ty složitější může opravit pouze kvalifikovaný technik. Jiným lze zabránit nebo je odstranit doma. Existuje mnoho nástrojů a jednoduchých technik, které může použít každý.

Chladnička je nepostradatelnou součástí domácnosti každého člověka

Příčiny poškrábání lednice

Škrábance se nejčastěji objevují na dveřích a bocích chladničky. Mohou se vyskytnout během přepravy nebo při přemísťování zařízení z místa na místo. Poškození může být způsobeno nesprávným čištěním a péčí. Některé čisticí prostředky mají agresivní účinek na materiál stroje.

Škrábance se nejčastěji objevují na dveřích a bocích chladničky s mrazničkou

Děti nebo domácí zvířata se mohou také poškrábat. Škrábance vznikají, když jsou na lednici připevněny dekorace (magnety, fotografie, kalendáře atd.).Д.).

Škrábání může být způsobeno také chováním dětí nebo zvířat.

Způsoby odstranění škrábanců na lednici

Existuje několik způsobů, jak vyčistit škrábance na chladničce

 • Leštění lešticími prostředky;
 • Použití odstraňovače škrábanců;
 • Nanesení dětského oleje na škrábanec;
 • Vtírání zubní pasty, která neobsahuje krystalky ani granule;
 • Pomocí smirkového papíru;
 • Pořízení speciální scratchovací sady.

Škrábance lze zakrýt pěkným magnetem, rodinnými fotografiemi, lístečky apod.Д. V případě závažnějších závad může být nutné vyměnit určité díly. V takovém případě doporučujeme zavolat do servisu. Rada odborníka bude nutná, pokud majitel spotřebiče nemá patřičné zkušenosti a představu o tom, co a jak opravit škrábanec na chladničce.

Odborné poradenství bude nutné, pokud majitel spotřebiče nemá zkušenosti s danou problematikou a netuší, jak a čím opravit škrábanec na chladničce.

Natřete škrábance barvou odpovídající barvě povrchu

Dnešní designové trendy vyvolaly otázku, jak doma odstranit škrábance z lednice v ocelové barvě? Při práci s ocelovým povrchem je nutné určit směr struktury tkaniny. V opačném případě zůstanou na dveřích a bočních panelech po ošetření viditelné šmouhy.

V souvislosti s moderními designovými rozhodnutími má mnoho lidí otázku: jak odstranit škrábanec v domácích podmínkách z chladničky ocelové barvy??

Po určení směru struktury je třeba povrch řádně připravit. Zřeďte čisticí prostředek v teplé vodě a nečistoty odstraňte měkkým hadříkem, který nepouští vlákna. Opláchněte zbytky mycího prostředku čistou vodou a vytřete lednici dosucha.

Slabě koncentrovaný roztok octa si poradí s odolnými skvrnami od špíny a mastnoty.

Mírně koncentrovaný roztok octa může odstranit odolné skvrny nebo mastné stopy.

Specializovaní prodejci nabízejí akrylovou barvu nebo fixu k překrytí škrábanců na ocelových površích. Tato metoda se používá také pro lešticí stroje a další zařízení.

Zbavte se škod s trochou kreativity. Ručně malovaný nebo zakoupený obraz může zamaskovat nerovnosti. Chce to trochu představivosti a volného času. Design lze sladit s interiérem kuchyně.

Zakoupený nebo ručně namalovaný obrázek může zamaskovat nerovnosti.

Leštění bělicí zubní pastou nebo speciálním leštidlem

K vyleštění nedokonalostí na lednici lze použít zubní pastu jednotné konzistence. K setření mastnoty použijte měkký hadřík nebo zubní kartáček. Postupujte takto. 1. Naneste malé množství pasty na štětec, otřete problematické místo. Tlak nesmí být příliš vysoký a jeho směr musí odpovídat struktuře kovu. 2. Přebytečný materiál setřete suchým hadříkem a zkontrolujte výsledek. 3. Po vyleštění nechte zubní pastu zaschnout. 4. Nakonec leštěný povrch spotřebiče otřete olivovým nebo slunečnicovým olejem.

Jak odstranit škrábance z chladničky v ocelové barvě

Každý z nás při koupi nového spotřebiče doufá, že jeho životnost bude co nejdelší a nebude způsobovat žádné větší problémy. To platí i pro chladničku, ve které lze skladovat potraviny a pokrmy. Modely z nerezové oceli jsou v současné době obzvláště oblíbené, protože obsahují chrom, který poskytuje ochrannou bariéru zabraňující rezivění. Takový povrch má zároveň jednu nevýhodu, protože kov je měkký a snadno podléhá škrábancům a promáčknutí, které mohou zkazit vzhled spotřebiče. Hluboké škrábance může odstranit pouze řemeslník, ale drobná poškození lze zakrýt lešticím prostředkem a hadříkem. Jak ještě můžete skrýt škrábance od chladničky s mrazničkou v ocelové barvě?? Pojďme to vyřešit společně.

READ  Jak doma vakuově odmastit ledničku

Příprava

Stejně jako v každém podnikání je hlavní fází provedení přípravných prací. Jak víte, nerezová ocel má vlastní strukturu, takže při čištění povrchu se musíte pohybovat podél této struktury. Stačí se podívat na dvířka spotřebiče a všimnete si drobných škrábanců, které ukazují směr jejich vzniku. Dalším krokem je příprava povrchu na broušení, kterou je třeba provést následujícím způsobem

 • Odpojení chladničky od napájení.
 • Navlhčete povrch vodou.
 • Na kryt domácího spotřebiče naneste jemný čisticí prostředek.
 • Vezměte suchý, měkký hadřík a otřete chladničku podél struktury oceli.
 • Zbytky nečistot a čisticího prostředku odstraňte čistou vodou.
 • Otřete do sucha hadříkem s vlákny.

Pokud na chladničce zůstávají mastné skvrny, použijte k jejich odstranění roztok octa a vody:

 • V malé nádobě smíchejte vodu a ocet.
 • Navlhčete hadřík roztokem a odstraňte případné stopy mastnoty otřením podél nerezové konstrukce chladničky s mrazničkou.
 • Otřete do sucha měkkým hadříkem, abyste odstranili případné zbytky.

Jak odstranit škrábance z plastových a kombinovaných dílů na chladničce

K odstranění škrábanců na plastových a jiných částech chladničky je třeba připravit následující přípravky

S těmito výrobky zacházejte opatrně. Materiál je k dispozici v různých odstínech na pultech prodejen.

K odstranění drobných škrábanců nebo větších poškození částí chladničky je nutné použít leštidlo nebo krémový přípravek, který obsahuje brusné částice.

K vyrovnání povrchu budete potřebovat pomoc jemného dokončovacího přípravku.

Je důležité používat utěrky, které nepouštějí vlákna.

Odstranění škrábanců

 • Pokud jste s tímto typem práce obeznámeni, může vám pomoci obyčejný zapalovač. Při postupu ji zapalte a přiložte na poškozené místo ve vzdálenosti 10 mm. Nechte povrch vychladnout.
 • Pokud jste začátečník, můžete škrábance na lednici překrýt barevně vhodným korektorem. Tužka na suchém a čistém povrchu. Zbylý obsah odstraňte hadříkem, který nepouští vlákna.
 • Někdy stačí kapka rostlinného oleje. Nakapejte ji na problematické místo nebo použijte vatový tampon. Důkladně vyleštěte povrch. Poškození neodstraní, ale zakryje je na delší dobu.
 • Pokud se na povrchu objeví drobné škrábance, neotálejte s jejich odstraněním nebo maskováním. Kutil doporučuje vyzkoušet pastu Goi. S tímto voskem můžete zapomenout na škrábance na lednici. Naneste malé množství na připravený povrch a důkladně vyleštěte. Otřete všechny zbytky.
 • Stačí i obyčejný vosk. Na poškozené místo naneste malé množství vosku. Otřete povrch flanelovým hadříkem.
 • Zkušení majitelé doporučují používat přípravek pro péči o interiér. Postupujte podle návodu k použití a výsledek je okamžitý.

Ať vaše chladnička září čistým a hladkým povrchem po mnoho dalších let! Koneckonců není tak těžké odstranit z jeho povrchu škrábance nebo je alespoň natřít.

Zubní pasta

Minimální poškození povrchu chladničky v ocelové barvě lze opravit také pomocí zubní pasty. Hlavně používejte mycí prostředek, který neobsahuje granule nebo krystalky, které by mohly poškrábat plášť spotřebiče. K leštění lze použít měkký hadřík nebo zubní kartáček:

 • Naneste trochu bílé zubní pasty na starý zubní kartáček a otřete povrch podél struktury. Postupujte opatrně; na kartáč nevyvíjejte nadměrný tlak.
 • Setřete zbytky pasty a postup několikrát opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.
 • Poté látku opláchněte vlhkým hadříkem.
 • Potřete povrch olivovým olejem.

Vyměňte poškozený díl

Někdy ruční práce nepřináší správné výsledky. V takovém případě může být nutné poškozené díly zcela vyměnit. Obraťte se na profesionální lešticí centrum nebo přímo na výrobce. Veškeré potřebné informace týkající se výměny dveří, bočnic nebo jiných dílů získáte v servisu nebo u výrobce.

Informace o výměně dveří, stěn nebo jiných částí získáte v servisu nebo u výrobce.

Viz takéNavrhování studiové kuchyně: Na co si dát pozor?

Smirkový papír

Pokud se na stříbrné chladničce objeví hluboké škrábance, můžete je zakrýt smirkovým papírem. V tomto případě je nejdůležitější zjistit, jaká zrnitost papíru je nejlepší, a to u výrobce domácího spotřebiče. Postup pak zahrnuje následující kroky:

 • Navlhčete povrch vodou a udržujte ho mokrý i během broušení.
 • Navlhčete papír vodou a obtáhněte škrábance podle struktury oceli.
 • Vyhlaďte broušení ošetřením okolí poškození.
 • Otřete do sucha hadříkem s vlákny.
 • Ošetřete oblast olivovým olejem.

Čisticí prostředky

K čištění a leštění lze použít speciální roztoky, masti a prášky. V současné době jsou osvědčené značky Comet, Ajax a Bon Ami. Před použitím jakéhokoli z nich byste si měli pečlivě přečíst návod a postupovat podle něj. Většina těchto výrobků není bezpečná pro pokožku, proto se pro tento krok doporučují gumové rukavice. Vyzkoušejte účinek zubní pasty na malé škrábance a poté můžete provést úplné odstranění škrábanců. Za tímto účelem zřeďte prášek vodou, abyste vytvořili hustou pastu, naneste ji na lednici a vtírejte, dokud škrábance nezmizí.

Jak odstranit škrábance z bílé lednice?

Do malé nádoby nalijte ocet zředěný vodou. Použijte čistý hadřík, namočte jej do octového roztoku a přejeďte jím po struktuře kovu, abyste odstranili škrábance. Zbytky octa odstraníte otřením povrchu suchým měkkým hadříkem.

READ  Beznámrazová lednice plusy a minusy

Zubní pastu lze použít k ošetření škrábanců na povrchu chladničky. Měla by být bílá a bez barevných skvrnzubní pasta

 • Rozetřete pastu na poškozené místo.
 • Nechte roztok zaschnout.
 • Otřete povrch měkkým hadříkem, který nepouští vlákna.

Pomoc odborníka

Pokud je vaše lednice značně poškozená a nechcete o její vzhled bojovat sami, vyplatí se zavolat odborníky, kteří si s tímto úkolem poradí. Technik vám poradí, o jaký rozsah prací se jedná, a navrhne způsoby obnovy povrchu.

Důležité! V krajním případě lze poškozené dveře zcela vyměnit. Pokud se tak rozhodnete, obraťte se na svého prodejce, který vám poradí, jak opravu provést.

Speciální funkce pro odstraňování bílého a ocelového odstínu ze spotřebičů

Nejoblíbenější povrchové úpravy karoserie jsou bílá a ocelová. Pro bílý povrch jsou nejlepší všechny standardizované možnosti, stejně jako použití bílých lakovacích hmot. Může to být bílý lak na nehty, permanentní fix apod.Д.

Chromované chladničky v ocelové barvě mají stylový vzhled. Povrch je často texturovaný. Při čištění škrábanců a maskování defektů je vhodné postupovat ve směru textury.

Začněte restaurátorské práce čištěním a odmašťováním povrchu. Lze použít speciální čisticí prostředky na chladničky nebo podomácku vyrobené směsi (např. Vodný roztok octa).

zbavit, škrábanců, lednici

Jedním z možných způsobů ošetření je použití přípravku WD-40. Přípravek je k dispozici ve formě spreje. Nastříká se na poškrábané místo a otře se hadříkem. Pro dosažení nejlepšího výsledku proces několikrát zopakujte.

Některé matné ocelové povrchy lze jemně obrousit a vyleštit jemným smirkovým plátnem. Práce se provádí navlhčením povrchu a následným leštěním. Je důležité se předem poradit s odborníky, protože to nemusí být ve všech případech možné.

Čištění dveří chladničky z nerezové oceli

Určení textury. Stejně jako dřevo má i nerezová ocel strukturu neboli „texturu“. Při čištění, leštění nebo leštění materiálu byste měli postupovat podle této struktury. Pro určení směru postupujte takto

Vyčistěte dveře jemným čisticím a lešticím práškem. Před odstraněním škrábanců z povrchu z nerezové oceli je třeba jej vyčistit. Při broušení nebo leštění dveří může dojít k jejich dalšímu poškození, pokud na nich zůstanou nečistoty, prach nebo zbytky. Vyčistěte povrch dveří jemným čisticím prostředkem, například Bon Ami, Comet nebo Ajax.

Odstraňte nečistoty z dveří chladničky otřením octovým čisticím prostředkem. Tento jemný, ale účinný čisticí roztok obsahuje o 1 % více kyseliny než běžný ocet. Přídavná kyselina pomáhá odstraňovat mastné skvrny. Než se pokusíte odstranit škrábance, očistěte povrch dveří octem.

Vyčistěte dveře chladničky čisticím prostředkem na nerezovou ocel. Existuje několik řešení speciálně pro čištění nerezové oceli. Vyberte si nejvhodnější výrobek pro odstranění nečistot, mastnoty a prachu z dveří chladničky. Před použitím jakékoli směsi si pečlivě přečtěte návod přiložený k výrobku.

Leštění a leštění dveří chladničky z nerezové oceli

Zkuste nejprve povrchové škrábance setřít neabrazivním čisticím prostředkem. Navlhčete hadřík malým množstvím jemného čisticího prostředku a lehce vydrhněte drobné škrábance na dveřích chladničky. Bon Ami, Ajax a Comet jsou komerčně dostupné ve formě prášku nebo masti, které jsou speciálně určeny k čištění nerezových povrchů.

Pokud je předchozí metoda neúspěšná, zkuste drobné škrábance vyškrábat zubním kartáčkem s měkkými štětinami a bělící zubní pastou. Na rozdíl od jemných čisticích prostředků má bělící zubní pasta určité abrazivní vlastnosti. Pokud je leštění jemným leštidlem neúspěšné, zkuste škrábanec potřít bělící zubní pastou.

Odstranění hlubokých škrábanců smirkovým papírem. Pokud je škrábanec na lednici příliš hluboký, můžete ho odstranit smirkovým papírem. Předtím se poraďte s výrobcem chladničky, abyste zjistili, jaký typ brusného papíru je nejvhodnější.

Oprava a výměna vážně poškozených dveří chladničky

Odstranění více škrábanců pomocí sady na odstraňování škrábanců z nerezové oceli. Pokud jsou dveře vaší chladničky hodně poškrábané, možná budete chtít použít sadu na škrábance z nerezové oceli. Tyto sady jsou k dispozici ve většině železářství nebo na internetu. Typická sada obsahuje brusku, tři druhy brusného papíru, mazivo a instruktážní video.

Velmi častý je případ, kdy je majiteli dodána nová lednice, je vybalena a na jejím povrchu je škrábanec. Je možné nákup odmítnout a požadovat výměnu spotřebiče. Se správnýma rukama však není nic nemožné. Takové škrábance lze snadno opravit a vrátit lednici do původního stavu.

Užitečné tipy:

V tomto článku jsme pro vás navrhli několik účinných způsobů, jak se zbavit oděrek na vaší stylové a krásné nerezové chladničce s mrazničkou. Aby váš domov vždy zářil čistotou a pořádkem, použijte tyto tipy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS