Jak sejmout přepravní šrouby z chladničky

Jaké jsou přepravní šrouby v chladničce?

Stěhování může být náročné, zejména pokud musíte přenášet těžké a složité předměty, jako jsou lednice. Tento článek je o třech věcech

 • Jak přepravovat chladničku, pokud rozměry vozidla neumožňují její umístění do doporučené svislé polohy.
 • Proč je pravděpodobné, že přeprava chladničky, když nestojí, ji poškodí?
 • Na které straně lze přepravovat objemné chladničky Atlant, Indesit, Nordfrost a další?

Lidé málokdy přemýšlejí o tom, jak novou chladničku přepravit, protože dodávka je často zahrnuta v ceně nákupu

Jak přepravovat chladničku: rady výrobců

Chladnička je i přes svou zdánlivou spolehlivost a pevnost poměrně křehká věc a při nesprávné přepravě by mohlo dojít k jejímu poškození. Z tohoto důvodu většina výrobců doporučuje přepravovat chladničku ve svislé poloze, aby se minimalizovalo riziko poškození jejích součástí a vniknutí oleje do chladicího okruhu, což může způsobit ucpání kapilár a poruchu jednotky.

Tato možnost však není vždy praktická: některé modely jsou vysoké přes dva metry a jejich přeprava ve stoje by vyžadovala větší náklady než vlastní auto a přívěs. Rozumnou otázkou je, zda lze chladničku přepravovat vleže?

Kompresor má nedostatek vzduchu: Proč je chladnička hlučná při mrazení?

Chladnička může vydávat velký hluk, pokud kompresor pracuje s omezeným výkonem. To se také často stává. Tento problém mají i nové chladničky. To se může stát ve velmi stísněných a zařízených bytech.

Chladnička je hlučná, pokud

 • Je přitlačen příliš blízko ke zdi;
 • Je příliš těsně spojen s nábytkem. Někdy syčí, chrastí a dokonce píská;
 • Radiátor se dotýká stěny nebo je velmi blízko stěny.

Proudění vzduchu do kondenzátoru je zablokováno. Kompresor se dostatečně neochlazuje, a proto je přetížený a začne hučet. Při přetížení zní jako traktor, motor vibruje, ventily bouchají, vibrace se přenášejí na ostatní komponenty v okolí. Na kondenzátoru se také může hromadit led a způsobovat hluk chladničky.

Jak odstranit přepravní šrouby z pračky

Odstranění přepravních šroubů není obtížné, potřebujete pouze jeden z nástrojů:

Klíč velikosti 10 až 15, v závislosti na výrobci;

Někteří promyšlení výrobci někdy berou v úvahu postup demontáže šroubů a přikládají klíč na demontáž přepravních šroubů.

Šrouby jsou umístěny na zadní straně pračky a jejich umístění je uvedeno v návodu.

Přepravní šrouby jsou velmi snadno rozpoznatelné, od ostatních šroubů se liší vzhledem, zvláštním tvarem nebo pevným plastem. Pračka má obvykle 4 až 6 přepravních šroubů.

Jakmile rozpoznáte přepravní šrouby na svém modelu pračky, jednoduše je vyšroubujte.

Po odšroubování je v žádném případě nevyhazujte, protože je budete určitě potřebovat pro další přepravu na nové místo nebo do servisního střediska.

Výrobce obvykle dodává kryt pro umístění přepravních šroubů. Pokud nejsou žádné záslepky, je to v pořádku, nechte otvory otevřené.

S demontáží přepravních šroubů byste neměli mít žádné potíže. Pokud ano, nechcete si hrát na údržbáře, abyste situaci ještě nezhoršili. Nechte pračku se sušičkou nainstalovat nebo opravit odborným technikem. Pračku připraví tak, že odstraní šrouby, znovu připojí vodu a umístí ji do správné polohy, aby „neběžela“.

Po provedení nezbytných prací můžete pračku používat k praní prádla.

Kde se na pračce nacházejí přepravní šrouby a jak je vyjmout??

Každá nová pračka je po opuštění výrobního závodu připravena k přepravě: pohyblivé části (nádrž, buben) jsou zajištěny proti pohybu. Tím se chrání pevné části a zabraňuje se poškození jiných částí. Přepravní šrouby na pračce lze snadno najít: obvykle se nacházejí na zadní stěně pračky, ale existují i výjimky. Počet šroubů se u jednotlivých modelů liší.

Demontáž také není problém, pokud máte po ruce správné nářadí. Je důležité šrouby úplně vyšroubovat a nenechávat uvnitř skříně žádné průchodky nebo podložky. Ty se projeví později a stejně je bude nutné odstranit, aby nedošlo k poškození jiných částí pračky. A co hůř. Šrouby nelze vyjmout. To vede ke ztrátě záruky a poškození celé pračky.

READ  Signalizace otevřených dveří chladničky nefunguje

Ve stacionární poloze je buben zavěšen na speciálních pružinách a nedotýká se stěn skříně ani částí spotřebiče. Tlumiče nárazů tlumí vibrace bubnu při praní, máchání a odstřeďování a zabraňují tak vibracím. Při přepravě pračky se sušičkou je nutné ji upevnit na místě pomocí přepravních bezpečnostních zařízení, např. Přepravních šroubů:

 • 1. Účel instalace uzamykacích zařízení. Ochrana drahého vybavení při přepravě autem a zvedání na podlahu.
 • 2. Funkce. Spojovací prvky upevňují buben uvnitř skříně pračky a zabraňují kontaktu pohonu s ostatními částmi pračky.
 • 3. Konstrukce šroubu, pryžového O-kroužku a plastové objímky. Samotný šroub je standardní šroub se šroubovací nebo šestihrannou hlavicí nahoře, následuje dřík a krátký závit. Plastové a kovové podložky, které jsou součástí dodávky, chrání kryt karoserie před poškozením šroubem.
 • 4. Počet a umístění blokovacích zařízení. Jsou instalována na čtyřech stranách nádrže. U praček s horním plněním jsou přepravní šrouby přišroubovány k zadní stěně nebo pod krytem v horní části skříně. U pračky s vodorovným bubnem. Pouze na zadní straně pračky. Počet šroubů obvykle 4, ale může být 2, 3 nebo 5.

Někdy výrobci používají místo šroubů kovové kolíky: značky strojů Mille a Gorenje. U pračky s vodorovným plněním existují výjimky v umístění upevňovacích prvků. Verze pod dřezem modelu Candy. Přístroj má nahoře 2 přepravní šrouby, k nimž je nutné sejmout horní kryt.

Před demontáží šroubů je nutné mít následující nářadí. Transportní šrouby pračky Indesit jsou vhodné pro klíč velikosti 10 mm, u ostatních modelů 11, 12, 13 a 14. U některých značek praček. Bosch, Ariston, Electrolux, LG. Je správné nářadí dodáváno s pračkou. K odstranění šroubů lze použít také kleště. Postup je následující:

 • Šrouby povolte otočením o 35-40 mm proti směru hodinových ručiček;
 • Zatlačte upevňovací prvky do skříně o 2 cm (až na doraz);
 • Odstraňte pryžové kroužky a plastové objímky, šrouby s podložkami a těsnění;
 • Vložte do otvorů plastové zátky. Snížíte tím hluk motoru a zabráníte vnikání vlhkosti do nádrže.

Pračka LG má na zadním panelu 4 šrouby. Lze je odstranit bez předchozí přípravy. Na rozdíl od pračky Candy, kde nejprve sejmete horní kryt se čtyřmi šrouby v rozích, poté odšroubujete 2 šrouby, odstraníte pěnové ochranné lišty a panel vrátíte zpět na místo.

Pokud je upevnění nádrže provedeno pomocí kolíků, odstraňují se kleštěmi: otočte hlavu o 90º (1/4 otáčky) v libovolném směru a zatáhněte za ni. Spojovací materiál by se neměl vyhazovat; bude užitečný pro budoucí přepravu.

V návodu k pračce: Bosh, Beko, Indesit je uvedeno, že použití pračky s nainstalovanými přepravními šrouby v případě rozbití má za následek ztrátu bezplatné záruční opravy.

Provoz stroje s pevným uchycením bubnu způsobuje nadměrný hluk, klepání a vibrace, poskakování stroje a rozbití jednotlivých dílů.

To, že přepravní šrouby nebyly odstraněny, se zjistí během praní, máchání a odstřeďování podle neobvyklého chování stroje. Pokud zjistíte tuto závadu, je nutné okamžitě odstranit přepravní držáky, aby nedošlo k poškození spotřebiče.

Pokud nejsou šrouby odstraněny, pak.

Pokud ignorujete nebo zapomenete dodržet doporučení výrobce a neodstraníte upevňovací prvky, vystavujete se riziku poruch, jako jsou např

 • Předčasné poškození ložisek;
 • Poškození tlumičů (tlumičů);
 • Porucha jiných součástí sousedících s nádrží.

Přístroj vás však upozorní, že šrouby jsou stále na svém místě. Jeho pouzdro bude nadměrně vibrovat a při vymačkání může dokonce „vyskočit“ z místa. Bude se ozývat hluk, hučení, klepání. Na 100 % si toho všimnete.

Důležité! Bylo zjištěno, že pračka pracuje se šrouby? Sundejte je a zavolejte odborníka, aby posoudil škody způsobené nedbalou instalací spotřebiče. Možná se vše podařilo, možná je vaše technika téměř nepoužitelná nebo potřebuje opravit.

Jak nainstalovat novou chladničku

Předpokládejme, že jsme si koupili novou ledničku. Jaké požehnání!! Nejdřív ho vezmeš a přineseš domů. Právě v tuto chvíli se potýkáme s problémem číslo jedna. Zařízení je nutné instalovat ne bezdůvodně, ale podle všech pravidel, protože je známo, že dobré chladničky s mrazničkou nelze rozprodat a nikdo je nedává zadarmo. Záruka se nevztahuje na všechna poškození.

Začněte demontáží montážních šroubů z motoru kompresoru a police komory. Podíváme se na pokyny. Pokud je uvedeno, že přepravní šrouby na kompresoru jsou neklesajícího typu, jednoduše je oslabíme. Pokud šrouby nejsou odstraněny nebo nejsou uvolněny, chladnička bude během provozu „řvát“, protože tlumící zavěšení kompresoru přispívá k jeho bezhlučnému provozu, a pokud šrouby nejsou odstraněny, dobře, chápete sami.

READ  Otočením chladničky vzhůru nohama získáte

Je velmi důležité zvolit správné místo instalace

Často se stává, že se majitelům líbí místo pro lednici a jednoho dne řemeslník nebo známý upozorní, že bylo vybráno špatné místo, a proto se lednice bez jakýchkoli plánů přemístí. Vyberte si proto správné místo jednou a správně. Důležité je, aby mezi zadní stěnou spotřebiče a stěnou kuchyně (nebo jiné místnosti) byl dostatečný prostor pro volnou cirkulaci vzduchu. Chladnička nejen chladí, ale také ohřívá. Chlazení probíhá uvnitř komor, zatímco vzduch kolem chladničky se ohřívá. V ideálním případě by měl být mezi mřížkou radiátoru a stěnou dostatečný prostor pro ruku. Pokud je chladnička vestavěná a z obou stran obklopená dalším nábytkem nebo spotřebiči, je třeba vzdálenost od zadní stěny ještě zvětšit.

Ve spodní části chladničky je pak dvojice nastavovacích nožiček šroubového typu, které se vyšroubují do té míry, aby se dveře mohly velmi snadno zavírat jemným zatlačením rukou a aby se chladnička při zavírání dveří nezadrhávala a nepohybovala. A dále umístíme police a nádoby a Se zapnutím lednice nespěcháme. Je třeba dát kompresoru alespoň půl hodiny, aby nechal olej vychladnout. Který během přepravy unikl do kompresoru, zahřál se a odteklo to zpět na své místo. Toto pravidlo se týká nejen právě zakoupených spotřebičů, ale také každé staré chladničky s mrazničkou, kterou se její majitelé rozhodli přestěhovat nebo se přestěhovali na jiné místo

Jednoduchá nestandardní oprava špatně hučící dovážené chladničky s čínským kompresorem. Zajímavé

Za uvažovanou opravu si odborník vezme 14,5 eura (v rublech při kurzu eura) a použije svařování argonem, a proto je třeba každých 7 let provést podobnou opravu s výměnou kompresoru, pokud se použije čínský kompresor.

Včera mi manželka řekla, že před dvěma lety lednička hučela tak, že jsem nemohl v kuchyni telefonovat a musel jsem čekat, až se kompresor vypne, abych mohl telefonovat. Hučení začalo náhle a netrvalo dlouho, přišel opravář a řekl, že musím vyměnit kompresor, už jsem chtěl vyměnit kompresor, ale hluk jsem odstranil sám. Moje levná čínská samoodmrazovací chladnička Bosch KGV36X25/01 s velkým (třízásuvkovým) mrazákem před dvěma lety začala houkat jako traktor (čínský kompresor začal vibrovat a narážel na přepravní šroub). Odstranil jsem přepravní šroub omezující pohyb kompresoru při přepravě a začal hučet tišeji než nový. Tohle už jsem dělal. Před velmi dlouhou dobou podle návodu nové sovětské ledničky (museli odstranit omezovač = zámek při stání). Zde je obrázek odstraněného omezovače Bosch. Výrobce chladničky odpověděl, že oprava je špatná a nelze ji takto provést. Opravář ledniček z fóra říkal, že čínské kompresory nefungují déle než 7 let (a bylo to 7 let, než začal hlasitý hluk), ale nikdo se takového hluku nezbaví. Otevřel kovový blokovací tuk, který si všiml, že chladničky běží neuvěřitelně dlouho. Jak vědci zjistili: měď z měděného chladiče se rozpouští ve freonu a usazuje se na opotřebovaných detailech. Zajímalo by mě, jak dlouho bude lednička fungovat, než se vymění kompresor. Možná, že moje zkušenosti budou pro někoho užitečné?! P.S. I když jsem nazval předmět „Jednoduchá nestandardní oprava“, ale oprava by měla být provedena znalou osobou, takže by to nebylo „nesnesitelně bolestivé“.

Kde se nachází „přepravní šroub“? 2. Značky bbcode se v takovém omezení nepoužívají. A v těchto []. Bbcode

Stojí v jednom ze 4 montážních otvorů kompresoru, otvory jsou umístěny ve spodní části kompresoru v rozích tvořících čtverec. Za

V kompresoru chladničky jsou 4 otvory pro upevnění. Kompresor je pevně připevněn k tlumicímu mezipásu pomocí krátkých šroubů procházejících třemi otvory. Do čtvrtého otvoru se vloží dlouhý přepravní šroub, který prochází tlumicí vložkou (která je zdrojem hlasitého zvuku) a je pevně přišroubován k zemi.

Tato chladnička má také velmi křehké rukojeti na mrazáku a hlavní komoře. Lidé v servisním středisku vymění rozbité, ale ty se znovu rozbijí. Nelze je otevřít uprostřed, jak by si člověk přál, a v takovém případě se často zlomí. Při otevírání dveří neberte kliku uprostřed, ale na okraji, který je nejblíže okraji dveří. A tyto kliky stojí v servisním středisku v různých městech od 11,5 do 21,6 eur v rublech. Lidé si myslí, že (zejména druhá postava) je příliš drahá pro křehkou plastovou rukojeť.

READ  Proč lednice protéká: příčina a co dělat

Na otázku „hlučný provoz chladničky

Pokud je chladnička vybavena vnějším zavěšením motoru-kompresoru (připevněným k rámu pomocí pružin), ujistěte se, že jsou odstraněny přepravní šrouby, motor-kompresor se volně pohybuje na pružinovém zavěšení. Zkontrolujte potrubí k motoru a kompresoru. Musí být upevněny v polohách stanovených výrobcem a nesmí se dotýkat chladicího prostoru, kondenzátoru ani rámu, na kterém je upevněn motor kompresoru. Pokud hluk vychází ze samotného motoru kompresoru, můžete jej někdy odstranit nakloněním chladničky, i když zpravidla je nutné takové motory vyměnit za nové._věčné parkety

Dobrý den,! Koupil jsem lednici Samsung RL57TGBVB, ještě jsem ji nezapojil. Rád bych si ujasnil, zda má chladnička Samsung RL57TGBVB přepravní šrouby?

Mám Siemens také španělské výroby, stojí stále výše jsem již napsal, že úroveň zkontroloval, stojí jako splachovací. Nemůžu nic dělat, nic mě nenapadá. Prodejna odmítá změnu bez shrnutí předáka, ačkoli od nákupu uplynul teprve týden.

Můj nový Liebherr byl také několik týdnů velmi hlučný. A pak se nějak ztišil. Možná je to pro vás stejné?

Náš Liebherr dělal jeden den hluk a pak ho ani neslyšel

Náš Liebherr dělal jeden den hluk a pak přestal, už ho ani neslyším

Koupili jsme 3 libchery. A všichni byli poprvé hlasití. A někdy ještě začnou pracovat, ale je to vzácné

Mám Siemens také španělské výroby a je to přesně tak, jak jsem napsal výše, že jsem to zkontroloval, je to tak, jak to má být. Co dělat mysl nedělá, volal do služby, slíbil pánovi jen týden. Obchod odmítá změnu bez shrnutí předáka, ačkoli od nákupu uplynul pouze týden.

Máte nárok na vrácení bez opravny. Ale mohou také otálet až do dvoutýdenní lhůty

Seznam technicky složitého zboží, u kterého je nárok spotřebitele na výměnu zboží podmíněn uspokojením v případě podstatných vad zboží. Http://forum.Ozpp.Ru/showthread.Php?T=122643page=2 více http://forum.Ozpp.Již jsem psal výše a zkontroloval jsem, zda je hladina vyrovnaná.Php?T=122665, a na fóru je i spousta dalších věcí. Stížnost musíte urychleně sepsat ve 2 kopiích a předat je s podpisem (1 kopii pro sebe)!), abyste si mohli opravit čas, jinak se vám to vymstí.Abyste tuto lhůtu nepromeškali a mohli reklamaci zdokumentovat, měli byste se na prodávajícího obrátit písemně. Http://forum.Ozpp.Php/showthread.Php?T=121463 Spotřebitel má právo do 15 dnů od vzniku vady, za kterou prodávající odpovídá, uplatnit některý z požadavků čl.18. Po 15 dnech vrácení peněz a výměna pouze v případech uvedených v článku 18, z nichž jeden je závažná vada (definovaná v preambuli CPA).

Pokud se poprvé porouchá po 15 dnech od zakoupení, máte nárok pouze na opravu.Http://forum.Ozpp.Php/showthread.Php?T=120655 http://forum.Ozpp.Php/showthread.Php?T=119325 http://forum.Ozpp.Ru/showthread.Php?T=120583

Lednice nejenže dělá hluk, ale vydává zvuky, které přehluší zvuk televize.

Páni, vraťte to, to je ještě zjistit, co a proč, ať to vyřeší.

Lorien! Pokud je zdrojem hluku kompresor, může vám pomoci pouze servis. Příčinou je buď kompresor, nebo relé startéru. Pokud není zdroj hluku lokalizován uvnitř kompresoru, je pravděpodobnější, že příčinu najdete sami nebo vám ji pomůže najít údržbář. V lednici není nic jiného a nic jiného, co by dělalo hluk!

Spotřebiče No Frost mají také ventilátor. Jsou kvůli tomu hlasitější než ostatní. Pokud je ventilátor nevyvážený nebo lopatkami do něčeho naráží, může být příliš hlučný.

Vaše chladnička je smontována ve Španělsku nebo v Číně? Obecně může být hlučný buď kompresor, nebo ventilátor

Ruth: máme Samsung No Frost, vyrobený v Koreji, nedělá velký hluk, v noci nezamykáme dveře do pokojů a kuchyně

Pps: podívejte se na model. Jsem překvapen, že lednice za 33k nemá ani minimální displej

| Denial of responsibility | Contacts |RSS