Jak si upravit vlasy bez fénu nebo kulmy

Jak upravit vlasy bez fénu: popis metod a technik, odborné rady

Často nastávají situace, kdy potřebujete rychle vytvořit krásný styling bez použití tepelných nástrojů. Existuje mnoho různých účesů, které nevyžadují mnoho úsilí a zaberou jen málo času. Díky skvělým radám profesionálních kadeřníků, jak si upravit vlasy bez fénu, můžete vlasy upravit rychle.

Všichni víme, že rozcuchané vlasy mohou zničit i ten nejhezčí účes. Prvním krokem je tedy hloubkové čištění kvalitním šamponem a kondicionéry. Čisté, proudící a lesklé vlasy vypadají vždy skvěle. Někdy se ale stane, že si vlasy nemůžete umýt. Jedním z tajemství profesionálních kadeřníků je, jak upravit vlasy bez fénu nebo kulmy.

Nejenže absorbují kožní maz, odstraňují nečistoty a zlepšují vzhled vlasů, ale také jim dodávají větší objem. K zafixování účesu můžete použít různé kosmetické pěny a pěny, které lze aplikovat po umytí vlasů, vytvoří krásný „mokrý efekt“. Existuje několik jednoduchých způsobů stylingu pro různé délky.

Suché krátké až středně dlouhé vlasy

Krátké vlasy se po umytí nejsnáze vysuší. Koneckonců takové účesy uschnou samy za poměrně krátkou dobu. Pokud vás tlačí čas a potřebujete si upravit vlasy, poradíme vám, jak je rychle vysušit bez fénu:

upravit, vlasy, fénu, nebo
 • Umyjte si vlasy a ihned je dobře osušte ručníkem.
 • Vyměňte mokrý ručník za suchý a postup opakujte. Zároveň se snažte prameny silně netřít, jinak budou křehké a na koncích se budou štěpit.
 • Po odstranění přebytečné vlhkosti naneste na vlasy pěnu. Rozetřete přípravek po celé délce pramenů a mějte přitom zakloněnou hlavu.
 • K narovnání vlasů použijte dřevěný hřeben s jemnými zuby nebo prsty.
 • Než se přípravek zcela vstřebá, jsou vlasy prakticky suché. V této fázi „natočte“ jednotlivé lokny od konečků ke koruně, abyste jim dodali atraktivní kudrlinky.

Stačí jen zdokonalit účes a upravit jednotlivé prameny. V případě potřeby nastříkejte lak na vlasy, abyste kudrny zafixovali.

DIY styling

Jednoduše, prameny lze snadno upravit bez použití fénu nebo žehličky na vlasy. V tomto případě nejsou potřeba žádné dovednosti ani zkušenosti. Například prostřední pramen vlasů lze namočit do pěny nebo pěny a navinout na vlastní prst. Výsledkem je kroužek, který lze přidržet pomocí sponky. Po zaschnutí pěny se sponka odstraní a zámek se nalakuje. Konečným výsledkem by měly být krásné a jemné vlny na hlavě.

READ  Jak narovnat vlasy bez kulmy nebo fénu

Hlavní nevýhodou tohoto způsobu stylingu lze připsat. Poměrně dlouhá doba stylingu, protože pěna nebo pěna schne asi půl hodiny. Pro rychlý styling to nefunguje.

Také je snadné vytvořit krásné vlny a kudrliny v dlouhých a hustých vlasech. Stačí si na hlavu nasadit vysoký svazek. A po chvíli je jednoduše rozpleťte. S podobným účesem můžete spát celou noc a ráno získat dokonalé kudrnaté prameny. Pro udržení na místě je nejlepší použít malé množství laku.

Jak upravit kudrnaté vlasy: mokré sušení

Tento účes by se měl provádět na čistých a vlhkých vlasech. Po umytí vezměte měkký hadřík, který dobře absorbuje vodu, a začněte prameny jemně otírat. Fungovat může například ručník z mikrovlákna. Nebo dokonce obyčejné bavlněné tričko.

Jakmile jsou vlasy mírně suché, je třeba je připravit na další manipulaci. I když nepoužíváte fén, je dobré před úpravou vlnitých vlasů použít přípravek. Například nastříkejte na vlasy tepelně aktivní krém TRESemmé Filler Effect, který se nevymývá a dodává vlasům lesk. Pomáhá chránit vlasy před poškozením vlivem životního prostředí a doplnit úbytek keratinu. Dodává pramenům lesklý a upravený vzhled.

Jak narovnat vlasy pomocí keratinu?

Keratinové narovnávání vlasů. Velmi oblíbená úprava vlasů bez použití fénu nebo kulmy. Jejím hlavním rozdílem je, že se nepoužívají žádné chemické látky. Jako plus uvádějí, že vlasy se snadno rozčesávají, jsou hladké a lesklé, účes neovlivňuje vysoká vlhkost, déšť, sníh ani jiné nepříjemné povětrnostní podmínky, účinek vydrží až šest měsíců, vlasy se nekrepatí a neelektrizují. Nevýhodou je vysoká cena. Může to být také dočasně nepříjemné, protože si po dobu tří dnů po ošetření nemůžete mýt vlasy, jít do bazénu, nechat se chytit deštěm, nechat si upravit vlasy apod. Není také vhodný pro ty, kteří mají silně poškozenou pokožku hlavy, nebo pro ty, kterým vlasy mají tendenci vypadávat.

Laminování vlasů

Jak si upravit vlasy bez fénu nebo kulmy? Ideální pro vlasy, které nejsou příliš krepaté, ale zároveň jsou velmi nepoddajné. Laminace není narovnání, ale udržovací kúra, která chrání vlasy v budoucnu. Funguje tedy na všechny typy vlasů. Laminování vlasů na přirozeně rovných vlasech vám ušetří spoustu opotřebení při stylingu. Vaše vlasy budou vždy krásné a lesklé. Lze provádět doma nebo v salonu.

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Baxi

Druhá možnost je možná pouze v případě, že již máte určité dovednosti. Při domácím ošetření se používá recept, který se liší od salónní verze. Právě zde se díky želatině objevuje zvětšení objemu řídkých vlasů. Tento přírodní produkt na vlasy odvádí mnohem lepší práci než produkty zakoupené v obchodě. Želatina chrání vlasy ochranným filmem, takže vypadají hustě a zdravě. Laminování má také nevýhodu. Nejdůležitější. Viditelný výsledek se dostaví až po třetím ošetření.

Recept na kašírovací masku: Do skleněné nádoby nasypte lžíci želatiny a poté prášek zalijte třemi lžícemi převařené vody, která již vychladla. Po přidání půl lžíce oblíbené masky na vlasy důkladně promíchejte. Směs naneste na vlasy asi jeden centimetr od kořínků. V takové masce by vlasy měly být ve vlasech nejméně 45 minut, pak ji můžete smýt normální vodou.

Styling pro středně dlouhé vlasy

Dívky s touto délkou vlasů mohou dělat naprosto jakýkoli styling. Nejběžnějším a nejjednodušším způsobem úpravy vlasů je použití fénu a difuzéru. Lze to snadno provést doma bez jakékoli pomoci. Než si vlasy vyfénujete sami, měli byste si zapamatovat následující tipy:

 • Nakloňte hlavu dolů a vysušte vlasy dole.
 • Poté naneste pěnu na vlasy, aniž byste se dotkli kořínků.
 • Na fén nasaďte difuzní trysku.
 • Oddělte z vlasů jeden široký pramen a omotejte jej kolem trysky.
 • Vlasy vysušte u kořínků.
 • Postup opakujte s ostatními prameny.
 • Prsty protřepejte suché vlasy, abyste účesu dodali objem.
 • Poté naneste malé množství laku na vlasy.

Pokud jsou vlasy vlnité, není třeba používat lak na vlasy. Budou mít velký objem a udrží lehké vlny difuzéru i bez něj.

Úskalí výběru stylingového produktu

Nepoužívejte přípravky pro bezoplachové použití

O bezoplachových krémech a sprejích si obvykle myslíme, že jsou určeny pro poškozené vlasy. Pravdou je, že tyto produkty potřebuje každý.

READ  Signalizace otevřených dveří chladničky nefunguje

Nora: „Bezoplachová péče (krém, maska, sprej, pěna) je péče, která funguje jako lepidlo. Funguje tak, že slepuje vrstvy kůžičky, vyhlazuje ji, dodává jí lesk a drobivý efekt. Je jako tonikum po mytí. Zjemňuje, ošetřuje a navíc chrání při stylingu horkými nástroji.“.

Stylisté mohou lépe držet a vypadat lépe s produkty, které se nepoužívají. Vlasy jsou od počátku porézní a mohou absorbovat vlhkost jako houba. Proto se kudrnaté vlasy za vlhkého počasí uhlazují, zatímco narovnané vlasy se naopak kroutí a krepatí. Bezoplachová kúra hydratuje vlasy a uzavírá šupiny. Výsledkem jsou lepší výsledky stylingu a delší životnost.

Pro každý styling používejte jeden stylingový přípravek

upravit, vlasy, fénu, nebo

Pokud se obáváte, že stylingové přípravky styl ztíží, neměli byste. Moderní výrobky jsou lehké, pružné a snadno se aplikují.

Pravidlo profesionálů: Na jeden pramen použijte maximálně čtyři stylingové přípravky. Dva na mokré vlasy a dva na suché vlasy. Vlasy již nemohou absorbovat žádnou vlhkost a nemají žádný vliv.

Nejčastější chybou je však. Koupě jednoho stylingového přípravku a očekávání, že bude vhodný pro jakýkoli styl a efekt. Ano, existuje několik skvělých univerzálních přípravků, ale fungují pouze pro jeden efekt, hladkost nebo texturu.

Nora: „Můžeš si udělat jeden, ale je jen jeden způsob, jak to udělat, pokud použiješ správný stylingový přípravek. Je vhodné použít 2 až 3 produkty.

Při stylingu horkými nástroji nepoužívejte tepelnou ochranu

Nora: „Hlavní účinnou složkou většiny termoochranných přípravků je silikon. Panuje kolem něj spousta mýtů, ale nemusíte se bát. Vlasy obalí neviditelným filmem a čím více ho je, tím lepší je ochrana. Dokonce i odbarvené a poškozené vlasy lze natáčet pomocí spreje na ochranu před teplem, který je plný silikonu, aniž by hrozilo riziko popálení. Minimální ochranu zajišťují také přípravky pro péči o tělo. Zpravidla obsahují oleje (kokosový, arganový atd.) a spoustu hygienických přípravků. Д.). Není dobré nanášet pouze olej a poté natáčet.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS