Jak si vybrat chytrý vysavač do domácnosti

vybrat, chytrý, vysavač, domácnosti

Top nejlepších robotických vysavačů: žebříček 2022

Robotický vysavač není fantazie, ale realita dneška. Člověk se snaží co nejvíce osvobodit od povinností. S robotickým vysavačem může být váš domov udržován v čistotě nezávisle nebo dokonce na dálku. Velký výběr s různými konfiguracemi a cenami může způsobit potíže při výběru nejvhodnější možnosti, proto v tomto článku zvážíme naše hodnocení nejlepších robotických vysavačů v roce 2022.

Robotické vysavače mají stejně jako jiné spotřebiče své výhody a nevýhody. Abyste se vyhnuli pochybnostem o vhodnosti nákupu tohoto zařízení, stojí za to si je přečíst.

 • Nemusíte vysávat sami, celý proces je plně automatický. Stačí, aby člověk spotřebič spustil, a ten automaticky prohledá místnost, vyčistí ji a poté se sám vrátí do původní polohy.
 • Možnost spustit robotický vysavač na dálku. Převážnou většinu samostatných vysavačů lze spustit na dálku pomocí speciální aplikace. Můžete vysávat, když jste v práci, a pak uklidit, když se vrátíte domů.
 • Snadné použití. Tyto druhy vysavačů nejsou vybaveny prachovými sáčky, které je třeba pravidelně čistit/vyměňovat.
 • Spotřební materiál (filtry a kartáče) lze zakoupit v každém obchodě s domácími spotřebiči. Naštěstí jich není málo a jejich cena je docela snesitelná.
 • Kompaktní rozměry robotického vysavače. Žádný problém se skladováním.
 • Vysoké náklady. Zkušenosti ukazují, že náklady na robotický vysavač jsou 2-3krát vyšší než na běžný vysavač.
 • Problémy s čištěním kolem nábytku a rohů. Je to dáno povahou jejich konstrukce, boční kartáčky nedosáhnou na těžko přístupná místa.
 • Nízký sací výkon, který neumožňuje efektivní čištění koberce.

Na co si dát pozor při výběru robotického vysavače?

Vysavače s mycí funkcí

Existují dva hlavní typy vysavačů podle typu čištění:

Vysavače se sáčky, nádobami a vodními filtry jsou určeny pouze pro suché vysávání. Vysavače s mycí funkcí představují samostatný typ zařízení, jejichž funkce zajišťují jak tradiční suché, tak mokré čištění. Jejich účinnost je mnohem vyšší než u tradičních vysavačů určených pro suché vysávání. Dokážou odstranit tolik nečistot a špíny, které běžný vysavač prostě nezachytí.

Tyto spotřebiče se skvěle hodí na koberce, dlaždice a kamenné povrchy. Mohou dokonce obnovit lesk vašich oken. Úklid mokrým vysavačem jednou týdně je přibližně stejný jako úklid běžným vysavačem jednou za dva dny. Výhod mokrých vysavačů je mnoho, ale nejdůležitější je, že bezchybně plní svůj úkol zbavit se prachu a nečistot.

READ  Jak odstranit plastový zápach z rychlovarné konvice

Nevýhodou tohoto modelu je jeho vysoká cena, která je 2-3krát vyšší než cena standardních vysavačů pro chemické čištění. Mokré mopování není vhodné pro všechny povrchy. Například koberce a parkety mohou být vážně poškozeny. Vysavače s mokrým vytíráním jsou velmi výkonné. Ne každá žena je dostatečně fyzicky silná, aby mohla používat vysavač.

Vysavač musíme také demontovat a nechat uschnout. Kromě toho mají vyšší energetické nároky a vyžadují specifické čisticí prostředky. Omyvatelné vysavače jsou stále velkou nevýhodou ve srovnání s tradičnějšími modely, a to zejména kvůli dlouhému seznamu nevýhod.

S odpadkovým košem. Pro ty, kteří se nechtějí obtěžovat se sáčky

Cyklónové ovládání. Uvnitř vysavače se vytváří vzduchový vír, odstředivá síla způsobuje, že je prach vržen proti stěně a stlačován. Pokud je cyklonů více, prach se rozdělí na větší a menší části. Čím více cyklonů, tím čistší vzduch uniká.

Ušetříte si tak starosti s hledáním vhodného sáčku na prach, který může časem zmizet z trhu. Prachu se zbavíte pouze vyprázdněním nádoby na prach. Věnujte pozornost tvaru koše. Je důležité, aby byl snadno přístupný a čistitelný.

Rozdíl v ceně

DŮLEŽITÉ! Při rozhodování o výběru robotického vysavače do vaší domácnosti se neřiďte pouze cenou. Levné modely rozpočtových řad se mohou řádně vyrovnat se svými úkoly, hlavní věcí je neočekávat jejich „superschopnosti“.

Jak používat robotický vysavač a pečovat o něj

Jak používat robotický vysavač?

K tomu, aby robotický vysavač fungoval správně a dlouho, nestačí jen vybrat dobrý vysavač, ale je třeba dodržovat některá pravidla:

 • Před prvním čištěním počkejte, až se baterie plně nabije;
 • Před zahájením úklidu odstraňte z podlahy velké předměty včetně oblečení a omezte prostor, kde se vysavač může pohybovat;
 • Nezapínejte robota, pokud víte, že je uvnitř kapalina;
 • Nečekejte, až se baterie zcela vybije, zajistěte, aby se čistič předtím vrátil do základny. Pokud nebudete robota delší dobu používat, vyjměte baterii;
 • Vyčistěte nádobu na prach a zásobník kartáčem, ale ne vodou, jinak dojde k poškození motoru. A nezapomeňte vyčistit filtr;
 • Kartáče by se měly čistit alespoň jednou týdně. Vodicí kolečko robota je také třeba pravidelně vyjmout a čistit, jinak se časem zpomalí;
 • Displej lze čistit pouze suchým hadříkem;
 • Nechte svůj vysavač alespoň jednou za šest měsíců odborně vyčistit.
READ  Jak spustit plynový kotel Navien

Ovládání robotického vysavače

Nejjednodušší modely se ovládají tlačítky na těle nebo dálkovým ovladačem. Pokročilejší zařízení se připojují pomocí Bluetooth k chytrému telefonu nebo domácí síti Wi-Fi a ovládají se pomocí praktické aplikace.

Dálkové ovládání

Dálkový ovladač je infračervený ovladač, který lze použít k zadávání jednoduchých příkazů zařízení (zapnout, vypnout, nahrát do nabíjecí základny, zvolit režim), které jsou obvykle stejné jako na ovládacím panelu na pouzdře.

Ovládání prostřednictvím chytrého telefonu (aplikace)

Aplikace nejen kopíruje základní nastavení a provozní režimy, ale nabízí i pokročilé funkce, jako je zobrazení mapy místnosti, nastavení časovače odloženého úklidu. Kromě toho program zobrazuje úroveň nabití baterie a opotřebení spotřebního materiálu, což je pro uživatele také nesmírně pohodlné.

Všechny tyto funkce samozřejmě nejsou nutné, ale mohou vám pomoci plně automatizovat proces úklidu a umožnit vám vzdálený přístup k robotovi. Informace o nastavení a používání aplikace robotického vysavače najdete v přiloženém návodu nebo na webových stránkách výrobce.

Co dělat, když robotický vysavač nevidí základnu?? Nejprve zkontrolujte připojení Wi-Fi. Tím se problém často vyřeší. Pomáhá také resetovat samotný robotický vysavač.

Vestavěné aplikace

Počet dostupných programů, a to i u nejdražších a nejmodernějších modelů, je obecně nízký. Pokrok však nestojí na místě a výrobci každý rok nabízejí něco nového.

Dobrý robotický vysavač může pracovat v normálním režimu, pohybovat se podél stěn, spirálovat, intenzivně vysávat nečistoty (spot) ve vymezeném prostoru a automaticky zvýšit výkon, když narazí na koberec. Pro model čištění jsou k dispozici různé úrovně dodávky kapaliny (nízká, střední, vysoká).

Skvělým bonusem bude možnost zónování místnosti, omezení zón a uložení více úklidových map a pokračování v úklidu ze stejného místa po dobití.

Plánovaná operace

Tato praktická funkce umožňuje uživateli nastavit čas čištění, kdy mu to nejvíce vyhovuje. Robotický vysavač začne v daný den vysávat sám, bez připomenutí, a poté se automaticky vrátí na základnu.

Klíčové vlastnosti

Tento robotický vysavač představuje současnou generaci vysavačů bez turbokartáče. Nezapnutý vysavač usnadňuje údržbu. Na kartáči nejsou žádné chlupy ani vlasy domácích mazlíčků, takže se nestává, že by vysavač přestal fungovat sám od sebe. Kapacita baterie umožňuje čištění až 1,5 hodiny a plné nabití trvá přibližně 3 hodiny. Dokáže však vyčistit celý obytný prostor pouze v případě, že není příliš znečištěný, protože objem nádoby na prach je pouze 0,3 litru.

Jak dobíjet

Některé robotické vysavače mají praktickou dobíjecí základnu, která umožňuje, aby se vysavač sám vrátil a znovu získal energii. Dobrou základnu má Chuw iilife v7 Bluetooth mini. Je to dálkově ovládaný robot s automatickým řízením trasy.

READ  Jak vybrat varnou desku pro domácnost

Levné modely se mohou nabíjet i několik hodin, ale nejsou dostatečně výkonné pro úklid několika místností. Čištění trvá celý den.

Top 12: Nejlepší robotické vysavače pro rok 2022

Číslo Název Popis Cena
1. Atvel R80 Nejlepší robotický vysavač roku 2022 283
2. Genio Deluxe 500 Pro Jeden z nejlepších robotických vysavačů 350
3. Robotický vysavač Xiaomi MiJia P Chytrý vysavač s mokrým čištěním 328
4. Roborock S6 MaxV Skvělý vysavač na mokré i suché vysávání 628
5. Weissgauff Robowash Laserová mapa Kvalitní robotický vysavač na mokré vysávání 300
6. REDMOND RV-R500 Osvědčený robotický vysavač s dlouhou výdrží baterie 218
7. Garlyn SR-600 Robotický vysavač s širokou škálou režimů čištění 437
8. Roborock E4 Robotický vysavač za rozumnou cenu 212
9. REDMOND RV-R650S Oblíbený omyvatelný robotický vysavač 225
10. Iboto Aqua V715B Tichý a praktický robotický vysavač na mokré vysávání 182
11. Xiaomi Dreame F9 Samostatný robotický vysavač, který spolupracuje s Alicí 218
12. Polaris PVCR 0930 SmartGo Špičkový robotický vysavač 250

Nejlepší robotické vysavače s nejlepším poměrem cena/výkon

Tento typ vysavače je ideální pro mokré vysávání a obvykle je vybaven hubicí z mikrovlákna. Samotný princip čištění je totožný se suchým čištěním, s jedinou výjimkou. Do odlučovače se dostává prach rozpuštěný ve vodě. Proto jsou tyto robotické vysavače oblíbené zejména u alergiků a lidí s dýchacími problémy. Z množství hodnotných možností jsme vybrali 12 nejlepších vysavačů tohoto formátu.

vybrat, chytrý, vysavač, domácnosti

Polaris PVCR 0930 SmartGo

Polaris PVCR 0930 SmartGo

Pro začátek se obracíme na poměrně cenově dostupnou variantu od známé společnosti Polaris. PVCR 0930 SmartGo (18 500 ). Stejně jako všechny podobné vysavače je přístroj vhodný nejen pro mokré vysávání, ale také pro běžnější suché čištění. Jednou z nejlepších vlastností je, že je plně automatický. Je vybaven účinným navigačním systémem, který dokáže mapovat prostor. Pokud robot někde uvízne, upozorní vás zvukovým signálem. Jemný filtr zajišťuje téměř úplnou eliminaci prachu a dalších malých částic. Lze jej ovládat na dálku díky speciálnímu dálkovému ovládání.

vybrat, chytrý, vysavač, domácnosti
| Denial of responsibility | Contacts |RSS