Jak smažit brambory na elektrické varné desce

Jak správně smažit brambory?

Brambory. jedlým symbolem studentského života, ale správně usmažit brambory není tak snadné, jak se zdá. Je velmi důležité brambory před loupáním dobře umýt, bez ohledu na to, jak čistě vypadají. Při loupání brambor je vždy vkládejte do studené vody. brambory mají tendenci na vzduchu tmavnout. Nyní jsou však brambory oloupané a nakrájené. Aby se plátky nelepily, opláchneme je ve studené tekoucí vodě a poté je osušíme. Rozprostřete čistou utěrku, vyklepejte na ni nakrájené brambory a složte ji do obálky. Nechte brambory ležet v utěrce a zároveň postavte pánev na oheň, nalijte do ní rafinovaný rostlinný olej tak, aby bylo dno pánve pokryto 2-3 mm vrstvou oleje. Brambory se osuší, olej se rozehřeje, ušetříme několik minut při kombinování. Kouř nad olejem znamená, že je olej dostatečně horký. Zvuk bubnu! Aby se na bramborách začala okamžitě tvořit kůrka, je třeba před vhozením brambor do pánve prudce zvýšit teplotu pod pánví. U plynového sporáku je vše jasné, ale co elektrická trouba?? Zapněte dva hořáky: první hořák na rozehřátí oleje na středně vysokou teplotu, druhý hořák na rozehřátí oleje na střední teplotu. na maximum. Přesuňte pánev ze středně horkého hořáku na velmi horký hořák. Po 10 sekundách vložte brambory do pánve. Olej se rychle ochladí, ale pokud se teplota před plněním zvýší, olej bude horký a brambory se okamžitě začnou připékat. Po půl minutě smažení na prudkém ohni bez míchání brambor přesuňte pánev na střední teplotu (v případě elektrického sporáku) nebo snižte plyn na původní úroveň. Teprve poté brambory jemně promíchejte. ne lžící nebo dřevěnou špachtlí, ale jemným protřepáváním pánve. Třesením se brambory nedeformují ani nelámou. Brambory dopečte na středním plameni doměkka. Určitě budou mít kůrčičku a nezmění se na kaši. Není snadné usmažit triviální brambory! Na závěr bych rád upozornil, že brambory by se při smažení neměly solit, má to negativní vliv na kvalitu výrobku.

Registrováno Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a masovými komunikacemi (Roskomnadzor), číslo osvědčení EL № FS 77. 65426 od 18.04.2016г.

Uznáni jako zahraniční agenti: TV Channel Dozhd LLC, Yuri Levada Analytical Center, Anti-Corruption Foundation (považován za extremistickou organizaci, zakázán), Nadační fond na ochranu občanských práv (uznána za extremistickou organizaci, zakázána), Navalného centrála (uznána za extremistickou, zakázána)

Grilované brambory v kruzích. doma

Tento pokrm byste si určitě měli připravit! Při vaření brambor můžete do vody předem přidat bylinky a koření. Ty hlízy ochucují a dodávají jim nové chuťové nuance. Uvedené množství ingrediencí vystačí pro čtyřčlennou rodinu.

 • 0,5 kg mladých brambor;
 • přibližně 30 g másla
 • Trochu slunečnicového oleje;
 • 2 až 3 zrnka černého pepře;
 • 0,5 ч.л. sůl;
 • 1 až 2 bobkové listy.

Oloupejte brambory a oškrábejte je nožem. Měkká slupka brambor se sama oloupe.

Doporučuji, abyste pro recept používali pouze mladé hlízy. Nejenže se snáze loupou, ale mají i jemnější chuť.

Zeleninu uvařte v osolené vodě doměkka s bobkovým listem, solí a pepřem. Můžete přidat své oblíbené bylinky podle chuti.

Hlízy nechte vychladnout a nakrájejte je na 1,5 cm silné plátky. Je velmi důležité krájet zeleninu na co nejtenčí plátky, t.к. V opačném případě nebudete schopni udělat kola jemná na vnitřní straně.

Pánev polijte olejem nebo postříkejte sprejem na vaření. Plátky smažte z obou stran, dokud se neobjeví charakteristické šmouhy.

Již uvařené brambory potřete máslem a opepřete.

ČLÁNKY :

Na této pánvi se skvěle smaží steaky z lososa. Já však kousky předem marinuji v provensálské bylinkové nebo medové omáčce. Viz další článek o tom, jak to udělat.

READ  Lze klimatizaci naplnit na cestách?

Po ochutnání různě zralých hlíz dospěla naše rodina k jasnému verdiktu: pouze mladé hlízy! Další metodou čištění je použití látkového sáčku s hrubou solí. Vložte do ní brambory a roztočte ji kolem stolu. Po několika minutách ji oloupejte. A jako omáčka by se k pokrmu skvěle hodila zakysaná smetana s nasekanými bylinkami.

Jak smažit brambory. křupavé na povrchu a křehké uvnitř. 4 tajemství

Je to velmi jednoduché! Tato surovina, brambory, je všestranná. Takže ani nic jiného nepotřebujeme. Jedna brambora bude nyní královnou vašeho stolu. Musíte znát tajemství!

Mluvím o postním stole. Je předposlední týden postní doby. A pro mnohé, kteří se postí a nejedí žádné základní potraviny, bude smažení brambor tímto způsobem skutečným objevem. Protože my je uvaříme správně. A to je usmažit.

Existuje několik tajemství. A určitě je při tom odhalím.

Doba vaření: asi 20 minut (záleží na typu sporáku a pánve)

Vaření: Brambory před loupáním vždy opláchnu pod kohoutkem. Důkladně je omyjte, protože neumyté vařené brambory mají nepříjemný nádech. Opláchneme hlízy. # We’ll peel them the easy way # (Oloupeme je jednoduchým způsobem). Škrabka na zeleninu je dobrý nápad. Druhé tajemství, které vám prozradím, je, jak krájet brambory. Nejprve se musíte pokusit brambory podélně rozříznout. Tloušťka je na vás. Nejlépe by měla být stejná pro všechny plátky. Vlhkost jsem nechal zaschnout (plátky můžete dobře vymazat z obou stran). Protože je také důležité odstranit co nejvíce vlhkosti. To je třetí tajemství přípravy dobrých smažených brambor. Nyní si ji můžete nakrájet, jak chcete. Mám je rád v tomto druhu julienne. V ideálním případě sláma na slámu, t.е. přibližně stejné velikosti. Čtvrté tajemství. dobře rozpálená pánev s rozehřátým olejem. aby se kouř stáčel. Jakmile je horká, vložím do ní brambory a smažím je na prudkém ohni. První dvě nebo tři minuty je neobracím, protože mám elektrický sporák a ten je slabý.

Po otočení ji usmažíte jen tak. Dbejte na to, aby se nepřipálily, ale ani je neotáčejte každou půlminutu. Brambory jsou pak takové. zvenku křupavé a křupavé, ale uvnitř měkké. Solím je až na konci. Dobře promíchejte a nechte minutu stát. Jak je to úžasně dobré, vyzkoušejte!

Chcete-li dostávat ty nejlepší články, přihlaste se k odběru stránek Alimero na Yandex Zen,. Odnoklassniki, a !

Recept krok za krokem s fotografiemi na smažení brambor a cibule

Takto připravené brambory se v naší rodině vaří často. Kombinace koření a cibule vytváří jednoduchý, ale chutný a výživný pokrm.

 • Nakrájejte 5 velkých nebo 10 malých brambor;
 • 1 střední cibule;
 • 1/2 ч.л. sůl;
 • 1/3 ч.л. mletý černý pepř;
 • 1/3 ч.л. sladká paprika;
 • 2-3 bobkové listy;
 • olej na smažení.

Hlízy omyjte a oloupejte. Brambory nakrájejte na plátky nebo kolečka jako na hranolky.

V hluboké míse přidejte koření k nakrájeným plátkům. Pokud vaříte mražené brambory, postupujte stejně.

Bobkový list nakrájejte na malé kousky. Vše důkladně promíchejte.

Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na kostičky. Do pánve nalijte olej a postavte ji na střední teplotu. Když je olej dostatečně rozpálený, vložte na pánev brambory.

Míchejte stěrkou, aby se každý bramborový klín obalil olejem. Během smažení plátky několikrát otočte, aby se opekly ze všech stran. Když brambory změknou do poloviny, přidejte cibuli nakrájenou na kostičky. Nedělejte to předem, jinak se cibule spálí a vzniknou uhlíky.

Promíchejte a pánev přikryjte. Pánev nechte několik minut vařit.

Když vidíte, že cibule změkla a brambory jsou křupavé, znamená to, že je pokrm hotový. Pomocí špachtle vše přendejte na talíř. Ochutnejte sůl a podle potřeby přidejte koření.

Tajemství číslo 5: hlídejte si teplotu

Pánev velmi dobře zahřejte. To je nutnost! Jakmile si budete jisti, že se tak stalo, přilijte rostlinný olej. Teprve potom opatrně vložte brambory a rozprostřete je po celé ploše pánve.

READ  Kam se dává sůl v myčce nádobí Electrolux

Brambory pro velkou rodinu nelze usmažit rychle. Brambory se nerady „tlačí“ na pánvi.

Pokud to ignorujete a usmažíte velkou porci najednou, brambory neskončí v pokrmu, který jste plánovali. budou se vařit ve vlastní šťávě a rozpadnou se.

Důležité je rozprostřít brambory na dýni v tenké vrstvě!

Brambory můžete smažit na nerafinovaném oleji?

Nedoporučuje se smažit potraviny v nerafinovaném rostlinném oleji, protože má nižší bod zakouření než olej rafinovaný.Tato teplota je 107 °C. Lepší je použít ho k dušení nebo vaření, v takovém případě se živiny v olejovém produktu zachovají a tepelná úprava mu neuškodí.

Rozehřejte olej na pánvi. Je velmi důležité, aby byl olej opravdu horký. Nemělo by se to připálit, ale když podržíte ruku nad pánví, měli byste cítit teplo vycházející z oleje. Vložte nakrájené a osušené brambory a pánev ihned přikryjte pokličkou.

Všechna pravidla pro smažení brambor

Jakkoli se může zdát smažení brambor jednoduché, je to proces učení. Abyste dosáhli správného výsledku, je třeba zvážit mnoho věcí.

Pokud chcete, aby byly brambory křupavé, osmažte je pořádně

Výběr správné odrůdy

Kvalita uvařeného pokrmu často závisí na druhu použitých potravin. Ukázkovým příkladem jsou brambory. Záleží na obsahu škrobu. pokud je vysoký, brambory při smažení nedrží pohromadě a nejsou křupavé.

smažit, brambory, elektrické

Žluté a červené brambory jsou nejvhodnější pro smažení. Hlízy by měly být pokud možno velké a rovné, bez poškození a s pevnou slupkou.

smažit, brambory, elektrické

Vybírejte brambory s nízkým obsahem škrobu

Vyzkoušejte brambory odrůdy Romantse. Začali jsme je pěstovat před třemi lety. Nikdy jsem neviděl takovou, která by se hodila na smažení. Jeho díly drží tvar bez jakýchkoli triků.

Pánev na smažení

Ne všechny pánve jsou vhodné na smažení brambor. Hospodyňky doporučují vzít si litinovou: její silné stěny se dobře zahřívají a dlouho udržují teplo.

Pánve Wok jsou nyní k dispozici v půlkulatém tvaru. Smaží se v nich opravdu dobře a ušetří se spousta oleje.

Pánve Wok jsou ideální pro smažení

Správný způsob krájení

Nejčastější způsoby krájení brambor:

Ať už to uděláte jakkoli, nezapomeňte, že plátky musí být přibližně stejně velké. Jinak malé plátky zhnědnou rychleji než ty větší.

Brambory můžete krájet libovolným způsobem, ale kousky musí být stejně velké

Mimochodem, když brambory nakrájíte, dobře je opláchněte ve studené tekoucí vodě a pak je osušte na papírových utěrkách. Voda odplaví přebytečný škrob, takže po usmažení budou chipsy tak akorát.

Máslo zahřejte na

Ke smažení můžete použít jakýkoli rafinovaný rostlinný olej. vydrží nejvyšší teplotu, aniž by ovlivnil chuť brambor.

Před smažením rozehřejte olej na vysokou teplotu

Olej zahřívejte, dokud se na povrchu neobjeví mírný kouř. Poté můžete brambory vložit na pánev a osmažit je.

Proces smažení

Je důležité dodržovat postup vaření krok za krokem.

 • Když je olej horký, ztlumte oheň. Brambory navrstvěte do rovnoměrné vrstvy, ale pánev zcela nezaplňte. usnadníte si tak jejich míchání.
 • Pánev nemusíte přikrývat pokličkou. Opékejte na středním ohni 5-7 minut. Během této doby se spodní vrstva pokryje kůrou. Nyní můžete brambory obracet špachtlí.
 • Smažte dalších 5 minut a znovu obraťte. Tento postup několikrát opakujte, dokud brambory nejsou úplně okoralé.

Brambory opékejte za stálého míchání každých 5 minut

Brambory osolte 5 až 7 minut před jejich přípravou. Sůl odvádí z potravin vlhkost, a pokud syrové brambory osolíte, rozmočí se a přichytí k pánvi.

Další složky

Mnoho lidí si hranolky rádo okoření a ozdobí bylinkami. Všechny je můžete vložit do již připravené misky. S cibulí je to trochu složitější. pokud ji přidáte během vaření, spálí se.

Cibuli osmažte zvlášť a po osmažení ji přidejte k bramborám

Na jiné pánvi osmahněte cibuli a 4-5 minut před koncem vaření ji přidejte k bramborám. Dvě minuty předtím dejte na pánev trochu másla, které zvýrazní chuť.

Křupavé smažené brambory jsou skvělou přílohou

Pečené brambory

Lahodné pečené brambory. recept, který je velmi oblíbený. A to je více než kdy jindy spravedlivé, protože recept na smažené brambory je nekomplikovaný, vždy chutný a nekonečně rozmanitý. Smažené brambory s cibulí a smažené brambory se slaninou, smažené mladé brambory a smažené brambory s česnekem, smažené brambory s vejcem a smažené brambory s gulášem. Recepty známé a oblíbené z dětství, kdy se na stole často objevovaly smažené brambory. Tento recept vám připomíná tradiční způsob přípravy brambor a navrhuje nové, neméně chutné. Více o smažené brambory.

READ  Elektrické varné desky s mechanickým ovládáním

Jeden z nejoblíbenějších způsobů přípravy brambor smažených na pánvi. smažené brambory s cibulí. smažené brambory. Jako boršč: každý má svůj oblíbený recept. Přesto je třeba při smažení brambor dodržovat některá obecná pravidla. Podle tohoto receptu připravíte dokonalé pečené brambory: vcelku, voňavé, s cibulí, česnekem a křupavou kůrkou!

Lahodné brambory na venkovský způsob. nejen v troubě, ale i na roštu. Potřebujete hladké bramborové hlízy s tenkou slupkou, aromatické koření a trochu vaší snahy. Uvařené brambory mají křupavou vnější stranu a měkký vnitřek!

Jsou to ty nejlepší smažené brambory, jaké jste kdy jedli! Tyto brambory s tímto receptem musíte vyzkoušet. Je to ohromně chutné!

Smažené brambory. Zní to lahodně a domácí! Chci se s vámi podělit o svůj recept na zlatavé a křupavé smažené brambory s cibulí!

Někdy máte chuť jen na smažené brambory s jedinečnou jemnou chutí uvnitř a křupavou kůrkou na povrchu, s oblíbenou chutí koření, posypané kolečky zelené cibule. Existuje mnoho různých receptů na smažené brambory. Vsadím se, že každý, kdo je smaží, má svá tajemství. Řekneme vám jeden z nich.

brambory, rostlinný olej, máslo, mletá paprika, česnekový prášek, mletý černý pepř, sůl, jarní cibulka

Máte rádi smažené brambory?? Toto je můj oblíbený recept. Brambory jsou ideální pro půst a jako příloha k masu.

Nejchutnější smažené brambory k obědu. Co může být chutnější?? Ideální pokrm pro postní dobu. Je chutný a vydatný.

Pečené tradiční brambory na smažení v nové a velmi zajímavé chuti, pokud je uvaříte se zakysanou smetanou. Příprava pokrmu je jednoduchá: osmahněte brambory, cibuli a česnek a na konci vaření přidejte zakysanou smetanu. Pár minut povařte a pokrm je hotový. K tomuto způsobu vaření jsou vhodné jak mladé, tak staré brambory.

brambory, cibule, česnek, zakysaná smetana, sůl, mletý černý pepř, olej, kopr

Smažené brambory. Je to velmi chutné, a pečené brambory s rajčatovým protlakem. ještě chutnější. Brambory se osmahnou spolu s cibulí a poté se namočí do rajčatového protlaku, čímž získají jasnou a zajímavou chuť a jsou jemnější a šťavnatější. Je to neuvěřitelně jednoduché, vyzkoušejte to!

Brambory, cibule, rajčatový protlak, sůl, mletý černý pepř, voda, olej, jarní cibulka

Recept na tyto bramborové placky je maximálně jednoduchý a přímočarý. Vyrábějí se bez mouky a vajec, ale přesto si zachovávají svůj tvar a jsou křupavé na povrchu a měkké uvnitř. Česnek se přidává pro koření a chuť, cibule a zakysaná smetana dodávají šťavnatost, ale hlavní ingrediencí je samozřejmě česnek. oblíbené brambory.

Hranolky doplňte rajčaty a sýrem a získáte zcela nový pokrm ve středomořském stylu. Chutné křupavé brambory, šťavnatá rajčata a to vše pokryté vrstvou roztíratelného taveného sýra. dokonalá kombinace.

Dnes trochu indického jídla, nic složitého, vše z obyčejných surovin! Ale je to tak dobré, až je to bombastické! Bombajské brambory! Upřímně řečeno, když jsem tyto brambory vařila poprvé, netušila jsem, že budou tak chutné! Opakujte podle svého uvážení!

brambory, rajčata, rajčatový protlak, cibule, pálivá paprika, česnek, koriandr, mletý zázvor, mletá kurkuma, kari, zira, sůl.

Tajemství domácí výroby chutných a křupavých brambůrků.

Bramborová baterie

Smažené brambory s česnekem a bylinkami má rád téměř každý. Zkuste přidat citronovou kůru a šťávu, abyste získali zcela novou chuť.

Pečené brambory, citronová kůra, citronová šťáva, česnek, olivový olej, oregano, petrželová nať, sůl, mletý černý pepř

| Denial of responsibility | Contacts |RSS