Jak snížit bolestivost epilace epilátorem

Jak snížit bolest při používání epilátoru?

Každá žena ví, jak bolestivé a frustrující může být používání epilátoru. Za léta práce s tímto zařízením však něžné pohlaví přišlo na mnoho způsobů, jak si během procedury ušetřit spoustu bolesti.

Nespokojte se s nepříjemným pocitem a použijte kombinaci následujících metod pro odstranění chloupků bez slz a podráždění

10 TIPS TO REDUCE EPILATION PAIN!!! | Philips Satinelle Epilator

Typy laserové epilace

Typ laserové epilace závisí na typu laseru, který se při zákroku používá. V současné době existují čtyři z nich.

 • Rubínový laser (zřídka používaný, zastaralý) s vlnovou délkou 694 nm, který ničí vlasový pigment a nemá žádný vliv na folikul.
 • Alexandritový laser (oblíbený) s vlnovou délkou 755 nm, který účinně odstraňuje všechny barvy chloupků rostoucích na pokožce typu I. IV.
 • Diodový laser (oblíbený) s vlnovou délkou 808-810 nm, který dokáže odstranit tmavé a tmavě hnědé chloupky na fototypech pleti I. VI.
 • neodymový laser (vzhledem k jeho „agresivnímu“ účinku se používá ve výjimečných případech) o vlnové délce 1064-1-320 nm, který napadá vlasový pigment a způsobuje koagulaci (utěsnění) cév vyživujících folikul.

Znát vlnovou délku světla je nutné k odhadu jeho absorpčního koeficientu. Dlouhé vlny snadno dosáhnou k folikulu. Na jedné straně je to dobře, ale na druhé straně to znamená, že jeho energie může být absorbována konkurenčními kožními chromofory (melanin a voda obsažená v tkáních), což vede ke snížení účinnosti epilace. Zatímco krátké vlnové délky nedosáhnou k folikulu, jsou špatně absorbovány chromofory kůže a cíleně se zaměřují na pigment vlasového stvolu.

Pokud porovnáme postupy na populárních přístrojích mezi sebou, je epilace alexandritovým laserem považována za jemnější. Zatímco diodový laser umožňuje ošetření tmavší pleti na obličeji a těle.

Výhody a škody laserové epilace

Použití laserové technologie zaručuje dlouhodobé výsledky, které lze úspěšně udržovat po celý život.

Mezi jednoznačné klady postupu patří aktuální body:

 • neinvazivnost. bez narušení celistvosti pokožky;
 • bezkontaktní. kůže se dotýká pouze laserový paprsek
 • bezbolestné. použití chlazení a lokální anestezie eliminuje nepříjemné pocity
 • sterilita. energie laserového světla vykazuje baktericidní účinek
 • Univerzálnost. procedura je vhodná pro ženy i muže všech typů pleti a barev vlasů;
 • vysoká účinnost. odstraňují se všechny nežádoucí chloupky v aktivní růstové fázi.

Zároveň se na populárních fórech a sociálních sítích aktivně diskutuje o opačných informacích o zbytečnosti a nebezpečnosti postupů. Její provádění je opředeno mýty připomínajícími „hororové příběhy“ o škodlivosti laserové epilace pro tělo: údajně vede ke vzniku kandidózy (afty), rakoviny a zvýšenému růstu chloupků. Vyvrátit tyto mýty je jednoduché. stačí mít základní znalosti z oblasti medicíny a fyziologie člověka.

READ  Zmrazení rajčat v domácím mrazáku

Světelná energie laseru má silný baktericidní účinek. Jeho působení inaktivuje (ničí) patogeny, včetně plísní rodu Candida, jejichž aktivní množení vede ke vzniku kandidózy.

Proto laserová epilace nemá na oblast bikin žádný negativní vliv. V tomto případě dochází k opačnému efektu: zcela jasné „normální“ pole. Úplná nepřítomnost houbové infekce, která je potvrzena metodou polymerázové řetězové reakce.

Světelná energie laseru nezpůsobuje nekontrolovanou proliferaci (množení) buněk, která je charakteristická pro onkogenezi. Jeho účinek nezpůsobuje vznik rakoviny! Kromě toho se lasery v poslední době aktivně používají při léčbě rakoviny děložního čípku po chemoterapii a radioterapii.

Energie laserového světla nezvyšuje růst chloupků. Tento proces je přece řízen hormony, které jsou produkovány v tělesných žlázách s vnitřní sekrecí. Během ošetření problematických oblastí na ně laser nepůsobí.

Těžko říct, proč existují tak absurdní mýty, kvůli kterým se dívky ptají, zda je laserová epilace škodlivá pro jejich zdraví. Lze říci, že při absenci kontraindikací a správném postupu nezpůsobuje tělu žádné škody.

Jak odstranit podráždění po depilaci a epilaci

Pokud nemůžete jít na kliniku, můžete si depilaci voskem a chloupky vyléčit doma. To lze provést několika způsoby:

 • Led. Zabalte ledový obklad do tenké látky a přiložte ho na problematické místo, abyste zklidnili zánět.
 • Aloe. Nejlepším řešením je přírodní gel na bázi listů rostliny. Je vhodný pro zklidnění a urychlení regenerace buněk. Několik minut po ošetření pocítíte příjemný chlad. Místo gelu lze použít čerstvou šťávu z aloe.
 • Bylinky. Řezné rány a zarudnutí po laserové epilaci lze ošetřit chladivým nálevem ze šalvěje nebo heřmánku. Jednoduše namočte vatový tampon do tekutiny a přiložte na postižené místo.
 • Krémy. Panthenolová pleťová voda Elfa Pharm může zmírnit podráždění nohou, obličeje a trupu. Tento lék se prodává v lékárně.

Nyní víte, jak zklidnit pokožku po epilaci doma pomocí lidových prostředků a prostředků. Pokud výše popsané metody nepomáhají od vedlejších účinků, objednejte se na konzultaci do lékařského centra Concilium.

Menstruační léky proti bolesti

Menstruační bolesti mohou pomoci různé pilulky. Patří mezi ně No-špa, Spasmolgon, Baralgin a Spazgan.

V současné době podrobné studium patogeneze bolesti vedlo odborníky k závěru, že zmírnění menstruační bolesti pomocí léků, jako je Ibuprofen, Nimesil atd.д. Výše uvedené léky by se měly začít užívat několik dní před menstruací, aby se zabránilo tvorbě prostaglandinů.

Existuje mnoho dostupných prostředků na zmírnění menstruační bolesti. V každém případě je však před jeho užitím nutné poradit se s lékařem, který bude schopen identifikovat příčinu a předepsat vhodnou léčbu na začátku.

Oblíbené prostředky nápravy

Kosmetický průmysl nabízí celou řadu prostředků proti bolesti, které ženám přicházejí na pomoc při depilaci voskem a depilaci. Existuje několik léků, které byly prověřeny časem a tisíci žen. Níže se jimi zabýváme.

snížit, bolestivost, epilace

Krém Dr. Namb se používá ke snížení bolesti při laserové a voskové depilaci. Před nanesením krému je třeba voskovanou oblast pokožky omýt mýdlem a alkoholem. Analgetický účinek trvá 3 až 5 hodin.

READ  Regulovaná hadice pro vysavač LG

Lehká depilace je vhodná pro epilaci linie bikin, obličeje a podpaží. Nezpůsobuje žádné alergické reakce a má maximální účinek 4 hodiny anestezie.

K depilaci se používá depilační gel. Má chladivé, anestetické a dezinfekční účinky. Je však poměrně slabá, takže ji nelze použít pro bolestivé depilační metody.

Anestop gel je silné anestetikum používané k různým typům epilace. Účinkuje po 25 minutách a trvá 3 hodiny. Vynikající pro depilaci bikin.

Koloidní anestetický roztok Golden Rose poskytuje 40-60 minut anestezie a způsobuje jen málo alergií.

Prilokain je speciálně vyvinutý pro anestezii kůže. Lze jej použít pro všechny typy depilace a odstranění chloupků. Začíná působit po 3 až 3,5 hodinách pod okluzivním obvazem. Přestože má tento lék řadu kontraindikací a nežádoucích účinků, které stojí za to znát.

VEET Waxing Spray je anestetikum a depilační prostředek dva v jednom. Používá se v oblasti podpaží, nohou a bikin; při použití na obličeji, hrudníku a tříslech může způsobit silné podráždění a alergické reakce.

Lidové prostředky pro úlevu od bolesti před epilací

Některá jednoduchá tajemství, která si ženy v průběhu let osvojily, mohou bolest podstatně snížit:

 • Pokud se rozhodnete pro zákrok v salonu, vyberte si nejzkušenější a nejrenomovanější epilátor. Řemeslník dělá rozdíl, včetně míry bolestivosti.
 • Ošetřujte mezi 18. a 20. hodinou, protože tehdy pociťujeme nejmenší bolest.
 • Před depilací si tělo důkladně vydrhněte.
 • Věnujte pozornost zvláštnostem ženského cyklu: první týden po menses bude bolest mnohem menší.
 • Všechny bolestivé manipulace by měly být prováděny na začátku hlubokého nádechu.
 • Horká koupel má pozitivní vliv na rychlost a snadnost epilace. Napařováním pokožky se snadno zbavíte všech nežádoucích chloupků.

Je však třeba zmínit, že tyto lidové metody jsou účinné pouze tehdy, když se epilace provádí v nejméně citlivých oblastech. Pro oblast bikin a podpaží jsou lepší lékařské metody.

Existuje také několik běžných způsobů „tlumení“ bolesti, které mají ve skutečnosti opačný účinek:

 • Ošetření pokožky ledem pomáhá stahovat póry, což vede k obtížím při odstraňování chloupků.
 • Přípravky s obsahem alkoholu postup ztěžují, protože zhušťují pokožku.

Před depilací byste tedy tyto věci neměli dělat, ale po ní by vám mohly být dokonce užitečné.

Milé ženy, odstraňování nežádoucího ochlupení je nezbytnou součástí naší každodenní péče, a proto je třeba, aby bylo snadné a pohodlné. To je důležitý důvod, proč je třeba brát volbu anestetika vážně.

Laserová epilace je dnes nejméně bolestivý a nejúčinnější dostupný postup pro trvalé odstranění chloupků.

Laserová epilace je zdaleka nejúčinnějším kosmetickým zákrokem k odstranění nežádoucích chloupků z jakékoli části těla. Laserová epilace „CHIC@CHARME“. je tým profesionálů, kteří pracují s nejmodernějším vybavením a nabízejí estetické kosmetické ošetření vašeho těla pomocí nejmodernějších metod.

během jednoho sezení se odstraní pouze ty chloupky, které jsou ve fázi aktivního růstu, tj. do 30 % z celkového počtu. Zbytek folikulů je ve fázi spánku.

READ  Sáčky do vysavače Kercher

Pro úplné odstranění chloupků v požadované oblasti byste měli absolvovat 5 až 10 sezení.

! AKCE ! KUPÓN JAKO DÁREK

DÁRKOVÝ kupón na slevu až 80 % na všechny oblasti pokožky

Recenze mohou koupit, emoce a pocity. nikdy! Tak jim to ukažme!

Příznaky a příčiny podráždění pokožky po epilaci

Předvídat předem, jak bude vaše pokožka reagovat na určitý typ epilace, je velmi obtížné. Nezáleží ani tak na způsobu odstranění chloupků, ale na jednotlivci, kvalitě epilátorů, profesionalitě řemeslníka a mnoha dalších věcech. Nalezení nejbezpečnějšího a nejpohodlnějšího způsobu je často otázkou zkušeností s rizikem podráždění pokožky. Obvyklým projevem této reakce jsou modřiny:

Podráždění kůže po epilaci se může objevit okamžitě nebo během několika dní.

Častou reakcí na odstranění kořenů, zejména v místech s jemnou pokožkou, jako je oblast bikin, je zarudnutí kůže nebo přítomnost malých červených teček či modřin. Pokud však skvrny nezmizí a ani si nemyslí, že se během několika dní zmenší, tělo v ošetřených oblastech začne silně svědit, dochází k zánětu a olupování, mluvíme o patologii.

K podráždění kůže může dojít z následujících důvodů:

  Alergická reakce na přípravky používané při epilaci. Nejčastěji se podráždění pokožky projevuje u těch, kteří jsou alergičtí na vosk nebo cukrovou pastu, ale odstraňují chloupky pomocí těchto produktů. Podráždění kůže způsobené alergií na depilační přípravky může být tou nejmenší starostí, protože nesnášenlivost může způsobit Pschycosis;

Viníkem může být podráždění kůže, protože je příliš citlivá na jakoukoli interakci.

Tablety k užití ústy

Nejjednodušší metodou úlevy od bolesti je užívání tablet pro úlevu od bolesti svalů a kloubů. Mezi tyto přípravky patří ibuprofen, analgin, tempalgin, ketoprofen a několik dalších, ale nejúčinnější jsou diklofenak a indometacin. Všechny výše uvedené přípravky lze získat bez lékařského předpisu téměř v každé lékárně. Užívejte je 30-40 minut před epilací. Pokud jste již některý z nich užívali a byl účinný, je to váš oblíbený.

Nezapomeňte, že užívání tablet může mít vedlejší účinky. Výrobky mají také řadu kontraindikací, takže před použitím s pokyny.

Následky nesprávné péče o pokožku po první epilaci

Ne nadarmo kosmetologové doporučují netraumatizovat podrážděnou pokožku po laserové epilaci horkou vodou, ultrafialovým zářením a špatnou kosmetikou. V opačném případě se může stát, že se světlem ozářená pokožka bude hojit mnohem déle a nebude vypadat tak hezky, jak by měla.

Například zanedbání správné péče po první laserové epilaci může vést k následujícím následkům:

snížit, bolestivost, epilace

  Výskyt červených nebo hnědých skvrn na kůži;

Pokud tyto příznaky po týdnu nezmizí ani při správné péči o pleť, je důležité poradit se s kosmetičkou nebo dermatologem, který zákrok provedl.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS