Jak správně fénovat vlasy pro muže

fénování: 11 zlatých pravidel

Znáte správný způsob fénování vlasů?? Pravděpodobně neznáte všechny triky a nuance, ale můžete je snadno napravit!

Chcete-li rychle vysušit mokré vlasy, dobře je upravit a udržet zdravé, pamatujte na tato zásadní pravidla.

Pravidlo 1. Nezapínejte fén hned na maximální teplotu. škodí to nejen spotřebiči, ale i vašim vlasům. Jednou z nejčastějších příčin svědění pokožky hlavy a suchých lupů je pravidelné fénování vlasů příliš horkým vzduchem. Pro prvních 5 minut je lepší zvolit střední režim. Na závěr nastavte střední nebo minimální teplotu.

Jak si správně vyfoukat vlasy za pár minut?

Pravidlo 2. Vždy dodržujte vzdálenost mezi fénem a hlavou. Optimální vzdálenost je 15-20 cm. Při kratších vzdálenostech hrozí vysušení vlasů. Udržování fénu ve větší vzdálenosti může vést k menšímu vysoušení.

Pravidlo 3. Nezapomeňte si nechat vlasy v pětiminutové pauze. to je doba, kdy je zakryjete ručníkem.

Pravidlo 4. Nespěchejte s nanášením krémů nebo sprejů na teplé vlasy, protože to může vést k jejich lámání.

Pravidlo 5. Pokud po umytí vlasů aplikujete ošetřující masku (zejména s esenciálními oleji nebo proteiny), nespěchejte s fénováním. Před použitím spotřebiče vyčkejte čtvrt hodiny a přebytečnou vlhkost odstraňte ručníkem.

Pravidlo 6. Rozdělte si vlasy do několika tenkých zón. to zajistí dobré větrání a umožní vám to efektivně narovnat prameny. Začněte u čela, postupujte směrem ke spánkům a střední části. Při sušení jednoho pramene sepněte zbytek vlasů, aby nepřekážely.

Pravidlo 7. Dbejte na ochranu vlasů před přehřátím. Před fénováním použijte kvalitní přípravek na ochranu před teplem, například pleťové mléko, sprej nebo mastné sérum. Používejte je různými způsoby:

 • Nastříkejte sprej na vyčesané vlasy od temene ke konečkům;
 • Rozetřete sérum a pleťové mléko v dlaních a prohrábněte si jím vlasy od shora dolů.

Pravidlo 8. Fénujte vlasy ve směru růstu vlasů. Fénování v opačném směru může způsobit roztřepení vlasů a roztřepené konečky.

Pravidlo 9. Dodejte svým fénovacím hlavám a prodlouženým vlasům zvláštní nádech. Koncentrátor (tryska prodloužená do oblouku) funguje nejlépe s kruhovou stříkací hlavou. Směřuje proud vzduchu přesně na to správné místo. Použijte difuzér, abyste dosáhli většího objemu a udrželi vlasy v krásných loknách. Tento nástroj je ideální pro suché prameny. Rozvádí vzduch a zabraňuje vysychání vlasů.

Pravidlo 10. Spotřebič držte v hlavní ruce.

Pravidlo 11. Pro větší objem zvedněte vlasy u kořínků a natočte je až ke konečkům.

Mohu si vlasy vyfoukat, aby získaly objem?? Je to opravdu snadné! Naše podrobné pokyny vám s tím pomohou.

Umyjte si vlasy šamponem pro zvětšení objemu. Měla by také vyhovovat vašemu typu vlasů.

Konce vlasů namažte kondicionérem nebo balzámem. Tím se zabrání ztěžknutí vlasů a výsledný objem je dlouhotrvající.

Sušení vlasů ručníkem, dokud nejsou příliš suché. V opačném případě vám stylingový přípravek slepí prameny k sobě.

Začněte vzadu na hlavě a vyfoukejte si vlasy krabem na temeni hlavy.

Vezměte pramen vlasů do ruky, naneste na něj stylingový fluid a natočte jej na kartáč. nasměrujte proudění vzduchu nejprve do kořenové zóny a poté na její konce. Fénujte vlasy dopředu a dozadu, abyste zabránili poškození vlasů horkým vzduchem.

Suché lokny zafixujte středně silným lakem, který pomůže udržet účes a zachovat jeho lehkost. Nejlepší je nepoužívat gel nebo pěnu, protože hustá textura těchto produktů brání udržení objemu.

Odstraňte kraba a vysušte vlasy na zátylku, spáncích a čele.

Pokud máte fén na studený vzduch, nastříkejte ho na vlasy. To pomáhá uzavřít šupiny a zanechat vlasy hladké a lesklé.

Po vyhodnocení zakloňte hlavu a prudce ji zvedněte nahoru.

Vlasy vyčesejte do spánkové, týlní a čelní oblasti, abyste dosáhli dlouhotrvajícího objemu.

Ještě jednou nastříkejte vlasy vzhůru nohama.

Podívejte se na všechna velká tajemství sušení vlasů.

Kudrnatění je problém, který zná většina žen. Abyste se vyhnuli tomu, že vaše vlasy budou po umytí vypadat jako pampeliška, přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou zabránit tomu, aby vaše vlasy vypadaly jako pampeliška.

 • Fén na vlasy bez nástavců;
 • Prostředek na ochranu proti teplu;
 • Použijte hřeben se širokými zuby;
 • Narovnávací šampon;
 • Spona do vlasů nebo krab;
 • Vlasy narovnejte pomocí narovnávacího oleje;
 • Široký štětec.
 • Umyjte si vlasy narovnávacím šamponem.
 • Mokré vlasy utřete ručníkem.
 • Vyčesejte je hřebenem se širokými zuby.
 • Použijte prostředek na ochranu proti teplu.
 • Fénujte bez nástavců. Spodní vrstvu vlasů oddělte sepnutím zbytku vlasů sponkou nebo sponkou. Širokým kartáčem přitiskněte prameny, dokud nejsou zcela suché.
 • Postup opakujte i u zbývajících pramenů.
 • Na konci dne vyfénujte vlasy studeným vzduchem, abyste uzavřeli šupiny a zajistili proces sušení.
 • Promažte své prameny olejem na narovnávání, který je udrží lesklé a hladké.
READ  Diagnostická stupnice Scarlett Floor Scale - Jak ji nastavit

Jak může fénování ovlivnit vaše vlasy

Fén je samozřejmě užitečná pomůcka. Nepřeceňujte jeho schopnost vysušit vlasy během několika minut, ale bez pomocníka to může trvat až několik hodin. Silný proud horkého vzduchu však vlasy nejen vysušuje, ale někdy je může zanechat příliš suché, takže se teplo nevyplatí, zejména pokud máte porézní, poškozené nebo kudrnaté vlasy.

Ale i velcí fanoušci fénů se mohou dostat do situace, kdy ho prostě nemají po ruce. Je dobré vědět, jak si vysušit vlasy bez fénu.

Musíte vždy používat fén??

Irina Khudyakova, kadeřnice ve společnosti Health Else: „Není pochyb o tom, že fénování přirozeně pomáhá udržet ve vlasech vlhkost. Pokud si tedy nemusíte vlasy fénovat a nakonec vypadají skvěle, je lepší je nefénovat pomocí pomůcek, protože se z nich odpařují mikroprvky a vlhkost, které už máme.

Pokud se chystáte nechat vlasy přirozeně uschnout, nemusíte nutně používat bezoplachový kondicionér. Záleží na kvalitě vašich vlasů a na tom, zda se vám výsledek líbí. Pokud vám například vznikají roztřepené kadeře, můžete použít sprej, gel nebo krém, který jim dodá texturu, vyhladí konečky a vytvoří účes bez krepatění.

správně, fénovat, vlasy

Pokud máte kudrnaté, porézní a kudrnaté vlasy a chcete je mít hladké jako hedvábí, budete potřebovat fén a speciální stylingové přípravky.

Ale zpět k otázce sušení. V létě nebo o víkendech, kdy se zrovna nechcete věnovat stylingu, doporučuji nechat vlasy přirozeně uschnout. Naše vlasy potřebují v chladných ročních obdobích veškerou možnou péči. Nikdo nechce mít na hlavě chlad, a tak jsme se rozhodli pro fén.

Pokud nepoužíváte fén, ale chcete, aby vaše vlasy nakonec vypadaly upraveněji, rychle spusťte kulmu nebo fén na nízkou teplotu. Efekt by byl podobný tomu, jaký byste mohli vytvořit kartáčem. Je však důležité mít na paměti, že teplota nástroje by neměla překročit 170-180 stupňů. Před použitím kulmy nebo fénu si vlasy nastříkejte přípravkem na ochranu před teplem.

Difuzér

Difuzér není samostatné zařízení na vysoušení vlasů. Má kopulovitý nástavec na vysoušení vlasů se spoustou plastových nebo silikonových drápků, které lze použít jako konečky prstů. Hroty mohou být otevřené nebo duté. První z nich vlasy rychleji vysušuje a dutý tvar vlasů lépe drží lokny.

Je nepostradatelný pro kudrnaté, rozpuštěné a kudrnaté vlasy, stejně jako pro vlasy upravené a trvalé. Rozptyluje horký vzduch po celé délce vlasů, čímž pomáhá udržet kudrliny a zamotané vlasy na uzdě a zároveň zabraňuje jejich lámání a poletování.

správně, fénovat, vlasy

Kromě šetrného vysoušení lze difuzér použít také k vytvoření působivého objemu těžkých a hustých vlasů. Při sušení je třeba pohybovat tryskou a zvedat vlasy u kořínků.

Ručníkem vysušené vlasy

Před použitím difuzéru nezapomeňte vlasy důkladně vysušit ručníkem. Ujistěte se, že jsou vlasy vlhké, nikoli mokré.

Nezapomeňte použít tepelnou ochranu

Stejně jako u běžného fénu nezapomeňte použít termální pěnu nebo sprej. Přípravek by se měl nanášet po celé délce vlasů, vyhnout se oblasti oblouků a jemně jej vmasírovat.

Rozdělte vlasy do zón

Pokud máte krátký střih, položte difuzér na hlavu, vysušte vlasy a lehce masírujte kolem kořínků, abyste získali svěží objem.

U středně dlouhých nebo dlouhých vlasů je nejlepší rozdělit vlasy na části, upevnit je sponkami a každou část sušit zvlášť, počínaje zátylkem. Nakloňte hlavu na stranu a otáčivým pohybem začněte sušit u kořínků. Střídání stran pro dosažení rovnoměrného objemu. Jakmile jsou kořínky suché, pokračujte s hlavními prameny a konečky. Za tímto účelem vložte kadeře do misky difuzéru a podržte je minutu nebo dvě na hlavě. Nedržte difuzér příliš dlouho, jinak budou vaše vlasy velmi krepaté a vysušené. Na závěr nastříkejte lak na vlasy, abyste získali objem a udrželi kudrliny.

Jak rychle vysušit vlasy bez fénu nebo difuzéru

Co dělat, když potřebujete rychle vysušit vlasy, ale nemáte po ruce fén?? Nejprve si vlasy utřete měkkým ručníkem, aby byly spíše vlhké než mokré. Pro sušení každého pramene zvlášť použijte papírovou utěrku a postupujte od kořínků ke konečkům. Používejte hřeben s jemnými zuby, abyste si nepoškodili vlasy.

Rozčesejte vlasy od kořínků ke konečkům prsty a jemně je protřepejte, aby se rychleji vysušily.

Používejte kondicionér na vlasy, lépe se rozčesávají a rychleji schnou.

Rozčesávání vlasů fénem

Proč vůbec fénovat vlasy? Je to jednoduché a šetří to čas. Když se ráno chystáte do práce, na univerzitu nebo do školy a počítá se každá minuta, fén je nezbytnou součástí výbavy.

READ  Kartáč na vlasy s automatickým otáčením trysek

„Nesprávné používání fénu může vlasy poškodit. Působením tepla se poškozují keratinové vazby mezi šupinami. V důsledku toho se vlasy stávají křehkými a ztrácejí svou hladkost a lesk.

Fén může usnadnit proces úpravy vlasů tím, že je nasměruje správným směrem.

Všechny jeho potenciální výhody však mohou být promarněny, pokud se s ním zachází nesprávně. Některá studia dokonce pořádají pro klienty mistrovské kurzy, kde jim ukážou, jak správně používat fén, aby se vlasy co nejméně poškodily. Ti, kteří se z jakéhokoli důvodu nemohou zúčastnit školení, mohou svého stylistu bedlivě sledovat při úpravě v salonu, sledovat videa na YouTube a číst návody na profesionálních webových stránkách. Máme pro vás základní informace o tom, jak si vlasy po umytí vyfoukat a zda je vůbec fénovat.

Jak dlouho trvá sušení?

Nespěchejte s použitím fénu hned po sprchování. Nechte vlasy přirozeně uschnout, dokud nejsou jen trochu vlhké, a pak je použijte. Neexistují žádné konkrétní doby sušení vlasů. Vše závisí na délce, tloušťce a struktuře vašich vlasů (ať už jsou rovné, nebo kudrnaté). Dlouhé nebo vlnité vlasy budou samozřejmě schnout déle.

Jak dlouho můžete fén používat, závisí na tom, co od něj chcete. Sušení vlasů je jedna věc, ale narovnávání nebo styling je věc druhá. Foukání vlasů trvá v průměru 10 až 30-40 minut. Nevystavujte vlasy příliš dlouho horkému vzduchu, aby se nevysušily.

Jaké nastavení teploty použít

Každý vysoušeč vlasů má alespoň dva režimy vysoušení (horký a chladný), dnešní modely mají tři (s přidaným teplým režimem) a navíc režim chladného vzduchu, který udržuje vlasy na místě. Odborníci se domnívají, že se uchýlit k horkému režimu bez extrémní potřeby, protože to není nejlepší způsob, jak ovlivnit kvalitu pramenů. Nejlépe je vyfoukat vlasy vlažným vzduchem.

Jak má být proud vzduchu směrován

Držte si vlasy 15-20 cm od hlavy. Pokud budete přístroj držet v blízkosti, hrozí, že si vlasy „spálíte“ a vysušíte pokožku hlavy (zejména pokud to děláte opakovaně).

Použití tepelné ochrany

Při každém fénování by měly být vlasy připraveny k sušení. V tomto případě jsou ideální produkty odolné proti teplu: zabraňují přehřátí a vysušení vlasů a zanechávají vám zdravě vypadající vlasy. Kadeřníci doporučují nanášet tyto přípravky na ještě mokré (ale ne vlhké) vlasy před fénováním.

Jak často si můžete sušit vlasy fénem

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Určitě je lepší používat fén méně často. Při každodenní úpravě vlasů a fénování je však nutné se těmito radami řídit? Je dobré vyhnout se používání fénu alespoň o víkendu, kdy není žádný spěch a můžete si dovolit lehký styling nebo se dokonce obejít bez fénu. Záleží na vás, jak často si můžete vlasy fénovat, ale řiďte se zdravým rozumem. Pokud jste pod tlakem a musíte tak činit často, nezapomeňte na výše uvedená pravidla.

Chyba : Snaha o úpravu příliš mokrých nebo příliš suchých vlasů

Jakmile jsou vlasy po umytí zcela suché, nemá smysl se je snažit upravovat fénem a hřebenem. Tvar vlasů nemůžete změnit, protože je již zapamatovaný, můžete je pouze více vysušit.

Příliš mokré vlasy také nejsou vhodné pro styling, protože příliš mnoho vody je příliš zatíží. Kromě toho po umytí vlasový stvol, tzv. kůra, což je vnitřní vlasový stvol, nabobtná a stává se mimořádně křehkým.

Úprava vlasů za mokra je nejlepší. Vlhký je asi 60-80 %. Jak změřit těchto 60-80 %?? Odpověď zní ne a nestojí to za to. Po umytí si vlasy jednoduše vysušte ručníkem, aby z nich nekapala voda, a poté je vyfénujte bez hřebenu u kořínků a trochu po délce.

Úprava vlasů fénem a kartáčem: mistrovská třída

Jak si doma udělat jednoduchou denní loknu. a kde se to naučit? Julie chodila do Brush, kadeřnické školy, kde se každý může naučit používat fén a kartáč. Připomínáme, že se sem chodila učit kadeře i Lena Kořenková. Pokud však kadeře nejsou každodenní volbou, ale náladovou volbou, pak je styling pomocí fénu a kartáče na vlasy tou nejzákladnější věcí, kterou vždy potřebujete. Tak jsem se k tomu postavil pragmaticky a šel se to naučit do Brushe. Zvláště od té doby, co mě Alex Contier ostříhal, mám neustále potřebu upravovat vlasy.

Jak vidíte, v době pořízení fotografie jsem hodně vyrostl.) To mě potěšilo, protože bylo stále těžší a těžší stylizovat své věci, zejména s mýma ochablýma rukama.

Za prvé, mistryně Olga Degtyareva. Paní, která vede tyto semináře v Brush, mi myje vlasy a zároveň mi radí, abych používala produkt ze stejné řady.

Dalším krokem je dobře vysušit vlasy a použít sprej pro zvětšení objemu.

Naším úkolem je přece jenom použít kartáče, abyste dosáhli požadovaného objemu, ale bez poškození objemu.

READ  Co je lepší používat - fén nebo kartáč na vlasy?

Vyfoukejte vlasy vzhůru nohama, abyste získali objem.

Existuje také několik triků pro sušení vlasů. Například je dobré držet fén nad hlavou, nikoli na boku nebo dole. Můžete si je dodatečně vyčesat prsty nebo hřebenem. Pokud foukáte příliš silně po stranách, nikoli ve směru vlasového stvolu, buňky kutikuly se neuzavřou, takže vlasy budou suché, ale lesklé.

Před úpravou vlasů je důležité, aby byly vlasy celé prorostlé. Když je horko, není to hned znát. Můžete tedy buď vypnout fén a počkat, až trochu vychladnou, abyste zjistili, zda je třeba sušit dál, nebo zapnout proud studeného vzduchu ve fénu. to bude také zřejmé.

Teď je třeba zachovat alespoň trochu objemu při stylingu.)

Jednoduše prsty nakreslete dvě rovnoběžné čáry směrem nahoru přibližně od konečků obočí, abyste oddělili střední část chloupků od bočních. Připněte je tak, aby nepřekážely (při připínání se nesnažte udělat culík dozadu, ale zvedněte vlasy a držte je na místě, aby neztratily objem). Nejlepší je, aby oblast rozčesávání nebyla širší než kartáč, jinak se přebytečné vlasy zachytí, roztrhají a způsobí vám bolest.

Boční plochy rozdělíme na dva obdélníky. jeden před uchem (rozdělíme ho směrem nahoru od ucha a přejedeme jím přes kůži) a druhý za uchem. Prameny, které ještě nepotřebujeme, připneme, aby nepřekážely.

Tady je obrázek pro všechny, kteří se ptají, kde mi vypadávají vlasy. Tady jsou, moje lysiny

„Nyní je fén a kartáč ve vašich rukou duetem a milostným tancem, který by měl probíhat ve vzájemném souladu,“ říká Olga poeticky. „Oooooh,“ pomyslím si a přemýšlím, jak je nejlépe a nejpohodlněji přijmout. Důležité je správné držení vysoušeče a kartáče. Musíte jimi pohybovat současně ve stejném směru a podél vláken vlasů (jinak ztratí lesk). Pokud ji můžete nastavit pravou rukou, s levou je to větší problém. Mistr radí začátečníkům, aby nejprve zkusili fén nezapínat, jen aby pochopili, jak je vám to pohodlnější.

Další postup: Oddělte pramen, navlečte jej na kartáč a pevně jej nasaďte na hlavu. Poté kartáček mírně nadzvedněte a pokožku ještě mírně poškrábejte. Tím se zachová objem u kořínků a zabrání se krepatění vlasů při úpravě. Na kartáč nasaďte fén. aby nezvedal šupiny a vyhlazoval je směrem dolů. Zapněte fén a přejíždějte s ním po prameni vlasů kartáčem, přičemž na koncích kartáče vlasy mírně zatočte. a poté uvolněte.

Pramen můžete projít několikrát. Pokud jste s ním spokojeni, nechte ho tam, ale pokud ne, můžete ho přejít od středu ke špičkám.

Důležité! Nepohybujte pramenem s kartáčem a fénem dopředu ani dozadu, ale rovně do strany hlavy. V opačném případě by se natočila špatně a ztratila by objem kořene.

A tak po nějakém tom trápení už mám slušnější vzhled. Během procesu si uvědomuji, jak důležitý je pohodlný fén. ne příliš velký, ne příliš těžký a s tlačítky, která se snadno otáčejí do všech směrů. Při úpravě vlasů na pravé a levé straně vystřídám několik fénů z těch, které jsou k dispozici v salonu, a pak upravím vlasy na pravé a levé straně.

Tip: Pokud chcete používat vlasy na levé straně, dejte si fén do levé ruky a kartáč na vlasy do pravé ruky, protože by se vám tak hůře držel fén.

Další tip: Kartáč můžete nejprve nahřát fénem a poté jím upravit již trochu upravený pramen. Pro začátečníky by to mohlo být jednodušší.

Vlasy uprostřed jsou poslední, které je třeba upravit. Princip je stejný. odříznout pramen na koruně ne širší než kartáč, stočený na kartáč, trochu ho zvedl. a jel společně s fénem na pramen. Důležité je vést ji přímo vzhůru. Pokud půjdete do strany, pramen se stočí na stejnou stranu a vyčnívá zezadu. Lze jej překrýt na jiný pramen, který odnesete na opačnou stranu. ale pouze v případě, že je zde prostor pro manévrování a nejedná se o „horní“ vlasy.

Co byste neměli dělat s vlasy po umytí, abyste je nepoškodili (

Vyměňte bavlněný ručník za ručník z mikrovlákna, který je velmi šetrný ke všem typům vlasů vlasy a nasává malé množství vody, čímž je hydratuje. Vlasy ručníkem netřete ani neždímejte, ale jemně je poklepejte. A ještě jedna věc: předtím, než si vlasy utřete ručníkem, odstraňte z nich přebytečnou vlhkost rukama, postupujte od linie vlasů směrem dolů a jemně na ně tlačte. Tím zabráníte poškození struktury vlasů.

7 kosmetických trendů pro jaro 2022, které můžete začít používat už teď Přečtěte si

| Denial of responsibility | Contacts |RSS