Jak správně upravovat vlasy pro muže

Jak správně upravit vlasy pro muže? Pánský styling. jednoduché tipy

Klíčem ke správnému stylingu pro muže je použití pasty nebo gelu. v závislosti na typu vlasů můžete vlasy kreativně upravit nebo ulíznout dozadu. Foukání do sucha a pěna pomáhají dodat vlasům objem a lak je udrží na místě.

Je důležité si uvědomit, že pánský styling by měl vypadat co nejpřirozeněji. příliš mnoho stylingových přípravků vlasy pouze znečistí. Snadný způsob, jak upravit pánské vlasy, je zastřižení, které vám podrobněji vysvětlíme.

Jak si vybrat styl?

Výběr stylu závisí na životním stylu a stylu muže. Abyste získali ten správný styl pro svůj obličej, musíte si vybrat takový, který se k němu hodí. Je také důležité, aby se hodil k postavě. Aktivní muži si pravděpodobně nezvolí úhledný účes. Na druhou stranu, vážní muži si poradí.

Styling by měl být v souladu s mužským vnitřním světem a životním stylem. Seriózní profese vyžadují účes. Punk nebo dredy jsou nevhodné. Kreativní lidé často volí neobvyklé účesy.

Věk by měl být zohledněn. Zatímco mladí muži mohou vypadat s dlouhými třásněmi skvěle, pro dospělé to nemusí být ten správný styl. Kadeřník může navrhnout správný účes pro krátké, středně dlouhé nebo dlouhé vlasy. Možná by bylo nejlepší naučit se od něj, jak je stylizovat. Mohla by být ulíznutá dozadu nebo do strany. Raději si vyberte osvědčené produkty.

Jak se stylizovat pro svou pleť?

Jak dobře bude účes s dlouhými vlasy vypadat, závisí na typu mužského obličeje:

 • Kulatý obličej. Kulaté obličeje musí být opticky prodloužené, takže se k nim hodí objemné účesy s natočením dozadu nebo na stranu. Skvěle vypadají také krátké vlasy na spáncích. Vyhněte se převislým třásním a nadměrné ofině po stranách.к. Tím se váš obličej ještě více přiblíží kruhu.
 • Čtvercový obličej. Máte načrtnuté rysy obličeje: lícní kosti, bradu atd. Váš obličej proto vypadá poněkud drsně a chcete ho přiblížit oválu. K tomu se hodí zvednuté třásně a poměrně dlouhé vlasy na spáncích.
 • Obdélníková plocha. Čtvercové obličeje bývají protáhlé a lze je opticky zmenšit vypuštěním třásní nebo úpravou objemu na spáncích. Vyzkoušet můžete také asymetrický styling, který vám umožní zakrýt i nedokonalosti čela (černé tečky, vrásky, jizvy atd.д.).
 • Oválný obličej. Majitelé oválného obličeje mají největší štěstí: hodí se prakticky jakýkoli účes, a to jak s vytahanými, tak s přitaženými třásněmi.

Zjistit typ obličeje je poměrně jednoduché, stačí změřit výšku a šířku obličeje.

READ  Jak vypočítat přední část myčky nádobí

Styling dlouhých vlasů pro muže

Mnoho mužů věnuje svým vlasům zvláštní pozornost, proto je důležité naučit se, jak je upravovat. Zkuste vytvořit správný tvar pomocí fénu a hřebenu a výsledek zafixujte stylingovým přípravkem.

Toto video představuje způsob úpravy dlouhých vlasů pro muže v účesu pompadour:

ÚČESY KLUKŮ KTERÉ SE LÍBÍ HOLKÁM

Jak vytvořit pánský účes „pompadour

Moderní účes je v podstatě produktem viktoriánské éry, doby, kdy se zjednodušily elegantní linie oblečení a kdy se přestaly dělat příliš složité účesy. Do módy se dostala určitá nedbalost stylu a také v pánských účesech se holiči odklonili od snahy vytvářet účesy na hlavách svých klientů. Napadlo mě: proč si nerozdělit vlasy po stranách obličeje tak, že zvednete několik pramenů u kořínků a vytvoříte „rozpuštěnou“ siluetu?

Snadné nebo obtížné pánské vlasové závěsy? Záleží na typu výchozího materiálu. Nejjednodušší varianta spočívá v rozdělení vlasů na dvě poloviny s rovným předělem (i když ne zcela výrazným). V komplikovanější verzi nemusí být vytvořen předěl a „velké třásně“ jsou rozděleny do dvou pramenů, které sestupují podél okrajů obličeje.

Ideálním klientem pro tento typ účesu je muž s tuhou strukturou a zvýšenou tloušťkou vlasů. Vlasy musí být samozřejmě rovné a hlavně zdravé.

Pokud se nejprve podíváme na tvar obličeje, „záclony“ jsou nejlepší pro muže s širokým čelem a zúženou bradou (trojúhelníkový obličej). Nebo se štíhlejším obličejem. Nebo pro obličeje s výraznými lícními kostmi.

Pánské vlasové závěsy v klasické verzi nejsou vhodné:

Předchůdce „záclon“ lze považovat za „hrncový střih“ s tím rozdílem, že jeho nejdůležitějším prvkem bylo rozdělení třásní na prameny klesající po stranách obličeje.

Uhlazené účesy pro?

Prameny se odhrnuly a odhalily mužovu tvář. To znamená, že rysy vašeho obličeje musí být v dobrých proporcích a bez nedokonalostí a vad. V opačném případě je takový účes pouze zvýrazní. Také mužský účes s vlasy dozadu je vhodný pro kluky:

 • jemný tvar obličeje. Nevhodné pro muže s vyčnívající bradou;
 • Čelo. střední délka. Účes tuto část obličeje zvýrazňuje, proto příliš velké nebo malé čelo vynikne;
 • Délka vlasů. střední nebo delší. Krátké mužské vlasy se obtížně upravují a na velmi dlouhých vlasech mohou vypadat chaoticky. Optimální je culík, cop nebo cop z trávy;
 • Tvar hlavy. rovný, ne asymetrický. Styling zad naznačuje krátký týl a oholené spánky. Nedokonalosti lebky proto budou velmi výrazné.

Styl zad je skvělý pro moderní mladé lidi, kteří dávají přednost elegantnímu ležérnímu nebo neformálnímu stylu. S přísnými obchodními obleky to však nevypadá harmonicky.

Tip: Tento účes je ideální pro muže s kudrnatými vlasy.

Ačkoli se jedná o kontroverzní účes pro muže, existuje několik vynikajících bodů, které ho udrží v trendu po dlouhou dobu:

správně, upravovat, vlasy, muže
 • Lze upravovat méně často než jiné účesy. Když vyrůstá, účes se nestává nedbalým, ale jen mírně mění vzhled svého nositele;
 • Hodí se k mnoha různým outfitům;
 • Skvěle vypadá s barvenými a tónovanými vlasy;
 • Dodává člověku trochu drsný pohled;
 • varianty stylingu;
 • Vhodné pro muže různého věku.
READ  Jak zvýšit tlak v kotli Baxi

Pánské účesy: užitečné tipy

Pro styling kromě fénu a hřebenu v arzenálu mužů nesmí chybět kartáč na vlasy. Pořiďte si kartáč s přírodními štětinami nebo masážní kartáč s gumovými nebo kulatými dřevěnými zuby. Muži mohou používat také žehličku na vlasy. Musí však být kvalitní, aby nepoškodil vaše vlasy nebo pokožku hlavy. Při výběru žehličky je důležité zohlednit materiál povrchu pracovních desek.

Nanokeramické, turmalínové a titanové destičky nejméně poškozují vlasy: rychle a rovnoměrně se zahřívají, zabraňují elektrizování a velmi snadno kloužou po vlasech. Tepelná ochrana, kterou nanesete na vlasy před narovnáním, může vlasy dále chránit před poškozením. Malé množství vosku nebo gelu může pomoci uhladit vlasy po narovnání.

Zde se dozvíte, jak si správně upravit vlasy

Pokud se díváte na fotky Rayona Reynoldse nebo Rayona Goslinga a přemýšlíte

„Proč můj styl vypadá jinak??“Pokud ano, tento článek je pro vás.

V otázkách pánského stylingu můžete strávit více než hodinu přednášky zkoumáním různých triků, tipů, kombinací stylingových přípravků, technik nanášení stylingových přípravků na vlasy atd.д.

Posláním tohoto článku je však zdůraznit 3 hlavní pilíře, na kterých stojí dobrý a krásný pánský styling, aby informace byly stručné, jasné a výstižné.

Především: osprchujte se/vysušte si vlasy fénem

správně, upravovat, vlasy, muže

Není žádným tajemstvím, že vrstvení čistých, umytých vlasů je skvělé pro styling: je zde minimum lesku a rozcuchaných vlasů. Mnozí z nás však při odchodu z domu spěchají a fén zanedbávají.

Někteří lidé se po ranní sprše a umytí vlasů osuší ručníkem a pak se před odchodem ze dveří připraví na úpravu mokrých nebo vlhkých vlasů.

Někteří lidé by si měli umýt vlasy před spaním, aby ušetřili čas, a ráno je nechat ve stejném stavu jako před spaním.

Nebudeme tvrdit, že je to špatně, ale určitě je to možné. Říkáme jen, jak dokonale upravit vlasy.

Ráno si tedy dejte sprchu, abyste vlasy dostali do správné formy, ručníkem je zbavte přebytečné vlhkosti a s fénem se vydejte k zrcadlu, abyste si vlasy dokonale upravili.

Je důležité zdůraznit, že když jsou vlasy ještě mokré, měly by se kartáčovat a pročesávat, abyste dosáhli požadovaného účesu. Při fénování je třeba udržovat vlasy na místě a usměrňovat proud vzduchu tak, aby se vytvořená silueta nerozpadla.

Druhá velryba: Rozdělte si vlasy a zastřihávací linii na čele pomocí fénu

Ožehavými oblastmi každého účesu jsou rozdělení a objem u kořínků.

Chcete-li tyto výzvy překonat a vytvořit si vlasy podle svých představ, osvojte si následující techniku „fénování v ruce“ ve stylu kung-fu:

1). Začněte vlasy sušit od oblasti rozparku.

2). Pokud jste pravák a držíte fén pravou rukou, položte dlaň levé ruky na spodní část vlasů, abyste zabránili jejich rozcuchání, a začněte sušit horní část vlasů, jako byste je zvedali a upravovali bokem.

READ  Jak vyrobit skládačku ze šicího stroje

3). Až s ní budete v dobrém slova smyslu hotovi, přemístěte levou ruku tak, abyste si dlaní zakryli horní část hlavy a zabránili tak jejímu poletování, a začněte si sušit spodní polovinu vlasů a uhlazujte je dozadu a dolů.

4). Jakmile vyřešíte rozdělení vlasů, přesuňte fén k linii čela. sušte vlasy směrem od čela k zátylku, abyste získali objem u kořínků a nastavili vektor účesu směrem dozadu.

správně, upravovat, vlasy, muže

Třetí tip: Správná práce se stylingovým přípravkem

Je to snadné. stačí vzít ukazováčkem malé množství stylingového přípravku a v dlaních ho vmasírovat do krému nebo čirého lepkavého filmu (v závislosti na styleru).

Nyní vmasírujte přípravek přímo do vlasů, jako byste do nich kopali, nebojte se, že je zničíte, to je to, co potřebujete udělat.

Pokud si všimnete, že ne všechny vlasy jsou „pokryty“ stylingovým přípravkem a vy už žádný nemáte, vezměte si tekutinu navíc, rozetřete ji v dlaních a dokončete práci.

Když jsou koruna, předěl, boky a střední část vlasů viditelně navlhčené a na vlasy jsou naneseny stylingové přípravky, měly by se vlasy opět upravit do požadovaného tvaru. buď prsty, nebo hřebenem. Dokončete svůj vzhled!

Výběr stylingového přípravku pro typ mužských vlasů

Stylingové přípravky by měly být přizpůsobeny typu a délce vlasů. Pravidlo je následující:

 • „Těžké produkty s hustou texturou, jako je gel nebo pomáda, by se měly používat na tuhé, rovné a kudrnaté vlasy;
 • „Pěna a lak dobře fungují na jemné a objemné vlasy.

Kvalita a množství stylingových přípravků by také měly odpovídat délce vlasů. Čím delší jsou vaše vlasy, tím lehčí je textura stylingového přípravku a tím mírnější množství přípravku musíte použít. Jinak budou vlasy těžké, jako by byly pokryté husím sádlem.

Krátké, nepoddajné vlasy lze „zklidnit“ voskem nebo tukem. Středně dlouhé kudrnaté vlasy jsou upravené pěnou a jen lehce zafixované lakem na vlasy. Mastnota a vosk mohou zvýraznit prameny vlasů a vytvořit uměle rozcuchaný efekt.

Vzhledem k tomu, že většina mužů má docela tuhé vlasy (díky testosteronu)!), váš arzenál domácích stylingových produktů by měl obsahovat pěny, gely a vosky. Pokud jste vážná osoba, často chodíte na oficiální obchodní schůzky a podobné akce, není na škodu se zásobit a láhev laku. Obecně se nebojte experimentovat! Proto kosmetické firmy vyrábějí tolik různých produktů. Můžete s nimi vytvářet účesy pro všechny příležitosti. Vyzkoušejte tyto malé triky, které vám pomohou k velkému úspěchu!

Pokud vám tento článek přišel užitečný, dejte mu lajk nebo ho sdílejte s uživateli. sítě s přáteli! Uvidíme se později!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS