Jak správně vyndat sušenku z trouby

Proč se koláč po upečení v troubě přilepí?? Tipy pro jeho svěží vzhled

Pokud jste někdy pekli piškotový dort, pravděpodobně jste se s tímto problémem setkali. Po vytažení z trouby se prohýbá. Problémem je, že začínající hospodyňky často nevědí, jakých chyb se při práci s těstem dopouštět. To způsobuje, že pečivo není dokonalé. V tomto článku se dozvíte, jakých chyb se při pečení těsta vyvarovat a jak docílit toho, aby byl náš výrobek nadýchaný a chutný.

Špatně rozšlehaná vejce

Tato chyba je nejčastější u začínajících kuchařů. Sušenkové těsto je z poloviny plné vzduchu, který se v něm zachytí po vmíchání bílku. Výsledkem je látka, která drží malé bublinky.

Pokud nejsou vejce dostatečně vyšlehaná, vaječné molekuly nebudou dlouho držet pevnou strukturu. V takových případech vypadá koláč v troubě velmi nadýchaný, ale když ho vyndáte, zdá se, že se vyfoukne.

Jak se této chybě vyhnout? Vejce by se měla míchat mixérem, ne ručně. Doba šlehání by měla být 6-9 minut v závislosti na výkonu spotřebiče. Na konci míchání se v šálku objeví vzdušná bílá pěna. To je ideální konzistence pro zbytek práce.

Po upečení nechte výrobek ve vychladlé troubě asi 12 minut. Tímto způsobem zachováte vzdušnost dortu.

Příliš intenzivní míchání mouky

Mouku a vejce příliš nemíchejte, protože to je polovina úspěchu. Pokud to děláte příliš intenzivně, může z těsta uniknout vzduch ještě před vložením do trouby. Jak to udělat správně? Mouku prosejeme hákem a opatrně ji přidáme k vejcím. Směs se musí míchat velmi jemně krouživými pohyby, ale zároveň rychle.

Nadměrná teplota pečení

Pokud těsto uhnětete, jak je uvedeno výše, ale koláč se po upečení stále usazuje, může být problém ve špatném režimu trouby. Aby nedošlo k poškození výrobku, nevystavujte jej vyšší teplotě než 170º. Doba pečení středně velkého piškotového dortu je přibližně 50 minut. Pokud jsou však pochoutky větší než obvykle, je třeba dobu vaření prodloužit.

Dlouhé stání rozšlehaných vajec

Jedná se o jednu z nejčastějších chyb začátečníků. Mnoho lidí si připraví směs a pak ji nechá několik hodin v chladničce, aby se mohli věnovat jiným domácím pracím. Co se stane s těstem v tomto okamžiku?? Vzduch, který se v něm vytvořil, se již stihl odpařit, takže koláč není nadýchaný.

Nejlepší je zapnout troubu předem, aby se během přípravy těsta zahřála.

Směs ihned nalijte do vymazané formy. Tím se ve hmotě ušetří více kyslíku a vznikne chutný a nadýchaný výrobek.

Otevření trouby během pečení

Mnoho nezkušených hospodyněk si tuto chybu neuvědomuje a kontroluje sušenky v troubě každých 10 minut. A pak dostanete kyselý koláč, i když je v troubě velmi nadýchaný. Nezapomeňte, že první půlhodinu po zahájení pečení byste v žádném případě neměli otevírat dvířka trouby.

Když pak koláč získá lahodnou hnědou kůrku, můžete ho vyzkoušet. Dvířka trouby však neotvírejte příliš rychle, aby náhlá změna teploty nepoškodila výrobek.

správně, vyndat, sušenku, trouby

Mokré nádobí

Při přípravě těsta a míchání výrobků dbejte na to, aby se na pánev se směsí nedostala voda. Pokud je mísa mokrá, ovlivňuje to vzduch v těstě a výrobek se může také usazovat.

Nezapomeňte vyložit plech pergamenovým papírem. Tím zabráníte tomu, aby se koláč přilepil ke stěnám a zkazil okraje.

Koláč pro ty, kteří mají v mrazáku zbytky bobulí

Mám ráda jednoduché recepty. Rychle se smíchá, rychle se připraví a rychle se sní!

4 Cup Cake je jedním z nich. Jemné těsto z kefíru a krupice. Těsto je prostě „nadýchané“.

Koláč lze péct i bez bobulí, je to jen sušenka k čaji. Ale. U bobulí je to jiné. Kombinace sladkosti a kyselosti vytváří velmi silný chuťový efekt.

V míse smíchejte 2 vejce, 1/3 h.Л. Sůl a přidejte po 1 šálku:

Nezapomeňte také na 1 h.Л. Prášek do pečiva, 70 g. Rostlinný olej. Těsto dobře prohněťte a nechte ho 10 minut kynout. Mezitím předehřejte troubu na 180 g.

Ve skutečnosti se jedná o pětikorunový dort, pátý v pořadí. Bobule mražené nebo čerstvé podle potřeby a možností. Peču pouze ze zmrazených. Žádná tajemství, žádné triky: smíchejte všechny ingredience, přidejte bobule. Pečte 40 minut. Když dort vychladne, posypu ho moučkovým cukrem, je pak velmi „šatový“.

Nebojte se přidat kyselé bobule (například černý rybíz), těsto je tak sladké, že kontrast jen zlepší chuť dortu. Vaření přináší vzpomínky na dobu před 100 lety, možná falešné. V mateřské škole jsme dostali podobné „placky“ a nalili jsme bobulový kissel.

Dobrý mixér je všechno

Pár slov o míchačce. Dobrý a výkonný mixér tvoří až 50 % úspěchu dortu. A vždy trvám na koupi planetárního mixéru a doporučuji ji. Tedy alespoň stolní. Ani nevíte, kolik času a úsilí vám tento mixér ušetří. Když se mi do rukou dostala planetová sekačka Bosch, věděl jsem, že bez ní už nemohu žít. Je to takové požehnání! Představte si, že mixér sám šlehá snídaňové cereálie, zatímco vy vážíte a proséváte mouku, rozpouštíte máslo atd.Д. A t.П. Ušetří to tolik času, že si to ani neumíte představit!

READ  Kolik soli dávat do myčky Electrolux

Abychom byli konkrétnější, planetární mixér Kitfort má zatím opravdu dobré recenze. Říká se, že má nejlepší poměr ceny a kvality. Jeho cena se pohybuje kolem 6 000 EUR. Má pětilitrovou mísu a výkon 1000 wattů. Pro domácí použití je více než dostačující. S mým 500wattovým Boschem nemůžu ani vzlétnout.

Pokud tedy stojíte na křižovatce, neváhejte si koupit planetární mixér! A i když trochu přeplatíte, bude to jedna z nejlepších investic, kterou kdy uděláte. Alespoň pokud rádi pečete.

Nezapomeňte se přihlásit k odběru čerstvých receptů a zanechat zpětnou vazbu.

Ano, celá diskuse mi připomíná stonožku, které se někdo ptá, po které noze má chodit?Pečené piškoty z vajec, které byly, čerstvé i ne, teplé i studené, a ve špatné náladě a vždy vyjdou vzdušné a dobré, sušenky mají jen jednu nuanci, a pokud učíte slušného člověka, vždy ji uvede, a ukáže se, že tolik čarodějů může přijít s tím.

správně, vyndat, sušenku, trouby

Děvčata, to je poučný komentář. Můj sporák je rozbitý. Objednal jsem si nový hořák a chystám se ho nainstalovat. Zkusím to

Mouku je třeba prosít, aby byly sušenky pevné. To je jedna věc. Za druhé, existují různé mouky v závislosti na obsahu lepku. Proto je lepší dát méně mouky než více.

Ještě dodám. Těsto se připravuje horkou metodou (popis jsem našla ve speciálkách). Těsto v troubě dobře vykyne, i když je trochu řídké. Díky této vědě jsem dlouhá léta bez problémů pekla sušenky a předávala zkušenosti velkému množství mladých dívek, které ohromovaly své budoucí manžele sušenkami s jahodami a šlehačkou.

Jo, Michelle v pořadu Vaření nás taky naučila péct ve vaně. Ale já vždycky dělám hustší sušenky.

V mládí jsem pracoval na pionýrském táboře. Buchty pro děti pekla stará žena, která byla cukrářkou ve známé restauraci ve městě. Na konci směny pekla sušenky a my mladé dívky jsme se k ní utíkaly dívat a učit se. Dělala horké sušenky. Vložte misku se směsí vajec a cukru do mísy s horkou vodou (50 stupňů Celsia) a porazte ji mixérem (tento kuchař ji mimochodem porazil vidličkou). Hmota je bílá a nadýchaná, ale mouku můžete přidat jen tehdy, když prstem přejedete po povrchu a zůstane tam, aniž by se rozprostřela. Zbytek je obvyklý postup: jemně prohněťte mouku, snažte se míchat odspodu nahoru a homogenní těsto nalijte do připravené formy. A do trouby.

V receptu mě zmátl jeden bod. K PEČENÍ PŘIDAT 500g.Není to příliš mnoho oleje?

Zajímavý článek, děkuji! Mám recept na piškotový dort, který se nepeče v troubě, ale nahoře. Je velmi nadýchaný.

Z vlastní zkušenosti jsem stále přesvědčena, že je lepší péct piškot předem, aby se alespoň na noc odležel, pak získá trochu jinou strukturu a nebude při krájení tak drobivý. Piškoty při sestavování dortu vždy namáčím, a to jakýmkoli krémem, s výjimkou. Pokud to není napůl tekutá zakysaná smetana. Hodně štěstí!

Také nikdy nemíchám mouku mixérem, pouze rukou nebo špachtlí a Oooo opatrně. Dobře se míchá a vzduchové bubliny nepraskají. Dodávají dortu jedinečnou strukturu. A s mixérem. Sušenky lze velmi snadno porazit. Peču sušenky už dlouho, takže mohu říct, že sušenka se opravdu musí cítit, když se vejce šlehají, ano, musí se dělat alespoň 10 minut, ale někdy se vejce šlehají rychleji, někdy pomaleji. A proto se také řídím vizuálním vjemem. Když míchací nože zanechají ve vzdušné hmotě pevnou pružnou stopu. Je čas přidat mouku.Mohu také říci, že množství mouky se také mírně liší, protože záleží na mouce.Jednorázově, od velikosti vajec. Dva.A právě toto množství mouky je třeba také pocítit. Někdy stačí přidat nebo ubrat lžíci. Abyste dosáhli správné konzistence. Schopnost vidět tyto nuance však přichází až po opakovaných pokusech. Předejte trochu mouky. Sušenky budou trochu suché a hutné (ale lze je zachovat). Ale konzistence bude stále špatná, a pokud nepřidáte trochu vody. Koláč se může prohýbat, ale na povrchu bude vzdušný. Věřte mi, že se to všechno může stát, i když budete striktně dodržovat poměry v receptu. Proto trvám na tom, že sušenka musí být cítit, je živá, a také když ji dáváte do trouby, buďte dobře naladěni, pozitivně naladěni, popřejte své sušence dobré pečení a bude jemná, jako dětská tvářička, vzdušná, jako obláček, nenapodobitelná, taková, jaká může být jen sušenka! Pokud chcete upéct dortovou roládu s máslovým krémem. Jak víte, nemůžete ho rozetřít na horký korpus: vyndejte ho z trouby. Srolujte ji i s pergamenem a uložte do chladničky. Pak ho vyklopte, odlepte papír a rozetřete na něj krém. Znovu ji srolujte.

Piškotový dort: přísady a správné poměry

O sušenkách se poprvé píše v italských kuchařkách z období renesance. Z Itálie se pečivo rozšířilo do dalších evropských zemí. První recept na piškotový dort, který v té době připomínal tenké a suché sušenky, zaznamenal v Anglii v roce 1615 básník Gervase Markham.

Situace se změnila v 18. Století, kdy cukráři začali do těsta přidávat rozšlehaná vejce. Fungovaly jako kypřící prostředek a vytvářely nadýchané pečivo podobné moderním sušenkám.

Dnešní hospodyňky mohou péct sušenky pro budoucí použití: lze je dobře zmrazit a vydrží čerstvé až 3 měsíce. Koláč rozmrazte při pokojové teplotě.

Jaké produkty jsou potřeba pro piškotový dort?

Nejjednodušší piškotový dort se skládá ze čtyř ingrediencí. Obsahuje pšeničnou mouku, kuřecí vejce, cukr a sůl. Do receptu lze zahrnout další přísady, jako je máslo, mléko, vanilka, čokoláda a další. Aby byl koláč křehký a chutný, je důležité zvolit správné ingredience:

 • Mouka. Vhodná je celozrnná pšeničná mouka. Obsahuje 10-12 % bílkovin, které dodávají hotovému výrobku maximální měkkost. Pokud použijete bochníkovou mouku, která obsahuje více bílkovin, bude piškot tužší a méně pórovitý. Chcete-li zlepšit vlastnosti univerzální mouky, přidejte do ní škrob. Nahraďte jím 20 % hmotnosti mouky v receptu.
 • Vejce. Šleháním se vytvoří pěna, která v dortu zachytí vzduch. Vzduchové bubliny společně s vodní párou vytvářejí v sušenkách porézní strukturu. Pouze čerstvá vejce jsou dobře rozšlehaná. Obsahují kyseliny, které pomáhají zvyšovat hustotu bílkovinných struktur. Kulinářská autorka Carla Walshová doporučuje používat pro sušenkové těsto vejce pokojové teploty.
 • Cukr. Použijte běžný cukr (jemný granulovaný), velmi snadno se spojí s ostatními přísadami.
 • Prášek do pečiva. Během pečení vytváří kyselinu uhličitou, která zvyšuje nadýchanost hotových sušenek. Biochemička a autorka kuchařek Shirley Corriherová doporučuje dávat na jeden šálek (160 g) mouky maximálně 0,25 lžičky. Л. Jedlé sody nebo 1 lžičky. Л. Bez kopečku vařeného kvásku.
 • Sůl. Použijte max. 0,25 Ch. Л. Na šálek mouky, což výslednému produktu dodá sladkost a zvýrazní jeho chuť.
READ  Jak správně vložit nádobí do myčky nádobí

Pečený piškotový dort: Unsplash / Pablo Lancaster-Jones

Poměry ingrediencí pro dort

Hlavním stavebním prvkem struktury piškotového dortu jsou slepičí vejce. Druhou nejdůležitější složkou je cukr, který změkčuje strukturu a zmírňuje pórovitost výrobku. Pro dokonalý piškotový dort je nutné přesně vyvážit poměr cukru a vajec.

Portál Bakerpedia doporučuje dodržovat následující poměry:

 • Hmotnost mouky a cukru musí být stejná. Můžete použít trochu více mouky.
 • Hmotnost vajec je stejná nebo o něco vyšší než hmotnost tuku.
 • Všechny tekuté složky včetně vajec jsou stejné nebo o něco těžší než cukr.

Optimální poměr domácích sušenek vypadá takto:

 • Slepičí vejce. 4 ks.;
 • Cukr, mouka. Po 2 šálcích;
 • Prášek do pečiva, vanilkový cukr. Po 2 lžičkách. Л.;
 • Sůl. 0,5 lžičky. Л.;
 • Mléko. 1 polévková lžíce.;
 • Máslo. 60 g.

Jak upéct dort, aniž by se usadil: NUR.KZ

Mohu koláč vyndat z trouby??

Dort neoddělujte od formy, dokud zcela nevychladne. Tímto způsobem se papír z kůrky velmi snadno odlepí. Když dort vyndáte z formy, nesmíte ho hned krájet ani potírat krémem. Musí ztvrdnout.

Škrob udržuje vlhkost, sušenka nevysychá a méně se drolí. Během prvních 10-15 minut pečení neotvírejte troubu ani nehýbejte s formami. Doba pečení závisí na tloušťce těsta. Po vychladnutí lze koláč zabalit do potravinové fólie a nechat přes noc v chladničce.

Jak udržet hotový dort nadýchaný?

Koláč může prudce spadnout: 1 Při náhlých změnách teploty, při otřesech. Vyndejte koláč z trouby, zabouchněte dvířka, zejména pokud je trochu nedopečený. Upečený koláč by se proto měl nechat v troubě mírně vychladnout a poté vyjmout z trouby teplý. 2. Pokud se jedná o piškotový dort, je nejlepší nechat ho v troubě, dokud zcela nevychladne. Nejlépe je ji odříznout druhý den. Díky tomu je koláč mnohem chutnější, zejména pokud byl upečen s přísadami (např. Jablečný piškot). 3. Dort nepečte při příliš vysoké teplotě, protože by se na povrchu okamžitě „upekl“ (ztvrdl). Ale vnitřek bude stále syrový. A samozřejmě spadne. Ideální teplota pro pečení většiny piškotových dortů. 180 °C, křehké koláče. 160-180 °C (pro kynuté těsto). 170-175 °C až 240 °C (nebo i více). V závislosti na velikosti a typu pečiva je chování kynutého těsta ovlivněno také recepturou a režimem pečení).

V minulosti jsem pekla sušenky, které se rozpadly, protože jsem vynechala mouku. Bála jsem se, že se nafoukne, ale nakonec se nafoukl v troubě a pak byl plochý.

Důvody prasknutí dortu po pečení:. Náhlý pokles teploty. Po vypnutí trouby ji nechte v ní alespoň 10 minut Velké množství náplně. Mouka často způsobuje, že se koláč prohýbá. Mějte na paměti, že částečné opadávání je u tvarohového pečiva normální. Koláč nespadne, pokud ho po upečení otočíte na kuchyňskou mřížku a necháte vychladnout, aniž byste ho vyndali z formy. Než se podíváte do trouby, prohlédněte si skleněná dvířka. Koláč by měl vypadat hnědě, pak ho zkontrolujte párátkem.

Existuje několik tipů, kterých se snažím držet. Přečetla jsem si je včas na stránkách Inety Než vložíte koláč do trouby, aby se k němu přiblížil během 15-20 minut, potřete ho před pečením vejcemKoláče z pískového těsta by se měly vyndat z forem vychladlé Během prvních 20 minut pečení se nesmí otevřít dvířka trouby, Poté stačí zkontrolovat suchou zápalkou Nepřibouchávejte dvířka troubyNechávejte pečivo vychladnout ve stejné místnosti, kde se pekloAby pečivo zůstalo měkké a nadýchané. Dokud je ještě horké. Přikryjte je silnou látkouAby se zabránilo jeho vysychání, mělo by se uchovávat v hliněné misce, přikryté ubrouskem nebo v plastovém pytlíku.

Záleží však na tom, jaké těsto při přípravě koláče použijete.

Pokud troubu vypnete, ale koláč v ní necháte. Nebude ještě nějakou dobu vařit? Chci říct, že se nepeče? Nebo se jedná o planý poplach?? Právě jsem dnes upekla banánový koláč, ano, banány jsou těžké, ale zvedl se, po 10 minutách jsem ho vyndala a je opět skvělý. Není to zrovna domácí parní lázeň, ale zdaleka ne studená.

A na receptu není nic špatného? Konkrétně s kváskem?A možná vkládáte a pečete ve velmi horké troubě.Zkontrolujte nastavení teploty

Teď jsem se dočetla, že těsto je piškotové. Myslím, že problém je v troubě.Zkoušeli jste troubu někoho jiného?? Nebo pečete v příliš horké či příliš studené troubě. Při jaké teplotě pečete?? Pokud je normální, znamená to, že trouba neudržuje správnou teplotu.Teplotu je třeba měřit zvlášť a porovnat ji s údaji regulátoru. A měli byste zavolat elektrikáře nebo servis. Moje obyčejná elektrická trouba je mnohem lepší než nová se spoustou vychytávek.Stejné nastavení teploty.A teplota může zničit jakékoli pečivo

READ  Jak vložit skleněné nádobí do trouby

Díky, taky jsem měl podezření na problém s troubou. V nejbližší době se poradí s tchyní. Pečte při standardní teplotě 180, která je obvykle nejběžnější, po dobu 25-30 minut. Jak vidím, okraje jsou hnědé (přes sklo formy) a vrchní část ztuhla, je hotovo.

Ingredience pro „Pravidla výroby sušenek“:

Doba vaření: 50 minut

hotové jídlo
kcal 1301.8 kcal bílé 40.8 г tuky 25.7 г sacharidy 226 g
Porce
kcal217 kcal bílé6.8 г tuky4.3 г sacharidy37.7 г
100 g pokrmu
kcal271.2 kcal proteiny8.5 г tuky5.4 г sacharidy47.1 г

Tajemství

Složení

 • 190 g smetanového sýra;
 • 50 g másla
 • 50 g moučkového cukru;
 • Vanilkový extrakt;
 • 300 g mražených jahod;
 • 50 g cukru;
 • Koření.

Nástroje

 • Formy o průměru 21-22 cm;
 • Šlehač nebo mixér;
 • Špachtle
 • Sítko;
 • Pergamenový papír;
 • Jednorázový sáček se zipem.

Jak připravit těsto na sušenky

Zapnutí trouby. Teplota. 180 stupňů. Otáčejte ohřevem směrem nahoru a dolů.

Máslo rozpusťte ve vodní lázni a dejte stranou.

V suché míse nebo ve velké míse rozšlehejte čtyři vejce. Do formy nasypte 110 g cukru. Přidejte špetku soli. Šlehejte mixérem při střední rychlosti asi 10 minut.

Poznejte, kdy je směs vyšlehaná? Měla by být téměř bílá a asi třikrát větší.

Vyjměte šlehače. Do mísy jemně prosejte mouku. Velmi dobře, ale jemně prohněťte špachtlí. Ujistěte se, že se v těstě netvoří hrudky.

Přilijte rozpuštěné máslo a vanilkový extrakt. Znovu dobře promíchejte. Těsto je připraveno.

Jak upéct dort

Těsto dejte stranou a vezměte si formu.

Celý vnitřek formy potřete kouskem studeného másla. Proč studený? Ujistěte se, že vrstva másla na dortu je velmi, velmi tenká.

Vezměte hrst mouky a dejte ji doprostřed formy. Formu opatrně otáčejte, dokud se mouka nerozsype po všech stranách. Zbytky setřeste poklepáním dlaní na formu.

Vznikne bělavá krusta, která zabrání přilnutí piškotů k formám.

Na dno můžete položit pergamen vystřižený podle tvaru. Piškot by se stejně nepřipálil, ale s pergamenem se lépe vyndává.

Nyní je forma připravena. Nalijte do ní těsto a vložte ji doprostřed trouby. Zkontrolujte čas a na 25 minut na sušenky zapomeňte.

Jak připravit krém a bobule

Pořiďte si smetanový sýr s obsahem tuku alespoň 70 %. Ujistěte se, že je dobře našlehaný. Do mísy dejte lžíci sýra a míchejte mixérem při vysokých otáčkách po dobu 5-10 minut. Pokud se smetanový sýr neoddělí, super, postupujte podle receptu. Pokud se rozdělí, vmíchejte zbytek krému pomocí stěrky.

Jak vyrobit máslový krém a bobule?? Protože sýry, které se ke smetaně určitě hodí, jsou buď velmi drahé, nebo se na pultech objevují jen zřídka.

Vystačíte si s nejjednodušším smetanovým sýrem. Jen musíte vědět, jak se bude chovat během šlehání.

Nyní začněte s bobulemi. Do rozehřáté pánve nasypte 50 g cukru a přidejte trochu vody. Počkejte, až se cukr rozpustí a začne vřít. Vmíchejte rozmražené jahody a míchejte, dokud nejsou všechny bobule pokryty sirupem. Přidejte libovolné koření. Já například přidávám špetku muškátového oříšku a lžíci citronové šťávy.

Jahody dusíme, dokud se z nich neodpaří tekutina. Ochutnejte bobule. Pokud jim chybí sladkost, přidejte cukr.

Polovinu bobulí dejte stranou na talíř: vyberte ty nejhezčí a největší. Jahody použijte na ozdobu. Druhou polovinu bobulí protřete přes síto.

správně, vyndat, sušenku, trouby

Přejděte na smetanu. Asi 10 minut šlehejte 50 g moučkového cukru s 50 g másla. Do vzniklé směsi vmíchejte smetanový sýr, a pokud se neoddělí, šlehejte dalších 10 minut. Přidejte 2 lžíce jahodového pyré a vanilkový extrakt a míchejte další 3 minuty. Krém je připraven.

Vložte krém do sáčku se zipem a odešlete ho do lednice.

Jak sestavit a ozdobit

Uplynulo 25 minut a kuchyní se šíří neuvěřitelná vůně vanilky a pečení? Otevřete troubu a propíchněte střed koláče párátkem. Pokud je koláč suchý, vyjměte ho. Pokud ne, nechte ji v troubě ještě 5 minut.

Hotové sušenky je třeba nechat vychladnout. Vyjměte ho z formy, položte na mřížku kůrkou dolů a odstraňte pergamen. Když je dort vychladlý, můžete ho ozdobit.

Pokud krém nanesete na horké pečivo, bude kapat a rozpouštět se. Bylo by to velmi ošklivé a tuto chybu je téměř nemožné napravit.

Chcete-li dort ozdobit, vyjměte z lednice sáček s pudinkem a ustřihněte roh. Neodkrajujte příliš: smetanu je třeba nalévat opatrně, což se snadněji provádí malou „hubičkou“.

Jak zdobit? Jak si vaše srdce přeje. Strany sušenky můžete pokrýt stejnými svislými pruhy krému a pak je uhladit stěrkou. Dort můžete podélně rozříznout a vrstvy potřít krémem.

Na sušenku můžete dát silnou vrstvu krému. Nebo můžete do kruhu zasadit úhledné kapky a doplnit je jahodami.

Krém můžete úplně vynechat a dort ozdobit pouze bobulemi. Jahodové pyré můžete z krému vynechat a vychutnat si čistou smetanovou chuť.

Obecně řečeno, toto je téměř jediná část receptu, kde můžete improvizovat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS