Jak spustit dělený systém bez dálkového ovládání

Správné spuštění klimatizace po zimě

Poptávka po instalaci split-systémů zpravidla výrazně klesá v chladném období roku. S čím to souvisí a zda je možné instalovat kondicionér v zimě za mrazivého počasí?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože hlavní nepříjemnosti souvisejí s čistě lidským cítěním samotných instalátorů a některými specifickými vlastnostmi lisování a vyprazdňování obvodu.

Během zvyšování tlaku je důležité udržovat vyrovnanou teplotu dusíku v lahvi a okolního vzduchu, aby bylo možné zkontrolovat těsnost všech spojů potrubí. Vytvořit takové podmínky v zimě je téměř nemožné

Po tlakové zkoušce obvykle okruh vakuujte pomocí vývěvy, tj. Odstraňte přebytečnou vlhkost a vzduch. Při teplotách pod bodem mrazu se bod varu chladiva v okruhu nejen zpomalí, ale téměř úplně zastaví, což často vede k tomu, že uvnitř zůstává vlhkost. Použití vývěvy při mrazech pod bodem mrazu je poměrně riskantní.15°C. V krajním případě musí být před čištěním obvodu a po něm stále teplý.

Instalace klimatizace v zimě je možná, pokud ji provedete ve dvou fázích. Prvním krokem je prořezání stěn a instalace freonových trubek. Druhá zahrnuje všechny ostatní práce, a to:

dělený, systém, dálkového, ovládání

Vysávání klimatizace

K uvedeným potížím se přidávají takové okolnosti, jako je ohřev ventilu na vnější jednotce, což je žádoucí dělat s profesionálním fénem s přesnou regulací teploty. Dráty v mrazu ztrácejí svou plasticitu a stávají se poměrně tuhými, což při instalaci způsobuje určité nepohodlí.

Není zcela správné tvrdit, že v zimě není možné nebo nemožné instalovat klimatizaci, ale problémy jsou velmi důležité. Pokud existuje možnost, odborníci doporučují počkat na duben, kdy se průměrná denní teplota vzduchu dostane do kladných hodnot.

Další funkce tlačítka napájení

Výrobci poskytli pouze jednu změnu, kterou lze regulovat pomocí tohoto tlačítka. Toto je požadovaný průtok vzduchu. Pokud po spuštění ventilátorů vnitřní jednotky cítíte, že je vzduch teplý, ale chcete chladný vzduch, můžete to změnit. To se provádí krátkým stisknutím spínače.

Vypnutí se provádí stejným dlouhým stiskem, který vede k úplnému ukončení práce. Můžete zkontrolovat, zda není slyšet hluk. Pokud všechny motory přestaly běžet, je jednotka vypnutá.

Pro přístup k nejzákladnějším funkcím spotřebiče tak nepotřebujete více než jedno tlačítko. Pro jemnější doladění je však nezbytné dálkové ovládání. Tyto náhradní díly pro klimatizační jednotky mohou být univerzální, ale také určené výhradně pro určitý model. Jediným problémem je, že originální dálkové ovladače jsou často těžko k sehnání, takže univerzální dálkový ovladač je také jednou z možností.

Proč nefunguje dálkové ovládání klimatizace?

Při používání klimatizačních zařízení se mnoho lidí setkává s dalším problémem, kdy je k dispozici dálkové ovládání, ale klimatizační jednotka nereaguje na stisknutí tlačítek. V této situaci existuje mnoho možných příčin selhání, od prosté zapomnětlivosti a neopatrnosti až po poruchu vnitřní jednotky.

Dálkové ovládání klimatizace nefunguje. Co v takové situaci dělat? Nejprve zkontrolujte, zda je jednotka funkční. Napájecí klíč najdete na předním panelu spotřebiče nebo v přihrádce za žaluziemi. Pokud se klimatizace spustí stisknutím tlačítka, je příčina problému v dálkovém ovladači.

READ  Mohu používat epilátor na podpaží?

Zkontrolujte ji podle několika jednoduchých kroků:

 • Zkontrolujte vzhled, zda není mechanicky poškozený, zejména zda na něm nejsou stopy po pádu, praskliny a ztmavnutí obrazovky;
 • Nepřítomnost kapaliny uvnitř, která se může vytvořit při poruše baterie. Proto by měla být přihrádka vybavena alkalickými bateriemi, které lze skladovat až pět let.

Pokud je v jednotce kapalina, můžete ji opravit sami. Za tímto účelem vyjměte baterie z přihrádky na baterie, důkladně je vysušte fénem a poté je vraťte zpět na místo. Pokud tyto manipulace nepomohly, měli byste se obrátit na servisní středisko, kde vám sdělí důvod, proč dálkové ovládání klimatizace nefunguje.

Nejčastější příčinou poruchy je selhání LED diody. V provozuschopném stavu spotřebiče by měl blikat, což je však lidským okem nepostřehnutelné. Toto blikání můžete vidět prostřednictvím fotoaparátu zabudovaného v mobilním telefonu. To je základ pro jeho opravu. Pokud kontrolka LED nebliká, je vhodné zakoupit nové zařízení.

Řekli jsme vám, jak zapnout klimatizaci bez dálkového ovládání a co dělat v situaci, kdy nefunguje. Nyní se již nebudete bát žádných problémů. Pokud se však do takových situací nechcete dostat, měli byste si vybrat invertorovou klimatizaci v obchodě. Ne každý ví, co to je a jak se liší od běžného.

Tato zařízení jsou vybavena malým měničem, který transformuje střídavý proud na stejnosměrný. Tato klimatizační technologie umožňuje nejen přesnější regulaci teploty v místnosti, ale také nízkou spotřebu energie a nulový provozní hluk.

Kde mohu koupit dálkové ovládání pro klimatizaci?

Koupit dálkové ovládání od kondicionéru je zpravidla poměrně obtížné. Existují však univerzální dálková ovládání, která jsou vhodná pro mnoho klimatizací. Tento dálkový ovladač si můžete zakoupit objednáním v jakékoli klimatické firmě nebo v radiotechnickém obchodě, kde se prodávají i dálkové ovladače od televizorů. Mimochodem, dálkový ovladač si můžete někdy koupit ve velkém obchodě. Hlavním problémem dálkového ovládání je, že není vždy k dispozici a člověk musí nějakou dobu čekat.

Klimatizaci lze zapnout přímo, bez dálkového ovládání. Jak na to? Na předním panelu klimatizace je obvykle tlačítko (ne u všech modelů). Je vhodné se podívat pod žaluzie klimatizace. Najdeme zde plastový kryt, pod kterým mají někteří výrobci zabudovaná tlačítka, která jsou nezbytná pro zapnutí klimatizace, vypnutí a ovládání jejích režimů bez dálkového ovladače. Abyste se dostali k ovládacímu panelu, musíte trochu zatlačit na kryt a odejmout ho.

Tlačítko „Power“ tam najdete jen stěží: zde se nazývá jinak: „operation“ nebo „on/off“. Neměli byste mačkat rychle: musíte podržet prst na tlačítku a počkat, až kondicionér začne fungovat. Pokud jste si všimli, že fouká teplý vzduch, a zajímá vás, jak zapnout studený vzduch na klimatizaci bez dálkového ovládání, je to snadné. Stačí znovu stisknout stejné tlačítko, ale podržet ho krátkou dobu. Pro vypnutí klimatizace je naopak nutné dlouhé stisknutí tlačítka.

Chladiče a fan-coily

Tato kategorie je poměrně oblíbená díky možnosti regulace různých teplot a režimů pro každou místnost. Při provozu zařízení lze udržovat přesnou teplotu vzduchu bez ohledu na počet místností. Tyto klimatizační jednotky jsou žádané zejména v průmyslových podnicích, kde kvalita práce závisí na udržení stanovených podmínek prostředí.

Chladicí zařízení plní funkci chlazení vody. Existují modely, které pracují na principu tepelného čerpadla. Místnosti jsou vytápěny teplou vodou dodávanou do různých částí budovy. Kapalina z chladicí jednotky proudí do ventilátorové jednotky, která je instalována pro každou místnost zvlášť. Dohromady jsou tyto komponenty podobné vícezónové klimatizaci.

READ  Poškozuje sušička prádlo, nebo ne?

Upozorňujeme na následující výhody těchto dělených systémů:

 • Možnost nezávislého připojení libovolného počtu jednotek fan coil k jednomu chladicímu zařízení;
 • Je možné regulovat provozní režimy v každé oblasti pomocí speciálního ovládacího panelu;
 • Možnost postupného zvyšování počtu uživatelů.

Zařízení je schopno obsloužit kancelářské a administrativní budovy, velká nákupní centra a hotely. Pokud potřebujete udržet optimální teplotu vzduchu ve velké budově, je tato volba více než rozumná.

Příčiny poruchy ovládacího panelu klimatizace

Pokud při spuštění klimatizace nefunguje na povely dálkového ovladače a systém můžete zapnout pomocí tlačítka na vnitřním modulu, je problém v dálkovém ovladači.

Hlavní příčiny poruchy jednotky:

 • Rozbité baterie
 • Závada v čipu
 • Nepřijetí signálu z rozdělovacího systému.

Jak zapnout kondicionér po dlouhé době nečinnosti

Pro zapnutí klimatizace po delší době nečinnosti nebo přepravy existuje zvláštní schéma, které můžete provést sami.

Pokyny krok za krokem pro zapnutí klimatizace za studena po době nečinnosti:

 • Zkontrolujte, zda je venkovní teplota vyšší než nula;
 • Odpojte klimatizaci od elektrické sítě;
 • Zkontrolujte, zda je vnější jednotka suchá a mřížka chladiče neporušená;
 • Zkontrolujte stav filtrů ve vnitřní jednotce a v případě potřeby je vyčistěte;
 • Zkontrolujte stav baterií dálkového ovládání;
 • Zapněte napájení, zvuk zapnutí klimatizace vás upozorní na její spuštění;
 • Pokud je teplota v místnosti vyšší než 20 stupňů, nastavte režim „chlad“ na nejnižší teplotu a nejvyšší rychlost lopatek ventilátoru;
 • Pokud ze skříně vychází opravdu studený vzduch, nechte ji čtvrt hodiny běžet a mezitím zkontrolujte rychlost závěrky a ventilátoru;
 • Vypnutí dálkovým ovladačem. Nyní můžete klimatizaci normálně používat.

Schéma zapnutí klimatizace je velmi jednoduché, zvládnou ho i nezkušení uživatelé. Pokud se však během kontroly objeví sebemenší pochybnosti o provozu přístroje, okamžitě jej vypněte a zavolejte odborníka.

Nastalo dlouho očekávané léto a otázky spojené s provozem klimatizace jsou stále aktuálnější. Venku svítí ostré slunce. A kam jsi dal dálkový ovladač, který si nepamatuješ? Nebo jsou baterie vybité. Objevují se také případy rozbití dálkového ovládání. V takovém případě je však možné objednat univerzální dálkové ovládání pro klimatizaci. Psali jsme o tom již v jednom z našich předchozích článků. V každém případě je možné zapnout klimatizaci bez dálkového ovládání.

Krok 1: Otevřete střechu vnitřní jednotky

Za tímto účelem vložíme obruč do drážek po stranách víka a zvedneme ji. Současně byste měli věnovat pozornost stavu filtrů a v případě potřeby je umýt obyčejnou vodou

A také věnujte pozornost stavu bubnu a výměníku tepla. Pokud jsou na nich zřetelné nečistoty, je čas objednat profesionální čištění klimatizace

Stisknutí tlačítka Start.

Vložte předmět do otvoru na pravé straně klimatizace. Velmi dobře funguje hřbet tužky nebo pera. Jemně stiskněte tlačítko uvnitř otvoru, dokud neuslyšíte charakteristický zvuk klimatizace. Po jeho stisknutí se klimatizace spustí v automatickém režimu, ale bohužel nebudete moci regulovat teplotu v místnosti. Ale lepší něco než nic. Pokud po několika minutách není vzduch studený, ale teplý, zkuste tlačítko stisknout znovu.

Příjemné léto, s respektem společnost AirMaster Odessa.Instalace klimatizace v Odesse

 • Https://kondicionershik.Ru/kak-vklyuchit-konditsioner-bez-pulta/
 • Https://strojdvor.Společnost AirMaster v Oděse. Ru/kondicionirovanie/kak-proizvesti-vklyuchenie-kondicionera/
 • Https://airmaster.Od.Ua/news/kak-vklyuchit-konditsioner-bez-pulta

Režimy

V různých modelech split-systémů různých výrobců mohou být různé režimy klimatizace. Podívejme se na některé z nich.

Aktivace režimu spánku

Jeden z nejrozšířenějších režimů se nazývá „SLEEP“ neboli režim spánku. Pokud je toto tlačítko aktivováno po celou noc, dochází k postupnému zvyšování nastavené teploty v místnosti o 2-3 °C. Je to také režim úspory energie.

Na adrese

Zvýšení rychlosti chlazení

Pokud naopak potřebujete místnost ochladit co nejrychleji, můžete použít režim rychlého chlazení „TURBO“ nebo „JET COOL“. Tím se zvýší otáčky ventilátoru, a tím i rychlost proudění vzduchu. Po dosažení nastavených teplotních parametrů se režim automaticky vypne nebo jej lze deaktivovat opětovným stisknutím tlačítka.

READ  Jak nastavit dálkové ovládání pro dělený systém

Na adrese

Nastavení času zapnutí nebo vypnutí

Někdy je jednodušší nezapínat klimatizaci pokaždé, ale naprogramovat její zapnutí a vypnutí na určitý čas. K tomu můžete použít následující tlačítka (v závislosti na modelu děleného systému): „TIMER“, „CLOCK“, „SET“, „TIMER ON/OFF“ atd.Д. Nastavení programu je pro každou klimatizaci individuální, proto je lepší si tento bod prostudovat v manuálu.

Na adrese

Aktivace funkce samočištění

CLEAN“ „AUTO CLEAN“ nebo tlačítko „X-FAN“ je nutné vnitřní jednotku vysušit, aby se zabránilo tvorbě plísní a minimalizovalo opotřebení jednotky. Stisknutím tohoto tlačítka se ventilátor zapne a pracuje automaticky po krátkou dobu 15-20 min.

Na adrese

Aktivace ionizátoru

Mnoho modelů má ionizační funkci. Vzduch je díky speciálnímu filtru vyčištěn od bakterií a obohacen o záporné ionty. Pro aktivaci použijte tlačítko „ION“ nebo „PLASMA“.

Na adrese

Funkce IFeel

„IFeel“ umožňuje udržovat příjemnou teplotu podle čidla instalovaného v dálkovém ovladači. V tomto případě klimatizace zajišťuje příjemnou teplotu v té části místnosti, kde je umístěn dálkový ovladač.

V

„Zapuštěná tlačítka

Zapuštěná tlačítka RESET a LOCK. Tlačítko „RESET“ umožňuje resetovat stávající nastavení a vrátit se k továrnímu nastavení a tlačítko „LOCK“ u některých modelů. Umožňuje zablokování tlačítek před stisknutím (lze použít jako dětskou ochranu).

Na

Tlačítka na vnitřní jednotce

V případě ztráty dálkového ovladače lze klimatizaci zapnout tak, aby fungovala s automatickým nastavením, pomocí malého tlačítka na vnitřní jednotce klimatizace; obvykle je ukryto za předním panelem nebo je umístěno na displeji. Bez dálkového ovládání však nemůžete změnit režim ani nastavit teplotu.

Je tu otázka? Zeptejte se odborného technika!

Spolehlivostvšechna zařízení Dantex procházejí ve všech fázích výroby vícestupňovým kontrolním systémem

Široká nabídkaS širokou škálou modelů si můžete vybrat správné klimatizační zařízení pro objekt jakékoli složitosti a účelu

Rychlé dodáníVšechna zařízení Dantex vždy skladem. To umožňuje okamžité odeslání v den platby

© 2005-2022 Dantex industries, Ltd. Klimatizační společnost, klimatizační systémy, klimatizace Pozor! Informace na těchto stránkách nejsou veřejnou nabídkou Sídlo: Moskva, Andropova 18, budova 5, kancelář 1404 Telefon: 8 495 916 52 18, E-mail. Mail: info@dantex.Ru

IR port pro ovládání klimatizace

 • Instalace aplikace z Play Marketu nebo AppStore. Spusťte a stiskněte tlačítko „IR Remote“.
 • Vyberte „AC“ (dělený systém).
 • Pak vyberte výrobce z velkého seznamu.
 • Pro dokončení párování namiřte telefon na zapnutý dělený systém (vnitřní jednotku).
 • Poté dostanete dálkový ovladač, kterým můžete ovládat základní funkce klimatizace.

IR Remote (infračervené dálkové ovládání) funguje v přímé viditelnosti až do vzdálenosti 8 metrů. Můžete jít dál, ale není jisté, že příkazy budou reagovat hned napoprvé kvůli útlumu signálu.

Wi-Fi Remote (vzdálený přístup k funkcím dálkového ovládání přes internet prostřednictvím Wi-Fi) funguje odkudkoli na světě. Nastavit lze pouze dělené systémy s vestavěnými adaptéry Wi-Fi. V případě potřeby je možné aktivovat prostředníka. Externí adaptér Wi-Fi s jeho řadičem. Stává se mostem mezi klimatizací (připojení přes IR port) a směrovačem (párování Wi-Fi). Z Wi-Fi se data přenášejí přes internet na vzdálený server. Mobilní aplikace prostřednictvím serveru kontroluje a spravuje split-systém na dálku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS