Jak tónovat zadní okno bez fénu na vlasy

Tónování skel automobilů

Způsob mokré tvorby tónovací fólie spočívá v navlhčení okna bez sejmutí ochranné fólie a jejího přiložení na zadní okno zvenčí. Po nanesení fólie na vnější stranu je třeba ji vyhladit gumovou stěrkou (poskakování). Pomocí tmelu vyhlaďte fólii od středu k okrajům a zároveň zahřejte zakřivená místa fénem. Pomocí těchto jednoduchých kroků získá tónovací fólie plný tvar zadního okna.

Způsob tvarování tónovací fólie za sucha je následující: požadovaný kus fólie se umístí na zadní okno z vnější strany krytem směrem ven, poté je nutné přebytečnou fólii odříznout. Záhyby se také vytlačí od středu k okrajům pomocí tmelu.

Slyšeli jste o atermické fólii nebo skle?? Mnoho lidí neví, co je to atermické čelní sklo? Ve srovnání s běžnými automobilovými skly nabízí mnoho výhod.

Přípravné práce:

 • Při použití jakékoli metody je dalším krokem instalace reflektoru uvnitř vozu tak, aby paprsek svítil na zadní okno. Fólie se neodstraňuje. Pro dokonalé a bezchybné řezání fólie se svítí reflektorem.
 • Připravený kousek fólie v požadovaném tvaru je nyní třeba sejmout a jednu stranu fólie, která byla položena na skle, je třeba smýt a fólii i sklo očistit.
 • Navlhčete fólii vodou a rozprostřete ji v různých směrech od středu ke krajům. Takto můžete vidět, jak přesně je film střižen a tvarován. Pokud se na něm objeví záhyby, zahřejte ho fénem a vyžeňte vzduch špachtlí. Poté přeneste film dovnitř vozu.
 • Než začnete lepit, musíte sklo dobře umýt a osušit, aby se na něj neprášilo, nepadaly na něj mouchy apod.д.

Slyšeli jste o automatickém tónování. Takové elektronické tónování se ovládá tlačítkem, tj. stiskněte tlačítko. okna se ztmaví, stiskněte jej znovu. okna se zprůhlední.

Samotný proces nanášení fólie na sklo:

 • odstraňte ochrannou fólii z tónování;
 • navlhčete lepivou stranu fólie roztokem mýdlové vody (mýdlo na chvíli neutralizuje lepidlo);
 • navlhčete zadní okno zevnitř;
 • přiložte fólii a správně ji umístěte;
 • navlhčete stříkací pistolí (rozprašovačem);
 • vyhlazením záhybů odstraňte vzduch a vodu (vyhlaďte vodorovně od středu gumovou stěrkou).

Spodní část fólie pod gumovým těsněním je možné přitlačit jemnou špachtlí. Nakonec můžete opět přejít od středu ke krajům pomocí běžného gumového dláta.

Jak vidíte, není to nic složitého. Následující přípravné práce zaberou hodně času. Samotné tónování zadních oken zvládnete vlastními silami během několika hodin.

V tomto videu se můžete podívat na celý proces tónování.

Příprava na tónování

Prakticky vše, co k práci potřebujete, má k dispozici naprostá většina lidí:

 • vodní postřikovač;
 • ostrou čepelí nebo kuchyňským nožem;
 • Měkký, čistý hadr, který nepouští vlákna;
 • čisticí prostředek;
 • gumová stěrka.

budete také potřebovat teplou vodu. Auto je možné tónovat vlastníma rukama bez fénu, ale výrazně to urychluje proces, takže pokud ho máte, měli byste použít také fén. Didaktické materiály hojně dostupné na internetu velmi pomáhají při přípravě na práci. Video a fotografie, které ukazují, jak se krok za krokem provádí tónování skel automobilů, názorně ukazují všechny detaily procesu, které nelze popsat slovy.

fólie_zadní_okno_1080.mp4

Jak stříkat tónování skel automobilů?

Jak jsme již uvedli výše, teoreticky je mnohem snazší tónovat okna automobilu pomocí spreje, ale pouze teoreticky.

READ  Umění vysoušet vlasy bez fénu

Začněte vyčištěním a umytím všech skel, v tomto případě by také neměly být přítomny žádné nečistoty, mastnota nebo prach. Tónování musí být prováděno v místnosti bez průvanu.

Chraňte místa v blízkosti oken, čalounění a plastů před stříkající barvou tím, že je zakryjete velkými kusy novin a izolepou. Vyplňte také přístrojovou desku a nástroje.

Spusťte okno mírně dolů, abyste mohli zakrýt horní okraj skla. Když je horní okraj suchý, zvedněte okno zpět nahoru a zakryjte spodní okraj skla.

Opatrně protřepejte nádobku se sprejem, abyste zajistili homogenní barvu.

Přiložte nádobku se sprejem ke sklu ve vzdálenosti přibližně 15 cm (viz návod k použití spreje) a stiskněte tlačítko, aby se sprej začal přesouvat na sklo. Buďte velmi opatrní a přesní. Barva by měla být nanesena rovnoměrně. bez mezer a nedostatků.

Zvedáky oken nepoužívejte, dokud sprej důkladně nezaschne, a doporučuje se v té době ponechat na okně noviny a pásku.

Dobrý den, milí přátelé! Většina z vás už o tónování vozu slyšela a velké procento řidičů ho vyzkoušelo na vlastních vozidlech. Některé otázky však stále zůstávají nezodpovězeny. Takže dnes navrhuji mluvit o tom, jak to udělat tónování vlastní ruce, co je potřeba a jaké je pořadí práce.

Nemohu tvrdit, že jsem schopen obsáhnout všechny jemnosti v jednom článku. Ale věřte mi, že olepení zadního okna nebo bočních oken i doma není tak obtížné a náročné, jak se může zpočátku zdát.

Technologii balení lze snadno zvládnout. Důležité je mít k dispozici vhodné nářadí a používat zpočátku vysoce kvalitní materiál.

Analýza příčin prasknutí zadního okna

Zde je několik důvodů, proč vyměnit zadní okno automobilu.

S největší pravděpodobností je někde v součástech karoserie nahromaděno zatížení a právě zde se sklo dobře zahřívá a rozpíná. Proto to prasklo.

Tvrzené sklo má stejnou strukturu. Rána ze strany dokáže udržet i toho nejsilnějšího, ale při sebemenší se rozpadne.

Možná je ohřev špatný nebo sklo není silné. Fyzika je následující: část topného vlákna se začne rozpadat, jeho odpor se zvýší a v důsledku toho se lokálně vytvoří více tepla (proud na vlákně je stejný, ale jak víte, výkon I^2R), tato část se více rozpadá a zahřívá se. Dochází k lokálnímu přehřátí, které může způsobit rozbití skla.

Hádám, že jde o porušení procesu. Buď je lepidlo levné a v chladu se silně smršťuje, nebo není teplota v místnosti synchronizována s teplotou procesu, nebo je studené sklo položeno na teplé těleso

Ohledně zahřívání skla: Není možné, aby jediné vlákno vyhořelo a způsobilo výbuch skla. Vysvětlím proč: Teorie o zvýšení proudu ve vláknech a zvýšení uvolněného výkonu. je relevantní pouze v případě mezilehlých zkratů a pouze tehdy, pokud je začátek vlákna zkratován do středu. A pokud jsou vlákna zapojena paralelně a jedno z nich se přeruší, proud klesne přesně o tolik, kolik přerušené vlákno předtím sežralo. I když to není úplně správně. Proud se nezvýší a dokonce se mírně sníží, protože odpor umírajícího vlákna bude vyšší, ale odvod tepla v oblasti přerušení bude vyšší než v celém vlákně.

Co lze ještě dodat o zapnutí ohřevu a vybuchujícím skle? No, jen tepelná roztažnost a to je vše.

Představte si v hlavě všechny součásti, které jsou součástí skleněného prvku (sklo, tmel, plastové distanční prvky pro zachování mezer atd.), a každá z nich má limit roztažnosti ( min-nula-max), všechny se musí navzájem ovlivňovat a nepřenášet na sebe zatížení. Pokud se mahms setkají, je to stejné jako u PUH.

READ  Jak si upravit vlasy pomocí fénu na vlasy

Pokud to musíte zdůvodnit: Představte si, že se objevil 1 cm dlouhý kousek vlákna s vodivostí sníženou na polovinu, je o dva řády menší než délka celého vlákna, takže celkový odpor se téměř nezmění, tj.е. proud je přibližně stejný, ale výkon na této ploše bude již dvakrát větší P=I^2(2R0)

Buď se jedná o špatné ruce montérů, nebo o špatnou geometrii vozu po nehodě

Jak tónovat vlastní auto

Mnoho motoristů se při koupi vozu snaží zakrýt jeho skla tónovací fólií. Tónovaná skla vozu zvyšují pohodlí cestujících, protože je skrývají před zraky kolemjdoucích a v horkém letním počasí chrání před slunečním zářením.

Když jste se rozhodli pro tónování, můžete jednoduše odvézt svůj vůz ke specialistovi. Přesto je možné to udělat vlastníma rukama, o čemž pojednává tento článek.

Jakmile se rozhodnete pro tónování svého železného přítele, měli byste si vybrat tónovací fólii, která se liší jak kvalitou a cenou, tak i odstínem samotné fólie. Volba je na vás.

Důležitý je však také stupeň tónování, protože čím tmavší je fólie, tím horší je kvalita vidění řidiče. to ovlivňuje bezpečnost jízdy. Kromě toho se v mnoha zemích v poslední době zpřísnila pravidla pro tónování skel motorových vozidel. Čelní a boční okna automobilu by měla propouštět v průměru alespoň 70 % denního světla.

Tónovací fólie je vyrobena z polystyrenu různých odstínů, které určují barvu samotné fólie a nakonec i barvu skel vašeho vozu. Proto je vnější vrstva fólie obvykle pokryta speciální kovovou směsí, která chrání samotnou fólii a skla před mechanickým poškozením. je zřejmé, že čím dražší je fólie, tím kvalitnější je složení ochranné vrstvy a tím déle vydrží tónování.

Lepení tónovací fólie

Samotný zábalový postup nevyžaduje žádné zvláštní znalosti ani dovednosti, ale přesto je třeba dbát na opatrnost. Fólie by měla být vždy nalepena na vnitřní straně skla, tj. na vnitřní straně vozu. Nejdříve je třeba důkladně vyčistit samotná okna, aby na nich nezůstaly sebemenší stopy po mastných skvrnách a šmouhách. Je lepší použít čistič oken. Místnost, kde budete fólii balit, musí být bezprašná a dobře osvětlená. Pokud budete pracovat venku, mělo by být teplé a bezvětrné počasí.

Samotná tónovací fólie se na sklo přilepí mýdlovým roztokem, který se na sklo nastříká pomocí rozprašovače (sprej lze použít i na postřik domácích květin).

Chcete-li fólii nastříhat na správnou velikost, položte na sklo hedvábný papír nebo běžnou fólii a obkreslete obrys, poté papír rozstřihněte a získáte šablonu, kterou můžete použít k rovnoměrnému nastříhání tónovací fólie. Vytvořte si 5-10 mm rezervu, kterou můžete později odstranit nožem. Samozřejmě je pohodlnější brýle zabalit, pokud jsou vyjmuty z auta. Odstranění skla je však poměrně časově náročné, proto se obvykle provádí přímo na vozidle.

Okno nastříkejte a přiložte fólii tmavou stranou k oknu a jemně ji uhlaďte od středu k okraji, abyste se ujistili, že ve fólii nejsou žádné vzduchové bubliny.

K vyhlazení fólie je vhodné použít gumovou stěrku nebo něco podobného. Zvláštní pozornost věnujte okrajům fólie, které musí dobře přiléhat ke sklu a nesmí být vyboulené, aby se později při spouštění a zvedání bočních skel fólie neobtáčela. Nechte fólii zaschnout. Pokud máte stavební fén, může urychlit sušení fólie. V místech, kde je sklo výrazně prohnuté, může pomoci stavební fén. Fólie se zahřívá, aby lépe tvarovala zakřivené sklo.

Jak vidíte, tónování skel vašeho vozu není tak složitý postup a tónováním vlastních skel ušetříte pěkný peníz.

tónovat, zadní, okno, fénu

Náš portál upozorňuje své čtenáře, že tónování automobilů je v některých zemích zakázáno. Než se rozhodnete pro tónování svého vozu, měli byste si ověřit platné právní předpisy ve vaší zemi. Měli byste si uvědomit, že porušení dopravních předpisů dříve či později přinese sankce a problémy.

READ  Jak odstranit výrobní nálepku z chladničky

Zákonnost tónování

Než začnete aplikovat fólii na zadní okno vozu, ujistěte se, že její světelná propustnost odpovídá normám a požadavkům státní normy. Je důležité nezapomínat na to, že každý se musí při řízení cítit pohodlně. Na rozdíl od tónování čelního skla a některých bočních oken není tónování zadních a zadních bočních oken zakázáno.

K tónování oken vlastníma rukama budete potřebovat několik položek v závislosti na tom, zda potřebujete odstranit sklo, nebo ne. Je třeba připomenout: pro kvalitní výsledek je lepší svěřit zabalení okna odborníkovi nebo to udělat společně s pomocníkem. Před zahájením lepení je nutné zkontrolovat, zda na autoskle nejsou nárazy a praskliny, v případě jejich výskytu je lepší tuning odmítnout. K tomu, abyste ji mohli použít v praxi, budete potřebovat

 • film;
 • gumovou stěrkou nebo válečkem;
 • šampon;
 • postřikovač;
 • vysoušeč vlasů;
 • řezák na krabice;
 • Měkký hadr.
tónovat, zadní, okno, fénu

Všechny použité lepicí materiály musí být kvalitní, ale zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru fólie. pokud se chystáte tónovat skla svého vozu poprvé, měli byste si vybrat ten, který je nejjednodušší na manipulaci.

Výhody a nevýhody tónování

Tónování je v dnešní době módní a rozšířené. Auta bez tónovaných skel jsou velmi vzácná. Jakmile se ocitnete v takovém salonu, je to trochu zvláštní pocit.

Proto si většina majitelů automobilů tónuje skla na svých vozech a mnozí z nich se o to pokoušejí sami. Co je na tónování dobré a jaké jsou jeho značné nevýhody?

Nejprve si povězme něco o výhodách, mezi které patří následující

 • Za slunečného počasí se kabina méně zahřívá a nevypaluje se;
 • Slunce neoslňuje oči, ani auta za ním;
 • Řidič a cestující nejsou zvenčí tolik vidět;
 • špatná viditelnost zvenčí umožňuje nechat v prostoru pro cestující nejrůznější věci;
 • Pokud by byla na okně nalepena fólie, při nárazu by nespadla.
 • V některých případech musíte za použití tónování zaplatit pokutu;
 • Jízda v takovém autě s neznámou osobou (nejčastěji se jedná o stopaře) je nebezpečná;
 • Zaparkovat v úplné tmě je velmi obtížné;
 • ve tmě se odstín mění v zrcadlo.

V současné době je používání tónování automobilů přísnější, takže mnoho lidí přemýšlí o tom, zda to udělat, nebo ne. Znalost výhod a nevýhod vždy usnadňuje rozhodování.

Postup je následující:

Na závěr bych rád řekl následující. Tónování skel automobilů vlastníma rukama je na rovných plochách jednoduché, ale práce se zakřiveným povrchem vám může způsobit spoustu potíží. Než dosáhnete požadovaného efektu, můžete zkazit spoustu rolí tónovací fólie a stihnete si zničit nervy, proto je lepší, když takovou práci svěříte profesionálům ze servisního střediska. Zaplatíte jim určitou částku, ale po určité době, obvykle ne delší než jeden den, si již můžete z prodejny odvézt auto s kvalitně odvedenou prací.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS