Jak uchovávat solené sledě v mrazáku

Lze solené filety ze sledě skladovat v mrazáku?

Ahoj všichni, tady je Elena, opět se s vámi dělím o své zkušenosti hospodyňky, tentokrát se seznámíme s tématem Lze solené filety ze sleďů uchovávat v mrazáku?? Mé tipy vždy následně vyzkoušejte a napište vlastní komentáře, abyste mohli doporučení v případě potřeby upravit a vylepšit a učinit obsah ještě užitečnějším a jedinečnějším.

Můžete si zmrazit soleného sledě, když zrovna nemáte čas připravit si oblíbený předkrm těsně před jídlem?? Zachová si chuť a vzhled, když je uložen v mrazničce, předem nasolen, oloupán a připraven k podávání??

Sleď, zejména posypaný cibulí a politý máslem, je nejčastějším a nejoblíbenějším předkrmem na téměř každém svátečním stole. Dokonce i jednoduše uvařené kulaté brambory s přídavkem této chutné ryby jsou pro hospodyni vynikajícím způsobem, jak se připravit na nečekanou návštěvu hostů. V těchto situacích však musí být sleď v lednici vždy přítomen. Nabízí se tedy otázka, zda lze solené ryby zmrazit.

Co můžete připravit ze zmrazených sleďů?

Mražený sleď může být dokonalým základem pro řadu chutných a výživných pokrmů. Hodí se k vaření, smažení i dušení, lze z něj připravit vynikající řízky pro děti a mnoho dalších chutných pokrmů, od polévek až po předkrmy. Způsob přípravy sleďů závisí pouze na vaší chuti.

Sleď obecný je považován za jednu z nejcennějších komerčních ryb. Mražený sleď je velmi oblíbený pro svůj bohatý obsah vitamínů a minerálů a vysoké množství esenciálních mastných kyselin. Je důležité si uvědomit, že sleď patří k nejtučnějším rybám. Kalorická hodnota pokrmů připravených ze sleďů je však poměrně nízká.

Poměr bílkovin, tuků a sacharidů v mase sleďů se výrazně liší v závislosti na místě lovu sleďů. Výhody produktu však v každém případě zůstávají na nejvyšší úrovni. Pravidelné užívání sleďů pomáhá kompenzovat nedostatek mikroprvků a vitaminů v těle a normalizovat imunitní systém.

Zajímavé! Málokdo ví, že maso ze sledě je velmi užitečné pro sportovce, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Je to přírodní anabolikum, nejen bezpečné, ale také prakticky bez kontraindikací.

Zdravotní účinky sleďů jsou mnohostranné. Nejdůležitějšími pozitivními vlastnostmi sleďů jsou

Sleďové maso se v těle výborně vstřebává. Po konzumaci sledě není cítit žádná tíha, takže výrobek lze bez obav podávat i malým dětem. Co se týče přínosu sleďů pro děti, lze zmínit následující vlastnosti:

 • Podporuje zdravý vývoj nervového systému a mozku;
 • Snadné učení;
 • Pomáhá budovat zdravou kostru;
 • Udržuje imunitní systém na vysoké úrovni.

Důležité! Sleďové maso se nedoporučuje dětem do 1,5 roku kvůli vysokému obsahu tuku. Kromě toho může tento výrobek přispívat k alergickým reakcím, proto jej začněte dítěti podávat po malých dávkách. Nejlepší je připravit dítěti chutné jídlo z dušeného nebo vařeného sledě. Ty by měly být zařazeny do dětské stravy alespoň jednou týdně.

READ  Jak odstranit zápach z mísy multifunkčního vařiče

Sleďové placičky

Sleďové placičky jsou vynikající s různými přílohami. K přípravě tohoto pokrmu budete potřebovat následující ingredience:

 • Mražené ryby. 4 jatečně upravená těla;
 • Brambory. 8-9 středně velkých hlíz;
 • Cibule. 1 velká hlava
 • Česnek. 3-4 stroužky;
 • Sůl a koření. Podle chuti;
 • Kuřecí vejce. 2 kusy;
 • Mléko. 60 ml;
 • Rostlinný olej. 100 ml;
 • Strouhanka na strouhanku.

Algoritmus přípravy sleďových placiček je následující:

 • Rozmrazte sledě a oddělte maso od kostí. Poté kousky ryby pomelte na mlýnku na maso. Pokud výrobek připravujete pro děti, můžete maso několikrát obrátit;
 • Poté do rybí směsi přidejte mletou cibuli a česnek rozemletý na masovém strojku. Směs důkladně promíchejte;
 • Poté oloupejte a nastrouhejte brambory. Pokud chcete, můžete použít také mlýnek na maso. Poté bramborovou směs důkladně vymačkejte. V opačném případě bude těsto vodnaté a bude se s ním špatně pracovat;
 • K mleté rybí směsi přidejte brambory, 60 ml mléka, sůl a koření. Pak náplň promíchejte dohladka. Uvařené mleté maso nechte odpočinout. Vložte ji na několik hodin do chladničky a nádobu zakryjte potravinovou fólií.

Po uplynutí stanovené doby můžete začít připravovat samotné kotlety. Do dlaně si dejte malé množství masa a druhou rukou z něj vytvarujte kotletu. Hotový řízek obalte ve strouhance a vložte do rozpáleného oleje. Smažte je do křupava a hněda z obou stran. Sleďové placičky podávejte s bramborovou kaší, rýží nebo zeleninovým salátem. Je to vydatný a chutný pokrm, jehož příprava nezabere mnoho času. Sledí řízky můžete také zmrazit pro budoucí použití.

Mražený sleď je jedním z cenově nejdostupnějších mořských plodů. Nepodceňujte jeho chuť a složení. Tato ryba je vhodná pro dospělé i děti. Správně uvařená z ní připravíte spoustu chutných a neobvyklých pokrmů, které překvapí i toho nejnáročnějšího gurmána.

Sleď je ideální pro přípravu kvalitních pečených pokrmů. Rybí pokrm je neuvěřitelně chutný a jemný. K přípravě této pochoutky budete potřebovat následující ingredience:

V mrazáku

Čerstvé sledě je třeba před zmrazením pečlivě zabalit do potravinářské fólie nebo alobalu. Díky tomu se ryby nekazí a zachovávají si chuť a barvu po dlouhou dobu. Až šest měsíců. Jak dlouho lze zmrazené sledě skutečně skladovat, závisí na těsnosti obalu a kvalitě samotných sleďů.

uchovávat, solené, sledě, mrazáku

Solené ryby lze uchovávat i v mrazničce. Nakrájejte je na kousky a vložte do plastové nádoby vhodné pro potraviny. Mimochodem, úplně stejným způsobem můžete uchovat nejen solené, ale i nakládané, mírně solené a dokonce i uzené sledě po dobu až několika měsíců.

READ  svv61 kondenzátor pro ventilátor než vyměnit

Zmrazené ryby lze rozmrazit pouze jednou. Opakovaným vařením by se zhoršila jejich chuť a nutriční vlastnosti.

Užitečné tipy

Chcete-li si vychutnat chutné, voňavé a lahodné ryby bez zdravotních rizik, mějte na paměti několik jednoduchých zásad.

 • Čerstvé slanečky vydrží při pokojové teplotě maximálně 3 hodiny. Po uplynutí této doby je nejlepší vyhodit sledě do koše.
 • Skladujte pouze ryby, které byly řádně vykuchány. Vnitřek sledě je živnou půdou pro patogenní bakterie.
 • Pokud sleď začne zapáchat nebo má na povrchu rezavou patinu, okamžitě ho vyhoďte.
 • Otevřené nádoby se sleďem neuchovávejte v chladničce. Štiplavý zápach se rychle rozšíří po celé komoře a pronikne do dalších potravin. Mléčné výrobky jsou na rybí parfém obzvláště citlivé.

Ať už plánujete uchovávat sledě několik hodin před přípravou chutného jídla, nebo několik týdnů před velkou večeří, nejdůležitější je vybrat si kvalitní produkt bez jakéhokoli poškození a nakupovat pouze v renomovaných a důvěryhodných prodejnách.

Mražení sleďů

Stejně jako čerstvé sledě lze i slané sledě po očištění a nakrájení na plátky skladovat v mrazáku. Vloží se do nádob, dobře se přikryjí a uchovávají se zmrazené po dobu 6 měsíců.

Trvanlivost sleďů ve slaném nálevu je 25 až 28 dní, pokud jsou uchováváni v chladničce. Předtím rybu rozdělte na části, vložte je do nádoby a zalijte nálevem. Nalijte tolik vody, aby byla celá ryba pokryta. Pokud však použijete pouze „nativní“ solný roztok, který byl nalit do obalu, nemusí to stačit.

Výroba nálevu zabere trochu času. Smíchejte sůl a vodu (1:5), pak roztok převařte, nechte vychladnout a nalijte ho na kousky sleďů.

Existuje neobvyklý způsob výroby domácího nálevu na bázi piva. Uvařte ji s několika bobkovými listy a hráškem černého pepře, nechte vychladnout a přelijte jí rybu.

Užitečné tipy

Chcete-li si vychutnat lahodné, chutné a chutné ryby, aniž byste se museli obávat o své zdraví, nezapomeňte na několik jednoduchých zásad.

 • Čerstvý sleď vydrží při pokojové teplotě maximálně 3 hodiny. Po uplynutí této doby je nejlépe vyhodit do koše.
 • Skladujte pouze ryby, které byly řádně vykuchány. Vnitřek sleďů je ideálním prostředím pro množení patogenních bakterií.
 • Pokud sleď začne zapáchat nebo má rezavý zápach či rezavé skvrny na povrchu, okamžitě ho vyhoďte.
 • Otevřené nádoby se sleděm neukládejte do chladničky. Štiplavý zápach se rychle šíří po celé místnosti a může proniknout i do jiných potravin. Mléčné výrobky jsou na rybí parfém obzvláště citlivé.
uchovávat, solené, sledě, mrazáku

Ať už plánujete uchovávat sledě několik hodin před přípravou chutného jídla, nebo několik týdnů před velkým jídlem, nejdůležitější je vybrat sledě bez jakéhokoli poškození a nakupovat je pouze v renomovaných a důvěryhodných obchodech se sleděmi.

Výběr správného sledě

Nyní, když víte, co je to sleď, můžete začít vybírat. Pokud chcete, aby vaše ryba vydržela déle, musíte ji správně vybrat. K tomu je třeba dodržovat některá pravidla.

 • Žábry čerstvého sledě by měly mít tmavě červenou barvu. Stiskněte je, pokud jsou krvavé, nebyl dodržen proces vaření.
 • Kůže ryby musí být stříbrná, bez poškození, bez skvrn a bez „rezavého“ povlaku. Pokud ano, znamená to, že začala oxidace tuku, je lepší ho nekupovat.
 • Pokud se objeví bílý lesk, znamená to, že jste sledě solili závadnou solí a škodlivými přísadami.
 • Když na sledě zatlačíte, měl by se rychle vrátit do tvaru.
 • Pevná ryba s neporušeným tělem, která není poškozená, vypovídá o kvalitě sledě.
 • Podívejte se do očí. Mělo by to být jasné.
 • Barva očí by měla být načervenalá? Máte před sebou lehce osoleného sledě.
 • Ujistěte se, že slaný nálev ani vybraný sleď nemají nepříjemný zápach.
 • Čerstvý sleď na zavařování, lepší koupit v zimě. V tomto období je nejmastnější a nejchutnější. Vybírejte si ryby se širokým, zakřiveným hřbetem, které jsou menší.
 • Je dobré požádat prodavače o dokumentaci, která prokáže, odkud zboží pochází a jak bylo skladováno, než se dostalo na pult. Pokud je nemáte, je lepší na daném místě nenakupovat.
READ  Vysavač Xiaomi mijia k odstranění roztočů

Dodržování těchto jednoduchých pravidel a pokynů vám pomůže vybrat si chutné a čerstvé sledě na váš stůl.Tímto způsobem ochráníte sebe i své blízké před nežádoucími a patogenními účinky, které mohou nastat při konzumaci nekvalitních a nečerstvých sleďů.

Abyste neohrozili své zdraví, neuchovávejte ryby při pokojové teplotě déle než tři hodiny. Je lepší ji během této doby spotřebovat nebo ji uložit do chladničky.

uchovávat, solené, sledě, mrazáku

Jak udržet sledě „pod kožichem“ salátem

Trvanlivost sledě „pod kožichem“ je 12 hodin od okamžiku výroby. Obvykle jsou však normy skladování stanoveny s rezervou, takže v chladu může tento salát zůstat asi 2 dny. Krátká trvanlivost sleďů souvisí s jejich složením. Nejdříve se kazí vejce a cibule, poté vše ostatní. Salát, který neobsahuje vejce, tak vydrží o něco déle.

Zdravotní účinky sleďů jsou nepopiratelné. Přehánění je však také nebezpečné. Velké množství soli, které se s touto rybou dostává do těla, způsobuje značné poškození kloubů. Nejdříve se kazí vejce, cibule a šalvěj, pak ostatní. Sleď by se však neměl dlouho skladovat. Je lepší koupit čerstvého sledě bezprostředně před konzumací.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS