Jak utěsnit gumu v pračce

Těsnění v pračce je roztržené. co dělat??

Je třeba znát příčinu poškození těsnění rtu, aby bylo možné správně rozhodnout, zda je třeba ho přilepit. Hodí se také při dalším používání pračky, abyste v budoucnu předešli podobným poruchám. Nejčastěji poškozené těsnicí zátky jsou:

 • Pořezání, propíchnutí, propíchnutí tvrdým předmětem. Viníkem mohou být zbytky po kapsách (hřebíky, mince, klíče, kancelářské sponky) a předměty v oblečení (např. odhalené kostice podprsenky). Poškození zapečetěte a před vložením prádlo pečlivě zkontrolujte.
 • Tření. Je možné, že je něco vadného a manžeta se stále třepí o jinou část, například o buben. Postupně se může vytvořit průchozí otvor. V tomto případě má smysl lepit těsnění až po odstranění příčiny oděru.
 • Praskliny způsobené vibracemi. K tomu dochází, pokud nádrž pračky při odstřeďování příliš vibruje. Manžetu je možné utěsnit, ale bude třeba eliminovat vibrace, což je závažnější problém než netěsnost v blízkosti dveří.
 • „Praskliny, které se nehojí.

K tomu dochází z několika důvodů:

 • Přirozené stárnutí dílu (silikon má také svou životnost);
 • vystavení olejům nebo rozpouštědlům (naolejované technické oděvy mohly být často prány v pračce);
 • Původní špatná kvalita materiálu (může se jednat o případ, kdy vám byl v minulosti vyměněn levný, neoriginální díl za „lokální“ těsnění pračky).

V každém z těchto případů je zbytečné manžetu lepit. Koneckonců je poškozen samotný materiál, což znamená, že díl bude praskat znovu a znovu, pokaždé na novém místě.

Výměna zátek mezi ventilem a dávkovačem

Pokud pod pračkou objevíte louži, musíte okamžitě hledat zdroj úniku. Nejdříve je třeba zkontrolovat výtokový kohout dávkovače. Odstraňte horní kryt dávkovače a najděte hadici spojující plnicí ventil se sběračem prášku v levém rohu. Hadice je na místě uchycena hadicovými svorkami utaženými na obou koncích. Abyste si byli jisti jeho integritou, měli byste:

 • Pomocí kleští uvolněte obě hadicové svorky;
 • nasuňte „kroužky“ do středu odbočky (neodtrhávejte je, jsou opakovaně použitelné a budou se hodit při opětovné montáži);
 • Odpojte hadici od šroubení sacího ventilu;
 • Odpojte hadici od konektoru na sběrači prášku;
 • Pečlivě zkontrolujte, zda hadice není prasklá, ucpaná a zda nemá jiné závady.

Hadicové vedení musí být neporušené, čisté a pružné. jinak hrozí nebezpečí úniku!

Pokud je pryž neporušená a pružná, stačí ji omýt v teplé vodě a měch přejet čisticím prostředkem v láhvi. Poté se odbočka vrátí zpět na své místo a upevní se svorkami. Poškozenou nebo ztvrdlou hadici je třeba vyměnit. pro výměnu použijte výrobní číslo pračky.

Specifika „rychlé“ opravy

Opět musíme zdůraznit, že přilnutí manžety je dočasné opatření. I dobře slepený komponent lze používat maximálně jeden rok. Kromě toho nikdo nemůže zaručit spolehlivost připojení. Je docela možné, že se v nečekaném okamžiku rozpadne. Proč je tak obtížné?

READ  Jak prát tenisky nike v pračce

Moderní olejová těsnění praček se totiž nevyrábějí z gumy, ale ze silikonu. S tímto materiálem se velmi dobře pracuje, ale má velmi špatné lepicí vlastnosti. Jinými slovy, je prakticky neslepitelný (pouze některá lepidla dokáží udržet silikon, a to po krátkou dobu). Proto byste měli těsnění opravovat pouze v naléhavých případech:

 • nemáte čas ani peníze na jeho výměnu, a přesto ho potřebujete vyprat;
 • Požadovaný typ nákružku není v prodeji ani v servisním středisku (tento model je specifický pro daný stroj a neměl by být nahrazen žádným „cizím“).

Příčiny poškození

Častějším důvodem výměny těsnění jsou trhliny nebo praskliny v těsnění, které umožňují vniknutí vody během pracího cyklu. V důsledku tohoto poškození majitel spotřebiče zjistí, že pod dvířky uniká voda, a při kontrole si všimne prasklin nebo trhlin v těsnění, které mohou být různě velké. To může být způsobeno těmito faktory:

 • Přirozené opotřebení těsnění. Během používání pračky je manžeta neustále vystavena tření mezi bubnem a prádlem. Při mytí se zahřívá a poté se ochlazuje. Kromě toho je náchylný k poškození čisticími prostředky. To může v průběhu let způsobit křehnutí pryže.
 • Nekvalitní prací prostředek. Těsnicí pryž se při působení nekvalitních mycích a čisticích prostředků pochybné kvality začíná poškozovat, což znamená, že výměna těsnění je nákladná, pokud šetříte mycími prostředky.
 • Překročení dávkování mycího prostředku. Při použití nadměrného množství čisticího prostředku nebo kapaliny může dojít k poškození struktury těsnicí gumy, takže je nutné těsnicí hranu vyměnit.
 • Oděvní součásti, které mohou poškodit těsnicí pásek. Příčinou tohoto problému může být kovové a plastové kování. Z kapes oděvu by se do stroje mohly dostat šrouby, hřebíky a jiné předměty, které by mohly způsobit roztržení manžety.

Pokud se těsnicí manžeta nečistí, může na ní časem začít růst plíseň. Z tohoto důvodu je třeba pračku pravidelně čistit. Jak to udělat, se můžete podívat v následujícím videu.

Opotřebení a čas

Po každém praní se snižuje životnost součástí stroje. Těsnicí guma se deformuje, roztahuje nebo smršťuje (v závislosti na materiálu a četnosti používání spotřebiče), přestává být vzduchotěsná a vznikají v ní malé trhliny a následně větší otvory.

Mechanické poškození při mytí

 • v případě neopatrného nakládání nebo vykládání předmětů;
 • Kvůli ostrým předmětům v kapsách. Příčinou může být i mince nebo kousek papíru, proto si důkladně zkontrolujte oblečení a vyprázdněte kapsy ještě na suchu;
 • Třením o tvrdé předměty nebo části: u některých modelů Indesit a Ariston se buben tře o těsnění.

Kvalita prášku

Nejčastější příčinou prasknutí obalu je levný nebo nekvalitní prací prostředek. Agresivní chemické složky v levném prášku zhoršují kvalitu materiálu manžety, která se stává „smrštěnou“, porézní, a proto křehkou.

Plísně a nečistoty

Kvůli špatnému větrání a špatné péči o stroj se objevují houby a plísně. Důvody: instalace na vlhkém místě, nesprávné připojení odvodňovacího systému, stále zavřené dveře (které brání odpařování vlhkosti po mytí). Houby se objevují jako tmavé skvrny, jsou doplněny nepříjemným zápachem ze stroje.

READ  Jak prát boty v pračce Indesit

Proces opravy

Pro rychlou a důkladnou opravu si předem připravte a rozložte veškeré nářadí a spotřebiče, které můžete v rozhodující chvíli potřebovat:

 • Tenká guma.
 • Nůžky.
 • Alkohol/benzín k odmašťování.
 • Momentové lepidlo.
 • Měkký hadřík, který nepotřebujete, nebo vatu.

Abyste zajistili, že váš šicí stroj vydrží po takovéto opravě co nejdéle bez nečekaných překvapení, postupujte následovně.

 • Nejprve připravte samotnou náplast. Pokud je gumová, měli byste ji pečlivě zastřihnout na velikost záplaty. Pokud jako záplatu použijete kondom nebo rukavice, nejprve každou vrstvu slepte a poté vystřihněte. Samotná záplata by měla být na všech stranách asi o 2 cm větší než otvor.
 • Odmastěte prostor kolem otvoru manžety dvířek pračky benzínem nebo alkoholem. Manžeta s nalepenou záplatou musí být vyrovnána do úplného zaschnutí.
 • Poté naneste tenkou vrstvu lepidla na lepené plochy. Postupujte podle pokynů uvedených u lepidla. Existují dvě možnosti. Buď musíte díly k sobě ihned přiložit, nebo můžete počkat, až lepidlo „vytvrdne“, a pak díly slepit.
 • Zajistěte co nejpřirozenější polohu lepené plochy a poté ji zafixujte, dokud lepidlo nezaschne.
 • Díl nechte schnout 24 hodin. Během této doby nepoužívejte psací stroj.

A to je vše, považujte opravu manžety domácí pračky za ukončenou. Nebuďte si však jisti, že se nevyskytnou žádné další problémy.

Po úplném zaschnutí lepidla jej můžete znovu sestavit. Po dokončení opětovné instalace proveďte zkušební mytí, abyste ověřili účinnost opravy. Pokud jste vše provedli správně, neměly by se vyskytnout žádné problémy a stroj by měl nějakou dobu běžet bez úniků.

Jak vyměnit límec?

Jak vyměnit manžetu, pokud se tato základní guma pračky rozbije? Začněte hledáním nového vhodného náhradního dílu. Pokud máte na mysli některé asijské a evropské modely automobilů, je téměř nemožné najít originální gumičku, musíte hledat analogy. Čím je stroj starší, tím hůře se hledá olejové těsnění. možná bude dobré zavolat odborného technika.

Našli jsme gumu, nyní je čas odstranit starý límec. Nejprve zjistěte, zda je u vašeho modelu pračky možné odstranit límec bez demontáže přední stěny. Opatrně vezměte okraj gumičky z horní strany a stáhněte ji trochu dolů. Pokud vidíte tenkou ocelovou sponu připomínající kabel, je možné manžetu sejmout, aniž byste museli odstranit přední stěnu. Proveďte následující kroky:

 • otevřete ocelovou svorku plochým šroubovákem;
 • pohybujte podél límce, dokud nenajdete upevňovací prvek;
 • uvolněte svorku a vyjměte ji;
 • uchopte obojek oběma rukama a přitáhněte ho k sobě;
 • vezměte nový těsnicí okraj, zatlačte jej do drážky a nasaďte jej na místo;
 • Odstraňte olejové těsnění pomocí stahovací pásky a utáhněte jej;
 • Po opravě gumy a pokusu o zavření střešního okna, pokud se správně zavře, je vše v pořádku.

Vezměte prosím na vědomí! K seřizování olejového těsnění nebo samotného těsnění nepoužívejte šroubovák nebo ostrý předmět. Elastický pásek se snadno propíchne.

Závěrem lze říci, že je naprosto nevhodné opravovat olejové těsnění (zašívat nebo lepit) vždy jen v krajním případě a jen na krátkou dobu. Musí být co nejdříve vyměněn. Pokud je manžeta hodně poškozená, není jiná možnost. musí se vyměnit.

READ  Pračka se sušičkou se netočí, co má dělat

Odstraňte poškozenou gumičku

Pokud na manžetě zjistíte praskliny nebo jiné poškození, nemusíte hned volat servis. problém se můžete pokusit odstranit sami. Výměnu těsnění zvládne každý uživatel pračky. Níže jsou uvedeny pokyny a doporučení krok za krokem.

Nejdříve je třeba zakoupit náhradní manžetu. Podívejte se na sériové číslo dostupného dávkovače a na označení samotné žvýkačky. Pokud tyto informace nemáte k dispozici, nejprve staré těsnění demontujte a poté jej odneste do prodejny a požádejte o výměnu.

Nový těsnicí okraj odpovídá výrobnímu číslu pračky a označení na těsnění.

V každém případě je nutné odstranit netěsnící pryž. Postupujte takto

utěsnit, gumu, pračce
 • Odpojte pračku se sušičkou od rozvodů (elektřiny a vody);
 • Vysušte dávkovač a jeho okolí;
 • Otevřete dveře dveří;
 • Vyhledejte vnější a vnitřní nákružek;
 • odstraňte „kroužky“ (pokud jsou plastové svorky utažené, použijte plochý šroubovák k odlepení „jazýčků“; pokud jsou kovové, uvolněte šroubový mechanismus);
 • Vytáhněte přední část manžety z drážky v pouzdře;
 • vyhledejte montážní značku na gumovém pásu (jedná se o značku nebo malý výstupek označující umístění gumového pásu vzhledem k bubnu);
 • Na těle pračky se sušičkou vyznačte fixem montážní značku;
 • „Obojek zcela odepněte.

Všechny! Demontáž se dokončí vyčištěním sedla těsnění rtu. Drážky je třeba pečlivě vyčistit, aby se odstranily všechny nahromaděné nečistoty, vodní kámen a usazeniny. Jednoduše vstříkněte velké množství mýdla do houbičky na mytí nádobí a zapracujte ho do dutiny. Pěnu je lepší ponechat, protože usnadňuje orientaci nového těsnicího okraje.

Jaké materiály se používají na těsnění rtů??

Po vyjmutí je těsnění rtu válcového nebo obdélníkového tvaru. Záleží pouze na konstrukci víka zavazadlového prostoru a na typu stroje, který může být svislý nebo přední. Zvláštní vlastnosti se vztahují na výrobky s funkcí sušení. V oblasti těsnicí stěny je odtok.

Co se týče konců, existují korálky lisovaného typu, které se vyznačují složitým tvarem. Díky nim je výrobek co nejblíže přírubám pláště a nádrže. Samotná manžeta je velmi těsná, ale materiál má schopnost se při zahřátí rozšířit. Pro zajištění větší spolehlivosti jsou proto okraje zajištěny svorkami nebo pružinami.

Fixing a tear in the door gasket/seal/bellow on a front load washing machine

Podobný typ směsi se používá u obdélníkových manžet. Výjimkou je provedení, kdy dno visí zcela dolů do nádoby připevněné k části těla. Materiál použitý při výrobě je klasický: guma s působivou m. Pokud jde o vulkanizaci, tento proces se provádí speciálním způsobem, aby se zachovala maximální měkkost a pružnost. Současně směs obsahuje přísady, které zajišťují ochranu manžety před opálením v důsledku dlouhodobého působení tekutin.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS