Jak vařit rýži v mikrovlnné troubě

Jak vařit rýži v mikrovlnné troubě. Mikrovlnná rýže Crispy Rice Jak vařit

Recept na rýži v mikrovlnné troubě

Nyní vám řekneme, jak uvařit rýži v mikrovlnné troubě. K vaření v mikrovlnné troubě se hodí jakýkoli druh rýže: kulatá nebo dlouhozrnná. Kroupy několikrát dobře propláchněte, dokud není voda čistá. Do misky vhodné do mikrovlnné trouby nasypte sklenici rýže, přidejte vodu, okořeňte podle chuti a přidejte špetku soli. V případě potřeby můžete do mísy přidat rozdrcené kostky bujónu.

Nyní nádobu přikryjte žáruvzdornou fólií, skleněným víkem nebo talířem Faora a vložte ji do mikrovlnné trouby. Na spotřebiči nastavte časovač na 12 minut a na jeho panelu zvolte maximální výkon. Jakmile uslyšíte signál vaření, nechte rýži v troubě ještě 15-20 minut, aby byla mnohem křehčí.

Poté rýži opatrně vyjměte z hrnce pomocí kuchyňské chňapky a jemně ji promíchejte dřevěnou špachtlí. Chcete-li rýži rychle ochladit, můžete použít ventilátor. Do uvařené rýže přidejte lžíci olivového oleje nebo zakysané smetany. Pokud ji ochutíte kurkumou, získá hotový pokrm pěkný nažloutlý odstín. Nyní je rýže v mikrovlnné troubě hotová. Můžete ji podávat.

vařit, rýži, mikrovlnné, troubě

Složení

Rýži dobře propláchněte, dokud není voda čistá. Budete potřebovat hrnec s pokličkou, který lze použít pro vaření v mikrovlnné troubě. Do pánve vložte propláchnutou rýži.

Zalijte 1,5 sklenice rýže čistou studenou vodou, přidejte rostlinný olej a vložte ji na 15 minut do mikrovlnné trouby při výkonu 800 W.

Přidejte zbytek vody. Přikryjte pokličkou a pošlete do mikrovlnné trouby na dalších 5 minut.

Po uplynutí doby vaření vyjměte pánev s rýží z mikrovlnné trouby, přidejte máslo podle chuti a promíchejte.

Lahodná, křehká rýže připravená v mikrovlnné troubě je skvělou přílohou k masu a rybám.

Důležité doplňky k receptu

Váš přehled fotografií je nejlepší díky autorovi. Můžete také sdílet textovou zpětnou vazbu a nápady na recepty s ostatními účastníky fotoreportáže. Vámi zveřejněná fotoreportáž bude k dispozici také na vašem profilu.

Nějaké dotazy? Zeptejte se! Chcete dát nějakou dobrou radu? Ujistěte se, že je necháte několik minut vařit! A samozřejmě. Chválit a nadávat na recepty, když emoce vzplanou. TĚŠÍME SE NA VAŠE PŘIPOMÍNKY!

Jak vařit rýži bez bublinek. Snadný způsob, jak se vyhnout bílé pěně při vaření rýže.

Další způsob, jak se vyhnout tvorbě pěny při vaření rýže. Vezměte pokličku s menším průměrem a zakryjte s ní obsah většího hrnce.

K této verzi jsme dospěli experimentálně. Záleží na odrůdě, ale obecně tato omezení obvykle fungují a jídlo neopouští hrnec.

Vložili jsme pokrm do trouby, nastavili čas na 10 minut a režim 450 W

READ  Jak sterilizovat lahve v mikrovlnné troubě

Po 10 minutách nastaveného režimu obsah promíchejte a přidejte sůl (je-li třeba). Na jednu sklenici obilovin stačí čtvrt čajové lžičky.

V této fázi obvykle používáme nevařenou rýži k plnění zelných závitků nebo plněných paprik. Ještě není zcela propečený, ale je připraven jako polotovar pro různé náplně.

Přiklopte pokličku a vařte dalších 10 minut při stejném výkonu 450 W

Po uplynutí této doby doporučujeme nechat vařený pokrm krátce vyluhovat a poté jej podávat.

Někdy je konečný výsledek příliš suchý. Některé odrůdy při vaření absorbují více vlhkosti a vyžadují více tekutiny. V takových případech je třeba později množství tekutiny na porci upravit. Například na 1 šálek obilovin je třeba 2,5 šálku vody.

Obecně však platí, že do vařené rýže je vždy možné přidat trochu tekutiny a dosáhnout požadované konzistence. Vařte dalších 5-10 minut ve stejném režimu.

Do již hotové porce můžete přidat kousek másla, koření podle chuti nebo oblíbenou omáčku.

Tento pokrm se velmi dobře kombinuje s různými zeleninovými kořeními a omáčkami.

Rýžová kaše v mikrovlnné troubě s mlékem

Mléčná rýžová kaše je v mikrovlnné troubě obzvlášť chutná. Podstata receptu spočívá v tom, že nejprve uvaříte běžnou kaši ve vodě se spotřebičem a pak do ní nalijete mléko. Je lepší, když je již uvařená a horká. V případě potřeby můžete přidat sušené ovoce, cukr nebo med podle chuti.

  • Rýže se dobře propláchne, osolí, zalije vodou a poté se vaří v mikrovlnné troubě asi 17 minut při maximálním výkonu.
  • Když je rýže hotová, nalijte do nádoby mléko, přidejte cukr a vařte v mikrovlnné troubě další 3-4 minuty.

Podívejte se na recept

Hodně se diskutuje o tom, zda byste měli vařit v mikrovlnné troubě, nebo ne. Někdy se ale stane, že žijete na místě, kde opravdu není žádný sporák. Kamarádka se dostala do této situace, když jejího manžela přeložili do nové práce. A pokud vím, brzy budu ve stejné situaci: hotel, kde strávíme pět dní, má sice společnou kuchyň, ale jen mikrovlnnou troubu. A bylo by to v Thajsku, jehož kuchyně mi, pokud vím, příliš nevyhovuje. Samozřejmě doufám v to nejlepší Ale pro případ, že bych musela držet rýžovou dietu, jsem se rozhodla naučit se vařit rýži v mikrovlnné troubě.

Způsob, který zde ukážu, se co nejvíce blíží tomu, jak vařím rýži na vařiči, takže je pro mě nejjednodušší si ho zapamatovat. Používám jasmín. Doufám, že v Thajsku je to stejné. Poměry jsou následující: 1 odměrka rýže. 2 odměrky vody. Pokud chcete mít rýži s velkým množstvím tekutiny. Přidejte ještě asi půl šálku. Sůl. Jako když solíte rýži v hrnci.

Rýži a vodu dejte do misky vhodné do mikrovlnné trouby s víkem a osolte.

Rýži vařte pod pokličkou v mikrovlnné troubě 10 minut při výkonu 800 W nebo více.

Voda se po prvních 10 minutách zcela neodpaří. Pokud chcete mít rýži lepkavou, musíte ji promíchat a nechat 10 minut pod pokličkou. Pokud chcete normální suchou, lepkavou rýži, vložte ji do mikrovlnné trouby pod pokličkou na dalších 10 minut na nastavení „rozmrazování“. Pro přibližně 240 wattů.

READ  Jak nastavit časovač na troubě Bosch

Rýže v mikrovlnné troubě je připravena! Konzistence rýže se příliš neliší od běžné rýže vařené na plotně.

Rýže v mikrovlnné troubě

Již jsme zjistili, že v mikrovlnné troubě lze nejen ohřívat jídlo, ale že je to také skvělý způsob přípravy nejrůznějších pokrmů. Je čas zjistit, jak a kolik rýže se má vařit v mikrovlnné troubě.

Jak uvařit křupavou rýži v mikrovlnné troubě?

Co může být chutnějšího a krásnějšího než nadrcená rýže, když zrnko po zrnku? Otázka je řečnická, ale otázka, jak vařit takovou rýži v mikrovlnné troubě.

Na začátku je třeba rýži dobře propláchnout. Vložte ji do speciálního nádobí pro mikrovlnnou troubu, přidejte vodu a sůl. Přikryjte pokličkou a vložte nádobu do mikrovlnné trouby. Vařte při plném výkonu asi 17-18 minut. Mezitím rýži několikrát promíchejte. Po uvaření nechte rýži pod pokličkou 5-10 minut odpočívat. Pak ji promíchejte a vychutnejte si ji. Rýži není třeba proplachovat, je krásná, křehká a chutná.

Jak uvařit rýži na sushi v mikrovlnné troubě?

Sushi a závitky jsou v poslední době velmi oblíbeným pokrmem a stále více lidí si troufá na jejich domácí přípravu. Hlavním požadavkem na rýži na sushi je, aby byla sypká, což znamená, že recept na drobivou rýži rozhodně není dobrý nápad. Aby bylo sushi chutné a drželo svůj tvar, musí být rýže správně uvařená, jak to udělat nyní?

Rýži propláchněte vodou, dokud není voda čirá. Poté kroupy zalijte studenou vodou a nechte je 30-45 minut odstát, během této doby rýže nabobtná. Poté vložte rýži do mísy nebo nádoby vhodné do mikrovlnné trouby, zalijte ji vodou a vložte do trouby. Použijte 1,5krát více vody než rýže. Uvařte 300 gramů rýže za 7 minut při plném výkonu mikrovlnné trouby. Během vaření je třeba rýži každé 2-3 minuty promíchat. Uvařenou rýži smíchejte s octem na sushi, položte na fólii a nechte vychladnout.

Recept na kuře s rýží v mikrovlnné troubě

Jakmile zvládnete techniku vaření rýže v mikrovlnné troubě, můžete začít vařit složitější pokrmy, například kuře s rýží, zvláštní verzi pilafu v mikrovlnné troubě.

Propláchněte šálek dlouhé rýže. Vložte ji do dvoulitrového skleněného hrnce a zalijte dvěma sklenicemi vody. Vařte v mikrovlnné troubě na střední výkon 10 minut. Během vaření rýži jednou promíchejte, a to 5 minut po vložení do trouby.

Dvě kuřecí stehna zbavte kůže, vyjměte kosti a maso nakrájejte na velké kusy. Na rostlinném oleji osmahněte cibuli a dvě mrkve (budete muset použít vařečku), vše nahrubo nakrájené. K zelenině přidejte maso a koření a orestujte. Po 5-7 minutách ji odstavte z ohně a přidejte ji k rýži. Vše promíchejte, osolte, přidejte 2-3 stroužky česneku, přikryjte a vařte. Položte pánev na sporák. Vařte 15 minut při 80 % výkonu mikrovlnné trouby. Během vaření pilafu nezapomeňte pravidelně otevírat troubu a míchat rýži. Po vypnutí sporáku necháme rýži ještě 10 minut „dodělat“ pod pokličkou.

READ  Jak nastavit hodiny na ostré mikrovlnné troubě

Pokud nemůžete opékat maso a zeleninu na pánvi nebo chcete vynechat smažené jídlo, můžete vše připravit v mikrovlnné troubě. Nejprve je třeba rýži uvařit v mikrovlnné troubě, stejně jako při smažení. Poté vložte uvařené maso do mísy (skleněné nádoby), zalijte ho olejem a přikryjte pokličkou. Vložte maso do mikrovlnné trouby. Nechte ji tam 5 minut při plném výkonu trouby. Pak přidejte nahrubo nakrájenou cibuli a mrkev a 0,5 šálku vody. Vše vložte do mikrovlnné trouby a vařte 3 minuty při stejném výkonu. Poté smíchejte rýži s masem a zeleninou, přidejte koření, česnek a vložte na 15 minut do trouby. Mikrovlnnou troubu zapněte na 50 % výkonu.

Pečeme mnoho lidí oblíbený tvaroh kastrol může být provedeno nejen v troubě, ale také v nejběžnější mikrovlnné troubě, a pokud jde o chuť, vaše kulinářské mistrovské dílo, vařené v mikrovlnné troubě, a ještě vzdát jeho „trouba“ analogy.

vařit, rýži, mikrovlnné, troubě

O mikrovlnné troubě slyšel každý. Hostitelky však nemají tendenci se s tímto zázrakem techniky rozloučit a nadále potěšují své blízké kulinářskými mistrovskými díly, jejichž příprava pomocí mikrovlnné trouby vyžaduje několik minut. Jako jemná pusinka.

Kdo by neměl rád šťavnaté, voňavé kuře smažené na pánvi nebo pečené v troubě?! Vážně se mi sbíhají sliny? Musíte počkat, až bude hotová a vy ji budete moci začít jíst. Zkraťte si však tento proces použitím mikrovlnné trouby?

vařit, rýži, mikrovlnné, troubě

Nepotkávám lidi, kteří by neměli rádi pizzu, zejména pokud je domácí a hostitelka nešetřila na tom, aby dala více polev. Domácí příprava pizzy bohužel zabere spoustu času. Ale pokud máte mikrovlnnou troubu, je to změna.

Jak vařit rýži v mikrovlnné troubě recept s

Ujistěte se také, že má nádoba víko. To má na rýžová zrna dvojí účinek: voda a pára. Nádobu příliš netěsněte, aby nepraskla.

Několik slov o rýži. Existuje mnoho druhů a každý z nich vyžaduje určitou dobu vaření. To je třeba vzít v úvahu při experimentování s potřebnou dobou vaření. To závisí také na množství, které se má uvařit.

vařit, rýži, mikrovlnné, troubě

Dnešní recept na rýži do mikrovlnné trouby je základem, se kterým můžete experimentovat. Pokud rýži místo vody zalijete vývarem, získáte pěknou, vydatnou rýžovou kaši. Pokud vaříte s mlékem, získáte mléčnou kaši. V tomto případě zvolte větší nádobu, protože mléko během vaření pění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS