Jak vařit těstoviny v mikrovlnné troubě

Jak vařit špagety, těstoviny a těstoviny v mikrovlnné troubě

Vařič makarónů pro vaření v mikrovlnné troubě. Plastový vařič těstovin, vařič špaget. Obecně jsou vyrobeny z vysoce kvalitního potravinářského plastu odolného vůči vysokým teplotám. Materiál, z něhož je vařič těstovin vyroben, musí být odolný vůči teplotám do 105 °C.

Tyto vařiče těstovin jsou malé, s objemem do 3 litrů, ale všestranné. Kromě vaření špaget, těstovin a těstovin je lze použít také jako parní hrnec do mikrovlnné trouby nebo jako nádobu na uchovávání potravin v lednici.

Potravinářský plast je v nádobí, jako je vařič těstovin, zcela hygienický a nevylučuje žádné škodlivé látky. Vařením těstovin, špaget a dalších potravin se proto neztrácí jejich chuť a vůně.

Pro ty, kteří nechtějí kupovat samostatnou pánev na vaření nudlí, je vařič těstovin praktickým řešením pro vaření špaget a těstovin. Výhodou vaření těstovin v mikrovlnné troubě je, že se v nich zachová co nejvíce vitamínů, minerálů a živin, které by se jinak vařením ztratily.

vařit, těstoviny, mikrovlnné, troubě

V tomto vařiči můžete připravit nejen špagety a těstoviny, ale i lahodné knedlíky, mantinely a ravioli.

Speciální víko. Kryt cedníku. Usnadňuje jeho vyprazdňování. Takže žádný povyk a nepořádek. Přiklopte pokličku, vylijte vodu, přidejte olej nebo omáčku a vmíchejte těstoviny.

Vařič těstovin je zpravidla vybaven speciální mřížkou pro použití v mikrovlnné troubě. Nasazením této síťky se pánev změní na parní hrnec. Několik dušených placiček nebo ryb bude hotových během chvilky. Pokud tedy hledáte parní hrnec do mikrovlnné trouby, je tu pro vás také.

Objem takového nádobí do mikrovlnné trouby samozřejmě není srovnatelný s pětilitrovým hrncem, ale můžete počítat se 3-4 porcemi pokrmů.

Jak nejlépe uvařit špagety ve speciálním vařiči na těstoviny??

Myslíte si, že je to jen další nesmysl z televizního obchodu, do kterého se můžete pustit a zapomenout na něj??

Možná, ale cena takového vařiče těstovin je dostupná pro všechny, takže je vhodné si ho koupit. Přestaňte vařit těstoviny a špagety a použijte je jako nádobu na skladování potravin. Velmi praktické na kempování, pikniky a na chatu. Vařič těstovin je určen pro vaření v mikrovlnné troubě, takže v něm můžete jídlo vždy ohřát.

READ  Jak vařit rýži v mikrovlnné troubě

Obáváte se, že nádobí, stejně jako vařič těstovin, je vyrobeno z plastu? Myslíte si, že vařením těstovin, špaget a dalších pokrmů se ztratí jejich chuť a vůně? Výrobci vás ujišťují, že plast je bezpečný pro potraviny, hygienický a nevylučuje žádné škodlivé látky.

Jak správně vařit těstoviny?

Uvedením doby vaření na zadní straně obalu si výrobci sami odpovídají na otázku, jak dlouho těstoviny vařit? Doba vaření se obecně pohybuje od 7 do 9 minut. Spotřebitelé se musí řídit minimální doporučenou dobou vaření. Poté zkontrolujte, zda jsou těstoviny uvařené, a v případě potřeby je dovařte.

 • Čas není jediným faktorem ovlivňujícím úspěch. V dnešní době multicookerů i vaření na pánvi se koncept: Správné vaření těstovin nemá žádné hranice. Ten se vaří v malém množství studené vody, která se postupně přivádí k varu spolu s těstovinami. Šetří čas a zvyšuje koncentraci škrobu ve vodě. Vzniklá tekutina se používá k zahušťování omáček.
 • Tekutina na těstoviny by měla být dobře ochucená. Před vařením těstovin je nutné vodu osolit.Těstoviny ochucené na konci vaření nebudou chutnat tak dobře jako nudle ochucené na začátku. Přidávání oleje do vody se nedoporučuje. Je lehčí než voda, takže se na povrchu shromažďuje jako film. Tím se také zabrání tomu, aby se omáčka na těstoviny přilepila.

Jak dlouho trvá uvařit těstoviny v hrnci?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Hodně záleží na kvalitě mouky, těsta, množství vajec nebo jejich nedostatku, a dokonce i na tom, jak dlouho se těstoviny vyráběly.

Například vaječné nudle, které hostitelka uvařila před několika hodinami, se uvaří rychle. Za 5 minut. Kupované nudle se však vaří o něco déle.

Pokud byly těstoviny vyrobeny z mouky z tvrdé pšenice, budou při vaření dobře držet tvar a tvar, aniž by se po vložení do cedníku drolily nebo lepily k sobě.

Doba vaření závisí také na typu těstovin. Rohy nebo peří se vaří mnohem déle než nudle. Proto byste si vždy měli přečíst informace na obalu, než začnete vařit. Pokud se však těstoviny prodávají na váhu, vaří se „na zub“.

Těstoviny uvařené v mikrovlnné troubě v hrnku

Složení:

 • Těstoviny nasypte do hrnku, zalijte vodou a osolte. Vložte do mikrovlnné trouby na maximální výkon.
 • Po 2 minutách vmíchejte těstoviny a vraťte je do mikrovlnné trouby. Vařte je ještě 4 minuty a každé 2 minuty je promíchejte.
 • Přebytečnou vodu slijte, přidejte olej, promíchejte.
 • Vložte zpět do mikrovlnné trouby. Pokračujte ve vaření 1 až 2 minuty při maximálním výkonu.
READ  Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě Ellenberg

Těstoviny uvařené podle tohoto receptu jsou vynikající přílohou k jakémukoli masovému předkrmu.

Kastrol s těstovinami do mikrovlnné trouby

Zapékání vermicelli v mikrovlnné troubě. Dobrý a pohodlný nápad na zdravý oběd. Tato odrůda byla vybrána z určitého důvodu: díky své konstrukci se tenké vermicelli nemusí vařit. Stačí smíchat ingredience a dát na 10 minut do mikrovlnné trouby. V této verzi je zapečený na smetaně, se zeleninou a tuňákem.

 • Vermicelli. 150 г;
 • Krém. 250 ml;
 • Tuňák v konzervě. 200 г;
 • Máslo. 20 г;
 • Cibule. 30 г;
 • Sladká paprika. 80 г;
 • Sójová omáčka. 40 ml;
 • Stonek celeru. 1/2 ks.
 • Máslo zahřejte za 30 sekund.
 • Vložte zeleninu a vařte ji 3 minuty na nejvyšší výkon.
 • Ostatní ingredience smíchejte s ostatními, kromě 50 g nudlí, kterými posypte povrch pokrmu.
 • Pečte vermicelli v mikrovlnné troubě při výkonu 1200 W po dobu 10 minut.

Pravidla pro přípravu těstovin v mikrovlnné troubě

Než se pustíte do odvážných experimentů, měli byste se naučit, jak produkt vařit. Přestože kuchaři přistupují k přípravě polotovaru z mnoha různých úhlů pohledu, za nejlepší způsob zpracování suroviny se považuje pouze jeden.

 • Vezměte těstoviny v suchém stavu. Před zpracováním je není třeba oplachovat ani namáčet! Těstoviny vložte do suché žáruvzdorné nádoby s vysokým okrajem a rovným dnem. Před vařením velkého množství těstovin najednou mějte na paměti, že těstoviny se během vaření nejméně dvakrát zvětší.
 • Potraviny přiveďte k varu (můžete je vařit v rychlovarné konvici nebo přímo v mikrovlnné troubě) a ponořte je do vody. Tekutina by měla pokrývat suché přísady alespoň 2 cm. Nelijte horkou vodu na potraviny, protože by došlo k nerovnoměrnému varu.

Tip: Při výběru těstovin pro vaření v mikrovlnné troubě dávejte přednost kvalitním výrobkům z tvrdé pšenice. Proces vaření v hrnci můžete kontrolovat a v případě potřeby přerušit. To u mikrovlnné trouby není možné, což znamená, že se jídlo velmi snadno zkazí.

 • Přikryjte nádobu víkem a vložte ji do mikrovlnné trouby. Chcete-li zjistit, jak dlouho máte časovač nastavit, přečtěte si pokyny na obalu těstovin. K uvedenému času přidejte 3 až 4 minuty. Abyste se naučili vařit chutný produkt s dokonalou strukturou, budete muset trochu experimentovat, tj.К. Záleží také na výkonu spotřebiče.
 • Uvařený pokrm ochutnejte a v případě potřeby jej nechte několik minut odpočinout. Když mají těstoviny ideální konzistenci, slijte je nebo je dejte na cedník. Poté směs použijte podle svého určení a vytvořte z ní správný pokrm.

Těstoviny obvykle vaříte v mikrovlnné troubě na střední výkon, ale pokud musíte dobu vaření takto prodlužovat, můžete zkusit maximální nastavení.

Jak vařit těstoviny v mikrovlnné troubě?

Do hluboké skleněné mísy nalijte dvakrát tolik vody, kolik těstoviny pojmou. Vložte ji do trouby a přiveďte k varu. Pak ji osolte, vhoďte do ní těstoviny, přilijte lžíci rostlinného oleje, aby se nelepily, a dejte ji na 10 minut do mikrovlnné trouby. Poté těstoviny vyklopíme do cedníku a propláchneme je studenou vodou jako obvykle.

 • Mleté vepřové a hovězí maso. 700 g;
 • Těstoviny. 400 g;
 • Mléko. 1 l;
 • Máslo. 100 g;
 • Tvrdý sýr. 300 g;
 • Mouka. 100 g
 • Rajčata. 2 woky.;
 • Cibule. 2 ks.;
 • Přidejte mletý česnek. 2 stroužky;
 • Muškátový oříšek. 1 špetka;
 • Sůl, mletý černý pepř podle chuti.
READ  Jak nastavit hodiny na troubě Samsung

Těstoviny uvařte téměř do měkka, propláchněte a sceďte. Vložte je do formy na pečení. Přidejte trochu oleje, aby se těstoviny nelepily.

Na oleji lehce osmahněte nadrobno nakrájenou cibuli a přidejte mleté maso. Zatímco se smaží, spařte rajčata vroucí vodou, oloupejte je a rozmačkejte na pyré. Přidejte je k mletému masu, osolte a opepřete. Promíchejte a stáhněte z ohně.

Na pánvi rozpusťte máslo na omáčku, osmahněte na něm mouku dozlatova a pak tenkým pramínkem přilévejte mléko. Omáčku vařte za stálého míchání na mírném ohni, dokud nezhoustne. Nakonec přidejte muškátový oříšek a prolisovaný česnek. Těstoviny potřete polovinou omáčky, vmíchejte mleté maso a znovu orestujte. Navrch posypte strouhaným sýrem. Vložte náš kastrol s těstovinami na 7-8 minut do mikrovlnné trouby na maximální výkon.

Makaróny se šunkou a sýrem v hrnku

Složení:

vařit, těstoviny, mikrovlnné, troubě
 • Těstoviny naplňte do džbánu, zalijte vodou, osolte a přidejte 50 ml vody.
 • Těstoviny vařte v mikrovlnné troubě 6 minut, každou minutu hrnek vyndejte a promíchejte. Výkon by měl být nastaven na maximum. Nezapomeňte hrnek přikrýt ochranným krytem.
 • Šunku nakrájejte na kostičky velikosti hrášku, sýr nastrouhejte najemno.
 • Těstoviny smíchejte se šunkou a sýrem a dochuťte je podle chuti.
 • Hrnek s těstovinami vložte do mikrovlnné trouby a nechte ji běžet 5-6 minut na střední výkon nebo 3 minuty na vysoký výkon.
 • Opatrně vyjměte hrnek z mikrovlnné trouby, abyste ho nespálili. Nechte jídlo vychladnout na příjemnou teplotu a pak si můžete vychutnat jednoduchou, ale chutnou a sytou svačinu.

Při přípravě těstovin podle tohoto receptu lze šunku nahradit jakoukoli jinou uzeninou nebo uzeným masem (kuřecím, slaninou). Kečup nebo jinou omáčku můžete přidat, aby byly těstoviny jemnější a světlejší.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS