Jak vložit prášek do pračky

Kde naplnit prášek do pračky. 8 tipů a 6 nástrojů

Když moje žena odjela na své první sezení, musel jsem řešit různé věci. Obvolávání a dotazování se, kam dát prášek do pračky, mi nevyhovovalo. Tak jsem si prostudoval informace od výrobců a odborníků a zjistil jsem, jak na to. Ukázalo se, že existuje řada nuancí, které by měli znát všichni uživatelé, a já vám o nich povím v článku.

Pokud přidáte prací prostředek do nesprávné přihrádky, nedosáhnete výsledku praní.

Které přihrádky obsahují prášek?

Většina praček se plní zepředu. Existují však i jednotky pro vertikální nakládání. Oba typy strojů jsou vybaveny speciálním zásobníkem na prášek, prací prostředek a dispergátor. U strojů s předním plněním je umístěn nad poklopem, ale u strojů s vertikálním plněním je umístěn na vnitřní straně krytu. Každá nádrž je označena jiným číslem. Pokud je na něm například římská číslice I nebo písmeno A, znamená to, že se jedná o oddělení pro předmytí nebo namáčení. Zde můžete v případě potřeby umístit mycí prostředek. Dutinu lze také označit arabskou číslicí 1.

Číslice II, 2 nebo B označují hlavní mycí prostor. Tato přihrádka je obvykle největší na zásobníku. V případě pochybností a vyblednutí značení můžete experimentovat. Jednoduše zapněte pračku do režimu hlavního praní, oblečení by v této době nemělo být vloženo a zásobník může zůstat otevřený. Přihrádka se postupně naplní vodou.

Třetí přihrádka, označená hvězdičkou, je naplněna kondicionérem nebo oplachovacím prostředkem.

Je třeba zdůraznit, že umístění přihrádek se může u jednotlivých značek lišit. Například pračky Samsung, Bosch, LG a mnoho dalších mají hlavní prací prostor na levé straně. Například pračka Indesit má tento otvor uprostřed. Než tedy do pračky přidáte prací prostředek, měli byste se nejprve seznámit s mechanikou pračky.

K čemu slouží jednotlivé přihrádky v pračce??

Standardní automatická pračka má tři oddíly. Každý z nich je označen speciálním symbolem pro snadné použití a identifikaci:

 • Písmenem A nebo číslem bych označil přihrádku na předmytí. V některých strojích takový režim není, a proto taková přihrádka také chybí.
 • Písmeno B nebo číslo II označuje přihrádku, do které je třeba přidat prací prostředek pro hlavní praní.
 • Hvězda nebo květina označuje přihrádku na oplachovací prostředek (kondicionér nebo oplachovací prostředek).

Jak jsou označeny jednotlivé přihrádky v pračce? Pokud se označení z nějakého důvodu stalo neviditelným, můžete určit zamýšlené použití prostoru podle jeho rozměrů.

 • Nejmenší přihrádka je určena pro kondicionér/oplachovací prostředek.
 • Druhá největší přihrádka slouží k předmytí.
 • Největší přihrádka je určena pro hlavní praní.

Dalším tipem, jak najít přihrádku pro hlavní praní, je spustit pračku bez prášku. Během uvádění do provozu otevřete přihrádku a počkejte, až se voda naplní. Hlavní mycí prostor se zaplavuje jako první.

Důsledky a metody opravy chyb

Jaké jsou důsledky používání nesprávných pracích prostředků v pračce?

Pokud zapnete pouze hlavní prací program, věci zůstanou špinavé

Pokud stroj již nasál vodu, vypněte jej a nalijte gel do bubnu.

Bělící prostředky se nesmí vkládat do nádržky, takže pokud se spletete, vypusťte vodu, vložte prostředek do správné přihrádky a znovu spusťte program.

Pokud již změkčovač tkanin natekl do trubek nebo bubnu, postupujte stejně jako u bělidla.

READ  Filtr pro pračky a myčky nádobí

Pokud je praní ukončeno, vypláchněte nádržku na kondicionér, naplňte ji správným pracím prostředkem a spusťte program od fáze máchání.

Pokud již bylo praní zahájeno, vypusťte vodu a vypláchněte prádlo. Poté naplňte koryto správným prostředkem a znovu spusťte.

Pokud byl prací prostředek namíchán v zásobníku a přívod vody ještě nebyl ukončen, vyjměte baňku, důkladně ji vypláchněte, znovu ji vložte a znovu zapněte pračku, aby se z kanálků vyplavila zbývající směs. Poté je třeba zahájit oplachování.

Pokud je chyba zjištěna po skončení cyklu, doporučuje se provést dvojité máchání.

Pokud prostředek stále zůstává na dně, zkontrolujte tlak vody a stav ventilu před plnicí hadicí.

Pokud je přívod vody špatný, ale přívod vody je pomalý, zkontrolujte sací ventil a filtr před ním.

Pokud používáte koncentrovaný gel, zřeďte jej před nalitím do speciální nádoby vodou.

I když nedojde k chybám, je třeba po každém mytí kyvetu opláchnout od zbytků čisticího prostředku a vysušit.

Režimy praní

Podařilo se nám zjistit, co je to koš a co a proč má přihrádky. Nyní musíme pochopit funkce standardní pračky s jejími režimy.

Je velmi výhodné, když výrobci uvádějí všechny potřebné informace o vlastnostech režimů přímo na panelu. Tímto způsobem odpadá otázka, kam prášek do pračky umístit.

Standardní pračka má 15 různých pracích režimů pro praní špinavého prádla.

Režimy praní na přihrádce pračky

Výběr nejoblíbenějších mycích režimů pro každodenní použití.

Existují tři základní režimy:

 • Namočte a opláchněte. Velká a prostřední přihrádka jsou naplněny pracím prostředkem a malá přihrádka změkčovadlem.
 • Standardní režim. Naplněn je pouze prostřední koš.
 • Normální praní a oplachování. Střední a malou přihrádku naplňte pracím prostředkem potřebným pro praní.

Největší přihrádka je obvykle naplněna pracím prostředkem a malá přihrádka změkčovadlem.

Kde naplnit pračku pracím prostředkem pro předpírku a hlavní praní

Než vložíte oblečení do pračky, roztřiďte je podle barvy, typu látky a stupně znečištění. Pro obzvláště náročné případy jsou pračky vybaveny programy s předpírkou (doplňkovým praním). Tyto cykly by neměly být používány pro každodenní praní, protože dlouhá doba cyklu není vhodná pro mnoho druhů tkanin.

Možnosti uspořádání zásobníků pro různé typy/značky strojů

Stroje této značky mají klasické třídílné rozdělení. Pravá přihrádka je určena pro předpírku, levá pro hlavní praní. Přihrádka na kondicionér je výrobcem označena modře.

Vertikální pračky mají tyto přihrádky: vlevo přihrádka na předpírku, uprostřed přihrádka na máchadlo a vpravo přihrádka na hlavní program.

vložit, prášek, pračky

Co se stane když do pračky vhodite cihlu

Samsung

Pračky vybavené 3 přihrádkami na prádlo. Levá přihrádka je určena pro hlavní praní, pravá pro přídavné praní. Klimatizační část je natřena modrou barvou.

Indesit

Levá část je určena pro přídavné praní, prostřední část pro hlavní praní. Přihrádka na květiny slouží jako dávkovač oplachovacího prostředku.

Označování oddílů

Konstrukce přihrádky spotřebiče se u jednotlivých modelů liší. Barevné označení většiny oddílů je však jednotné:

 • Přihrádka pro předmytí může být označena jedničkou (římskou nebo arabskou) nebo písmenem A.
 • Hlavní mycí nádrž má největší kapacitu v nádrži a je označena číslicí 2 (římskou nebo arabskou) nebo B.
 • Dávkovač oplachovacího prostředku je nejčastěji označen květinou (méně často číslem 3).

Nikdy nenaplňujte zásobník na oplachovací prostředky nad maximální povolenou úroveň, protože by mohlo dojít ke kontaminaci práškem a špatným výsledkům praní.

vložit, prášek, pračky

Mnoho modelů je vybaveno přídavnou miskou vloženou do nádrže na předmytí. Používá se jako bělidlo nebo odstraňovač skvrn.

Mohu buben naplnit práškem?

Každá moderní pračka má zásuvku na prací prostředek. Výrobce zamýšlí, aby prací prostředek proudil do bubnu spolu se špinavým prádlem. Někdy ji však můžete vložit přímo do stroje.

READ  Jak správně vložit nádobí do myčky nádobí

Tato výjimka se vztahuje na prací prostředky, které jsou velmi pěnivé. Většinou se jedná o prací prostředky na bázi mýdla, které se špatně rozpouštějí ve studené vodě, což výrobce na obale určitě uvádí.

Do bubnu lze sypat prášky na praní dětského oblečení. Jsou speciálně vyvinuty tak, aby byly šetrné a neoplachovaly se ani ze zásobníku přijímače.

Zastánci plnění prášku přímo do bubnu tvrdí, že zlepšuje kvalitu praní a šetří prací prostředek. Odpůrci se přiklánějí k názoru, že prášek přichází do styku s prádlem v neředěné formě a může poškodit předměty.

Výrobci pracích prostředků výslovně nezakazují plnit prášek přímo do bubnu. Na rozdíl od bělicích prostředků a odstraňovačů skvrn, které lze tímto způsobem pouze vložit do zásobníku.

Kam a kolik prášku dát do pračky

Aby pračka pracovala efektivně, spořádaně a hladce, musíte nejprve vědět, kolik pracího prostředku, gelu a kondicionéru a do které přihrádky přidat.

Kam umístit prášek

Každá automatická pračka má přihrádku na prací prostředek:

Jakýkoli dávkovač má více než jednu přihrádku. Všechny jsou obvykle označeny. Prací prostředek pro hlavní praní se přidává do přihrádky pro hlavní praní, která může být označena II, 2 nebo B.

Pokud používáte předpírku, prací prostředek se přidává do dvou přihrádek pro hlavní a předpírku, které mohou být označeny I, 1 nebo A.

Množství prášku se může lišit v závislosti na teplotě, tvrdosti, velikosti a znečištění vody. Pro zaručený výsledek by se zpravidla nemělo používat příliš mnoho pěny, proto se při výpočtu množství pěny řiďte doporučeními výrobce.

Kam nalít kondicionér

Do kolonky C, Změkčovač nebo Květina se vkládá změkčovač tkanin a aviváž. Obvykle je vybaven omezovačem (zároveň tlačítkem pro vyjmutí celé přihrádky z předního panelu), který signalizuje nadměrné množství pracího prostředku. Nepřidávejte více kondicionéru, než je předepsané množství. způsobilo by to ucpání.

Kam gel nalít

Tekutý prací gel lze nalít do hlavní přihrádky. označené II, 2 nebo B. Nejlepší způsob, jak prádlo vyčistit, je nasypat ho přímo do bubnu. Tekuté prací prostředky se obvykle prodávají s dávkovačem, který zároveň slouží jako uzávěr lahve. V tomto případě lze po odměření potřebného množství pracího prostředku umístit dávkovač naplněný pracím prostředkem k prádlu.

Kam nalít prací prostředek

Pokud potřebujete z prádla odstranit skvrny, závisí přihrádka na odstraňovač skvrn na zvoleném režimu. Tekutý prací prostředek se tedy nalévá buď do prostoru klimatizace, nebo přímo do bubnu. Pokud je odstraňovač skvrn na tkaninách ve formě prášku, přidá se:

Kam kapsli umístit

Další novinkou na trhu mycích prostředků pro domácnost jsou kapsle nebo tablety. Obvykle obsahují nejen prací prostředky, ale také změkčovadlo (aviváž). Některé kapsle mohou obsahovat látky, které zabraňují usazování vodního kamene v pračce. Tyto výrobky se vkládají přímo do bubnu uprostřed prádla. Aby se na začátku procesu kapsle, která se nestihla rozpustit, než vypadne ze dveří, mohla zabalit do prádla.

Zásuvka na prací prostředky

Všechny pračky jsou vybaveny integrovanou zásuvkou na prací prostředek. Ta je obvykle rozdělena do různých oddílů, z nichž každý má vedle sebe specifický symbol. Nádoba je umístěna v horní části stroje. U praček se svislým plněním se nachází na vnitřní straně dvířek.

Zásobník je obvykle rozdělen do tří oddílů, které se liší velikostí a účelem. Největší z nich je naplněna pracím prostředkem, který se použije pro hlavní praní. Střední se plní pracím prostředkem na namáčení tkanin. Pokud tato možnost není ve zvoleném pracím programu k dispozici, musí zůstat přihrádka prázdná.

Zásobník má tři přihrádky označené římskými (nebo arabskými) číslicemi nebo písmeny. Přihrádka pro kondicionér může být označena hvězdičkou nebo barvou

READ  Přívod vody do pračky není zajištěn

Nejmenší přihrádka musí být naplněna změkčovadlem nebo máchadlem. Změkčuje tkaniny a dodává výrobkům příjemnou vůni. U některých modelů má tento prostor přepážku. To umožňuje použití pomocných produktů, jako je modrý škrob k rozjasnění tkaniny, tekutý škrob ke škrobení tkaniny atd. Prací prostředky z této přihrádky se během pracího cyklu důsledně přidávají do bubnu. Přihrádku můžete naplnit těsně před opláchnutím.

Změkčovač tkanin nebo aviváž se nasype do zvláštního oddílu. Tuto přihrádku můžete naplnit těsně před oplachováním

Každá přihrádka je označena jiným názvem. Různé značky používají následující číselné nebo abecední symboly:

 • „A“ nebo „1“. přihrádka, do které se nalévá nebo plní prací prostředek pro předpírku. Nenaplňujte ji pracím prostředkem, pokud jste nezvolili program, který zahrnuje namáčení nebo máchání prádla;
 • „B“ nebo „2“ je přihrádka na prášek, která je určena pro hlavní čisticí proces. Pokud používáte jiný druh pracího prostředku (např. kapsle), nechte přihrádku prázdnou;
 • hvězda nebo květina. přihrádka na kondicionér nebo oplachovací prostředek.

Podívejte se na video a zjistěte, kolik pracího prostředku máte dát do automatické pračky:

Mladá maminka, manželka a pracovnice na volné noze na částečný úvazek. Jako vystudovaný právník jsem zvyklý shromažďovat a poskytovat co nejúplnější a nejspolehlivější informace. Neustále se snaží zlepšovat své odborné dovednosti a usiluje o osobní růst a rozvoj.

Nalezena chyba? Vyberte text myší a stiskněte tlačítko :

Existují speciální pasti na můry. Lepkavá vrstva, kterou jsou potaženy, obsahuje samičí feromony, které přitahují samce. Přilepením na past jsou vyřazeni z procesu rozmnožování, což vede ke snížení populace molů.

Zlaté a stříbrné nitě, které se v dávných dobách používaly k vyšívání oděvů, se nazývají gimp. K jejich získání se kovový drát dlouho tahá kleštěmi na potřebnou jemnost. Odtud pochází výraz „prokrastinace“. „zabývat se dlouhou a monotónní prací“ nebo „odkládat dokončení případu“.

V myčce nádobí se dobře myjí nejen talíře a šálky. Lze do něj vkládat plastové hračky, skleněná svítidla a dokonce i špinavou zeleninu, např. brambory, ale bez použití mycího prostředku.

Pokud se na vašem oblíbeném oblečení objeví první známky třepení v podobě nehezkých žmolků, můžete se jich zbavit pomocí speciálního holicího strojku. Rychle a účinně odstraňuje shluky vláken a navrací oblečení jeho správný vzhled.

Čerstvé citrony se hodí nejen do čaje: polovičním rozkrojeným citrusovým plodem můžete setřít nečistoty z povrchu akrylátové vany nebo rychle umýt misku vhodnou do mikrovlnné trouby vodou s plátky citronu po dobu 8 až 10 minut při maximálním výkonu. Po změknutí nečistot je jednoduše setřete houbičkou.

Zvyk „šetrného“ používání pračky může vést k nepříjemným zápachům. Praní při teplotách nižších než 60 ℃ a krátké máchání oblečení může způsobit, že se plísně a bakterie uvnitř aktivně množí.

vložit, prášek, pračky

Stropy z PVC fólie pojmou 70 až 120 litrů vody na 1 m2 (v závislosti na velikosti, roztažnosti a kvalitě fólie). Takže se nemusíte bát, že by sousedům nahoře zatékalo do bytu.

Než začnete odstraňovat různé skvrny z oblečení, zjistěte, zda je zvolené rozpouštědlo bezpečné pro samotnou tkaninu. Naneste malé množství na malou plochu na spodní straně oděvu na 5-10 minut. Pokud si tkanina zachová svou strukturu a barvu, můžete přejít k barvení.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit vodní kámen a saze z žehlicí plochy, je použití kuchyňské soli. Posypte papír velkým množstvím soli, zahřejte žehličku na maximum a pak ji několikrát lehce přitlačte na solnou podložku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS