Jak vložit teleskopické lišty do trouby

teleskopické, lišty, trouby

Jak namontovat teleskopické lišty trouby Electrolux?

Teleskopické pojezdy jsou kovové pojezdy, které se vysouvají z trouby současně s plechem. Jejich hlavní výhodou je, že hospodyňka nemusí sahat hluboko do horkého prostoru trouby, stačí zatáhnout za okraj plechu a jídlo vytáhnout.

Jak nainstalovat teleskopické výsuvy do parní trouby Electrolux

Dvířka a teleskopické pojezdy čistěte zvlášť; pokud je sklo dvířek hnědé, posypte je tenkou vrstvou vlhké jedlé sody. Jedlou sodu lze po 15-20 minutách opláchnout.

Teleskopické pojezdy pro trouby Bosch, Electrolux a další trouby, jak je instalovat a kde je koupit

Vybrat kuchyňské teleskopické lišty v troubách Bosch, Electrolux, Gorenje

Všechny trouby, včetně trub Bosch, Electrolux, Gorenje nebo Siemens, jsou vybaveny teleskopickými výsuvy. Na různých fórech stále probíhají debaty o nutnosti či zbytečnosti teleskopických kolejnic do trouby. Někdo popisuje výhody této věci a píše, že je to velmi potřebná věc v kuchyni.

 • Typ kolejnice do trouby
 • Výhody teleskopických kolejnic
 • Ceny za trouby Bosch
 • Nevýhody teleskopických vodítek
 • Ceny trouby Electrolux
 • Ceny za trouby Gorenje

A někdo to naopak považuje za plýtvání penězi a zcela zbytečný vynález. V tomto článku se pokusíme zjistit, co jsou to teleskopické rošty do trouby a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

! Výběr elektrické stolní mini trouby

Typy vodítek pro troubu

Vyrábějí se pouze ve třech variantách:

 • Stacionární. Jedná se v podstatě o prohlubně uvnitř trouby, podobně jako v lednici, do kterých se vkládá plech na pečení. Pojezdové lišty jsou umístěny po celé výšce trouby, takže můžete připravovat několik pokrmů najednou nebo plech během pečení přerovnávat. Ty jsou standardní výbavou téměř všech pečicích trub. Snadno se čistí. Má to však jednu drobnou nevýhodu: plech lze z trouby obtížně vyjmout nebo se může při vložení do trouby zaseknout. To způsobuje poškození povlaku na těchto kolejnicích.
 • Vyjímatelné rošty jsou rošty, které se připevňují k bokům trouby. Velmi snadno se vyndávají z trouby a čistí. Hlavní výhodou této konstrukce je, že plech v troubě pevně drží a vnitřek trouby není ovlivněn kontaktem s železnými plechy.
 • Teleskopická vodítka jsou kovové pojezdy, které lze vytáhnout z trouby spolu s plechem nebo plechem. Výhodou teleskopických kolejnic je, že plech na nich bezpečně drží, takže můžete plech z trouby vyjmout a hostitelka se nemusí dívat dál do horké trouby, aby zkontrolovala, zda je jídlo hotové. Chcete-li zásobník vytáhnout ven, stačí zatáhnout za jeho okraj.

Výhody teleskopických kolejnic

Trouby od výrobců, jako jsou Bosch, Electrolux, Gorenje a Siemens, jsou vybaveny teleskopickými lištami. A jejich hlavní výhody jsou:

 • Pokrm lze vytáhnout z trouby a zkontrolovat, zda je hotový, aniž byste museli sahat do horké trouby. Trouba může během provozu dosáhnout teploty až dvě stě padesát stupňů Celsia, takže hrozí nebezpečí opaření. S teleskopickými lištami je to již minulost, protože pro vysunutí tácu a kontrolu, zda je maso nebo koláč hotový, jej stačí přitáhnout k sobě.
 • Zásobník je pevně zajištěn a pohybuje se spolu s běžci. Zásobník se vysouvá velmi jemně a hladce. Lze ji vytáhnout bez větší námahy jedním prstem.
 • Tyto pojezdy udržují vnitřek trouby v perfektním stavu, protože zabraňují kontaktu plechů nebo jiných předmětů s troubou Bosch, Electrolux gorenje nebo Siemens.
 • Pokrm je možné ochladit tak, že jej jednoduše vyjmete z trouby a po vychladnutí položíte na stůl.
 • Plošiny mají speciální zarážky, které zabraňují volnému pohybu zásobníku a jeho pádu.
READ  Pojistka se přepálí při otevření dvířek mikrovlnné trouby

! Tepelně odolné sklo do trouby

Nevýhody teleskopických podběhů

 • Hlavní a pravděpodobně nejzávažnější nevýhodou tohoto systému v troubách Bosch, Electrolux, Gorenje nebo Siemens je, že cena trouby je o více než 2 000 Kč vyšší, pokud má tento výsuvný systém.
 • Tento typ konstrukce je vzhledem ke své složité struktuře náročnější na péči. Ty mají podobu drátů, které jsou upevněny uvnitř trouby a na těchto drátech jsou podepřeny samotné pojezdy.
 • Trouba se špiní pod rámem a na stěnách trouby se hromadí mastnota. Čištění těchto těžko přístupných míst vyžaduje velké úsilí. Chcete-li vyčistit stěny trouby, musíte demontovat celý stojan a vyjmout pojezdy.

Ceny trouby Electrolux

Obecně platí, že než si koupíte troubu Bosch, Electrolux, Gorenje nebo Siemens s teleskopickými výsuvy, je lepší si vybrat modely, kde je tento typ základní náplní trouby. Samozřejmě je můžete zakoupit samostatně a nainstalovat je do jakékoli jiné trouby, která je vybavena upevňovacími prvky pro tento typ lišty, pouze musíte hledat výsuvy, které se hodí do konkrétní trouby. Pokud se vám podaří vybrat ty správné a nainstalovat je sami, je docela možné, že budou stát hospodyni mnohem méně.

! Instalace vestavné trouby vlastníma rukama

Teleskopická vodítka pro trouby Bosch, Electrolux, Gorenje nebo Siemens můžete zakoupit v každém obchodě s elektrospotřebiči. Nezapomeňte však, že je lze instalovat pouze do pecí, které jsou vybaveny odnímatelnou konstrukcí pojezdu.

Běhouny je třeba čistit čisticími prostředky na trouby a varné desky, které jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Výhody designu

Teleskopické výsuvy umožňují pohodlné vkládání a vyjímání plechů a roštů z trouby. Díky tomu je vaření co nejpohodlnější a nejbezpečnější. Tato možnost vám pomůže rychle zkontrolovat, zda je pokrm hotový, nebo přidat ingredienci, aniž byste přerušili proces vaření (zabrání vychladnutí pokrmu). Po otevření dvířek se zásobník velmi hladce vysune a nemusí se držet ve vzduchu, čímž se zabrání popálení. Výsuvná konstrukce je navržena tak, aby zvládla těžká břemena. snadno s nimi zvládne i krocana nebo selátko.

Stejná sklíčka se používají v mikrovlnných troubách, parních troubách a podobných spotřebičích. Proto je nejlepší mít troubu s teleskopickými kolejnicemi nebo s možností přídavných kolejnic. V katalogu našeho internetového obchodu najdete velký výběr vysoce kvalitních spotřebičů Korting.

Korting OKB 481 CRN trouba

Teleskopické lišty do trouby: Jak je instalovat, k čemu slouží

Moderní kuchyni si lze jen těžko představit bez trouby, která slouží k rychlé a snadné přípravě pokrmů, od dezertů až po různé teplé první a druhé chody. Výrobci se snaží maximalizovat funkčnost svých trub a vybavují je novými programy a možnostmi.

READ  Kolik vynese prodejní automat za měsíc?

Jednou z takových možností je teleskopický běžec trouby. Zjistěme, k čemu slouží, jaké jsou jejich výhody a jaká jsou specifika ruční montáže.

Teleskopické vodítko pro trouby Bosch, Electrolux a další trouby, návod k instalaci a místo nákupu

Výběr kuchyňských teleskopických výsuvů pro trouby Bosch, Electrolux a Gorenje

Všechny trouby. včetně Bosch, Electrolux, Gorenje a Siemens. mají pojezdy. Na různých fórech stále probíhá debata o nutnosti či zbytečnosti teleskopických kolejnic pro troubu. Někteří lidé popisují klady této věci a píší, že je to velmi užitečná věc v kuchyni.

 • Jaké jsou k dispozici běhouny do trouby?
 • Výhody teleskopických vodítek
 • Ceny trouby Bosch
 • Nevýhody teleskopických kolejnic
 • Ceny trouby Electrolux
 • Ceny za trouby Gorenje

A někdo to naopak považuje za plýtvání penězi a zcela zbytečný vynález. V tomto článku se pokusíme zjistit, co jsou to teleskopické výsuvy pro troubu a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

! Výběr elektrické stolní mini trouby

Typ běhounu trouby

Existují tři typy kolejnic do trouby:

 • Stacionární. Jedná se v podstatě o zářezy uvnitř trouby, které podobně jako lednice přenášejí váhu pečicího plechu. Tyto pojezdy jsou umístěny po celé výšce trouby, takže můžete připravovat několik pokrmů najednou nebo plech během pečení přerovnávat. Tyto standardní systémy se používají téměř ve všech pecích. Snadno se čistí. Je tu však jedna malá nevýhoda. plech někdy nevyjede z trouby správně nebo se při vkládání do trouby zasekne. To má za následek poškození povlaku na těchto běhounech.
 • Vyjímatelné pojezdy jsou rošty, které se nasazují na boky trouby. Velmi snadno se vyjímají z trouby a myjí. Hlavní výhodou této konstrukce je, že plech je v troubě pevně uchycen a vnitřek trouby netrpí kontaktem s železnými plechy.
 • Teleskopické lišty jsou kovové výsuvy, které lze vytáhnout z trouby i s plechem. Jejich výhodou je, že plech je na těchto skluzavkách dobře podepřen, takže plech lze z trouby vysunout, aniž by se hostitelka musela dívat hluboko do horké trouby a kontrolovat, zda je jídlo hotové. Pro vytažení zásobníku směrem ven stačí zatáhnout za okraj zásobníku.

Výhody teleskopických podběhů

Trouby od výrobců, jako jsou Bosch, Electrolux, Gorenje a Siemens, jsou vybaveny teleskopickými lištami. A jejich hlavní výhody jsou:

 • Když chcete zkontrolovat, zda je pokrm hotový, můžete jej vyjmout z trouby a nemusíte zvedat ruce do horké trouby. Během provozu může trouba dosáhnout teploty až dvě stě padesát stupňů a hrozí nebezpečí popálení. Teleskopické pojezdy tento problém odstraňují, protože když chcete zkontrolovat, zda je maso nebo koláč hotový, vysune se tác z cesty.
 • Zásobník je pevně zajištěn a pohybuje se spolu s běžci. Zásobník se vysouvá velmi jemně a hladce. Lze na něj dosáhnout jedním prstem s minimálním úsilím.
 • Tyto pojezdy udržují vnitřek trouby v dobrém stavu, protože plechy a jiné předměty nepřicházejí do styku se stěnami trouby Bosch, Electrolux gorenje nebo Siemens.
 • Pokrm je možné zchladit tak, že jej jednoduše vyjmete z trouby a po vychladnutí jej položíte na stůl.
 • Pánev se nemůže převrhnout, protože pojezdy mají speciální zarážky, které zabraňují volnému pohybu pánve.

! Tepelně odolný skleněný plech do trouby

READ  Skleněná nádoba s víkem do mikrovlnné trouby

Nevýhody teleskopických podběhů

 • Hlavní a pravděpodobně nejzávažnější nevýhodou tohoto systému u trub Bosch, Electrolux, Gorenje nebo Siemens je, že cena trouby s tímto výsuvným systémem se zvyšuje o více než 2000 eur.
 • Péče o tento typ trouby je vzhledem k její složité konstrukci náročnější. Ty mají podobu tyčí, které jsou připevněny uvnitř pece a na těchto tyčích jsou drženy samotné pojezdy.
 • Trouba se špiní pod rámem a na stěnách trouby se hromadí mastnota. Čištění těchto těžko přístupných míst vyžaduje velké úsilí. Pro vyčištění stěn trouby může být nutné demontovat celý rám a odstranit pojezdy.

Ceny trouby Electrolux

Obecně platí, že než si koupíte troubu Bosch, Electrolux, Gorenje nebo Siemens s teleskopickými výsuvy, je lepší si vybrat modely, kde je tento typ základní náplní trouby. Samozřejmě je můžete zakoupit samostatně a namontovat je do jakékoli jiné trouby, která má upevňovací prvky pro tento typ lišty, jen musíte hledat lišty, které se hodí do konkrétní trouby. Pokud si dokážete vybrat správné výrobky a provést instalaci sami, je docela možné, že to bude stát hospodyni mnohem méně.

! Instalace vestavné trouby svépomocí

Teleskopické lišty pro trouby Bosch, Electrolux, Gorenje nebo Siemens můžete zakoupit v každém obchodě s elektrospotřebiči. Nezapomeňte však, že je lze instalovat pouze do trub, které jsou vybaveny odnímatelnou konstrukcí výsuvné lišty.

Běhouny by se měly čistit prostředky určenými speciálně pro trouby a varné desky, které mají šetrnější složení.

Úrovně pečení v troubě

Velikost trouby má přímý vliv na počet úrovní pečení. Modely s výškou 45 cm mají nejčastěji 3 úrovně, zatímco spotřebiče s výškou 60 cm. 5 úrovní vaření. To znamená, že můžete umístit pánve do mnoha různých částí trouby, abyste dosáhli maximální kvality. Je důležité si uvědomit, že v některých případech může vlastník využívat všechny úrovně současně.

K umístění zásobníků lze použít různé přípravky. U starších pecí byly úrovně často vyraženy přímo na povrchu vnitřní komory. Na jedné straně byl tento přístup odůvodněn svou jednoduchostí, na druhé straně. měl mnoho nevýhod. Při vkládání zásobníků do těchto drážek se často zničil smalt a spotřebič začal rezavět. Uživatelé měli často problémy s čištěním vnitřku trouby, protože se v otvorech zachytávala mastnota a další nečistoty.

Řešením byly odnímatelné ližiny, které výrobci spotřebičů Corting instalovali do svých výrobků. Tyto ližiny jsou umístěny v určité vzdálenosti od stěn a jsou snadno odnímatelné. Jsou vyrobeny z nerezové oceli a snadno se čistí.

Jak namontovat kolejnice do trouby Electrolux

Sporák je místem, kde se připravuje jídlo. žádná hospodyňka by si do kuchyně nedala nekvalitní troubu. Usnadňuje přípravu nejrůznějších pokrmů i pečených pokrmů. Moderní trh nabízí spotřebitelům širokou škálu sporáků, varných desek a trub s různými parametry, vybavením a obecnými funkcemi. Někdy se však stane, že si zakoupený spotřebič musíte namontovat sami. Jak vybrat a namontovat teleskopické kolejnice do trouby?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS