Jak voskovat doma

Pravidla pro domácí depilaci

Pro depilaci voskem nemusíte navštěvovat kosmetický salon. Voskování je možné provádět samostatně. Je třeba vybrat vhodné složení, zahřát ho na optimální teplotu a rovnoměrně nanést na požadovanou oblast těla. Účinnost zákroku do značné míry závisí na správné přípravě, technice depilace. Pokud dodržíte všechny jemnosti, výsledek může trvat až několik týdnů, na kůži nebudou žádné komplikace. V tomto článku se dozvíte, jak si doma správně depilovat tělo voskem.

Než začnete s depilací doma, musíte si koupit materiály, nástroje, rozhodnout o technice depilace. Depilace horkým voskem je ideální pro citlivé oblasti. Pro odstranění chloupků v jiných oblastech lze použít jakékoli složení. Směs pro sezení lze připravit samostatně nebo použít hotové plechovky značek. Kromě toho byste se měli na depilaci voskem připravit předem, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům.

Když si poprvé depilujete vlasy v salonu. Zkušená kosmetička vám doporučí nejúspěšnější verze kompozic, můžete pozorovat techniku provedení.

Jaké přístroje budete potřebovat pro depilaci voskem

Navzdory jednoduchosti metody vyžaduje voskování speciální dovednosti a vybavení. Pro sezení bude potřeba:

 • Pleťové mléko;
 • Mastek na sušení;
 • Hotový vosk, který může mít podobu kazety, desek nebo pelet v závislosti na metodě;
 • Tavič vosku s regulací teploty a vyjímatelnou nádobou;
 • Látkové proužky, dřevěná špachtle a lopatka;
 • Gel na obnovu povrchu.

Doporučujeme zakoupit speciální přípravek na čištění pracovní plochy. To usnadní úklid po voskování, protože vosková směs se nesnadno odlepuje.

Výhody hotových sad

K dispozici jsou hotové vakcinační soupravy. V závislosti na technologickém postupu mohou mít jinou sadu. Obsahují přípravky, které působí na pokožku před a po depilaci voskem. Jejich výhodou je, že si nemusíte vybírat vlastní nástroje, složení a strukturu směsi. Oblíbené značky stavebnic:

Startovací sada obvykle obsahuje voskovou směs, tavič vosku, proužky a špachtli a také krém na přípravu pokožky na sezení. Všechny složky jsou plně kompatibilní.

Jak vybrat dobrý hotový vosk

V závislosti na citlivosti pokožky a oblasti těla se používají různé prostředky. Liší se strukturou, bodem tání a použitím. Voskování se provádí horkým nebo teplým voskem, který vyžaduje předehřátí, studeným voskem pro rychlé odstranění vegetace.

Hot

Doporučeno pro tvrdé chloupky na citlivých místech. Nejsou potřeba žádné papírové proužky, přípravek se nanáší pomocí špachtle. Tím se výrazně snižuje riziko zranění a vedlejších komplikací. Lze aplikovat v jakémkoli směru růstu vlasů.

Při výběru věnujte pozornost formuláři žádosti. Může být ve formě kotoučů, tyčí nebo pelet, briket. Materiál je poddajný a příjemně se s ním pracuje. Aplikace tepla v kosmetickém salonu, protože regulace teploty je rozhodující.

Hlavními složkami horkých a teplých přípravků jsou včelí vosk, přírodní pryskyřice a parafín. Někteří výrobci navíc přidávají vitamíny a esenciální oleje.

Teplé

Pohodlný a oblíbený typ. Má nízký bod tání, rychle odstraňuje chloupky a nedráždí pokožku. Vhodné pro velké plochy těla, jako jsou nohy nebo paže. Obvykle se prodávají ve formě kazety s válečkem. Umožňují rovnoměrné rozložení směsi, ale k tomu je zapotřebí voskovač na kazety.

Vyžaduje speciální ohřívač, který udržuje konstantní pracovní teplotu. Směs lze aplikovat jakoukoli metodou, ale pro odstranění se doporučují proužky. Při výběru konkrétní značky vosku je třeba zohlednit jeho strukturu, hustotu a lepicí vlastnosti, které jsou vždy uvedeny na obalu.

Cold

Tento typ je nejvhodnější pro domácí léčbu. Přípravek se nanáší na speciální proužky připravené k použití. Skládá se ze včelího vosku, borovicové pryskyřice a vonných látek. Použití studených přípravků umožňuje pracovat na středně velkých oblastech těla, ale kvůli nízké teplotě musíte jedno místo ošetřit několikrát. To může vést k podráždění, zarůstání chloupků a dalším nepříjemným účinkům. Výrobce, počet voskových proužků v balení, složení a specifika modelu, ze kterých si můžete vybrat.

Recepty na přípravu

Mnoho spotřebitelů si raději vyrábí vlastní vosk, aby se ujistili, že neobsahuje žádné škodlivé složky.

Odborníci doporučují striktně dodržovat recepturu, protože vosk nemusí dodržet doporučené poměry, což by mohlo ohrozit jeho přilnavost. Е. Ke snížení koeficientu přilnavosti k vlasům.

Klasická varianta

Přísady je třeba vložit do kovového hrnce a postavit do vodní lázně. Když se ingredience rozpustí, musí se důkladně promíchat. Směs by měla připomínat řídké palačinkové těsto a měla by snadno stékat ze lžíce, aniž by byla vodnatá. V případě potřeby můžete přidat 1-2 kapky oblíbeného esenciálního oleje, který vosk ochutí.

Při ochlazování směs postupně tvrdne, ale její plastické vlastnosti zůstávají zachovány. Po úplném vychladnutí lze vosk nakrájet na kousky a skladovat až do doby, než bude připraven k použití. Trvanlivost vosku není nijak omezena.

Příprava včelího vosku

Včelí vosk lze samozřejmě koupit hotový. Někdy však může obsahovat různé přídatné látky. Mnoho žen si proto raději vyrábí vlastní včelí vosk. Složka se vyrábí následujícím způsobem:

voskovat, doma
 • Nejdříve je třeba koupit plástový med v obchodech se včelími produkty.
 • Med musí být z plástů odstraněn.

Složení s glycerinem

Glycerin má zvláčňující účinky, takže jeho použití v receptech na voskové směsi je velmi oblíbené.

Vložte vosky do kovové misky a rozpusťte je ve vodní lázni. Ingredience dobře promíchejte a přidejte glycerin.

Vosk lze obohatit přidáním 1-2 kapek libovolného esenciálního oleje.

Tekutý vosk

Směsi včelího nebo karnaubského vosku mají po úplném vychladnutí pevnou strukturu. Před použitím by se proto měly zahřát. Je možné připravit kompozici, která po ochlazení netvrdne. Její plasticitu lze zvýšit pouze zahřátím rukou. Proto se mu říká tekutý vosk.

READ  Jak si doma vyrobit odšťavňovač

Tato vosková směs je jakousi pastou na šugaring, ale liší se od něj tím, že neobsahuje vodu.

Cukr a med se zahřívají ve vodní lázni, míchají se, dokud nevznikne hladká hmota. Poté se do sladké směsi přidá parafín. Musí se úplně rozpustit. Směs vyjměte z vodní lázně, promíchejte ji a přidejte levandulový esenciální olej.

Tekutý vosk by se nikdy neměl skladovat, proto je nutné jej připravit těsně před použitím.

Zpětná vazba na odstraňování chloupků na obličeji voskem

Chlupy na obličeji odstraňuji voskem. Tato metoda je pro mě nejlepší (zkoušela jsem to s nití, ohněm a speciálními proužky a škubala jsem. Vše pro nesmysl)!) Pouze vosk, pouze hardcore! Nejprve potřebujete vosk. Mám plechovku vosku z profesionálního obchodu s kosmetickými potřebami. Sklenice je velká, nespotřebovala jsem ani polovinu. Za druhé, potřebujete speciální voskovací tyčinky. Mám dřevěné. Za třetí, potřebujete speciální voskové pásky. Tohle je zboží, které jsem koupil dvakrát. Pro depilaci kníru jsou voskové pásky velmi úsporné. Jeden proužek stačí na dvě, možná tři depilace. Za čtvrté, potřebujete mikrovlnnou troubu. Nebo speciální zařízení na zahřívání vosku. Používám mikrovlnnou troubu. Potřebné množství vosku nasbírám na špejli, vložím do skleněné nádoby a vložím do trouby asi na jednu minutu.Během této doby se vosk rozpustí na správnou konzistenci, abyste ho mohli snadno nanášet. Pět: prášek. Pudr používám k depilaci oblasti kůže, kterou se chystám depilovat. Chrání vaši pokožku před horkým voskem, takže si ji neporaníte. Takže mám všechno, co potřebuji na depilaci. Pudr jsem nanesla na pokožku. Než vosk ztuhne, rychle ho pomocí tyčinky nanesu na pleť od koutku rtů směrem nahoru. Tímto způsobem dostávám co nejvíce vlasů ven, takže je snazší je odstranit. Předem nastříhané proužky lepím na vosk, který ještě NEZATVRDL. Proužky narovnám a přitisknu je k vosku, aby vše lépe drželo. Knír, vosk i proužky. Nejděsivější část! Teď musím ty proužky strhnout. Moje ruka je vycvičená. Knír si dělám už 10 let. A stále to bolí. Ale není to pekelná bolest, ne, jen cítím, jak se mi vosk odlepuje od kůže. Pruhy oddělím směrem zdola nahoru. Chytnu špičku a rychle a tvrdě ji odtrhnu. Při správné depilaci se kůže netrhá, ale všechny chloupky zůstávají na proužku. Po strhnutí proužků si obličej otřu hydratačním krémem. Celý postup mi zabere méně než pět minut. Depilaci voskem mám ráda, protože je časově i finančně nenáročná. Jediná nevýhoda. Bolestivé pocity, ale už jsem se s tím smířil.

Jak upozorňuje uživatel JurTanka, knírku nad horním rtem se můžete zcela zbavit za pouhých 5 minut pomocí vosku z plechovky

Yurtanka

Http://irecommend.Ru/content/udalenie-volos-na-verkhnei-gube-otzyv-na-osnove-17-let-epilyatsiya-doma-samostoyatelno-foto

Po dlouhém hledání ideální metody pro sebe k odstranění hrbolků (aby byly dlouhé a nebolestivé a bez podráždění, a aby, když chloupky začnou růst, vypadaly normálně): 1) vyzkoušel bělení. Dobře. To není správná cesta pro knír. Odlehčené úponky velmi zajímavě září na slunci. 2) depilační krém. Pro někoho vhodný, ale pro mě ne. Mám z nich hrozné podráždění, je to, jako by mi ten krém rozežíral kůži 3) Wax. Dodává se v různých formách (teplé, proužky, kazety atd.).). Vyberte si. Ale už jsem si vybral pro sebe. Je to teplý film vosk azulenic. Skvělé je, že nezpůsobuje podráždění, netraumatizuje pokožku a přitom zcela odstraní všechny chloupky najednou. 5 minut po depilaci. Hladká a bez podráždění. Chci vás také varovat před nákupem voskových pásků na obličej pro tento účel. Jsou velmi traumatizující pro kůži.

Uživatelka gurka dala přednost jiným metodám před depilací filmovým voskem, který jí pomohl k hladké, nepodrážděné kůži nad horním rtem

Gurka

Http://irecommend.Ru/content/ne-zhenskoe-eto-delo-usy-nosit-ily-khotite-byt-kak-konchita-vurst

Vlastně jsem si jich ani nějak nevšimla, ale potkala jsem hodnou tetu, která do nich prostě šťouchla. Ačkoli byly matné a nevýrazné. Rozhodla jsem se, že už toho mám dost, a tak jsem se po dlouhém hledání všech možných způsobů obrátila na depilaci v salonu. Bála jsem se to udělat sama doma, protože je to přece jen můj obličej. Objednal si ošetření a přišel. Sedím v křesle, v televizi běží komediální klub, pán mi čističem otřel oblast nad rtem, pak mi dal trochu pudru. Voskované. A tak tu sedíme a čekáme, až se to vyléčí. No, to je nemožné sledovat komedii a sedět s voskem na rtu (místo smíchu ze mě vyletělo několik chrčení). A tady je okamžik X. Mistr stáhl vosk a zeptal se, jestli to bolí? No, nejsem stydlivý, vytáhnu epilátor podpaží a oblast bikin. Takže nemůžu říct, že by to byla nesnesitelná bolest. Dobře, počkejte chvilku. Před depilací jsem se obávala, jak půjdu domů se zrzkou? Tak jsem se objednala do nejbližšího salonu. Ale nechala jsem si udělat depilaci a vůbec to nebylo poznat. Mistr říkal, že to záleží na pleti (jakou mám pleť??))). Výsledkem je, že už měsíc a půl depiluji. Někdy však používám pinzetu k vyčesávání malých chloupků. Voskování je dobrá věc. Tady přemýšlím o tom, že bych to zvládl:))))

Ludmila Fonda

Http://irecommend.Ru/content/vosk-vs-usiki

Už asi rok si nechávám růst chloupky na horním rtu pomocí těchto voskových pásků VEET. Jsem s ním spokojený. Rychlé, pohodlné, prakticky bezbolestné. Zvlášť když nemáte čas chodit pokaždé ke kosmetičce. Mám světlé vlasy, ale na slunci je stále vidím. Za rok se nezhrubly ani nezčernaly.Stejně jako předtím. Žádné odlupování ani zarudnutí.

Lisa

Https://www.Babyblog.Ru/community/post/krasota/1745727

Vanilkové voskové pásky na obličej Lady Caramel nemusí poskytnout dokonale čistý výsledek. Dokonale však odstraňuje jemné, krátké chloupky. Jednotlivé přilnavé chloupky lze snadno odstranit pinzetou a dosáhnout tak požadovaného efektu. Postup je standardní: dezinfikovat pokožku, nanést na suchý povrch podél porostu, pohladit pro lepší uchopení, zatáhnout proti.Výsledek není stoprocentně průhledný: krajní chloupky v koutku rtů jsou stále na svém místě. Buď moje technika pokulhává na obou nohách, nebo záleží na proužcích: je možné, že nedotčená místa jsou ta, jejichž ošetření přišlo na okraj voskového proužku. Zbytky lepkavé vrstvy jsem neodstraňovala ubrouskem, ale vlastním hydrofilním olejem: vše jsem odstranila ve dvou fázích. Mírné zarudnutí ustoupilo během hodinyRozměry celé plochy papíru jsou asi 8 cm x asi 4 cm, použitelná plocha s voskem je 5 cm x 1,5 cm. Dobře padne do ruky na rtu, vosková vrstva je tenká, ale stále dostatečně silná, aby se dala uchopit. Neslyšel jsem přímou vanilkovou vůni: vosk jako vosk, něco nenápadně sladce vonícího v dálce.

READ  Jaký filtr umístit před myčku nádobí

Jak si doma vyrobit vosk na depilaci

Nejjednodušší je použít hotový vosk, ale pokud chcete, můžete si vyrobit vlastní. Receptů na domácí depilaci je celá řada. Nejčastěji se přidává parafín a kalafuna. K domácí přípravě budete potřebovat:

Všechny ingredience vložte do vodní lázně a rozpusťte je do hladka. Zchlaďte na 40-50 °C a použijte teplý nebo horký vosk. Recept poskytuje čisticí účinek a umožňuje bezbolestné odstranění chloupků v citlivých oblastech.

Jak se připravit na depilaci

Použití depilačního vosku není nic složitého. Hlavní je správně ji připravit a dodržovat techniku postupu. Pak ji můžete snadno použít i doma. Nebojte se, pokud se vám nepodaří odstranit chloupky úplně napoprvé: po 3-4 sezeních se vaše dovednosti zlepší a budete moci snadno používat různé druhy vosku.

Než začnete s depilací, zkontrolujte délku chloupků. Musí být alespoň 5 mm. To je nejdůležitější podmínka pro depilaci voskem. Pokud jsou chloupky kratší než stanovená délka, vosk je jednoduše nedokáže pevně uchopit a odstranit. Pokud jsou vlasy příliš husté, je provedení obtížné a bolestivé.

Samozřejmě ne každý je spokojený s tím, že si v letní sezóně nechá narůst chloupky na depilaci. V tomto případě však vítězí výhody očkování: používání krémů na odstranění chloupků nebo běžného holicího strojku neudrží vaši pokožku hladkou po celý měsíc.

Pro účinné odstranění chloupků postupujte podle následujících přípravných kroků:

 • Nejméně 2 dny před ošetřením se neopalujte a nechoďte do sauny.
 • Asi 2 dny před ošetřením si vyčistěte pokožku peelingem. Usnadníte si tak odstranění chloupků.
 • Ověřte si, zda nejste alergičtí na přípravek: naneste trochu vosku na oblast na zápěstí a sledujte, zda se do 30 minut na kůži neobjeví nepřiměřená reakce.
 • Osprchujte se bez kosmetických přípravků alespoň 1 hodinu před sezením.
 • Po úplném vysušení pokožky nejprve ošetřete místo antiseptickým přípravkem (Miramistinem, Chlorhexidinem nebo jinými podobnými přípravky) a poté použijte mastek nebo dětský pudr.

Před depilací si pokožku přepudrujte mastkem nebo dětským pudrem, aby vosk lépe přilnul k chloupkům

Pokud očkujete poprvé, je nejlepší oblast znecitlivit speciálním přípravkem. To platí i v případě depilace citlivých oblastí, jako jsou bikiny nebo podpaží.

Pro úlevu od bolesti se nejčastěji používá mast Lidokain nebo Emla krém. Lze je zakoupit v každé lékárně. Výrobky se aplikují na pokožku nejméně 1 hodinu před zákrokem a nezapomeňte zakrýt potravinovou fólii pro optimální vstřebávání složek. Po určité době pocítíte, že ošetřený povrch je méně citlivý. To znamená, že můžete začít s depilací. 40 minut před zákrokem si také můžete vzít tabletu Tempalginu, Nurofenu nebo jiného osvědčeného analgetika.

Zvláštnosti voskování

Hlavní účinnou látkou je vosk, jehož konzistence pomáhá co nejlépe zachytit a vytrhnout chloupky. Ne vždy se používá pouze kvalitní přírodní vosk.

Abyste snížili riziko možného podráždění a alergií, je důležité zkontrolovat složení a absenci nežádoucích reakcí na něj.

Provedení testu citlivosti na malé části těla vám umožní úspěšně používat výrobek v budoucnu nebo zabránit vzniku neestetické vyrážky.

Jaký druh vosku se používá:

 • Studený vosk nebo voskové pásky pro oblast bikin nevyžadují předehřívání, takže je lze považovat za expresní metodu. Obvykle se proužky zahřívají v ruce a riziko podráždění je mezi podobnými metodami minimální.
 • Teplý vosk zažívá v současné době boom, protože je nejpohodlnější pro použití doma i v salonu. Tepelný účinek na pokožku je minimální a speciální přístroje pomáhají rychle zahřát vosk na ideální teplotu.
 • Horký vosk je nejméně bolestivý postup, ale velmi důležitá je zručnost provádějícího. V domácích podmínkách je velmi obtížné zahřát vosk na správnou teplotu, aniž by došlo k poškození pokožky. Obvykle se používá pouze v salonech.

A vyšší, v závislosti na typu výrobku a hodnocení značky. Nejlépe mu předchází konzultace s dobrým kosmetologem. Odborník vám pomůže správně posoudit typ vaší pleti a stav vašich vlasů. Jakmile si vyberete vhodný produkt, nespěchejte s jeho použitím hned. Nejlepší je předem se seznámit s možnými účinky a pečlivě si přečíst návod.

Výhody a nevýhody

Za výhody této metody odstraňování chloupků se považuje cenová dostupnost a účinnost. Chcete-li ušetřit čas a peníze, můžete se naučit, jak depilátory. Na rozdíl od žiletek a chemické epilace není epilace voskem pro pokožku příliš traumatizující. Rekordmanem je však depilace voskem, která zaručuje až čtyři týdny hladké pokožky a minimální výskyt zarůstajících chloupků (samozřejmě při dodržení základních pravidel používání).

Použití vosku k odstranění chloupků samozřejmě není absolutním všelékem. Přestože složení i technologie jsou již dlouho vyzkoušené, může použití vosku vést k nežádoucím důsledkům.

Kontraindikace a vedlejší účinky

 • Jedná se především o alergickou reakci, takže je nutné provést test citlivosti.
 • Těhotné ženy by tuto metodu raději neměly používat kvůli příliš silnému bolestivému syndromu, který může negativně ovlivnit stav dítěte.
 • Poškození kůže také není dobrým ukazatelem pro postup.
 • Cévní onemocnění a cukrovka jsou zakázány.

Pokud se vás všechny tyto podmínky netýkají, nebude mít depilace voskem žádné nežádoucí účinky. V opačném případě je lepší zvolit alternativní způsob odstranění nežádoucích chloupků, zvolit krém. Oficiální webové stránky Lova Lova, zde si můžete přečíst o složení, výhodách a nevýhodách výrobku.

Pro snížení bolestivosti je nejlepší voskovat předem zahřátou pokožku a použít lokální anestetikum.

Pomůže, když jednou rukou kůži trochu napnete a druhou rukou prudkým pohybem odstraníte proužek. Tato a další tajemství úspěšné depilace jsou vysvětlena dále.

READ  Jak resetovat závadu na chladničce Beko

Exfoliace pomáhá omladit, vyčistit a zlepšit pleť. Toto kosmetické ošetření odstraňuje nerovnosti a vady pleti, jako je akné, rozšířené póry a jizvy. V našem článku se dozvíte více o ultrazvukovém peelingu obličeje, kontraindikacích a přečtete si recenze.

voskovat, doma

Depilační krém Lova Lova byl vyvinut pro ty, které už nebaví bojovat s nepříjemným ochlupením běžnými metodami. Výrobce zaručuje rychlé a bezbolestné odstranění nepříjemných chloupků během několika minut. Recenze zde.

Nejdůležitější po depilaci je pečlivě očistit povrch pokožky, pečlivě opláchnout zbytky vosku. Metody odstraňování zbytků vosku z pokožky https://ilcosmetic.Dva recepty na kosmetický vosk: Jak získat teplý vosk a co s ním dělat.Html

Dva recepty na kosmetické vosky

Doma si můžete připravit horký a teplý vosk pro depilaci.

Měkký vosk pro začátečníky

Nejlepší způsob, jak začít s depilací, je odstranit chloupky na rukou a nohou měkkým voskem. Jeho příprava nezabere mnoho času a nevyžaduje profesionální vybavení.

Je třeba připravit následující ingredience:

 • Včelí vosk. 130 g;
 • Palmový vosk (karnaubský, brazilský). 360 g;
 • Glycerin. 7 ml (1 polévková lžíce). Л.);
 • Esenciální olej (levandulový olej, tea tree olej nebo jiný esenciální olej s dobrým protizánětlivým účinkem). 2-3 kapky.

Pro dosažení nejlepších výsledků je nutné použít všechny složky ve správném poměru.

Pokyny pro přípravu teplého vosku:

 • Oba vosky rozdrťte, promíchejte a rozpusťte ve vodní lázni. Nalijte vodu do hrnce, přiveďte ji k varu, vložte nádobu s přísadami a zahřívejte na mírném ohni za stálého míchání stěrkou. Teplota tání vosku je 62 až 68 °C.
 • Rozpuštěný vosk odstavte z ohně, přidejte glycerin a esenciální olej a nechte ho vychladnout na teplotu 38-40 °C. Vosk chladne pomalu, musíte počkat asi 20 minut. Mezitím si připravte papírové nebo látkové proužky na voskování.
 • Když se vosk stane lepivým a plastickým, naneste ho na pokožku špachtlí.
 • Zakryjte vosk páskem, uhlaďte jej podél linie vlasů a rychle jej odstraňte v opačném směru.

Příprava a aplikace teplého vosku trvá 1-1,5 hodiny v závislosti na velikosti ošetřované plochy.

Účinek teplé depilace voskem trvá až tři až čtyři týdny

Příprava horkého vosku

Horký vosk na knír, oblast bikin a podpaží. Vosk je silnější, na těle vytvrzuje ve vrstvách a jde dolů bez použití kapesníčků nebo papírových proužků. Abyste se nepopálili, potřebujete speciální špachtli s měřičem teploty. Pokud se míchá příliš horký vosk, objeví se NO. Taková směs může hořet. Na pokožku ji můžete bezpečně nanést až po zmizení výstražného světla. Pro domácí voskování za tepla je nejlepší pořídit si voskovací přístroj: je obtížné roztavit a smíchat přísady ve vodní lázni a poté směs ochladit na požadovanou teplotu.

Proces výroby horkého vosku je poměrně jednoduchý:

 • Všechny ingredience vložte do ohřívacího tácu a nastavte teplotu tavicího vosku na 70 °C. Vosk, parafín, většina kalafunového vosku se zcela rozpustí. Směs průběžně míchejte.
 • Vosk ochlaďte na 42-45 °C. Vyšší teplota může způsobit popáleniny, zatímco chladnější depilační směs chloupky nezachytí a nevyvrátí je ven. Chladnutí trvá 25-30 minut, vosk zhoustne, stane se lepivým a viskózním.
 • Směs naneste na problematická místa podél linie vlasů. Složitost procedury spočívá v tom, že v choulostivých oblastech (bikiny, podpaží) rostou chloupky v několika směrech, k úspěšné aplikaci a co nejbezbolestnějšímu odstranění vosku z těchto oblastí potřebujete zkušenosti a dovednosti.

Depilaci horkou vodou doma praktikuji už dlouho, ale nikoho k tomu nedoporučuji: je to nebezpečné na vlastní pěst a bez potřebných dovedností (sama jsem se spálila, stopa na boku je stále trochu patrná). Ale výsledek je tak dobrý a pocit tak příjemný, že se depilaci voskem nevyhnete! Takže dobrý konec salonu a hladkou kůži všem!

Irina Voronova, 38 let

Http://proydalenievolos.Jmenuji se Larisa, mám za sebou spoustu práce s voskem a nemůžu se dočkat, až se ho zbavím.Html

Depilace voskem je účinná, ale velmi jednoduchá metoda depilace. Lze to provést doma, aniž byste se museli uchýlit k drahým procedurám v salonu. Všechny ingredience pro výrobu depilační směsi jsou volně dostupné: v ajurvédských obchodech, drogeriích atd. Д.

Dobrý den,! Jmenuji se Larissa, je mi přes 60 let, celý život jsem pracovala jako učitelka ve škole, mám zkušenosti jako copywriterka. Šest měsíců. Zvyk sdílet vše, co vím a na čem mi záleží, zůstává, takže tato práce je pro mě organická. Těšíme se na dobrou spolupráci.

Typy vosků

V profesionálním kosmetickém průmyslu se používají horké vosky, teplé vosky, fóliové vosky a polymerové vosky.

Liší se složením, technikou a oblastí použití:

 • Teplý vosk odstraňuje chloupky na velkých plochách. Na rukou a nohou.
 • Horké vosky jsou méně oblíbené a vhodné pro depilaci bikin, podpaží a obličeje.
 • Filmové a polymerní vosky se používají pro všechny voskovací zóny.

Pro domácí depilaci je lepší zvolit studené vosky. Tzv. „proužky“.

Podívejte se na toto video a zjistěte, jak se provádí domácí depilace:

 • Použití vlastní voskové směsi je snadné, cenově dostupné a nákladově efektivní. Složení lze vylepšit dalšími přísadami, lze zvolit hypoalergenní ekvivalent včelího vosku.
 • Před použitím je nutné provést test citlivosti kůže.
 • Hlavním nebezpečím této procedury je popálení horkým voskem. Abyste tomu předešli, je nutné používat speciální teploměr.
 • Můžete je ohřívat ve vodní lázni, v mikrovlnné troubě nebo si koupit speciální tavič vosku.
 • Domácí depilace má svá specifika a vyžaduje určité dovednosti. Při prvním použití nemusí být výsledky tak působivé, ale časem se tento postup stane méně obtížným. Také s receptem na přípravu shugaring doma v tomto materiálu.

Podívejte se na náš denní výběr nejlepších kosmetických produktů

| Denial of responsibility | Contacts |RSS