Jak vybrat varnou desku pro domácnost

Jaký je nejlepší kávovar. přehled materiálů a dalších kritérií výběru

Káva je jedinečný nápoj, který vyžaduje zvláštní pozornost. Voňavá tekutina po ránu vám pomůže zlepšit náladu. Setkání s kamarádkou na latté vede k nekonečným rozhovorům. Cappuccino večer zahřeje tělo a pročistí mysl. K přípravě kávového nápoje potřebujete speciální přístroj. tlakový hrnec. Jak připravit černý nápoj z mleté zrnkové kávy. přečtěte si tento článek. Redakce webu YaNaSHALA vám přináší přehled nejlepších kávovarů roku 2020.

Historie Turků

Už z názvu nádobí je jasné, že v příběhu bude určitě figurovat pestrá orientální země. A historie jezza je s Tureckem skutečně neoddělitelně spjata. Před tisíci lety se káva vyráběla z rozemletých kávových zrn. nápoj se vařil v měděných kotlích nad žhavým uhlím. Tento způsob vaření neumožnil plně rozvinout bohatou chuť a vůni nápoje.

Před desítkami let nosili beduínští nomádi s sebou malé džbány na pitnou vodu (Ibrick). Hrnec měl podlouhlý tvar s kulatými boky, širokým dnem a zužujícím se hrdlem se zahnutou výlevkou. S odstupem času si kočovníci zvykli vařit kávu v této konvici, ale těžko to lze nazvat pohodlným, protože je velmi obtížné zachytit okamžik, kdy se nápoj vaří.

O něco později Arabové vynalezli způsob, jak používat ibrik k vaření kávy. Nádoba prošla drobnými změnami, které vyústily ve vytvoření dalla. Tento hrnec je vyroben z mědi nebo mosazi a nahoře má širokou zakřivenou výlevku. Rukojeť se „vyplazila“ nahoru a objevilo se víčko. vaření kávy bylo mnohem snazší. Mimochodem, dalla se stále používá v některých oblastech východních zemí.

Dalla Džezva byla vytvořena dvořany Sulejmana Nádherného. služebnictvo chtělo potěšit svého pána, který v polovině 16. století dostal darem kávová zrna. Bylo tedy nutné kávovou konvičku přepracovat.

vybrat, varnou, desku

Jak vybrat varnou desku | Nákupní rádce

Původně se nápoj vařil ve zlatém hrnci. Ušlechtilý kov však nemohl dosáhnout nádherné chuti a vůně, kterou je káva proslulá. Káva uvařená v kovaném měděném nádobí zároveň stoprocentně vyhovovala vytříbenému vkusu sultánů.

Spolu s tradičními recepty na kávu se vafle staly oblíbenými po celém světě, ale získaly i druhé jméno. Jde o to, že v některých zemích bylo běžnější pojmenovat konvici odkazem na zemi, kde se káva připravovala podle speciálních receptů a se všemi tradicemi. Podle toho jsou „kurka“ a „jezvah“ dva názvy pro stejnou nádobu používanou k vaření kávy.

Jaký je nejlepší způsob přípravy kávy doma?? O chuti nápoje nerozhodovaly jen fazole, ale i vlastnosti hrnce.

READ  Regulátor napětí pro invertorovou chladničku jak vybrat

Jak důležitá je velikost lihovaru?

Turecké konvice na kávu se dodávají v různých velikostech, od 1 do 6. Je důležité si uvědomit, že turecká káva se pije v malých dávkách, 2-3 unce, ne ve velkém hrnku. Obvykle se nedoporučuje kupovat velký šestihranný ibex, pokud skutečně potřebujete připravit pouze dvě porce najednou.

Je lepší zvolit tlakový hrnec, jehož velikost odpovídá očekávanému počtu porcí. Turci o objemu 1 šálku jsou obvykle poměrně malí. Ve skutečnosti je tak malý, že je snazší spálit si ruku, protože ho musíte držet tak blízko vařiče. Z tohoto důvodu se obecně považuje za praktičtější velikost dvou šálků. Kávu můžete připravit pro 1-2 osoby, ale o něco větší velikost destilátoru zajišťuje bezpečnost rukou.

Pokud potřebujete uvařit tureckou kávu pro více hostů, kupte si kávovar na 5 nebo 6 porcí turecké kávy. Pokud jste velkým fanouškem turecké kávy, není důvod omezovat své preference.

Jak vybrat výrobce sklokeramické varné desky?

Pro nalezení nejvhodnějšího výrobce pro sklokeramickou varnou desku použijte doporučení výrobce sklokeramické desky. Co radí, aby se nepoškodil povlak nádobí??

Měď musí být stále opatřena speciálním ochranným povlakem. V opačném případě by mohlo dojít ke kontaktu kovu s keramickým povrchem skla. To může ohrozit vzhled i životnost varné desky. Nedochází k okamžitému poškození, ale poté se snižuje účinnost přenosu tepla a prodlužuje se doba vaření. To vše vede k dodatečným nákladům a snížení kvality sporáku.

Nejvhodnějším materiálem pro použití džbánu na sklokeramické varné desce je faor nebo keramika. Můžete si také zakoupit hliněný vařič. Sklokeramický vařič se nesmí zatěžovat těžkým hliněným nádobím, ale malý džbánek z tohoto materiálu vařič nepoškodí.

Dno vařiče musí být silné a hladké

Tím se zajistí maximální přenos tepla a dobrý kontakt mezi hrncem a varnou plochou.

Kromě faory a hlíny může být džbán pro sklokeramickou varnou desku vyroben z oceli se zatíženou základnou, skla, kovové keramiky. Hrnce z těchto materiálů najdete ve velkých obchodech se spotřebiči nebo u specializovaných prodejců kávové sedliny a nádobí.

Oblíbení výrobci krůt vhodných pro indukční varné desky

Speciální indukční přístroj není levný. Proto kromě výběru správné velikosti a materiálu věnujte pozornost značce výrobce. Přestože je k dispozici velké množství produktů, mnohé z nich nemají potřebné vlastnosti. Kvalitní šašky vyrábí jen několik výrobců:

 • Belgická značka Gipfel vyvinula širokou škálu výrobků s různými objemy a bakelitovými rukojeťmi, které jsou rovnoběžné s povrchem vařiče. Ocelové kadidelnice této značky jsou k dostání od 390 ml do 700 ml. Jedinou nevýhodou je široké hrdlo, které mnoha lidem znemožňuje přípravu lahodné a aromatické kávy.
 • Značka Korkmaz (Turecko) nabízí krásné a kvalitní kávovary s objemem od 20 ml do 400 ml. S pohodlnými protiskluzovými silikonovými rukojeťmi.
 • Německá společnost Erringen přináší na trh řadu šprcek o objemu 360 až 720 ml s ergonomickými bakelitovými rukojeťmi, které se nezahřívají a nekloužou.
 • Kadidelnice od společnosti Tima Russia má klasický design se zúženým hrdlem, jak je mnoho lidí zvyklých. Vyrobeno z mědi. Výrobky se dodávají s pevnými dřevěnými rukojeťmi. Objem modelů se pohybuje od 150 ml do 700 ml.
READ  Který epilátor je vhodný pro hloubkovou epilaci bikin?

Ideální velikost pro indukční varné desky

V závislosti na tom, pro kolik lidí plánujete vařit kávu, existují malé a větší modely. K dispozici je objem od 100 ml do 150 ml, což je ideální velikost podle vašich osobních preferencí. Uvařit kávu v tak malé konvičce není snadné, ale chuť a vůně nápoje ohromí každého gurmána. Pro dvě piva najednou si vyberte 350 ml džbánek, pro větší skupiny 750 ml.

Chcete-li si koupit nejlepší výrobce, měli byste kromě materiálu a objemu pouzdra zvážit také výrobce. Občas se objevují šprýmaři od bezohledných značek, kteří své výrobky prezentují jako indukční, ale ve skutečnosti to neodpovídá deklarovanému.

Mezi hlavními výrobci, kteří vyrábějí speciální šašky pro indukční sporák, jsou oblíbené následující:

  Gipfel. Vyrobeno v Belgii. Široká nabídka produktů umožňuje kupujícímu vybrat si vhodný model. Všechny výrobky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní leštěné oceli. Velký výběr objemů. od 390 ml do 700 ml. Všechny modely mají široké ústí a silnou základnu 6 až 8 mm. Pokud chcete odolný stroj se stylovým designem, je tento model pro vás ten pravý. Cena od 1300

 • Mallony mal 600. Dvoustěnný model z uhlíkové oceli s nepřilnavým povrchem, takže získáte odolnost nádobí. Lehký a snadno se čistí ručně. Bakelitová rukojeť se nezahřívá, neklouže a má pohodlnou délku. Funkční výrobek. lze jej použít nejen k přípravě kávy. Výtlak. 600 ml. Cena od 170 Nevýhody zahrnují možné poškrábání a zápach při prvním použití. Po každém použití je důležité je umýt. Mallony mal 600
 • Gipfel maree 5574. Výrobek z nerezové oceli s nepřilnavým povrchem vydrží dlouho. Praktická rukojeť a výlevka jsou charakteristickým znakem spotřebiče. snadné používání a údržba. Výrobek je vhodný pro všechny typy sporáků. Klasický design se hodí do každé kuchyně. K dispozici v objemu 220 ml. Ideální velikost pro jeden nápoj. Na druhou stranu, miniaturizace některých indukčních varných desek může vyžadovat použití adaptéru. Cena od 900 Gipfel maree 5574
 • Fissman 3310. Třívrstvá základna a varná nádoba z leštěné oceli. Atraktivní vzhled a atraktivní cena oslovují zákazníky. Objem 550 ml. Mezi nevýhody patří nutnost důkladného čištění a některé elektrické sporáky se sklokeramickým povrchem „nevidí“. Cena od 1500 Fissman 3310
 • Frabosk Lola Induction. Praktický, praktický a rafinovaný kávovar. Ocelové zařízení s trojitým dnem a nepřilnavým povrchem. Velkokapacitní kávovar o objemu 500 ml se zahřívá pomalu, ale najednou připraví kávu pro 6 osob. Zajímavý design vypadá přitažlivě. Někteří spotřebitelé si stěžují, že jejich varná deska nedetekuje jesova. pravděpodobně kvůli malé velikosti základny. Cena od 1300
READ  Co dělat, když se vaše chladnička s mrazničkou zahřívá po stranách?

Frabosk Lola Induction

Wok z nerezové oceli

Kávovary z nerezové oceli jsou nenáročné a snadno se udržují. Nerezová ocel není ovlivněna klesající teplotou, nemění aroma a chuť kávy, ani nevylučuje žádné škodlivé látky. Nerezový džbán je ideální pro indukční varné desky. Milovníci kávy však tento materiál nesnášejí a z úcty k sobě a svým hostům si ocelovou konvici raději nekoupí.

vybrat, varnou, desku

Téměř vždy se jedná o ocelový džbán s širokým hrdlem, nikoliv s úzkým, jak je požadováno.

Příznivci nerezových vařičů budou mít k dispozici víceúčelový přístroj na vodu, mléko, kávu, bylinné čaje a odvary. Budou také levným, multifunkčním a trvanlivým zbožím.

Spotřebitelé si mohou vybrat mezi chromovanými, nerezovými a smaltovanými sítky z uhlíkové oceli. Skuteční milovníci kávy si však tento druh karafy vybírají jen zřídka, a to kvůli nesourodosti tvaru. Lidem může vadit nerovnoměrné zahřívání kávy ve smaltovaném kávovaru.

Smaltovaný džezvařič lze použít pro přípravu instantní kávy. Vhodné pro vaření čaje a bylinek.

Hodnocení elektrických kávovarů

Seznam nejlepších modelů s automatickým vypnutím při varu a bez něj:

vybrat, varnou, desku

  Jardeko, JD912. Krásně tvarovaný elektrický tlakový hrnec z dovážené nerezové oceli. Dodává se s víkem, rukojeť se nezahřívá. Připraví lahodný šálek kávy. Optimální výkon rychle zahřeje kapalinu. Objem. 300 ml.

Třída Premium

Seznam oblíbených modelů z prémiového segmentu:

  Časový zásobník CM-700. Oceněný elektrický kávovar s automatickým vypínáním a stylovým designem. Díky příkonu 1000 W lze nápoj uvařit rychle. Dodává se se třemi recepty speciálně pro tento model. Nastavitelná teplota. Funkce ovládání Bluetooth. Cena 8600

Střední cenový segment

 • Gorenje TCM 330W. Klasický model s robustním krytem a všemi základními funkcemi. Přestože je výkon pouze 550 W, nebrání to tomu, aby byl výrobek u spotřebitelů oblíbený. Výrobek je vybaven systémem ochrany proti přehřátí. Díky malým rozměrům se snadno nosí s sebou. Cena. 1699

Nejlepší rozpočtové modely

 • LUMME LU-1631. Spolehlivý model. I když je jeho funkčnost omezená, k přípravě sladké a voňavé kávy postačí. Produkt je kompaktní, ale výkonný. Rukojeť je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu a nepálí do rukou. Široká baňka se snadno čistí. Cena. 1199

Elektrický kávovar. užitečné zařízení, které vám usnadní každodenní práci. Při nákupu posuzujte materiál pouzdra, objem, výkon a funkčnost. Pro ty, kteří jsou často na cestách, jsou určeny kompaktní modely. Pokud kupujete spotřebič na delší dobu, nešetřete. Levný model, pokud jej plánujete používat jen zřídka. Většina společností vyrábí kvalitní produkty. Negativní zpětná vazba od uživatelů je velmi malá.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS