Jak vybrat vodní držák ručníků v koupelně

Top 15 Nejlepší vodní sušáky na ručníky pro koupelny Hodnocení 2022

Vodní vyhřívaný držák ručníků. Je koupelnový výrobek, který může plnit řadu úkolů: sušit oblečení, vytápět místnost a snižovat vlhkost. Abyste však vynaložených peněz nelitovali, je důležité umět si z velkého množství možností vybrat ten správný model.

Vodní věšák na ručníky je speciální zařízení, které se zahřívá působením horké vody. Lze ji tedy použít k sušení jakýchkoli textilií nebo ručníků.

Velmi praktické, když potřebujete materiál rychle usušit a je nepohodlné nebo nemožné jej pověsit na běžný radiátor.

Kromě toho zabraňuje zbytečné vlhkosti v koupelně a udržuje normální teplotu.

V tomto článku se dozvíte, jak vybrat vodní držák ručníků.

Vše o výběru vodního držáku ručníků

Přístroje jsou vyrobeny ve tvaru zakřivené trubice. Jejich hlavní rozdíl spočívá ve způsobu ohřevu. Vodní držáky na ručníky jsou ohřívány horkým teplonosným médiem. Většinou se jedná o vodu z topného systému nebo teplou vodu. Používají se obě varianty. Druhá možnost se volí častěji, protože zařízení zůstává v provozu i po vypnutí baterií.

Vodní držák ručníků TERMINUS Vega

Tato sezónnost je hlavní nevýhodou vodních zařízení. Alternativou je kombinovaný spotřebič, který pracuje s teplonosnou kapalinou a elektřinou. Vyhřívaný držák ručníků by měl být přednostně vybaven ventilem Maevsky. Normalizuje cirkulaci kapaliny a zbavuje potrubí vzduchových kapes.

Výběr držáku na ručníky: Jak zohlednit ruská specifika

Častá přispěvatelka Houzzu, interiérová novinářka. Pracoval jsem jako dopisovatel, redaktor a šéfredaktor pro různé publikace v Berlíně, Bruselu a Kambodži.Petrohrad. Aktivní psaní o interiérech pro webové stránky 4living.

Čas sezónního vypínání teplé vody je dobrým důvodem k zamyšlení nad opravou nebo výměnou sušiče ručníků. Jak modernizovat ohřívač vody a kdy má smysl pořídit si elektrický ohřívač vody? Který spotřebič vydrží déle v ruském prostředí. Domácí nebo dovezené? K čemu může sloužit věšák na ručníky kromě sušení ručníků??

Tento článek je archivován: poprvé publikován v roce 2016, aktualizován v roce 2022

Jak poznat, že je čas vyměnit věšák na ručníky?

Pokud se ve spárách dlaždic objevují známky plísně (větrání funguje správně); pokud jsou na silikonu u umyvadla nebo za zástěnou v koupelně černé skvrny; pokud je v koupelně zima, když běží ručníkový radiátor a místnost se neotepluje.

Tento problém lze řešit několika způsoby.

Výměna starého ručníkového radiátoru za objemnější verzi

Byl ve tvaru písmene U. Vyroben „univerzál s policí“ (viz. Snímek obrazovky). Čím větší je však plocha potrubí, tím studenější voda stoupá stoupačkou. Toho si jistě všimnou i sousedé.

Pokud je koupelna velká, existuje dobrý důvod, proč nezměnit vodního „hada“, ale doplnit jej elektrickým modelem.“schodiště“. Tento problém se obvykle řeší současně s výzdobou místnosti (aby se dráty úhledně skryly ve zdi).

Přidání elektrického podlahového vytápění.

Tento krok je rozumný, pokud koupelna není větší než 4-5 metrů čtverečních.М. Pak se nemusíte vůbec starat o to, zda chcete vodní nebo elektrický držák ručníků. Stačí umístit věšák na ručníky do spodní části místnosti a vše bude přirozeně schnout.

Důležité! Připojení podlahového vytápění na teplovodní stoupačku v bytovém domě je zákonem zakázáno. Nikdy na to nedostanete stavební povolení, což ztěžuje prodej vašeho domu. Kromě toho se nevyhnutelně sníží teplota odtékající vody, což znamená, že naštvaní sousedé budou mít důvod stěžovat si správci budovy, státnímu zastupitelství a sportovní loterii.

Podlahové vytápění byste měli instalovat pouze v rodinném domě.

V rodinném domě může běžný radiátor nahradit věšák na ručníky. Rolovací tyč nad chladičem umožňuje bezproblémové sušení ručníků.

Konvektor však můžete používat jako ohřívač ručníků pouze částečně. Takový spotřebič může vytápět koupelnu (třída ochrany proti prachu a vlhkosti IP24 a vyšší), ale nesmí být zakrytý ručníkem. Pokud budete hledat, můžete najít speciální konvektory na sušení ručníků. S držákem na ručníky.

Tip: Neváhejte do řešení svého problému zapojit správcovskou společnost. V ruských domech jsou ručníky (voda) zabudovány buď do systému teplé vody, nebo do systému vytápění. Usnesení vlády ze dne 6. Května 2011. N 354 definuje následující minimální teploty teplé vody v místě odběru: nejméně 60 stupňů pro otevřené systémy dálkového vytápění, nejméně 50 stupňů pro uzavřené systémy dálkového vytápění (tyto údaje jsou k dispozici v CHS). Aktuální SanPiN 2.1.4.2496-09 stanoví limit 60 stupňů (teplota, při které jsou infekční zárodky usmrceny) bez ohledu na použitý systém vytápění.

Co se týče vytápění, výše zmíněná vyhláška ukládá energetickým společnostem vytápět naše byty minimálně na 18 stupňů a GOST R 51617-2000 stanovuje konkrétní minimum pro koupelnu. 25 stupňů na vnitřní stěně místnosti.Pokud je voda v potrubí studenější, než by měla být, můžete požadovat přepočet účtu za vytápění a/nebo teplou vodu a podniknout kroky ke zvýšení teploty vody. Může stačit zaizolovat potrubí ve sklepě nebo někomu odpojit podlahové vytápění či nahradit standardní ohřívač ručníků velkým ohřívačem.

Dáváte přednost vodnímu nebo elektrickému vyhřívanému věšáku na ručníky?

Konečně jste se rozhodli pro ohřívač ručníků? Pojďme si tedy říct, který z nich bude ve vaší koupelně vyhovovat.Ohřívač vody je v průměru o polovinu levnější než jeho elektrický protějšek a nevyžaduje žádné další výdaje. Elektrický vyhřívaný držák ručníků nevyhnutelně zvýší vaše účty za energii, ale můžete zapomenout na netěsnosti, tlak v potrubí a odpojení teplé vody. Nabídka elektrických sušiček je obrovská, vodní sušičky jsou poněkud skromnější. Existují samozřejmě bojlery se skleněnými vložkami nebo „odbočkami“ z rozdělovačů, ale jsou dražší než standardní elektrické.

Další důležitý aspekt. Ručníkový ohřívač vody je nejčastěji integrován do systému teplé vody a kromě dvou „údržbových“ týdnů je v provozu po celý rok. V některých domácnostech. Obvykle s plynovými kotli. Je však věšák na ručníky součástí topného systému a bude vypnutý nejméně čtyři měsíce. I v tomto případě byste mohli zvážit elektrický protějšek. Zejména pokud se potýkáte s plísněmi.

READ  Smalt na radiátory bez zápachu

Jaký vodní držák ručníků zvolit

Při výběru ručníkového radiátoru byste se měli nejprve zaměřit na materiál, ze kterého je vyroben. Nejlevnější modely jsou vyrobeny z černé oceli, ale mohou být natřeny „nerezovou ocelí“. V horké vodě, která cirkuluje naším potrubím, je hodně kyslíku. Společně způsobují korozi kovu zevnitř (proto jsou běžné trubky na teplou vodu jako ochrana pozinkované). Kromě toho je voda plná kovových nečistot, které se usazují na stěnách ručníkového radiátoru. Obojí je pro černou ocel škodlivé. A chromový povlak se začne rychle odlupovat. Tyto modely jsou vhodné pro soukromé domy, kde je voda čistší a tlak nižší. Kromě toho existují dvouokruhové modely, kde voda ohřívá nemrznoucí směs. Vydrží déle.

Nerezová ocel nekoroduje, a proto je vhodnější než černá. Abyste si nekoupili padělek, zkontrolujte certifikát (pas) ručníkového radiátoru, než se rozloučíte s penězi. Vždy je tam odkaz na materiál. Nerezová ocel má několik nevýhod: příliš ostré závity na spojích (je třeba je dobře utěsnit) a slabou ochranu proti tzv. Bludným proudům. S tím se ale nedá nic dělat.

Dovážené sušáky na ručníky se často vyrábějí z chromované sanitární mosazi, která má přidané prvky z eloxovaného hliníku. Ani oni se nebojí koroze, ale ne vždy jsou připraveni na ruské zatížení. Obecně platí, že chromované modely vypadají „dražší“ než leštěné, ale stojí stejně. Pokud jde o kvalitu ohřevu, nemá na ni povlak žádný vliv.

Kritéria výběru držáku na ručníky

K dispozici jsou modely pro pokoje, kuchyně, chodby a technické místnosti. Abyste je mohli připojit k teplé vodě v bytě, budete jim muset dát hodně zabrat. K systému TUV mohou být připojeny pouze v případě, že je instalace plánována v koupelně. Neřežte do potrubí ústředního topení. Existují speciální zařízení, která umožňují ohřívat vodu z radiátoru při kontaktu s ním, ale mají malý účinek.

Vodní vyhřívaný držák ručníků Tera Leader

Majitelé venkovských domů mají k dispozici různé možnosti. Od března 2019 platí pro soukromé budovy určené k trvalému bydlení stejné předpisy jako pro byty. Pro vytápění a ohřev vody se zde však obvykle používají dvouokruhové plynové kotle, ke kterým lze připojit další zařízení.

Kompaktní jednotky, které nezabírají mnoho místa, jsou vhodné do standardních koupelen. Pro velké místnosti je vhodné zvolit radiátor s velkou plochou. Čím větší je radiátor, tím účinnější je zařízení při vytápění místnosti a odstraňování nadměrné vlhkosti. A čím více se na něj vejde mokrého oblečení.

Ohřívače se obvykle montují na stěnu, ale existují i modely montované na podlahu. V koupelnách mohou sloužit jako dělící stěna mezi dvěma prostory. Pokud to prostor dovolí, můžete sušičku umístit v kombinaci s topným tělesem ve tvaru harmoniky.

Typy držáků na ručníky do koupelny

Sušáky na ručníky se dělí na několik typů podle několika hledisek. Nejdůležitější je jejich rozdělení podle typu ohřívače: vodní, elektrický nebo hybridní.

Vodní držák ručníků

Vodní držák ručníků je připojen k přívodu teplé vody (TUV) nebo k topnému systému. Ohřátá voda prochází okruhem držáku ručníků a teplo se přenáší na povrch držáku ručníků. Díky stálému průtoku vody zůstávají trubky ohřívače stále teplé. Nejvhodnější způsob instalace je do teplovodního systému. Můžete ji také připojit k topnému systému, ale v tomto případě budete potřebovat povolení správce budovy, pokud bydlíte ve vícepodlažním městském domě. Kromě toho musí být celá stoupačka během instalace vypnuta, což může provést pouze správcovská firma. Kromě toho, pokud není topení (sezónní nebo z důvodu poruchy), bude takový ručníkový radiátor studený. Pokud bydlíte v rodinném domě, můžete jej také připojit k samostatnému topnému systému.

Mezi výhody takového zařízení patří jeho integrace do vodovodního nebo topného systému obytného prostoru, a tím i jeho ekonomická výhodnost; není třeba pokládat elektrické kabely. Nevýhodou je složitost instalace a závislost na provozu systému TUV nebo vytápění. Například v mnoha bytových domech se v letním období zastavuje dodávka teplé vody na 10-14 dní kvůli údržbě a opravám topných sítí a vytápění je zastaveno na celou letní sezónu. Spolehlivost a životnost těchto zařízení je velmi vysoká, pokud je kvalita samotného výrobku vysoká a jsou bezpodmínečně dodržována pravidla pro instalaci. Je také třeba mít na paměti, že každý elektrický radiátor na ručníky má své vlastní potenciální riziko úniku. Netěsnosti se mohou vyskytovat jak v samotném ručníkovém radiátoru, tak ve spojích a v potrubí teplovodního nebo topného systému. Instalace systému ochrany proti úniku je rozumnou volbou. Je zajímavé, že podle statistik pojišťoven je výše škod způsobených vodou na majetku několikanásobně vyšší než škody způsobené vloupáním.

Elektrický radiátor na ručníky

Elektrický vyhřívaný věšák na ručníky je autonomní zařízení, které není závislé na topení nebo vodovodním systému a je napájeno z elektrické sítě. Tento typ se dělí na dvě podskupiny: „mokrý“ a „suchý“. U „mokrých“ ohřívačů je teplonosnou látkou olejovitá kapalina, která je ohřívána topným tělesem. Moderní ohřívače ručníků často používají propylenglykol. Rychle se zahřívá a dobře udržuje teplo i po vypnutí. U „suchých“ sušičů ručníků je topným médiem topný kabel nebo trubkové topné těleso.

Tato zařízení lze použít nejen v koupelně, ale lze je umístit kamkoli, kde jsou elektrické rozvody. Protože jsou však napájeny ze sítě, zvyšuje se i jejich celková spotřeba energie. Příkon těchto spotřebičů začíná na 100 wattech, nejběžnější modely mají příkon mezi 300 a 1 000 watty. Mnoho elektrických sušičů ručníků je vybaveno regulátorem teploty, pomocí kterého lze nastavit požadovanou teplotu, naprogramovat režim provozu, dobu zapnutí a vypnutí.

Výhodou těchto ohřívačů je jejich autonomie, není nutná instalace, flexibilita nastavení (sada nastavení závisí na modelu), žádné riziko úniku. Mezi nevýhody patří vysoká spotřeba energie u některých modelů a nutnost použití zásuvky odolné proti vlhkosti, pokud je připojení provedeno v koupelně.

Kombinovaný držák ručníků

Kombinovaný držák ručníků kombinuje vlastnosti elektrického ohřívače a ohřívače vody. Existují dva typy. První typ se skládá ze dvou částí. Jedna je připojena k systému TUV nebo vytápění, zatímco druhá nese topné těleso (kapalinové nebo kabelové), napájené elektřinou. To znamená, že každá část je schopna pracovat samostatně. Druhý typ má kombinovanou elektrickou a vodní část. Z teplé vody na elektřinu přepnete uzavřením přívodní a odvodní trubky pomocí spojek a topné těleso ohřeje zbývající množství vody v ručníkovém radiátoru.

READ  Odstraňte vodní kámen z rychlovarné konvice pomocí jedlé sody

Při připojování takového spotřebiče je třeba současně dodržovat požadavky na vodní a elektrické držáky ručníků. Hlavní výhodou je jeho vysoká univerzálnost. Nevýhody. Vysoké náklady a zvýšená složitost instalace.

Co je to věšák na ručníky a proč ho potřebujete??

Z názvu zařízení lze vytušit, že na něj můžete zavěsit mokré ručníky. V praxi se však zařízení hodí k sušení prádla a k plnění funkcí běžné baterie. Je to jeden z hlavních prvků koupelny, který reguluje mikroklima, eliminuje zbytečnou vlhkost a zabraňuje vzniku plísní a hub všeho druhu.

Aby zařízení správně fungovalo, musí být v koupelně dobré větrání, proto na to při rekonstrukci dbejte. Pokud z místnosti neodtéká vzduch, odborníci doporučují instalovat do místnosti malý ventilátor, který zajistí nucenou cirkulaci vzduchu.

Vodní věšáky na ručníky. Připojené k přívodu teplé vody.

Tento typ sušičky je optimální pro použití v bytových domech, ale pro soukromé domy, kde není centrální zásobování vodou nebo topný systém, je nepoužitelný.

Existují v různých tvarech a velikostech, ale při výběru je třeba vzít v úvahu některé detaily, které vysvětlíme níže. Cívkové věšáky na ručníky mají i své nevýhody. Pokud je například v domě náhle odpojena teplá voda, cívka se na krátkou dobu stane obyčejnou dekorací a jednoduchým věšákem.

Elektrické ručníkové radiátory. Jsou vyrobeny na stejném principu jako elektrické radiátory.

V trubkách je speciální kapalina. Může to být olej nebo nemrznoucí směs. Cívku lze připojit k běžné elektrické síti a má řadu dalších ovládacích prvků, jako je nastavení teploty, vestavěný termostat atd. Д. Můžete je zavěsit do koupelny, kuchyně nebo do předsíně a sušit na nich oblečení.

Elektrické věšáky na ručníky se skvěle hodí pro instalaci do každé domácnosti jako primární nebo sekundární nástroj pro sušení mokrého oblečení.

Nevýhodou elektrických sušičů ručníků je, že není vždy vhodné je provozovat v podmínkách vysoké vlhkosti, a to i díky zvýšeným bezpečnostním technologiím, které výrobci používají.

Který držák ručníků je lepší si nevybírat. Vodní nebo elektrický.

Je známo, že koupelna je místnost s vysokou vlhkostí. Kromě koupele nebo sprchy je mokré oblečení skvělým způsobem, jak udržet vlhkost vzduchu.

Především ručníky. Proto je v tomto předpokladu nezbytný další zdroj tepla.

Problém může vyřešit odsávací ventilátor, ale oblečení nevysuší.

Nemluvě o zdroji tepla, jako je například ohřívač ručníků:

Tato cívka má mimo jiné také estetickou funkci. Najdete zde i takové módní tvary, které snadno ozdobí jakoukoli holou stěnu v koupelně.

Obvykle se používají dva základní typy držáků ručníků:

Kombinované systémy vytápění se také vyskytují, ale používají se velmi zřídka a vzhledem k jejich vysoké ceně nejsou na našem trhu příliš oblíbené.

Pokud nemáte v koupelně teplou podlahu, není v zimě příliš příjemné pokaždé před koupáním přivést tepelný ventilátor, aby se teplota zvýšila na přijatelnou úroveň a nebyla pokryta husí kůží.

Dobrý držák na ručníky musí splňovat všechny tři výše uvedené úkoly.

Úplně první modely byly pouze vodního typu, takže se nejprve věnujme jim.

Teplo sálá z horké vody, která cirkuluje v potrubí. Bez této teplé vody není teplo.

Ve starších budovách se tato voda obvykle odebírá ze systému ústředního vytápění. Dnes se používají hlavně teplovodní trubky.

Hlavním důvodem oblíbenosti tohoto typu cívek je cenová výhodnost. To je jediná věc, za kterou ji můžete pochválit.

Zhruba řečeno, za nepřetržitý provoz neplatíte nic navíc. Pokud však připojíte elektrickou, váš elektroměr bude počítat každý kilowatt navíc.

Kromě této pochybné výhody se ohřívač vody nemůže pochlubit ničím jiným. Pak přichází nevýhoda a vaše bolesti hlavy.

Za prvé, teplotu teplé vody v bytě nelze regulovat. Můžete pouze otevřít nebo zavřít kohoutek.

Naproti tomu u elektrických je úroveň nastavení velmi široká. Vše závisí na zvoleném modelu.

Za druhé je tu závaznost místa. Zde jste velmi často omezeni na jednu stěnu a úroveň potrubí teplé vody, konkrétně na stoupačku teplé vody.

Ne vždy je tedy možné vměstnat je do krásného designu tak, jak byste si přáli.

Na druhou stranu můžete elektrickou jednotku umístit všude tam, kde je v blízkosti zásuvka, samozřejmě s ohledem na vlhké prostory a ne blíže než 60 cm od místa odběru vody.

Třetí nevýhodou jsou netěsnosti. Podle statistik jsou tyto vysoušeče vody v koupelně nejčastější příčinou vytopení od sousedů z přízemí.

Proč k tomu dochází a jak se tomu vyhnout? Při instalaci vodních sušičů ručníků hraje významnou roli lidský faktor. Ne jeho novost nebo kvalita, ale instalační body a úroveň mistra instalatéra.

Někde nebylo na závity přidáno dostatečné množství těsnicí hmoty nebo je těsnění deformované. Někde se uvolnila matice. To vše vede k malému úniku v průběhu času.

A spáry se obvykle maskují a zakrývají falešnými stěnami nebo se do nich zapouštějí. Nakonec si úniku ani nevšimnete.

vybrat, vodní, držák, ručníků

Za obklady se bude postupně hromadit voda a v jednu chvíli celá ta krása prostě spadne ze zdi.

vybrat, vodní, držák, ručníků

Zde je děsivé video, které se skutečně děje u sousedů zespodu, když pod tlakem několika atmosfér praskne trubka na vodním sušáku na ručníky.

Úspora peněz na kování a řemeslnících se nakonec prodraží o miliony za měsíce oprav. Poté lidé okamžitě přejdou na elektrické alternativy.

Bezpečnostní pravidla

Každý elektrický spotřebič může být nebezpečný, pokud není správně nainstalován a provozován. Abyste se vyhnuli nebezpečí úrazu elektrickým proudem, musíte mít na paměti následující informace.

Ručníkové radiátory by měly být instalovány v určité vzdálenosti od všech zdrojů vody. Nejméně 1 metr. Mezi elektrickým držákem ručníků a vanou, záchodovou mísou, umyvadlem nebo sprchovým koutem musí být dodržena minimální vzdálenost jeden metr. Aby osoba, která přijde do styku s vodou, nemohla rukou náhodně uchopit tělo ručníkového radiátoru.

Elektrický držák ručníků TERMINUS

Zásuvka by měla být provedena podle pravidel pro elektrické instalace ve vlhkých místnostech. Zejména musí mít index voděodolnosti nejméně 4.

READ  Jak správně vložit nádobí do myčky nádobí

Všechny zásuvky v koupelně musí být připojeny k elektrické síti výhradně přes proudový chránič (ochranné vypínací zařízení, které přeruší přívod elektřiny v případě úniku proudu, k němuž dochází např. Při některých poruchách, kdy je proud veden do kovového krytu). Jakmile se člověk dotkne takového krytu pod napětím, dojde k úniku přes tělo do země. A proudový chránič na tento únik okamžitě reaguje. Z bezpečnostních důvodů potřebujete proudový chránič, který reaguje na malé úniky, s citlivostí 30 mA nebo 10 mA (čím menší, tím lepší, ale 10mA proudové chrániče mohou vyvolat falešný poplach, pokud je připojena velká zátěž). Proud bude vypnutý a člověk pravděpodobně nic neucítí.

Pořadí Top 10 podle KP

TERMINUS Euromix P6 450×650 (od 6 tis. Rublů)

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších ručníkových radiátorů roku 2022. Běží na elektřinu. Uvnitř jsou topná tělesa. Z jedné z trubek je vytažen drát se zástrčkou do zásuvky. Nejdřív si ho ale musíte sami zapojit. Pod ním se nachází úhledný ovládací panel se třemi tlačítky a indikátory. Tlačítka pro zapnutí/vypnutí a napájení.

Malá kontrolka vám pomůže zjistit, jak moc se spotřebič smaží. Čím více jich hoří. Tím více tepla se uvolňuje. Z referencí zákazníků je zřejmé, že pro pohodlný provoz stačí pouze poloviční výkon. Při vysokých úrovních je teplo příliš vysoké. Spotřebovává také více elektřiny. Všimněte si, že se nedodává se šrouby a hmoždinkami. Budete muset prohledat své osobní zásoby nebo si koupit čtyři kusy od každého.

Vlastnosti:

Další oblíbený elektrický model. Vyrobeno v klasickém tvaru „žebříku“. Na samém vrcholu je přídavná lišta, která se vysouvá dopředu. Ostatní jsou obloukovité, což znamená, že vyčnívají vůči bočním podpěrám. Na konci jednoho z nich je elektrický kabel, jak by měl být. Je stočená do pružiny. To je výhoda, pokud není zásuvka příliš daleko. Šňůra nevisí dolů: je to nejen elegantní, ale také bezpečnější. Pro případ, že byste náhodou zachytili natažený kabel?

Samotná zástrčka je vyrobena z levného plastu, který kazí celkový vzhled. Výrobce nabízí výběr ze šesti barev. To je skvělá funkce pro ty, kteří chtějí do interiéru zabudovat radiátor na ručníky. K dispozici v mosazi, bronzu, zlatě, stříbře, světle šedé a černé barvě.

Vlastnosti:

Princip fungování tohoto ručníkového radiátoru se liší od předchozích dvou modelů. Je uspořádán jako známá koupelnová spirála. Protéká jím horká voda. Na žebříku je 16 příček. Bloky s nimi jsou odděleny malým intervalem. Nebudete je však moci použít všechny najednou. Některé jsou umístěny blízko sebe a jsou v podstatě nutné pro větší sálavou plochu a pro to, aby si uživatel mohl zvolit výšku, ve které ručník připevní. V horní části jsou dva výrazné příčníky, které tvoří polici. Aby ručníkový radiátor fungoval, musí být připojen k ústřednímu topení nebo k teplovodnímu potrubí. Má dva horní Meievskiho kohouty pro vypouštění vzduchu.

Charakteristika:

Spotřebič tohoto výrobce jsme již zařadili do naší rubriky „Volba redakce“. Zde je další zajímavý model. Je kompaktnější se třemi úhledně odstupňovanými oblouky a tzv. Policí nahoře. Můžete na něj položit houbičky nebo zavěsit několik ručníků. Ideální pro menší koupel nebo předkoupání.

Všimněte si drátu se zástrčkou. Je skvělé, že je vyroben s pružinou. Na přední straně je tlačítko napájení. Není tedy nutné neustále vytahovat spotřebič ze zásuvky, ale stačí jednoduše přepnout přepínač. Kvalita plastu je však kritizována. Pro tento ručníkový radiátor je k dispozici také šest designových barev.

Specifikace:

Další spotřebič od výše uvedené značky. Jenže tentokrát ještě prostornější. Vhodné pro velké koupelny nebo velkou rodinu. Suchá topná tělesa uvnitř jednotky. Co je lepší z hlediska požární bezpečnosti? A v rodinném domě se nemusíte obávat omrzlých trubek. V dolní části svislé lišty je ovládací panel.

Kabel v krabici je samostatný. Vyčnívají z něj dráty, které musíte sami připojit k zařízení. To ve skutečnosti nemá uživateli způsobit větší bolest hlavy, ale umožňuje to integrovat topení do interiéru. Někdo by mohl chtít provést skryté zapojení, a to je jen tovární varianta. Tlačítka plus a minus pro regulaci termostatu. Samostatné tlačítko pro zastavení provozu. Celkem je k dispozici pět teplotních režimů. Při minimálním výkonu dosahuje teploty 30 stupňů Celsia a při plném výkonu se zahřeje až na 70 stupňů Celsia.

Vlastnosti:

Elegantní zařízení ve tvaru latinského písmene I. Tento ručníkový radiátor je vhodný do dobře větraných výklenků a úzkých prostor. Najdete je buď ve starších bytech s podivně velkými koupelnami, nebo v moderních novostavbách. Někdo by si mohl myslet, že zařízení má zvláštní tvar a nelze přes něj pověsit ručník. Opravdu je. Pokud potřebujete přístroj nejen pro zvýšení teploty, ale také pro sušení ručníků, je nutné samostatně zakoupit háčky této firmy, které se na tento přístroj připevňují. Samotná stavba není levná a pak jsou tu ještě náklady. Proto tento ručníkový radiátor nebude vyhovovat opatrným majitelům. Spíše model pro ty, kteří se vyznají v designu.

Pokud nakupujete u výrobce, a ne v obchodech třetích stran, můžete si vybrat barvu. Celkem 213 odstínů! Uživatelé si mohou vybrat z pěti stupňů nastavení teploty a časovače vypnutí. Ještě jedna věc. Pokud potřebujete modul pro zapuštěnou montáž, budete si ho muset koupit také.

Charakteristika:

V žebříčku nejlepších sušičů ručníků zařízení od ruské společnosti. Vypadá zajímavě: bez druhého příčníku zabírá opticky méně místa. Vodicí kolejnice jsou pouze čtyři, ale jsou umístěny daleko od sebe a každou z nich lze ovládat. Kdyby se mohly ohýbat a upravovat svou polohu v prostoru, bylo by to opravdu skvělé, ale s takovou funkcí se zde nepočítá. Teoreticky lze od výrobce zakoupit otočný držák, který je namontován na svislém stojanu, ale stojí až polovinu zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS