Jak vyčistit inkrustace na sklokeramické varné desce

Čím čistit sklokeramický povrch varné desky? Tip hospodyně!

Abyste pochopili, jak čistit sklokeramickou varnou desku, je důležité znát materiál, z něhož se vaří.

Keramický povlak je založen na zeranovém materiálu, který je vysoce odolný proti nárazu a má nízkou tepelnou roztažnost.

Nalévání vody na horkou desku zabraňuje vzniku prasklin v důsledku teplotních rozdílů. Výrobce zaručuje průměrnou životnost 15 let v domácnosti.

Takové modely sporáků jsou obvykle vybaveny halogenovým hořákem nebo systémem High Light, kde teplo zajišťuje speciální topná páska ze slitiny obalená symetrickými kroužky pod keramickou částí.

Sklokeramická varná deska má zvenku dokonale hladký povrch, který působí příjemně. Dlouhé vaření způsobuje vznik sazí, mastných skvrn a dalších obtížně čistitelných skvrn. Proto by se každé hospodyňce hodilo vědět, jak a hlavně čím čistit sklokeramickou varnou desku, aby si zachovala svůj dokonalý vzhled po celou dobu životnosti.

Úklid, dokud je varná deska ještě teplá

Prvním a nejjednodušším tipem je začít s úklidem ihned po vaření! Sklokeramickou varnou desku nejúčinněji vyčistíte, když je ještě teplá. Tím zabráníte tomu, aby se malé šmouhy zanesly a obtížně se odstraňovaly.

Potřebujete pouze čisticí prostředek na sklo a měkký hadřík. Podobného účinku lze dosáhnout smícháním přibližně 200 g. vody, stejného množství bílého lihu (Stoddardova rozpouštědla) a 2 lžiček. л. jablečný ocet. Zbavit se vodního kamene pomůže obyčejná citronová šťáva (stačí půlka citronu), kterou pak jemně otřete vlhkým měkkým hadříkem.

Boj proti skvrnám na sklokeramice

Bohužel jako šťastný majitel sklokeramiky jsem ji okamžitě začal používat, aniž bych si dal tu práci a přečetl si pravidla pro zacházení se sklokeramickými povrchy. A okamžitě udělal ty nejhorší chyby z pohledu výrobce. V hliníkovém hrnci jsem dala vařit osolenou vodu na těstoviny a nechala je vařit na sporáku. Samozřejmě jsem nečekal takový výsledek. bělavou kruhovou skvrnu, drsnou na dotek.

Okamžitě jsem se ho zbavil pomocí prostředku na mytí nádobí. Tím je to ještě horší. Když jsem si uvědomil, že je něco špatně, nechal jsem to tak a rozhodl se, že teď budu muset s tím nepořádkem žít. Ještě celý týden (!) Tuto varnou desku používám i nadále. Nakonec jsem si udělal čas a vyhledal na internetu několik tipů na čištění a správné používání sklokeramiky. 1. NEPOUŽÍVEJTE: hliníkové nebo plastové nádobí. nechat jídlo na plotně „vyvařit“ (zejména sladké potraviny). Omyjte povrch prostředky na mytí nádobí, odstraňovači skvrn a čističi na trouby. Zanechání skvrn. pokládání mokrého nebo velmi studeného nádobí na varnou desku. Pád ostrých a těžkých předmětů. Čistěte povrch abrazivními houbičkami a výrobky, které je obsahují. Varnou desku čistěte stejnou houbou, kterou používáte na mytí nádobí. 2. Čistota: používání specifických prostředků na čištění, nejen na čištění kamen. sporáky, zejména sklokeramické sporáky. K čištění nerezové oceli můžete použít lidové prostředky (ne abraziva), mezi které patří jedlá soda. Pořídil jsem si ne zrovna levný holandský čistič, doporučený firmou Bosch na sklokeramiku a ocel. Nejprve jsem použil čistič sklokeramiky. Stálo to hodně úsilí. Drhnutí a oplachování mi trvalo asi 10 minut. Drsnost (hliníkové saze) byla mnohem menší, ale bělavá skvrna byla stále viditelná. S výsledkem jsem nebyl spokojen. Pak jsem na webu našla, že výrobce nabízí i speciální vylepšený přípravek na odstraňování právě takových skvrn. Nebyla však skladem. Pak jsem použil čistič oceli. Myslím, že by to bylo méně bolestivé, kdybych s tím začal. Drsnost byla téměř úplně pryč a bělost byla viditelná, jen kdybyste věděli, kde je.

READ  Jak mýt sklenice v myčce nádobí

Hlavně nezapomeňte opláchnout zbytky vlhkým, čistým a měkkým hadříkem. Ze zkušenosti si tedy myslím, že čistič z nerezové oceli byl účinnější a můžeme se na něj omezit. Značku neuvádím, aby můj materiál nebyl považován za skrytou reklamu. Byl bych rád, kdyby se s námi někdo podělil o své osobní zkušenosti. к. Nejsem jediný, kdo by měl o tento produkt zájem. A slibuji, že to vyzkouším.

Hodnocení mycích prostředků pro skleněné varné desky

Sklokeramickou varnou desku lze rychle a účinně vyčistit chemickým prostředkem.

Jak vyčistit sklokeramickou desku. Eurona

 • Popelka je produkt rozpočtové třídy. Receptura je založena na jedlé sodě a používá se nejen k čištění sklokeramiky.
 • Dr. Beckmann účinně odstraňuje kapky a mastné skvrny. Po použití by se měl důkladně opláchnout vodou.
 • Top House účinně odstraňuje nepříjemné pachy. Nezapomeňte si však při jeho používání nasadit rukavice.
 • Přípravek Cif Anti-Grease je na odolné nečistoty neúčinný. Výrobek je nejvhodnější pro systematické každodenní čištění.
 • Schumanit je jemný, šetrný a rychle působící čisticí prostředek. Po 15 minutách nanášení se povrch leskne.

Pokud je varná deska silně znečištěná, nevěříte na zázračné domácí prostředky a nemáte po ruce speciální roztok na čištění sklokeramiky, použijte alternativní metody čištění. Na skvrny skvěle funguje čistič skla nebo keramických dlaždic.

Důležité! Pokud si nejste jisti, zda je zvolená metoda bezpečná, vyzkoušejte před čištěním varné desky z tvrzeného skla čisticí roztok na malém, nenápadném místě.

Praktické výrobky pro čištění sklokeramických varných desek

Pánve na vaření lze čistit snadno dostupnými prostředky, které má každá hospodyňka v kuchyni. Tyto produkty jsou účinné, ale jejich použití vyžaduje dodržování určitých pravidel.

Citronová šťáva a jedlá soda

Jedlá soda je dobrý způsob, jak odstranit nečistoty na varné desce. Prášek má však abrazivní vlastnosti, proto jej nenanášejte přímo na povrch, ale použijte jej k přípravě čisticí pasty.

 • Smíchejte jedlou sodu a teplou vodu v nádobě, dokud nezískáte hladkou kaši.
 • Směs naneste na spálené znečištění a nechte ji působit 10 až 15 minut.
 • Vyčistěte místo kuchyňskou houbičkou.
 • Důkladně opláchněte zbytky jedlé sody a nečistot, abyste zabránili vzniku bílých šmouh.
READ  Jak vyměnit sůl v myčce nádobí

Jedlá soda jemně a účinně čistí sklokeramický povrch, aniž by ho poškrábala nebo poškodila

Pokud skvrna zůstane i po vyčištění, manipulaci opakujte, ale nechte pastu s jedlou sodou působit 30 minut. Po uplynutí doby postříkejte povrch trochou citronové šťávy. Chemická reakce mezi alkálií a kyselinou zničí nečistoty a usnadní jejich odstranění.

Čpavkový alkohol

Čpavek lze použít k odstranění stop po spálené kapalině, k odstranění skvrn a k dodání lesklého povrchu.

 • Do nádobky s rozprašovačem nalijte 250 ml destilované vody a 50 ml alkoholu.
 • Lahvičku dobře protřepejte, aby se složky spojily.
 • Přípravek rovnoměrně nastříkejte na povrch a nechte působit 8 až 10 minut.
 • Vařič otřete měkkou utěrkou.

Ocet

Chcete-li vyčistit a vydezinfikovat varnou desku, naplňte rozprašovač stejným poměrem vody a octa. Protřepejte nádobu a nastříkejte roztok na varnou desku. Po několika minutách sklo otřete měkkým hadříkem.

Nářadí dokáže účinně odstranit mastnotu, saze a další nečistoty ze sklokeramické varné desky. Při práci s přípravky dodržujte uvedená doporučení a dodržujte dobu kontaktu účinné látky s varnou deskou

Olivový olej

Olivový olej může pomoci odstranit odolné nečistoty.

 • Navlhčete malý kousek látky olivovým olejem.
 • Přiložte „obklad“ na skvrnu asi na půl hodiny.
 • Změklé skvrny odstraňte houbou nebo škrabkou.
 • Umyjte povrch čisticím prostředkem a otřete jej, dokud se nebude lesknout.

Po čištění otřete sklokeramickou varnou desku utěrkou z mikrovlákna namočenou v oleji. Vytváří ochranný film, který usnadňuje každodenní údržbu a chrání před závažným znečištěním.

Na co si dát pozor?

Takové panely jsou velmi choulostivé a musí se čistit velmi šetrně pomocí speciálních jemných čisticích prostředků. Při čištění sklokeramiky nezapomeňte, že nesnáší alkalické čisticí roztoky a drsná abraziva. Proto byste neměli čištění odkládat a snažit se povrch vyčistit včas.

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku od inkrustací

Znečištění sporáku se nevyhne téměř žádný majitel domu. Vytvoří se za pár vteřin (komu se někdy nestalo, že by mu mléko „vyteklo“??!) a v průběhu delšího časového období postupně narůstá a napadá povrch.

READ  Je Tefal ingenio vhodný pro indukční varné desky?

Jak rychle a účinně odstranit karbonové usazeniny na varné desce? Na hadřík nebo houbičku naneste prostředek na mytí nádobí (nebo jej můžete nahradit gelem na mytí nádobí) a otřete varnou desku. Poté povrch dobře opláchněte vodou a otřete do sucha. Pokud se vám to na první pokus nepodaří, nechte čisticí prostředek na sporáku 30 až 50 minut a teprve poté na něm pracujte. V případě potřeby můžete varnou desku vyčistit škrabkou.

Péče o indukční varnou desku je snadná, stačí ji provádět správně a pravidelně. V ideálním případě byste ji měli čistit po každém jídle. Při čištění doporučujeme používat pouze jemné, neabrazivní materiály a speciální čisticí prostředky.

Tyto spotřebiče jsou navrženy pro pohodlí a díky jejich inovativním funkcím je vaření a péče o ně bezproblémová. Nezanedbávejte provoz a péči o sporák. Pak se vám odvděčí dokonalou krásou, leskem, bezchybným výkonem a umožní vám vychutnat si vaše oblíbené pokrmy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS