Jak vyjmout filtr z vysavače Dyson

Jak čistit vysavač Dyson |

Publikováno: DokHolliday pic s tagy Dyson, Spotřebiče, Pro domácnost, Vysavač, Čištění, Firma, Video, Longpost. Je třeba vyprávět příběh? Každý den navštíví Peekaboo více než 2 miliony lidí. Zveřejněte svůj příspěvek a uvidí ho miliony lidí.

Má nádobu na prach, která se musí každé tři cykly mopování vyprázdnit, i když ještě není plná. Pokud se po jednom použití spotřebiče nahromadí v prachové nádobě velké množství odpadků, nezapomeňte je vytřepat.

Drátové a bezdrátové modely mají dva předfiltry a jeden koncový filtr: první by se měl čistit alespoň jednou až dvakrát měsíčně.

Jemné filtry mohou být v závislosti na použitém materiálu:

 • Opakované použití. Vyrobeno z fluoroplastových vláken s plnivem z aktivního uhlí. Tyto spotřebiče lze umývat, protože se na ně práší.
 • Jednorázové. Z papíru, skelných vláken s antimikrobiální impregnací. Foukáním vzduchu nebo ponořením filtru do vody za účelem odstranění nečistot by se výrobek zdeformoval a stal by se nepoužitelným. Pokud se v nástavci hromadí prach, vyměňte jej za nový.

DŮLEŽITÉ! Nejméně jednou za šest měsíců spotřebič rozeberte a odstraňte prach z vnitřních povrchů. Pokud vysavač používáte často, měla by se tato procedura provádět jednou za tři měsíce.

Jak zvýšit účinnost domácích spotřebičů

Zařízení, které je přizpůsobeno podmínkám, v nichž se používá, bude fungovat efektivně. Společnost Dyson vyrábí dva typy zařízení:

Akumulátorový vysavač je správnou volbou pro jakoukoli velikost domácnosti. Sada příslušenství umožňuje vysávat všechny typy povrchů:

Zařízení je vhodné pro majitele domácích zvířat, zejména dlouhosrstých. Kvalita vzduchu vyčištěného cyklonem umožňuje alergikům vést normální život.

Kompaktní rozměry pro použití v autě.

Válcové vysavače nejsou určeny k čištění choulostivých povrchů a jsou nevhodné pro vysávání automobilů.

Aby domácí spotřebič fungoval efektivně, je třeba dodržovat řadu pravidel:

 • Vyberte si správný vysavač z nabídky společnosti Dyson s ohledem na všechny úkoly, které chcete s přístrojem provádět.
 • K čištění povrchu používejte doporučené čisticí nástroje.
 • Pokud je vybaven systémem přepínání sacího výkonu, nastavte sací výkon podle typu prováděného čištění.
 • Pokud je třeba zajistit čistý vzduch pro dítě nebo alergika, jsou Hepa filtry účinnější při nízkém sacím výkonu.
 • Nedovolte, aby se do vnitřního prostoru spotřebiče dostala vlhkost. Důkladně vysušte všechny omyvatelné části.
 • Spotřebič neumisťujte do blízkosti otevřeného ohně nebo topného tělesa.
 • Pro jistotu nepoužívejte čisticí prostředek na mokré povrchy.

Jak čistit vysavač Dyson

Ve většině případů je možné jednotku rozebrat a vyčistit. Při vhánění vzduchu vysokou rychlostí se prach začne elektrizovat a pokrývá vnitřní povrch. Vysavač Dyson čistěte v následujícím pořadí:

 • Spotřebič lze demontovat. Ve většině případů stačí otevřít nádobu, ve které je filtr umístěn.
 • Přívodní trubky lze umývat. Při nepřetržitém používání se na vnitřním povrchu hromadí velké množství prachu.
 • Každých několik měsíců je vhodné sejmout zadní kryt vyšroubováním několika šroubů. Na ochranu motoru je namontováno látkové těsnění. Musí být vybaven vysokým stupněm těsnosti.
 • Uvedení spotřebiče do původního stavu.

Čištění by se nemělo provádět agresivními čisticími prostředky, protože mohou změnit vlastnosti použitého materiálu. V uživatelské příručce je uvedeno, že čisticí prostředky na bázi kyselin a zásad mohou poškodit strukturu.

Účinnost zařízení lze zvýšit tím, že se z trysek odstraní vlasy a chlupy, které se nahromadily za delší dobu. Doporučení pro provedení práce jsou následující:

 • Trysky jsou odpojeny od spotřebiče. Upevnění lze provést různými způsoby.
 • Trubky se obtížně čistí, protože je nelze rozebrat a jsou velmi dlouhé. K tomu je zapotřebí speciální nástroj.
 • Vyjměte hlavu kartáče. Zacházejte opatrně, jinak by mohlo dojít k poškození konstrukce.
 • Prach a další nečistoty se odstraňují speciálním hadříkem.
 • K odstranění větších chloupků a vlasů použijte pinzetu.
 • Štětce a další prvky jsou zasunuty na místo.

Vyčistěte prachový sáček, pokud selže sací výkon. Látkový sáček neperte ve vodě, protože mechanické působení sáčku může poškodit materiál. Před zahájením práce doporučujeme přečíst si uživatelskou příručku, ve které jsou uvedena hlavní doporučení.

Čištění filtrů

Moderní vysavač obsahuje více než jeden filtr, díky němuž účinněji odděluje nečistoty z proudícího vzduchu. Nepřetržité používání spotřebiče může způsobit zanesení filtračních prvků nečistotami. Vysavač Dyson čistěte následujícím způsobem:

 • Spotřebič nesmí být připojen k elektrické síti.
 • Filtr je často umístěn v samostatné přihrádce, aby byl snadno přístupný.
 • Samotný filtrační prvek udává, jak často jej lze čistit.
 • Kanystry je třeba opláchnout pod tekoucí vodou. Nečistoty lze odstranit ručně nebo měkkým hadříkem. Opatrně odstraňte nečistoty z pryžové podložky, protože nadměrný náraz může narušit celistvost materiálu.
 • Filtrační vložku je třeba vyčistit opláchnutím. Nedoporučuje se používat horkou vodu a čisticí prostředky, protože mohou změnit vlastnosti materiálu.
 • Nechte zaschnout při pokojové teplotě. Neinstalujte mokrý filtr.
 • Instalace prvku na jeho místo.
READ  Jak změnit jazyk robotického vysavače LG

Filtr musí být v době čištění čistý. Příliš velké ucpání může způsobit snížení průtočné kapacity a negativně ovlivnit motor.

Čištění kanystru

Navzdory vysoké těsnosti jednotky se uvnitř krytu může časem usazovat prach a nečistoty. Vysavač lze čistit následujícím způsobem

Povrch lze čistit vodou nebo mýdlovou vodou. Před opětovnou montáží nechte spotřebič vyschnout. Při obsluze přístroje je třeba dbát zvýšené opatrnosti.К. Vlhkost pronikající do vnitřního prostoru motoru může způsobit zkrat a další problémy.

Čištění těla a rukojeti

Přístroj nemyjte pod vodou, protože přílišná vlhkost může způsobit usazování oxidů na kontaktech. Doporučení pro čištění těla a rukojeti jsou následující

 • Doporučuje se používat měkký hadřík. I lehké odření může způsobit poškrábání jemných plastových povrchů.
 • Pro maximalizaci účinnosti procedury je třeba použít mýdlový roztok.
 • Nedoporučuje se hadr nadměrně namáčet.

Podle potřeby vyčistěte rukojeť a kryt. Při kontrole stavu spotřebiče věnujte pozornost tomu, jak je zásuvka znečištěná. Je také třeba ji včas vyčistit od prachu. Znečištění vodivých prvků může způsobit zvýšený odpor a zahřívání.

Každý nástroj potřebuje péči, aby správně fungoval. Pokud používáte vysavač Dyson k udržování čistoty v domácnosti, musíte vědět, jak přístroj vyčistit od nečistot, které nasbíral. Vnitřní labyrinty a dutiny se postupně zanášejí jemnými částicemi, což snižuje sací výkon. Pravidelné čištění spotřebiče prodlouží jeho životnost.

vyjmout, filtr, vysavače, dyson

Čištění vysavače Dyson

Při zachycování nečistot a jejich oddělování vysokou rychlostí od vzduchu dochází v důsledku tření k elektrizaci pevných částic. Na vnitřních plochách se usazuje prach, který se obtížně odstraňuje. Jak vyčistit vnitřek vysavače Dyson po čištění? Výrobce doporučuje ponechat v umyvadle tenkou vrstvu ucpaného prachu pro běžné vyprazdňování. Žádná hospodyňka by nestrpěla, aby na jejím nástroji zůstala vrstva slepených vlasů, pokrytá zvenčí vrstvou šedého prachu. Po každém použití nástroj řádně otřete.

Vysavač Dyson se čistí v určitém pořadí v intervalech uvedených v návodu. Demontáž začíná odpojením spotřebiče od elektrické sítě a otočením ovládacích knoflíků do neutrální polohy.

Součásti vysavače Dyson, které vyžadují pravidelné čištění:

Každých 1-6 měsíců je třeba vyčistit filtr vysavače Dyson od vrstvy prachu na povrchu vyfoukáním nebo propláchnutím proudem teplé vody bez čisticích prostředků. Frekvence závisí na modelu a je uvedena v návodu ke spotřebiči. Je důležité, aby póry neobsahovaly suspendované částice. Jeden filtr musí být vyjmut ze středu kanystru a z distanční konstrukce.

Před motorem je umístěn další, tvrdý, porézní pór. Před čištěním druhého filtru je nutné rozebrat cyklónovou sestavu vysavače Dyson pomocí nářadí. Součástka je umístěna pod kanystrem nebo uvnitř balónku. Póry čistěte proudem studené vody a pravidelně je protřepávejte.

Poté se filtry suší 2 dny v přírodních podmínkách, přičemž se pravidelně obracejí dnem vzhůru. Zbylá vlhkost se stane živnou půdou pro bakterie nebo se dostane do motoru. Filtr s vadným pryžovým těsněním nebo poškozeným povrchem musí být vyměněn.

Jak vyčistit vnitřek vysavače Dyson, lze použít vodu?? Chcete-li obsah prachové nádoby vyjmout, jednoduše otevřete poklop a stiskněte páčku pro uvolnění prachu. Někdy může být nutné obsah uvolnit pomocí hůlky. Mezi stěnou a cyklónovou jednotkou však zůstane šedý nános. Otevřete víko uvolněním barevné svorky na filtru. Nejprve opláchněte studenou tekoucí vodou shora dolů a ručně odstraňte všechny odkapávající nečistoty. Poté se konstrukce obrátí a umyje, dokud není zcela čistá. Jak vyčistit lapače nečistot na dně trubek vysavače Dyson, pokud jsou k dispozici? Otevřete poklop a mechanicky vyjměte zástrčku. Neperte.

Vyjměte vnitřní cyklon a omyjte vnější průhledný plášť. Všechny díly se suší větráním po dobu 48 hodin.

Jak vyčistit sací nástavce a kartáče vysavače Dyson? Při čištění se štětiny kartáčů zanášejí jemnými vlákny, na trubkách se usazuje vrstva prachu, rotor navíjí dlouhá vlákna, stává se podobným cívce s vlákny. Pokud není nářadí vyčištěno, je narušena těsnost obvodu k hladkým povrchům, koberce nejsou vykartáčovány, vysavač Dyson ztrácí účinnost.

Nejprve očistěte všechny vnější části přístroje, včetně vlnité hadice, dezinfekční utěrkou. Vybaveni hadříkem, plochým a zubním kartáčkem, nůžkami nebo kuchyňským nožem a trpělivostí se pusťte do čištění součástí.

Odpojte horní stojan a zajistěte, aby byly kartáče volně přístupné pro čištění. Kartáčovou hlavou vzhůru nohama sejměte upínací rám a odkryjte kartáčový válec. Odstraňte ji. Pomocí nůžek nebo nože odstřihněte smotané vlasy a nitě a uložte je do přiloženého sáčku. Důkladně otřete a vykartáčujte mezery a spáry, spoje součástí a konstrukční rohy papírovým kapesníkem. Znovu nasaďte válec a rám, který jej drží na místě. Vyčistěte kartáčem a osušte nečistoty ze zásuvky spojující potrubí s podlahovou sestavou. Při montáži akumulátorového vysavače Dyson dbejte zvýšené opatrnosti. Před čištěním potrubí se ujistěte, že na jeho dně není žádná zátka.

Malé kartáčky, které je třeba ručně kartáčovat, aby se odstranily žmolky, a štěrbinová hubice se pohodlně čistí textilním turniketem. Pokud je váš akumulátorový vysavač Dyson vysavačem 2 v 1, musíte se před opětovným sestavením ujistit, že všechny spoje přesně zapadají, abyste jej mohli sestavit bez použití nadměrné síly. Vždy je třeba dodržovat pravidlo. Studená voda, žádné čisticí roztoky a 48hodinová doba schnutí.

READ  Jak sejmout mřížku chladiče

Hlavní části, které mohou způsobit problémy, jsou

Vysavače Dyson jsou považovány za poměrně spolehlivé, ale i s nimi mohou být problémy. Ty se obvykle projevují ztrátou výkonu, přehříváním, vypínáním během provozu a neobvyklým hlukem.

Některé z nejčastějších problémů lze vyřešit během několika minut. Mezi nejzranitelnější části patří:

 • Prachová skříň. Pokud je plný nečistot, nečistoty nemají kam odcházet a proudění vzduchu je slabé, což způsobuje přehřívání motoru. Problém lze vyřešit pravidelným čištěním nebo výměnou filtru.
 • Filtry. Zachycují všechny částice, zárodky a alergeny. Je důležité je pravidelně měnit, jinak se do motoru dostanou nečistoty.
 • Trysky. Při úklidu se neustále špiní a zanášejí prachem a zvířecími chlupy. Měly by se pravidelně čistit.
 • Hadice. Pokud si myslíte, že v něm něco uvízlo, vyplatí se ho nechat zkontrolovat.

Když si ji můžete opravit sami

Čištění a demontáž vysavače Dyson svépomocí je možné pouze v případě, že se jedná o hubici, hadici, filtr, nádobku na prach, tedy části spotřebiče, které lze vyjmout, vyměnit a znovu vložit. Nejlepší je nechat motor opravit odborníkem, protože v případě vážné poruchy může být kompletní výměna dražší než nová jednotka.

Užitečné video

Jak rozebrat a vyčistit vysavač Dyson, vysvětluje

Po několika letech používání vysavače Dyson se sací výkon přístroje snižuje, i když dodržujete pokyny. Mohu vysavač Dyson prát?? Výrobce totiž zakazuje otevírat horní pohár včetně aerodynamického kuželu během záruční doby. V tomto místě může dojít k ucpání kuželu nebo ke zhroucení těsnění nebo pryžového těsnění. Dokonce i servisní střediska se obávají jednotku rozebrat a vysvětlují to její neopravitelností. Vizuálně můžeme v labyrintech pozorovat zhutněný prach, který snižuje hydrodynamiku. Mytí mísy, nádoby jemného filtru a vysavače není zakázáno. Je důležité, aby v sestavě nezůstala žádná vlhkost, která by zablokovala vinutí motoru a stala se živnou půdou pro bakterie.

O tom, jak a proč je nutné vysavač Dyson umýt, se můžete podívat ve videu. Autor pomalu a názorně rozebral cyklónovou jednotku na šrouby, ukázal problémy po 4 letech provozu domácího cyklónového vysavače.

Jak umýt vysavač Dyson bez porušení požadavků výrobce? K mytí používejte studenou tekoucí vodu bez pracích prostředků. Povrchy by měly být předem co nejsušší. Jakýkoli zásah do spotřebiče musí být proveden až po vybití baterie nebo po odpojení od elektrické sítě. Ano, sběrnou nádobu, nádobu HEPA filtru a samotné filtry je nutné občas umýt pod tekoucí vodou. Při otevřeném horním krytu a vypouštěcím poklopu je to snadné. Čištění průhledných dílů do lesku pomocí tlakového vodního paprsku.

Při čištění trubek nezapomeňte, že i stříknutí mokrého aerosolu do motoru vede k nákladným opravám. Lze vysavač Dyson čistit pod vodou, s ponorem? Tato metoda způsobí zkrat nevysychajících kontaktů, uvolnění nečistot v cyklonech, zanesení otvorů a vsuvek malých cyklonů.

Vyčistěte HEPA filtr uprostřed cyklonu vysavače Dyson podle pokynů výrobce. Po opakovaném opláchnutí se měkké bezešvé vlákno suší jako běžná tkanina, rozložená na dva dny. Filtr motoru vysavače Dyson se hůře vyjímá. Je namontován pod kanystrem nebo v kouli, k demontáži je zapotřebí nástroj. Deska s tvrdým pryžovým rámem se opláchne stlačenou vodou a pevně se protřepe. Desku sušte také 48 hodin.

Při úpravě vody dbejte na neporušenost pryžových těsnění, plastového kuželu a pohárku. V případě potřeby vyměňte vadné součásti.

Očistěte vnější stranu antistatickým hadříkem, abyste odstranili statickou elektřinu, která brání odstranění zelektrizovaného prachu a vlasů. Tělo není třeba omývat vodou, aby se kapky nedostaly dovnitř. Otřete vlnitou hadici vlhkým hadříkem a ujistěte se, že jsou odtokové komory čisté, nebo odstraňte obsah malou špachtlí a kartáčkem.

Po všech postupech čištění vodou a alkoholem nechte čistič rozebraný, aby se vyvětral, po 48 hodinách jej znovu sestavte a uveďte do provozu. Hlavice kartáčků a kartáčky se čistí nasucho pomocí zubního kartáčku a plochého, tuhého kartáčku, nože nebo nůžek, textilního turniketu.

Jak vyjmout filtr? Z fotografie není jasné, jak to udělat

Jen se trochu zkroutí a sundá se!

Dobrý den! Jak vyjmete odpadkový koš? Z fotografií nerozumím.

Dobrý den. Posuňte tlačítko na cyklonové rukojeti směrem k zadní části vysavače, stiskněte tlačítko na koši.

Prosím o radu, jak odpojit šedou trubku, do které se trubička zasouvá, od odpadkového koše? Náš turbokartáč nefunguje. Vše bylo rozebráno. Opláchnout, vyčistit a „otestovat“. Poslední podezřelý kontakt v této šedé trubce. Předem děkujeme!

Anastasie, těžko říct, aniž bychom to viděli vizuálně. Máte stejný model?

Dobrý den.Prosím o radu.Vysavač Dyson se nenabíjí a nefunguje.Svítí červeně.Co by to mohlo být.Děkuji

Dobrý den.Prosím, poraďte.Dyson se nenabíjí a nefunguje.Červené světlo.Co by to mohlo být.Všechno jsem rozebral a vyčistil a stále nefunguje.Děkuji

Dobrý den.Nevím, jestli se vysavač nenabíjí, svítí červená kontrolka a to je vše.

Dobré odpoledne, Světlano. Červená kontrolka může signalizovat vadné baterie. Pro úplnou diagnózu se musíte obrátit na naše servisní středisko.

Jak umýt hlavu kartáče s měkkými válečky, je možné ji umýt vodou pod kohoutkem??

READ  Jak vyčistit filtr v pračce indesit

Můžete, ale nezapomeňte ji před dalším použitím zcela vysušit.

Čistička není pro čištění zcela rozebrána. Na poslední fotografii je vidět bílá část mechanismu za červenou spouští, která odstraňuje nádobu na nečistoty. Takže tyto bílé části, které jsou viditelné v hloubce, je třeba spojit kleštěmi nebo pinzetou a pak odpojit zbývající špinavou část, je zde 6 šroubů a obvykle kartáč a mýdlo, které jsou vyčištěny a znovu sestaveny v opačném pořadí. Jako je tento )

Vnitřní povrchy spotřebiče se časem také zašpiní, proto je každých šest měsíců vyčistěte měkkým suchým hadříkem nebo dezinfekční utěrkou.

V případě, že se uvnitř jednotky nahromadí velké množství prachu, omyjte povrchy neutrálním čisticím prostředkem (mýdlovou vodou), poté ošetřované plochy osušte a nechte demontovanou jednotku dva dny vyschnout.

Vnější část skříně, úchyty, by se měly pravidelně otírat suchým hadříkem a jednou za půl roku nebo za rok (v závislosti na množství nahromaděných nečistot) umýt jemným čisticím prostředkem.

VAROVÁNÍ! Před čištěním otřete výrobek hadříkem a vyždímejte jej, aby se do spotřebiče nedostalo velké množství vlhkosti, protože by mohlo dojít k oxidaci napájecích kontaktů a poškození spotřebiče.

Jak čistit vysavač Dyson

Ve většině případů by měl být výrobek kvůli čištění rozebrán. Při vysokých rychlostech vzduchu se prach začne elektrizovat a pokrývá vnitřní povrch. Vysavač Dyson lze čistit podle následujícího postupu:

 • Spotřebič je rozebrán. Ve většině případů je možné otevřít nádobu na prach s filtrem.
 • Přívodní trubky lze umývat. Při dlouhodobém používání se na vnitřním povrchu shromažďuje velké množství prachu.
 • Každých několik měsíců je vhodné zadní kryt odstranit povolením několika šroubů. K ochraně motoru je k dispozici látkové těsnění. Musí být připevněn s vysokým stupněm utěsnění.
 • Spotřebič je sestaven do původního stavu.

Čištění by se nemělo provádět agresivními čisticími prostředky, protože mohou změnit vlastnosti použitého materiálu. V návodu k obsluze je uvedeno, že výrobky na bázi kyselin a zásad mohou poškodit strukturu.

Účinnost přístroje lze zvýšit čištěním trysek, aby se odstranily vlasy a chlupy, které se nahromadily za delší dobu. Doporučení pro provoz vysavače jsou následující:

 • Odpojte příslušenství od spotřebiče. Upevnění lze provést různými způsoby.
 • Trubky se obtížně čistí, protože je nelze rozebrat a jsou velmi dlouhé. K tomu potřebujete speciální nástroj.
 • Kryt hlavy kartáče je sejmutý. Tyto práce je třeba provádět opatrně, jinak by mohlo dojít k poškození konstrukce.
 • Prach a další nečistoty se odstraňují speciálním hadříkem.
 • K odstranění větších chloupků a vlasů použijte pinzetu.
 • Výměna kartáčů a dalších dílů.

Pokud dojde ke ztrátě sacího výkonu, je třeba vyčistit nádobu na prach. Sáček na prach nikdy neperte ve vodě, protože mechanické působení sáčku může poškodit materiál. Před samotným prováděním prací je vhodné si přečíst uživatelskou příručku, která obsahuje seznam doporučení.

Čištění filtrů

Moderní vysavač je vybaven několika filtry, které zvyšují účinnost separace nečistot z proudu vzduchu. Nadměrné používání přístroje může způsobit zanesení filtračních prvků nečistotami. Vysavač Dyson čistěte následujícím způsobem:

 • Spotřebič nesmí být připojen k elektrické síti.
 • Filtr je často umístěn v oddělené přihrádce, takže není problém se k němu dostat.
 • Samotný filtrační prvek udává, jak často jej lze čistit.
 • Kanystry by se měly umývat pod proudem vody. Nečistoty odstraňte ručně nebo měkkým hadříkem. Nečistoty je třeba z pryžového těsnění odstraňovat opatrně, protože silnější mechanické působení poškodí celistvost materiálu.
 • Vyčistěte filtrační vložku opláchnutím. Nedoporučuje se používat horkou vodu a čisticí prostředky, protože mohou změnit vlastnosti materiálu.
 • Nechte zaschnout při pokojové teplotě. Mokrý filtr nenasazujte.
 • Prvek je znovu vložen správně.

Filtr musí být v době čištění čistý. Příliš velké ucpání může způsobit snížení výkonu jednotky, což bude mít negativní vliv na motor.

Čištění kanystru

V těle vysavače se může časem nahromadit prach a nečistoty, přestože je vysavač hermeticky uzavřen. Vysavač čistěte následujícím způsobem:

Omyjte je vodou nebo mýdlovou vodou. Před opětovnou montáží nechte jednotku vyschnout. Při práci se zařízením Rainbow buďte vždy opatrní.К. Navlhnutí v motorovém prostoru může způsobit zkrat a další problémy.

Čištění těla a rukojeti

Mytí přístroje pod vodou se nedoporučuje, protože přílišná vlhkost může způsobit oxidaci kontaktů. Doporučení pro čištění těla a rukojeti jsou následující

 • Doporučuje se používat měkké hadry. I lehké brusné materiály mohou způsobit poškrábání povrchu z měkkého plastu.
 • Pro maximalizaci účinnosti procedury je třeba použít mýdlový roztok.
 • Nedoporučuje se používat velké množství vody a mýdla na utěrce.

Rukojeť a kryt by se měly co nejčastěji čistit. Při kontrole stavu spotřebiče věnujte pozornost tomu, jak je zásuvka znečištěná. Měla by být také neprodleně očištěna od prachu. Znečištění vodivých prvků může způsobit zvýšení odporu a zahřívání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS