Jak vyjmout ventilátor základní desky

Odstranění chladiče procesoru. Jak vyměnit chladič procesoru, grafickou kartu a napájecí zdroj počítače.

Výměna chladiče je nezbytná pro spolehlivé chlazení a Kromě toho musí uživatelé sledovat výkon ventilátoru, který se rychle zanáší prachem, načež je ohrožen proces přenosu tepla mezi čipy. Chladič procesoru nemusí zvládnout zvýšenou zátěž, což může způsobit vyhoření některých komponent.

Výměna chladiče zjednodušeně řečeno znamená instalaci nového ventilátoru, který je potřebný k chlazení procesoru. Výměna je nutná, pokud starý ventilátor nezajišťuje dostatečné chlazení procesoru. V důsledku toho počítač zamrzne, což může vést k samovolným výpadkům napájení. Ať už máte v pokoji jakýkoli počítač, bez spolehlivého ventilátoru je jeho výkon nulový. Pod šasi systémové jednotky jsou obvykle nainstalovány tři ventilátory. Pro chlazení procesoru, nasávání chladicího vzduchu a výstup horkého vzduchu.

Výměna chladiče procesoru je jednou z prvních věcí, které byste měli při upgradu počítače udělat. Obvykle výměna vyžaduje instalaci hliníkového nebo měděného chladiče, který je vybaven dvojicí tepelných trubic.

Než přejdete ke kroku „Výměna chladiče“, doporučujeme se ujistit, že zakoupený ventilátor chladiče je kompatibilní s použitým procesorem. Při instalaci nového chladiče se musíte ujistit, že chladič pevně přiléhá ke krytu procesoru a že je mezi nimi tenká vrstva tepelné pasty. Je důležité si uvědomit, že termální pasta musí být nanesena v tenké vrstvě. V některých případech je tepelná pasta součástí nového chladiče. Pokud se při výměně vyskytnou problémy, můžete se vždy obrátit na soukromého technika nebo specializované servisní středisko.

Připevnění chladiče k základní desce není obtížné. Výměna je soběstačná a nevyžaduje žádné speciální dovednosti. Po instalaci ventilátoru zatlačte na speciální výstupky, konstrukce by měla těsně přiléhat k základní desce. Aby nedošlo k poškození plastu, nepřetěžujte jej.

Výměna ventilátoru je možná nejen u hlavních součástí. Nezřídka se stává, že po selhání sekundárních ventilátorů je nutné pro dodatečné chlazení použít náhradní ventilátory. Instalují se přímo do skříně systémové jednotky. V případě potřeby instalace takového ventilátoru rozeberte systémovou jednotku a pečlivě prozkoumejte její „vnitřek“. Na zadní straně skříně musí být otvory pro nové ventilátory. Pokud nic takového nenajdete, udělejte si otvory sami. Nezapomeňte, že nejlepší volbou pro jakoukoli konfiguraci je instalace stejného počtu sacích a výfukových ventilátorů.

Nejdříve je třeba se postarat o přívod studeného vzduchu zvenčí, poté následuje další krok. Odvětrání horkého vzduchu. Výměna chladiče se provádí na předním nebo bočním panelu pro přívod vzduchu a pro výstup vzduchu na horní a zadní straně systémové jednotky. Tato konfigurace je optimální a nejčastěji se vyskytující. Tím je zajištěna spolehlivá cirkulace vzduchu v různých částech „kovové skříně“ počítače.

Důležitou roli hraje také hladina hluku. Výměna chladiče znamená také větší pohodlí při jeho používání v budoucnu. Při zvýšeném zatížení procesoru se ventilátory rozběhnou rychleji, což způsobí nepříjemný hluk pro vaše uši. Doporučujeme kupovat ventilátory o průměru maximálně 120 milimetrů. Šipky a další značky udávají směr otáčení lopatek a vypouštění horkého vzduchu.

Takže výměna chladiče se provádí podle všech mých pokynů. Zkuste spustit počítač. Zpočátku může ventilátor chrastit a vydávat podivné zvuky. Nelekejte se, je to způsobeno rezonancí s kovovými skříněmi. Pokud vás tento hluk obtěžuje, vložte do prostoru mezi skříní a novým ventilátorem těsnění. Chcete-li zjistit, jak nainstalovat chladič procesoru, podívejte se na toto video.

Jak nainstalovat chladič systémové jednotky se dozvíte z tohoto videa.

Výkonný procesor je především o pohodlí a snadném používání. Stává se, že si lidé při nákupu počítače nebo notebooku nesprávně vyberou procesor, který je pomalejší, než je pro jejich úkoly potřeba. Obvykle se tak děje z důvodu šetření a naděje na pozdější upgrade počítače (až budou k dispozici peníze) nebo jednoduše z důvodu nedostatku znalostí. Ale i když byl zakoupen špičkový procesor, za několik let zastará a jeho výkon již nestačí k řešení úkolů, které mu byly přiděleny. V tomto případě můžete provést následující kroky Upgrade počítače: Výměna procesoru . V tomto článku se dozvíte, jak, jak vyjmout chladič a vyměnit procesor Na standardním stolním systému. Taková aktualizace notebooku je poměrně složitá, ne-li nemožná. I když váš model notebooku takovou aktualizaci umožňuje, pokyny k výměně procesoru jsou pro váš model k dispozici online.

Postup výměny procesoru je obecně jednoduchý a přímočarý: 0. Odpojte napájení od systémové jednotky! Odpojte od něj všechny kabely! 1. Otevřete systémovou jednotku; 2. Vyjměte chladič procesoru; 3. Otevřete zásuvku s procesorem; 4. Vyměňte procesor; 5. Zavřete zásuvku; 5. Naneste na nový procesor tepelnou pastu; 6. Instalace chladiče.

Jak otevřít systémovou jednotku: Obvykle se to provádí odstraněním několika šroubů v zadní části systémové jednotky. Aktuální modely skříní Stále častěji se používají šrouby s vroubky, k jejichž vyšroubování není třeba ani šroubovák. S demontáží všech šroubů nespěchejte! S největší pravděpodobností lze odstranit pouze jeden boční kryt, aby byl umožněn úplný přístup ke všem součástem systémové jednotky. Chcete-li vyjmout boční panel (nebo celou skříň), musíte je mírně posunout ve směru předního/přední panelu směrem dozadu (doslova o 1 cm). Poté odnímatelnou část vyjměte a snadno ji vytáhněte z podvozku. Tak, teď máte kufřík Položte ho na bok, aby se vám s ním lépe pracovalo.

Dvě metody čištění počítače: expresní a hloubkové

Chcete-li rychle odstranit prach ze systémové jednotky, sejměte kryt a jednotku vysajte. Dávejte pozor, abyste nic nepoškodili. Trvá to asi 3 minuty, ale zbaví se jen zlomku prachu. Budeme tedy hovořit o metodě

Důkladné čištění zahrnuje vyjmutí a vyčištění chladiče, procesoru a grafické karty a uvedení šasi do pořádku. Budete potřebovat křížový šroubovák, líh, papírové utěrky, termální pastu, kartáček a vysavač (který se na fotografii nevejde).

Výměna chladiče CPU za DEEPCOOL Gamma Archer jako příklad

Vypněte počítač. Otevřete víko systémové jednotky vyšroubováním šroubů.

Vyjměte chladič a odpojte napájecí kabel ze zásuvky základní desky. Můj chladič spadl kvůli zlomeným držákům a vůbec nechladil procesor, proto bylo rozhodnuto o jeho výměně.

Vybalte nový chladič, v mém případě je to „DEEPCOOL Gamma Archer“. Součástí balení je samotný chladič, který se skládá z chladiče s ventilátorem, plastového rámečku se sadou adaptérů pro zásuvky a tepelné pasty.

Výrobce doporučuje přečíst si manuál na obalu, ale instalace je intuitivní. Namontujte základní desku, přichyťte chladič k držáku. Jediné, co je třeba objasnit, je, že výchozí montážní vazby byly nainstalovány pro patici LGA1155, druhý snímek v příručce ukazuje, jak přepnout na LGA775.

Takže při instalaci držáku opatrně stiskněte západky (šipky na fotografii), protože jsou vyrobeny z plastu a mohou se snadno zlomit a není je čím nahradit.

Naneste na chladič dodanou tepelnou pastu a připevněte chladič k plastovému držáku podle pokynů (4 a 5 snímků). Chladič se mi napoprvé nepodařilo připevnit kvůli specifičnosti upínacího mechanismu. Na 5. Snímku návodu je ukázáno, že je třeba stáhnout a zacvaknout výstupek upínacího mechanismu, ve skutečnosti je chladič nastaven příliš vysoko a při pokusu o sklopení výstupku jde do oblasti mezi chladičem a upevněním a bylo třeba si pomoci šroubovákem. Nakonec chladič nainstaloval, výsledek je znázorněn na obrázku níže.

vyjmout, ventilátor, základní, desky

Nebudu zde psát recenzi o chladiči, ale funguje to dobře. Přeji všem hezký den.

READ  Jaký je správný způsob montáže ventilátorů na počítač?

Jak vyjmout chladič ze základní desky?

Května 2012. Zobrazení: 1838 Užitečné tipy chladič, základní deska, odstranit

Mnoho moderních základních desek používá přídavné chladiče jako dodatečné chlazení čipové sady. Ty mohou v průběhu času hromadit prach a být velmi hlučné. Chcete-li obnovit normální provoz chladiče, vyjměte jej ze základní desky a vyčistěte jej. Může se také stát, že chladič zcela selže. Pak je nutné jej vyměnit za nový.

Odpojte počítač od sítě. Odpojte všechna zařízení připojená k systémové jednotce. Odstraňte kryt systémové jednotky. Připevňuje se pomocí šroubů. Odšroubujte je. Některá pouzdra mohou mít také klipy na horní straně pouzdra. Nyní věnujte pozornost tomu, jak přesně je chladič připojen k základní desce. Existují dvě možné alternativy. První možnost lze připevnit pomocí šroubů z přední strany základní desky. V takovém případě stačí k vyjmutí chladiče odšroubovat čtyři šrouby. Najděte vhodný šroubovák a tyto šrouby odstraňte. Po vyjmutí jednoduše odpojte chladič základní desky a vyjměte jej ze systémové jednotky.

V druhé variantě lze chladič připojit k základní desce ze zadní strany. Chcete-li šrouby vyjmout, musíte nejprve vyjmout základní desku ze systémové jednotky. Odpojte všechny napájecí vodiče od základní desky, včetně vodičů napájení a resetu. Vyšroubujte čtyři šrouby na každé straně základní desky. Dále zkontrolujte, zda na něm nejsou další upevňovací šrouby. Pokud nějaké najdete, vyšroubujte je také.

Po odstranění všech šroubů opatrně vyjměte základní desku ze šasi počítače. Na zadní straně základní desky odstraňte všechny šrouby upevňující chladič k základní desce a odpojte chladič.

Péče o chladič (čištění, mazání) a jeho výměna. Po připojení chladiče nainstalujte základní desku do počítače. Přišroubujte jej ke stěně počítačové skříně a připojte napájecí vodiče a vodiče vycházející z napájecího zdroje. Se zavíráním víka systémové jednotky nespěchejte. Připojte počítač ke zdroji napájení a zapněte jej. Zkontrolujte provoz chladiče. Pokud vše funguje správně, vypněte počítač a vyměňte kryt systémové jednotky. Znovu připojte všechna dříve odpojená zařízení.

Výměna chlazení grafické karty

Pokud máte problém s chladičem, neexistuje jednoduché řešení. Všechny systémy chlazení grafických karet se liší podle modelu a výkonu. Musíte sehnat přesně stejný chladič a nejlepší je objednat si ho ve značkovém servisním středisku nebo se pustit do hledání. Chladiče a chladiče jsou nejčastěji nejcennějšími položkami, které můžete ze spálené karty získat, takže cena nebude příliš vysoká.

Jakmile budete mít nový chladič v ruce, pokračujte ve výměně.

Jak vyměnit chladič na grafické kartě

Odpojte všechny kabely od grafické karty a vyjměte ji ze skříně. Vyšroubujte všechny šrouby na horní straně desky.

Poté je třeba odpojit napájecí kabel. Naštěstí na nás výrobce myslel a místo přímého pájení vodičů vyrobil konektor.

Důležité! Grafická karta se při provozu velmi zahřívá a tepelná pasta ne vždy odvádí teplo. Pokud je pasta znečištěná, změní se v kámen a může trvale spojit chladič s čipem. Netrhejte ani nedělejte prudké pohyby, snažte se chladič jemně uvolnit a najít slabé místo. Toto je jediný způsob, jak vyjmout chladič z již použité karty.

Nyní je třeba vyčistit všechnu starou tepelnou pastu. Používejte pouze plastové nástroje a alkohol. Čip musí zůstat nepoškrábaný, i malý škrábanec ovlivní jeho funkčnost. Nepoužívejte čisticí prostředky na bázi vody, ale pouze ty, které lze použít k mytí desek. Vniknutí vody na stopy za několik týdnů nebo měsíců povede k oxidaci a grafická karta bude muset být vyměněna.

Na některých místech se nedostane žádná tepelná pasta, což platí zejména pro paměťové čipy s plastovými pouzdry. K jejich chlazení se používají speciální tepelné distanční podložky (na obrázku). Nepoužívejte staré, musíte si koupit nové, abyste zajistili spolehlivý odvod tepla.

Dalším úkolem je namazat čip tepelnou pastou. Na tak důležitém prvku nešetřete. Prvních pár dní odvede skvělou práci i ta nejlevnější termální pasta. Ale za pár týdnů, v lepším případě za měsíc, vyschne a karta se přehřeje. Kvalitní pasty dlouho nevysychají a mají maximální tepelnou vodivost.

Za zmínku stojí také dnes již neexistující KPT-8, sovětská termální pasta. Nikdy ji nepoužívejte pro moderní elektroniku. Tento byl navržen pro jinou aplikaci a jinou velikost čipu. Cena moderní specializované termální pasty není tak vysoká, abyste riskovali přehřátí při použití KPT-8.

Tepelnou pastu nanášejte co nejtenčeji. Obrázek ukazuje správný výřez chladiče. Pokud to děláte poprvé, vytlačte na čip grafické karty kapku o velikosti poloviny hlavičky zápalky a jemně ji rozetřete plastovou kartou, malou plastovou špachtlí nebo jednoduše prstem, předtím ji zabalte do potravinářské fólie nebo plastového sáčku.

Po těchto operacích můžete nainstalovat nový chladič a lehce jej přitlačit. Na upevňovacích bodech je vždy pružina, která zabraňuje zmáčknutí a rozdrcení čipu. Nezapomeňte, že šrouby by neměly být zašroubovány úplně, ale pouze do té doby, než chladič pevně dosedne na čipy.

Výměna chladiče na grafické kartě

Na rozdíl od chladičů skříně má grafická karta ozdobný plastový překryt, který již chladiče pojme. Výměna každého z nich je složitá, různí výrobci používají různé typy uchycení a různá ložiska, je třeba se podívat na každý případ zvlášť.

Někteří výrobci, jako například MSI, používají samostatné chladiče, které jsou k chladiči připojeny třemi šrouby. Jejich výměna je velmi jednoduchá: odšroubujte starý ventilátor a odpojte jej, poté našroubujte nový ventilátor a zapojte jej na místo starého. Na rozdíl od chladičů nepotřebujete žádnou teplovodivou pastu ani jiné náročné úpravy. Vše je maximálně jednoduché.

Jediným problémem je, pokud výrobce připojil dva ventilátory paralelně do stejné zásuvky. V tomto případě budete muset dráty znovu připájet. Není to těžký úkol, stačí se řídit vývody. Vzhledem k tomu, že budete mít nový chladič s připraveným vstupem, neměl by to být problém, hlavní je, abyste při pájení zapojili vodiče v pořadí. Ujistěte se, že pájené spoje izolujete, protože zkrat může něco spálit ještě předtím, než se spustí ochranný obvod, pokud se vůbec spustí a je k dispozici od výrobce.

Je mnohem jednodušší vyměnit plastovou vložku místo všech chladičů. Stačí odšroubovat starý plastový kryt a nahradit jej novým.

Výměna procesoru: Jak vyjmout chladič a namontovat procesor.

Výkonný procesor představuje komfort a pohodlí při používání počítače. Stává se, že si lidé při koupi počítače nebo notebooku vyberou špatný procesor, který je pomalejší, než potřebují k řešení svých úkolů. Obvykle se tak děje z důvodu úspor a naděje na další upgrade počítače (až budou peníze), nebo prostě z nedostatku znalostí. Ale i když jste si koupili špičkový procesor, za několik let zastará a jeho výkon už nebude stačit na řešení úkolů, které mu byly přiděleny. V tomto případě je možné provést Upgrade počítače: výměna procesoru. Tento článek vysvětluje, jak, Jak vyjmout chladič a vyměnit procesor V typickém desktopovém systému. Tento druh notebooku je poměrně složitý, ne-li nemožný. I když váš model notebooku takový upgrade umožňuje, měli byste se při výměně procesoru pro váš konkrétní model řídit následujícími pokyny.

READ  Jak zvýšit důvěru v konvici

Postup výměny procesoru je obecně jednoduchý a přímočarý: 0. Odpojte napájení od systémové jednotky! Odpojte veškerou kabeláž systémové jednotky! 1. Otevřete systémovou jednotku; 2. Vyjměte chladič CPU; 3. Otevřete zásuvku s procesorem; 4. Vyměňte procesor; 5. Zavřete zásuvku; 5. Nanesení tepelné pasty na nový procesor; 6. Výměna chladiče.

Jak otevřít systémovou jednotku: Obvykle se to provádí odstraněním několika šroubů v zadní části systémové jednotky. Moderní design kufrů stále častěji se používají šrouby s vroubkovaným povrchem, k jejichž vyšroubování není třeba šroubovák. S demontáží všech šroubů nespěchejte! Je pravděpodobné, že můžete sejmout pouze jeden boční kryt, aby byl umožněn úplný přístup ke všem součástem systémové jednotky. Abyste mohli bočnici (nebo celý kryt) vyjmout, musíte je mírně posunout ve směru od předního/přední panelu k zadnímu (doslova o 1 cm). Po vyjmutí lze demontovanou součást snadno oddělit od šasi. Nyní máte kufr Položte jej na bok, aby se s ním lépe manipulovalo.

Jak vyjmout chladič: V tomto kroku je možných mnoho variant. Záleží na nainstalovaném modelu chladiče. Způsob odstranění by měl být obvykle jasný po vizuální kontrole. Doporučujeme, abyste tyto operace prováděli ve volném prostoru, kde můžete celou počítačovou skříň snadno otočit do pohodlnější polohy.

Pokud je systém vybaven Procesor Intel a nejoblíbenějším standardním řešením chlazení, je poměrně snadné chladič vyjmout. Otočte 4 plastové kolíky s plochou hlavou ve směru šipky na jejich „ploškách“ a mírně je vytáhněte nahoru. Po těchto manipulacích s jednotlivými kolíky můžete Vyjmutí chladiče, také jemným tahem nahoru.

Pokud je vaše systémová jednotka vybavena PROCESOR AMD a chladicího boxu, pak najděte jeden nebo více několik „pák“, které je třeba „překlopit“ na druhou stranu. Poté se uvolní držák držící chladič a umožní „vyšroubovat“ jeho konce z háčků na patici (patici procesoru), načež lze chladič z procesoru vyjmout.

Pokud je nainstalováno nestandardní řešení chlazení procesoru, budete pravděpodobně potřebovat šroubovák k odstranění několika šroubů (obvykle čtyř), které drží chladič na procesoru. Na zadní straně „základní desky“ může být přídavný rámeček, který zabraňuje jejímu ohýbání. Příklady takových „nestandardních“ spojovacích prvků jsou vidět na fotografii výše. V nejsložitějších případech může být nutné vyjmout grafickou kartu nebo dokonce celou základní desku ze šasi, ale to je poměrně vzácné. Takové systémy obvykle používají nadšenci, kteří se rádi „vyřádí“ v extrémních podmínkách Přetaktování procesoru a grafické karty. Pokud tedy nejste IT nadšenec, váš systém je na 90 % vybaven obecným chladičem procesoru a jeho odstranění by nemělo být problémem.

Kromě toho věnujte pozornost pouze tomu, že mezi chladičem a procesorem musí být vrstva termální pasty, která by již mohla suché, procesor a chladič se mohou trochu přilepit. V takovém případě budete muset po odšroubování (odpojení) chladiče vyvinout určitou sílu, abyste jej mohli vyjmout. Kromě toho můžete zkusit chladič mírně natočit vzhledem k procesoru. Může být snazší odlepit chladič. Pokud termo-teáza nevyschla, je to velmi ušpinit se. Dávejte na to pozor a mějte po ruce hadřík nebo utěrku.

Jak vyjmout procesor: Uvolněte jej z patice pomocí zvedněte páku, stlačením samotného procesoru (Intel) nebo sevřením jeho nožiček v otvorech pro kolíky (AMD). Dávejte pozor na vyjmutý procesor. Neupusťte jej. Pokud upustíte procesor bez nožiček na podlahu, bude to v pořádku. Procesor se nedostane na zem. Pokud máte na spodní straně nožičky, mohou se ohnout a budete je muset narovnat. Pokud procesor spadne na dlaždice nebo žulovou podlahu, je pravděpodobné, že dojde k odštípnutí podkladu obsahujícího stovky jemných vodičů. V druhém případě můžete procesor vyhodit. Nelze jej obnovit. Obecně. Buďte opatrní!

Nový vysokokapacitní procesor se do patice vejde přesně ve stejné orientaci jako ten starý. Procesory Intel mají obvykle dvojici „prohlubní“ na čelních plochách substrátu procesoru a odpovídající výstupky v patici. Procesory AMD mají nejčastěji vyznačený roh označený bílým trojúhelníkem v horní části a zkosení „vzoru“ kontaktů na spodní straně. Jakmile je procesor správně umístěn, vložte jej do slotu a upněte jej pomocí dodané páčky.

Po výměně procesoru byste na něj měli nanést tenkou vrstvu teplovodivé pasty (na povrch, který se dotýká chladiče) a nainstalovat chladič. Mějte na paměti, že výkonné procesory obvykle výrazně odvádějí teplo a musí být chlazeny vhodným chladičem, aby nedošlo k přehřátí a poruše. Moderní procesory mají samozřejmě teplotní čidla a mohou snížit svůj výkon (a teplo), ale je to na úkor výkonu a vy jste vyměnili procesor za výkonnější, abyste zvýšili rychlost! Jako poslední krok nezapomeňte připojit napájení chladiče do příslušného konektoru na základní desce (CPU_Fan), zavřete kryt systémové jednotky a nasaďte šrouby odstraněné v prvním kroku.

Bez demontáže

Pokud chcete chladič promazat, aniž byste jej museli demontovat, sejměte jej z počítače, odlepte nálepku v horní části a vytáhněte ochranný kryt. Poté jemně vytáhněte lopatky nahoru. Do vzniklé mezery kapejte z kapátka. K tomuto účelu lze použít také injekční stříkačku.

DŮLEŽITÉ! Poté otáčejte lopatkami ručně. Tím se rozptýlí tuk. Tato operace by se měla opakovat.

Jak vyjmout ventilátor z procesoru: algoritmus.

Před zahájením práce vždy odpojte počítač od sítě. To je pochopitelné, ale jiná věc je, zda byste měli počkat, až zcela vychladne?

Nechte chladič vychladnout. Názory se různí.

To je na jednu stranu pravda: Procesor se může dostat až na 90 stupňů Celsia, spálíte si ruce. Při vysokých teplotách je však tepelná pasta, která je mezi procesorem a ventilátorem, poddajnější; jinými slovy, když je suchá, může být vyjmutí chladiče skutečným problémem. To však nefunguje u všech typů tepelného maziva. Nebude fungovat s KPT-8: je pastovitý při všech teplotách.

Doporučuji vyjmout ventilátor, dokud je chladič ještě horký. Na dotek bude teplá, ale ne horká.

Za tímto účelem vytáhněte zástrčku přísně svisle.

Jakékoli uvolnění není povoleno. Zlomíte jehlu.

Demontujte držák ventilátoru.

Typ upevňovacích prvků se může lišit podle základní desky a zařízení. U některých počítačů se používají držáky, u jiných nějaké západky. Na první pohled to může vypadat jako problém, ale ve skutečnosti nejde o nic složitého.

Jsou-li na něm šrouby, vyšroubujte je proti směru hodinových ručiček.

Předehra je nahoře, teď se pustíme do akce. Když je vše odpojeno, vytáhněte chladič s chladičem. A právě v tom spočívá jejich přínos. PROBLÉMY.

Je 90% pravděpodobnost, že je procesor doslova přilepený k chlazení. Kvůli termální pastě. Buďte velmi opatrní: kývejte s ním nahoru a dolů, doleva a doprava, ve směru hodinových ručiček atd.П. Postupně zvyšujte sílu a amplitudu. Nepoužívejte nadměrnou sílu ani nespěchejte.

Nebuďte překvapeni ani vyděšeni. Pokud vyjmete procesor z původní patice spolu s chladicí jednotkou.

P.S. Zapnutí počítače bez ventilátoru znamená zničení procesoru. Se zárukou a zkušební střelbou. Nedělejte to. Před opětovnou montáží také nebuďte líní. Hodně štěstí!

Chladič je speciální ventilátor, který nasává chladný vzduch a vede ho přes chladič k procesoru, čímž ho ochlazuje. Bez chladiče se procesor může přehřát, takže v případě poruchy je nutné jej co nejdříve vyměnit. Pro jakoukoli manipulaci s procesorem je také nutné na chvíli vyjmout chladič a chladič.

V současné době existuje několik typů chladičů, které se připevňují a odnímají různými způsoby. Zde je jejich seznam:

V závislosti na typu držáku může být nutné použít šroubovák se správným průřezem. Některé chladiče jsou s chladiči spojeny pájkou, proto je nutné chladič odpojit. Před prací s komponentami počítače je třeba jej odpojit od sítě, a pokud máte notebook, je třeba vyjmout také baterii.

READ  Jak instalovat spotřebič v kuchyni

Klonování jednotky, když to není snadné

Nějak jsem v návaznosti na oznámení upgradoval svůj počítač na Vin 11. Hráli jsme si, ale operační systém mě začal obtěžovat řadou nesrovnalostí. Rozhodl se, že je vhodné vrátit se k vin 10, naklonovat vše zpět z pečlivě uložené zálohy. A před postupem jsem se rozhodl projít své dočasné složky, abych zjistil, zda se něco neztratí. A hned jsem si vzpomněl na svůj vlastní příběh, pečlivě naklonovaný v dopisech, jak jsem klonoval disk na serveru. Přečetl jsem si ji, pocítil nostalgii a rozhodl se podělit se o ni.

Tak jsem seděla v práci a snila o tom, že se mě nikdo nedotkne úplně stejným způsobem. Ale málokdy se mi to podaří, protože nikdo nikdy nezrušil potřebu odběhnout, vyndat zaseknutou stránku v tiskárně nebo stisknout num-lock. A to proto, že pracuji jako programátor-sysadmin numero uno v provinčním městě se stejně provinční továrnou na recyklaci surovin. A tak jednoho březnového dne, kdy venku mrzne jako na jaře a sněhu je po kolena, můj starý oblíbený server zavěsí. Server je téměř v mém věku, takže ho mám ráda jako svůj vlastní. Takže jeho problémy jsou, jak jistě tušíte, i mými problémy. A tady se, jak jsem řekl, vznáší a způsobuje mi trvalou kognitivní disonanci.

Po šálku kávy (což dělám vždycky, i když se nic neděje, jako třeba server. Když už o tom mluvíme, přátelé, měli byste pít mletou kávu, ne instantní prach u silnice (kterému mnoho iracionálních lidí také říká káva), rozhodl jsem se restartovat (server). Možná se to zahojí samo, jak se to obvykle stává v 50 % případů. Na šedé obrazovce se však stejným šedým písmem objevil děsivý nápis, jehož podstatou, přeloženo z jazyka možného nepřítele, je, že můj věrný SCSI disk je ve špatném stavu a možná příště nebude fungovat vůbec. No, co mám dělat, když disk je stejně starý jako celý server, a to je obecně požehnání, že na DO stále fungoval. No, Myslím, že to je chvíle (které jsem snil o posledních N let) přejít z toho zatraceně spolehlivé, ale nemocný disk na SATA RAID pole, které je na palubě a nedbale stále nečinný. Je hotovo! Počkal jsem si na svůj oblíbený víkend, poslal ty nejpracovitější lidi pryč a pustil se do práce. První, co mě napadlo, bylo klonování! Acronis je dobrá společnost, která vyrábí skvělé produkty pro skartaci jakéhokoli disku na libovolné kousky a skládání těchto kousků dohromady. Vytvořil jsem bootovací flash disk, spustil systém a zkopíroval diskové pole.

Proces je zdlouhavý, pomalý, další šálek kávy (a hrnek, přátelé, by měl být také rasantní, dvoustěnný, jako termoska). V takovém hrnku se káva namáčí, vaří a vlévá svému majiteli teplo, živost a pohodu. Mnoho lidí se mylně snaží vařit kávu v některých nechutných šálků, takže nápoj chutná o nic lépe než voda z louže, ale my nepijeme s takovými) by měl oživit nečinnost, ale. Ne! Žádné otálení. Acronis mi vesele oznámil, že můj disk nelze bez problémů zkopírovat, protože má nečitelné sektory. Tady si pozorný čtenář řekne, proč jsi sakra nejdřív nepředělal remappera?! Odpovídám, že ani victoria ani mhdd SCSI kanál nic nevidí, bez ohledu na to, jak moc jsem se snažil, takže jsem musel přeskočit ty špatné bloky a zkopírovat to, co je tam.

„Dobře, káva vypita a strávena, jízda zkopírována do nájezdu a. A server z něj podle očekávání nenabootoval. Zřejmě jsem něco potřeboval (náhle!) byl v těchto sektorech. Šel jsem kolem dokola, seděl na serveru a přišel s nápadem přepsat špatně zkopírovaný disk s OS v režimu obnovení!“Prohrabával se v zaprášených skříních a vytahoval ty s licencí. Bill Gates také) distribuce a začal. Nic jsem neudělal, protože CD-rom serveru je dávno mrtvý a vyřazený. A pak vyvstává první úkol tohoto Fort Bayarda: najít IDE CD-ROM, příteli, protože dva (jsou jen dva) SATA kanály jsou obsazeny polem. Žádný problém, v rohu je server s froté lampou. Velká věc! Heh, problémy přijdou příště.

Rychle připojil dárcovský CD-rom, resetoval, hodil do něj distribuční disk a A nic z toho. V původní instalaci Windows 2003 totiž nejsou žádné ovladače pro zařízení SCSI nebo RAID, takže jsem si je musel okamžitě a zdarma stáhnout.

Na co si vzpomínáme?? A nezapomeňte, že správný ovladač ve správný čas podstrčí instalátoru. Co je na něm tak skvělého?? A všechno je v pořádku: nalezení správného ovladače, zápis na disketu (sic!), zapojení do diskety, nalezení této diskety atd. Atd.

To, co vám nahání husí kůži, jsou diskety. Kde ho získat, koho se zeptat? Hrůza. Ale já je mám! Celé balení, úhledně zabalené v továrně. A ano, stejně tak disketová jednotka! Je to USB, ale funguje to. Proč je mám?? A to proto, že se hromadí. Teď však není čas na to, abyste se vyhřívali v záři úspěchu, protože úspěch ještě není na obzoru.

Slunce už dávno zapadlo za obzor, čas se neúprosně blíží k půlnoci a stále není vidět žádný úspěch. A zavánělo to dalším problémem, protože pečlivě připravená disketa s ovladači RAID v pravou chvíli, která? Přesně tak, nebylo to tak. „Nebo spíš byl přečten, ale server nelibě hlásil, že nějaký soubor je poškozený. Po utracení asi půl balíku disket jsem pojal podezření, že problém není ani v nich, ani v souboru, ale v nějaké vyšší moci, protože jen duch záhrobí může vysvětlit, proč sakra nativní ovladače z původních disket neseděly do nativního instalátoru.

„Tohle je konec,“ pomyslel si Stirlitz a já si myslel, že má svým způsobem pravdu. „No, mně je internet ukradený??“Znovu jsem se zamyslel a vrhl se do náruče Yandexu. A po hodině kopání přes avgiiiynyh hromady informací jsem pochopil, že úspěch mého případu válcované po slunci. Protože můj server, jeho operační systém, pole atd naprostá blbost a nikoho nezajímá už 100 let. Žádný humbuk. A pak jsem nějakým zázrakem (v dobrém slova smyslu) narazil na článek, kde podobný chudák dělá něco podobného. Podstatou jeho nápadu bylo naklonovat operační systém na běžný pevný disk a z něj Akronis může zkopírovat výsledky do pole. No, a tady přichází další problém: mám dva kanály SATA, jsou obsazené, po kanceláři se mi neválí žádné náhradní disky SCSI, takže mi zbývá jediné: pevný disk IDE! Musíte jej a CD-ROM zapojit do stejného řetězce, abyste takříkajíc naložili vola a laň do jednoho vozu. Ale kámo.! A kde sehnat právě tento pevný disk IDE, pokud jsou zastaralé v minulém století (nebo dokonce v předminulém století)? Jo, no, je tam pár nebo tři disky. „ale musí být minimálně stejně velký jako originál, což je opět problém.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS