Jak vyměnit jehlu v šicím stroji

Jak správně zasunout jehlu do šicího stroje. Jak vyměnit jehlu v šicím stroji

Téměř každá žena musí do určité míry používat šicí stroj a občas ho seřídit, nastavit. Jeho konstrukce je bohužel poměrně složitá a vyžaduje odborné znalosti. Kvalitní opravy šicích strojů mohou provádět pouze zkušení řemeslníci. Většina poruch je však způsobena neznalostí jednoduchých nastavení a úprav. Tento článek vám pomůže nastavit a provést drobné opravy šicího stroje doma typu Chayka, Podolsk.

Smyčkování nitě při šití je možná hlavním rozdílem u klikatých šicích strojů, jako jsou Chaika, Podolskaya všech modelů, stejně jako charakteristický klepající hluk při práci. Stručně řečeno, smyčky v šití jsou způsobeny nerovnoměrným napnutím nitě na cestě: zlomená kompenzační pružina, rezavá patka, špatně nastavený průběh chapače atd.п. Mnoho parametrů však nelze nastavit samostatně bez zkušeností. Pokud tedy steh nefunguje správně, zkontrolujte především stav jehly, napětí spodní nitě v cívkovém pouzdře a správnou funkci napínače horní nitě. Velmi často ho děti rády rozebírají a skládají zpět a po takových opravách přestane stroj fungovat.

Oblouk háčku nesmí mít žádné zubaté hrany, zkontrolujte jej lupou. Pokud se na niti objeví zářezy, je třeba je odstranit jemným jehlovým pilníkem, jinak se bude nit neustále lámat. Dávejte však pozor, abyste hrot háčku neztupili. Někdy může být příčinou špatného chodu stroje cívka (místo, kde je navinuta cívková nit). Pokud jsou jeho okraje vydřené nebo je samotné cívkové pouzdro zanesené zbytky nití, spodní nit se trhavě vyvléká a horní nit v stehu občas smyčkuje pod ním.

vyměnit, jehlu, šicím, stroji

Nastavení chapačového mechanismu šicího stroje provádějícího klikatý steh Chayka Podolsk, Veritas atd. Polohování spočívá v nastavení špičky smyčky nad ouško jehly na vzdálenost 1. 3 mm v okamžiku přiblížení nosu smyčky k jehle, včetně levého a pravého vpichu jehly (při cik-cak stehu), a dodržení minimální vůle mezi nosem a ostřím jehly v okamžiku kontaktu, zachycení nitě. Jedná se o obecné parametry, které lze použít jako vodítko, pokud se rozhodnete šicí stroj opravit sami. Obvykle stroj šije s těmito mezerami, ale v případě potřeby strečových, příliš tenkých nebo příliš silných úpletů je nutné provést jemné doladění. Tyto parametry však může definovat pouze master. stačí lupou zkontrolovat, zda jsou normální.

V mnoha případech není oprava šicího stroje nutná, pokud je splněna jedna z následujících podmínek. Čistota a mazání. Pokud se švadlena stará o svůj šicí stroj, tak ho ochrání před přetížením během práce, nedá ho do „špatných“ rukou, a proto se bude méně často rozbíjet. Po delší době používání byste měli vyčistit prostor pro raketoplán a další přístupné části stroje od prachu, žmolků, oleje a mastnoty. Pravidelně čistěte samotný háček, tedy mechanismus háčku, tuhým kartáčem na vlasy. Doporučujeme stroj alespoň jednou za půl roku promazat a poté jej nechat chvíli běžet „na volnoběh“, zejména pokud jej nepoužíváte delší dobu. Olej se během provozu mírně zahřívá a lépe proniká do uzlů a třecích míst. Nejlépe je vzít strojní olej v injekční stříkačce a zakápnout ho malými kapkami na přístupná místa, kde dochází ke tření o kovové části. Největšími nepřáteli všech strojů jsou nečistoty a rez, proto stroj uchovávejte na chladném a suchém místě. Pokud stroj nehodláte používat delší dobu, udržujte jej bez prachu. jinak se olej udusí prachem a stroj se může zadřít nebo zaseknout.

READ  Pořadí instalace split-systému v bytě

Šicí stroj Seagull provádí na své základně šití rovným stehem, klikatým stehem a několika typy dokončovacích stehů. Většina elektrického nářadí se dodává s elektrickým pohonem a nožním pohonem. Šicí stroje Chaika 2, Chaika 142M, Chaika 143, Podolsk 142, Podolsk 125-1, Chaika 132, Chaika 134 a Malva. jedná se o rodinu stejného modelu šicího stroje seagull. Liší se jen nepatrně, s výjimkou parametrů nastavení člunku a přítomnosti další sady kopií různých stehů cikcak. Než přistoupíte k seřízení šicího stroje Seagull, je žádoucí provést preventivní prohlídku, čištění, mazání. Za tímto účelem odpojte motor od sítě, sejměte horní kryt (je zajištěn dvěma šrouby). Odpojte přítlačnou patku, vyjměte jehlu a jehelní desku, sejměte kryt chapače. Odpojte stroj od dřevěného podstavce nebo stolu. Demontujte zařízení háčku: pouzdro cívky, pojistný kroužek, háček. Nyní odstraňte ze stroje prach, nečistoty a chlupy, zejména v prostoru pro člun, a namažte všechny třecí části strojním olejem.

Hlavní závady šicích strojů, jako je Chaika, jsou zpravidla tyto. jsou: přetržení nitě při šití, vynechané stehy, smyčka horní nitě v šití. Při provozu se také ozývá charakteristické klepání, které je však konstrukční vlastností těchto strojů a jediným řešením je, že se při provozu ozývá klepání. příležitostné mazání. I když existují výjimky a šicí stroje Chayka fungují zcela hladce. Šicí stroj Chayka: přetržení nitě; poloha jehly. První příčina přetržení závitu. Zahnutý hrot tupé jehly, který při pohybu přetrhne nit. Stav hrotu jehly je dobře viditelný pomocí lupy. Používejte provozuschopné jehly určené pro šicí stroj Chayka v souladu s pokyny. Často kladené otázky: Jak vložit jehlu do jehly šicího stroje Chayka?? U všech strojů Chayka a u většiny ostatních strojů, které provádějí klikatý steh, je jehla umístěna zkosenou částí baňky směrem ven. Drážka pro závit musí směřovat k vám. Na této straně drážky je vložen závit. Můžete si také všimnout, že při použití křivé jehly s naříznutým chapačem se může nit „rozplést“ a přetrhnout. Musí být dokonale hladký a ostrý, bez jakýchkoli nerovností. Její stav zjistíte přejetím nehtu po okraji výlevky nebo pomocí lupy.

Nesprávné umístění chapače šicího stroje Chajka vede k přetržení nitě a dalším vadám stehu, včetně vynechání. Přeskoky jsou obvykle způsobeny špatnou polohou háčku při styku s jehlou. háček výtok nezachytí vytvořenou smyčku, projde a je vytvořen přeskočit. Může být způsobena i mnoha dalšími faktory. Podrobně se budeme zabývat tímto konkrétním uzlem, protože má významný rozdíl v regulaci ostatních šicích strojů, včetně v rámci šicích strojů Chayka.

READ  Domácí depilace mix

Konstrukce jehly stroje?

Od té doby, co si Singer nechala patentovat svůj neobvyklý (tj.е. se liší od ruční jehly), tvar jehly se vůbec nezměnil, protože k této geniálně jednoduché konstrukci není třeba nic dalšího dodávat.

Všechny stroje, staré i supermoderní, používají stejnou konstrukci jehly:

Očko jehly hladce zapadá do drážek, které jsou na jehle stroje dvě:

Dlouhou drážku lze snadno najít pomocí nehtu. Přejeďte nehtem po jehle a všimněte si drážky, která se táhne od očka po celé délce čepele.

Na opačné straně dlouhé drážky je krátká drážka. Jehla domácího šicího stroje má vždy krátkou drážku na ploché straně drážky 7, plochý řez na baňce.

Jak přizpůsobit jehlu látce?

Pro kvalitní šití na stroji musí být látka a nit shodná s číslem jehly stroje. Pro lehčí materiály použijte jemné nitě (vyšívací nitě) a jehlu 0-75. Pro středně husté látky použijte šicí nit a jehlu číslo 0-90. Pro silnější látky použijte silnější nitě a jehlu 00, 110,120.

Nesrovnalosti ve velikosti (tloušťce) jehly a hustotě zvolené šité látky mohou vést k přetržení jehly. Jemná jehla na hedvábí nebo úplety nevydrží na plachtě nebo kůži. Patří sem také chybné zavádění jehel u průmyslových strojů a overlocků.

Návod krok za krokem pro instalaci jehly stroje

Po všech těchto manipulacích vložte nit do jehly a ušijte několik stehů. Pokud jsou vaše stehy rovné, odvedli jste skvělou práci a můžete bez obav vytvářet nádherné oblečení. Pokud jsou stehy šikmo nebo se nit přetrhne, zkuste jehlu upravit otočením do strany. Otáčejte jehlou a kontrolujte její polohu tak dlouho, dokud stehy nevyjdou dokonale. A nezapomeňte. trpělivost je údělem těch, kdo mají silného ducha, a nervové buňky se neobnovují!

Účel a typy patek šicích strojů

Patka šicího stroje pomáhá zkvalitnit a zpříjemnit práci švadleny. Tento uzel je užitečný pro šití podél okraje látky.

Noha se zátkou

Používají se různé typy chodidel:

 • Polstrovaná přítlačná patka je navržena tak, aby posouvala látku bez rizika, že se vrstvy látky budou vzájemně posouvat.
 • Pletací patka zajišťuje pružnost a roztažnost. Při práci s touto látkou umožňují vynechávání stehů a trhání nití.
 • Overlocková patka umožňuje práci na okrajích látky bez poškrábání nebo ohýbání.
 • Při použití patky určené pro slepé stehy můžete vytvářet tyto stehy.
 • Existují zařízení, která jsou určena k šití na zip.
 • Teflonová patka pro šití krajky, kůže a jiných těžkých látek.
 • Přítlačná patka typu Snailail pro vytváření úzkých lemů kolem okrajů látky.
 • Existují patky, jejichž účelem je přišití knoflíků, spon nebo háčků.
 • Pro zapošívání a vyšívání jsou instalovány speciální přístroje.
 • Patka „cikcak“ umožňuje vytvářet nejen rovné, ale i klikaté stehy.
 • Kličkovací patku lze také připevnit na šálu, což umožňuje přidat šikmý steh kolem lemu.
READ  Jak vyměnit žárovku v digestoři Cata

Bude vás zajímat: Jak ušít krajku ve spodní části šatů?

Výmena ihly a údržba stroja.mp4

Tento seznam neobsahuje všechny dostupné odrůdy.

Závitování

Jakmile se naučíte navíjet cívku, musíte se naučit navlékat do šicího stroje horní nit. Postup není složitý, pokud mu věnujete pozornost. Práce zahrnuje také řadu kroků.

 • Umístěte jehlu tak, aby cívka zůstala ve svislé poloze, a cívku vyjměte a otevřete.
 • Odvíjení nitě z cívky.
 • Vyměňte cívku tak, aby nit při otáčení běžela proti směru hodinových ručiček. Za šňůru se musí snadno tahat.
 • Navlékněte nit z cívky. Za tímto účelem se nit shora protáhne horním vodítkem nitě. U nových strojů by měly šipky označovat, kde a v jakém směru má být nit navlečena. Pokud jsou šipky roztřepené nebo chybí, můžete se podívat do návodu nebo najít malý kovový kousek v horní části na straně jehly.
 • Vytáhněte vlákno. Poté protáhněte nit spodní částí jehly podle šipek a vraťte ji do druhého vodicího dílu nitě. Vlákno by přitom mělo probíhat ve tvaru písmene U.
 • Provlékání nitě napínacím ramenem. Je provlečena napínacím mechanismem a znovu poslána dolů, tentokrát k jehle.
 • Horní nit provlékněte očkem jehly a provlékněte přítlačnou patku pod jehlou. Chvost vlákna musí směřovat opačným směrem než on sám.
 • Vytáhněte spodní závit. Toho dosáhnete tak, že přidržíte ocas horní části a mírně otočíte kolečkem do strany, dokud se ocas nitě ze spodní části neobjeví nahoře. Jakmile ji lze zvednout, trochu ji rukou vytáhněte.

Důležité! U rotačních šicích strojů se navlékání liší. S navlékáním nových strojů by neměly být žádné problémy, protože výrobci doplnili přístroje schématy a návody.

Se starými spotřebiči mohou být potíže. Podívejme se na příklad navlékání nitě do šicího stroje Podolsk.

Vaše otázky jsou naše odpovědi

Jak navléknout nit na dvojitou jehlu?

Dvojjehla se do stroje vkládá stejným způsobem jako jednojehla. Ale pozor: do každé jehly je vložena samostatná nit.

Jak správně zasunout jehlu do ručního šicího stroje?

Mnoho lidí má stále stroje po svých matkách a babičkách. Jsou to ručně vyráběné stroje z továrny Podol nebo staré Singery. Jejich jehly se provlékají zleva doprava. Jehlu je proto třeba otočit tak, aby její očko nebylo vidět. Zejména se ujistěte, že je jehla řádně zajištěna šroubem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS