Jak vyměnit sůl v myčce nádobí

Jak používat správnou sůl do myčky nádobí a čím ji nahradit?

Vzhledem k vlastnostem moderní vody z vodovodu musí uživatel myčky nádobí kupovat řadu výrobků, aby udržel správnou funkci myčky a její vysoký výkon. Jednou z těchto složek je sůl. A vzhledem k nízkým nákladům na toto činidlo začínají ženy v domácnosti okamžitě přemýšlet, čím ji nahradit. Je třeba poznamenat, že se to vůbec nedoporučuje.

Tyto produkty nejsou určeny k tomu, aby vám vydělávaly více peněz, ale jsou nezbytností pro pravidelné používání. Developeři již udělali vše pro to, aby koupě komplexu příliš nezasáhla do rodinného rozpočtu. Vložením do správné části stroje pouze jednou za několik měsíců má uživatel jistotu kvalitní a dlouhé životnosti stroje.

Přijatelné náhrady

Obecně se předpokládá, že místo soli a prášku lze použít pilulku 3 v 1. Obsahují vše, co potřebujete, včetně soli, takže do zásobníku soli nemusíte nic přidávat. Pokud nepoužíváte tablety nebo kapsle. Ve skutečnosti se jedná o fatální omyl. Solné tablety 3 v 1 sice obsahují sůl, ale ne tolik, aby zcela nasytily směs na mytí nádobí (vodu a mycí sůl). Výsledek bude katastrofální. Po 3-4 letech iontový výměník „zkrachuje“.

Někteří řemeslníci se snaží přidávat do myčky granulovanou průmyslovou sůl. Nebezpečí tohoto postupu spočívá v tom, že technická sůl obsahuje nečistoty. Ucpává nejen zásobník soli, ale i vodní systém. Může se stát, že po 1-2 letech bude nutné stroj zcela rozebrat, důkladně vyčistit a vyměnit filtry, jinak prostě nebude fungovat.

Jedinou další možností je použití granulované čištěné komerční soli do myčky nádobí. Za prvé je dostatečně čistý a za druhé je v granulích a procento jemných částic je v něm minimální. Je to dobrá náhrada, i když je o něco levnější než sůl do myčky. Je možné ušetřit přibližně 10-15 %. Další možností je vyrobit si granulovanou sůl z kuchyňské soli.

K dispozici je sůl do myčky nádobí

Existuje mnoho druhů soli do myčky nádobí, přesněji řečeno výrobců soli do myčky nádobí. Zde je několik příkladů, jak jednotlivé soli fungují a zda je lze nahradit.

 • Ecodoo. Regenerační sůl do myčky nádobí. Je bezbarvý, vhodný do různých myček nádobí a neobsahuje parfémy, fosfáty ani chlór. Skvěle odstraňuje vodní kámen a změkčuje vodu. Za 2,5 kg balení této soli zaplatíte přibližně 400 EUR.
 • SODASAN sůl do myčky nádobí, která neobsahuje fosfáty a barviva. Sůl je vysoce rafinovaná a neobsahuje nečistoty. Skvěle si poradí s vodním kamenem a nezanechává šmouhy na nádobí.
 • Povrchová úprava je speciální sůl domácí výroby. Udržuje topné těleso bez vodního kamene a zabraňuje jeho tvorbě. Žádné přísady.
 • Topperr tablety do myčky nádobí. Dobře změkčuje vodu, takže lépe myje nádobí.

Seznam společností a výrobců soli může být velmi dlouhý. Hlavní závěr, který je třeba učinit, je tento: sůl do myčky nádobí se cenově významně neliší od soli do myčky nádobí. Na rok potřebujete asi 2-3 balení soli, což je asi 1 000 kusů. Někteří lidé se proto ptají, zda je možné nahradit obyčejnou kuchyňskou sůl kuchyňskou solí, například Extra, která stojí kolem 30 eur, a ušetřit tak peníze.

Pokud se rozhodnete koupit myčku nádobí, musíte vědět, že potřebuje péči, a koupit potřebné mycí prostředky. Je to jako domácí mazlíček, jako kočka, kterou můžete krmit Wiskasem nebo mlékem a chlebem. Záleží samozřejmě na vás, zda přidáte speciální nebo kuchyňskou sůl, ale měli byste si uvědomit, že kuchyňská sůl může obsahovat zrnka písku a další nečistoty, které mohou být škodlivé pro výkon myčky. Také kuchyňská sůl je příliš jemná a nehomogenní; její krystalky by se mohly slepit.

READ  Jaké komínové roury jsou nutné pro kotel na tuhá paliva?

FYI! Odborníci na opravy domácích spotřebičů nedoporučují nahrazovat speciální sůl do myček něčím jiným, ale buďte opatrní při výběru toho, co kupujete, abyste nakonec nekoupili obecnou sůl pod záminkou speciální soli.

Pokud jde o solné přípravky, neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, zda je lepší sůl ve formě tablet nebo granulí. Výhodou tabletové soli je, že dávkování je již definováno výrobcem a vydrží déle, protože se pomaleji rozpouští, takže se sami rozhodněte, za co můžete utratit své peníze. Myčka však nesmí být provozována bez speciální soli. A nezaměňujte mycí prostředek v tabletách 3 v 1 se solí ve formě tablet, jedná se o různé prostředky, a dejte je do různých oddílů myčky.

Kolik a kam ho umístit?

Množství soli do myčky závisí na tvrdosti vody. Čím vyšší je tvrdost vody, tím vyšší je spotřeba soli. Kromě toho se tvrdost vody může v jednotlivých ročních obdobích měnit, proto je nejlepší zakoupit myčku se senzorem, který zjistí tvrdost vody a následně použije správné množství soli.

vyměnit, myčce, nádobí

V myčkách, kde je třeba ručně nastavit úroveň tvrdosti, je třeba dodržet průměrnou hodnotu. Informace o správném nastavení hodnoty tvrdosti naleznete v návodu ke spotřebiči. Množství soli, které je třeba přidat, najdete na obalu, proto si pozorně přečtěte návod. Nejlepší je přidat sůl před pracím cyklem a poté ji trochu navlhčit, aby se lépe rozpustila. Některé pračky mají dostatek soli na několik pracích cyklů, ale je nutné zkontrolovat, zda sůl v přihrádce nedošla, jinak bude pračka pracovat s tvrdou vodou.

Zásuvka na sůl se nachází ve spodní části myčky. V případě pochybností se řiďte návodem k použití spotřebiče.

Sůl do myčky je tedy nezbytnou součástí pro pravidelné používání a bezproblémový provoz. Při koupi stroje se připravte na nákup veškerého spotřebního materiálu, jinak se může stát, že budete muset velmi rychle opravit nebo vyměnit samotný přístroj.

Sůl do myčky nádobí. Jak ji vyměnit? 3 alternativní způsoby aplikace

Rafinovaná kuchyňská sůl, základní složka myčky nádobí.

Zde je tabulka, která odpovídá na otázku, proč potřebujeme sůl do myčky:

Obrázek Popis Funkce 1. Změkčuje tvrdou vodu.

Spotřeba látky je úměrná tvrdosti vody: čím vyšší je tvrdost vody, tím vyšší je spotřeba. Funkce 2. Čistí kovové díly.

Tento přípravek zabraňuje tvorbě vodního kamene a usazenin na vnitřních stranách myček nádobí a rozbíjí je. Funkce 3. Uklízí nádobí.

Žádné šmouhy na nádobí při použití chloridu sodného. Funkce 4. Udržuje iontový výměník v perfektním provozu.

 • Regeneruje sodíkové ionty v pryskyřici, které usazují nečistoty vápníku a hořčíku.
 • Bez chloridu sodného iontoměnič selže, protože se ztratí schopnost pryskyřice přitahovat ionty nečistot z vody.

Specifika použití a dávkováníNalijte mycí prostředek do prostoru myčky nádobí.

Abyste zabránili ucpání průchodů filtrační a změkčovací vody v přístroji, ujistěte se, že znáte správné použití solných přípravků:

Popis obrázku Nastavení kvality a tvrdosti vody ovlivňuje množství soli použité v myčce.

Nezáleží na tom, kolik soli dáte do myčky, důležitá je sůl. Senzory určují, kdy je třeba přidat sůl do myčky.

Senzor vydává signál, pokud v iontoměniči není chlorid sodný.

Můžete ještě provést 2-3 cykly, ale pak nezapomeňte přihrádku naplnit.

Jaký druh soli dávat do myčky nádobí

Regenerační chlorid sodný lze nahradit kuchyňskou nebo jedlou solí. Jen mějte na paměti, že jakákoli porucha bude mít za následek ztrátu záruky, pokud odborník najde náhradu. Po uplynutí záruční doby přejděte na podobný výrobek.

Různé druhy kuchyňské soli (kamenná nebo vařená sůl) se liší množstvím nečistot. Pro použití ve stroji je vhodný výrobek bez přísad, extra třída ošetření:

Foto Charakteristika 1. Extra vývar.

Tento druh běžné soli je nejlepší náhradou:

 • Krystaly bílé, jemné. Rozpouští se beze zbytku.
 • Výrobek se vyrábí odpařováním solných roztoků a obsahuje minimální množství nečistot.
READ  Filtr pro pračky a myčky nádobí

Vhodné pro vzácné použití, protože může poškodit myčku nádobí:

Takže odpověď na otázku: Lze speciální fyziologický roztok nahradit? Pouze analog by měl být vařený a nefalšovaný.

Stanovte čistotu produktu: zřeďte část ve vodě (přibližně 1:1). Pokud je výsledný nasycený roztok čirý, lze jej použít. Pokud je kalná a sedimentární, poškozuje stroj.

Tabletovaná sůlUniverzální filtrační pomůcka ve formě tablet je cenově výhodnou náhradou.

6 výhod používání lisované látky:

Zde je tabulka, jak používat sůl do myčky nádobí:

Pokyny k obrázku Pro sypký krystalický chlorid sodný:

vyměnit, myčce, nádobí
 • Sůl do myčky nádobí se nasype do přihrádky k tomu určené.
 • Naplňte pračku do jedné třetiny množství uvedeného v návodu k použití.

Nerozpuštěný zbytek tvoří monolitickou hmotu a brání správné funkci stroje. Proto byste neměli přeplňovat. Naproti tomu specializovaný prací prostředek se vkládá jednou za měsíc.

Fyziologický roztok:

 • Vlastníma rukama připravte roztok v poměru 1:1 a nalijte ho do přihrádky.
 • Netvoří se žádné kamenné hrudky.
 • Mínus. Řešení musí být prováděno pravidelně.

Pro tabletový výrobek:

 • Předlisovaná sůl speciálního složení se plní do zásobníku soli podle pokynů stroje.
 • Rozpouští se postupně, nedrolí se a nedělá hrudky.

Používáním alternativních solí zajistíte, že myčka bude pracovat na vysoké úrovni kvality mytí nádobí. Moje doporučení a vizuální tipy ve videu v tomto článku vám také pomohou ušetřit peníze. Pro vysvětlení (pokud máte nějaký dotaz) se prosím zeptejte v komentářích.

Obecné informace

Pryskyřice se regeneruje postupně za použití soli, aby splnila úkol, který jí byl přidělen. V násypce pod spodním košem se nachází přihrádka určená pro tuto látku. Můžete si ji otevřít sami.

Záleží na hustotě a povaze vody. Pokud není voda příliš tvrdá, vydrží látka několik měsíců, ale u znečištěné a tvrdé vody vydrží několik cyklů. Když se blíží konec životnosti zásoby soli, rozsvítí se na ovládacím panelu myčky nádobí speciální červený indikátor. Takto to funguje. Nyní je jasné, že používání soli nelze obejít.

Účel soli do myčky nádobí, složení výrobku a návod k použití

Voda z vodovodu. Která obsahuje značné množství nečistot. Je obzvláště tvrdá. Horká voda způsobuje rozklad chemických látek na bázi hořčíku a vápníku a usazování vodního kamene v myčce.

Po určité době začne ovlivňovat funkci spotřebiče a dokonce jej poškodí. Sůl je schopna těmto negativním účinkům předcházet díky svým fyzikálním a chemickým vlastnostem:

 • Hrubé granule po rozpuštění působí na měkkost kapaliny a mění její strukturu na molekulární úrovni. Chrání všechny prvky myčky, které přicházejí do styku s vodou z vodovodu. Stejného účinku lze dosáhnout pouze tehdy, když se do přístroje nejprve nalije změkčená nebo filtrovaná voda, ale v případě soli je to mnohem rychlejší a méně náročné.
 • Moderní jednotky mají integrované iontoměniče, které dokáží přeměnit ionty vápníku a hořčíku na neškodný sodík. To vše je možné pouze tehdy, pokud je sektor na konci cyklu důkladně opláchnut velmi slanou vodou.
 • Nepodceňujte ani mechanické účinky solných granulí. Ty mohou snadno procházet pracovními kanály, aniž by se ucpávaly v drobných škvírách.

Tip: Nepředpokládejte, že speciální tablety nebo oplachovací prostředky nahradí sůl. Jejich složení neodpovídá uvedeným požadavkům na výrobek. To by nemělo pozitivní dopad na stroj, ale mělo by to negativní důsledky a další náklady.

Práce se solí musí být prováděny přesně v souladu s pokyny dodanými s výrobkem. Prací prostředek se obvykle jednoduše nasype do zásobníku a na tuto fázi údržby pračky můžete na několik měsíců zapomenout. Stačí pravidelně kontrolovat, zda je tam, a zabránit tak zasažení součástí myčky tvrdou vodou.

Jak funguje speciální sůl do myčky nádobí

Proč je sůl do myčky nádobí tolik potřebná a proč ji někteří lidé tak rádi vyměňují, zatímco jiní se bojí riskovat?? Jde o to, že myčka nádobí má speciální iontoměnič, který je zodpovědný za změkčování vody v myčce. Čím měkčí voda, tím lépe se nádobí umyje. Zásobník iontoměniče obsahuje pryskyřici s ionty sodíku, díky níž se nečistoty vápníku a hořčíku ve vodě usazují na pryskyřici.

READ  Jak holit zastřihovačem Philips s jednou čepelí

Sůl do myčky nádobí je nutná k obnovení sodíkových iontů v pryskyřici, jinými slovy obnovuje (regeneruje) schopnost pryskyřice přitahovat z vody ionty hořčíku a vápníku. Sůl je uložena v zásobníku soli v myčce nádobí pod spodní nádobou na sůl. V závislosti na tvrdosti vody vydrží několik pracích cyklů, některé 2 měsíce a některé 4 měsíce. Pokud není v myčce dostatek soli, rozsvítí se na přístrojové desce červená kontrolka.

vyměnit, myčce, nádobí

Z toho vyplývá, že sůl nesmíte do myčky vyhazovat. Jinak se iontový výměník jednoduše rozbije, nelze jej opravit a myčku bude třeba pouze vyměnit.

Shrnutí: stojí za to hledat náhradu soli??

Sůl do myčky nádobí je tedy nutností a přehled speciálních solí ukazuje, že nejsou levné. Někomu však 900 až 1 000 ročně nestačí. Jiní se snaží ušetřit jen trochu. Pokud je tedy možné šetřit, mělo by se to dělat s rozumem. Nejlepší náhradou je kuchyňská sůl.

 • Nejprve se sůl v tabletě rovnoměrně rozpustí a dosáhne správné koncentrace.
 • Za druhé, 25kg pytel vám vystačí na velmi dlouhou dobu. Budete mít vždy po ruce všechnu sůl, kterou potřebujete.
 • Za třetí, snadno se umísťuje.

Pokud nemůžete koupit sůl v tabletách, můžete použít jemnou sůl, která musí být dobře vyčištěná, bílá a nesmí obsahovat žádné potravinářské přísady. Před použitím je vhodné takovou sůl navlhčit, aby se zabránilo tvorbě hrudek.

Je nutné, abyste si pečlivě přečetli informace na obalu! Pokud nahradíte myčku kuchyňskou nebo jinou solí, nevztahuje se na tento spotřebič záruka. Proto byste měli začít experimentovat až po uplynutí záruční doby.

Pokud jde o pilulky 3 v 1, můžete je použít také, ale nepomohou vám ušetřit rozpočet. V tomto případě je důležité vybrat správné tablety. Většina z nich je účinná pouze pro tvrdost vody nižší než 21 dH, proto si pečlivě přečtěte informace na obalu. Ve velmi tvrdé vodě je lepší použít sůl, mycí prostředek a prostředek na oplachování.

Záleží tedy na vás, zda nahradíte kuchyňskou sůl kuchyňskou solí, nebo ne. Je třeba vzít v úvahu tvrdost vody ve vaší oblasti.

Sůl a mycí tablety vlastníma rukama

Můžete utratit spoustu peněz za čisticí prostředky a speciální sůl, nebo si můžete vyrobit tablety, které umyjí všechny druhy skvrn vlastníma rukama.

Tablety lze nasypat do mrazicích forem na led.

Tento prací prostředek se skládá z následujících složek:

 • Jedlá soda (150 g).).
 • Přidejte borax (200 g) a jedlou sodu (200 g).).
 • Anglická sůl (síran hořečnatý nebo magnézie, 500 g).).
 • Citronová šťáva nebo kyselina citronová.

Směs prvních tří složek se pečlivě promíchá a opatrně se přidá citronová šťáva.

Nejprve je třeba sůl zasypat, takže je nutné. Po krátké době se směs spojí do hrudky.

Vzniklou směs vložte do formiček na led. Formy se poté umístí na teplé a suché místo. Směs můžete nechat 2 až 3 dny na slunci, dokud nezaschne.

Pro větší pohodlí si můžete připravit velké množství sypké hmoty a do sypké hmoty přidat citronovou šťávu podle potřeby.

Směs musí být ve formách pevně stlačena, aby se tablety nerozpadly. Ale i když se při sušení rozpadnou, nevadí to. Přidejte k prášku vodu a získáte tekutý mycí prostředek, který můžete použít na mytí nádobí.

Mimochodem, jedlá soda je nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. Lze jej použít nejen v tabletách do myčky nádobí, ale i v jiných spotřebičích. Přečtěte si o tom náš článek.

Tato záměna mycího prostředku nemá vliv na provoz a výkon myčky nádobí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS