Jak vyměnit topné těleso v myčce nádobí

Jak vyměnit topné těleso myčky nádobí: průvodce jeho výběrem a výměnou

V myčce nádobí není důležitější součást než topné těleso. Pomáhá ohřívat vodu a regulovat její teplotu. Pokud se tedy porouchá, je třeba topné těleso urychleně vyměnit za nové. Vysvětlíme vám, proč tomu tak je a jak jej můžete sami vyměnit.

vyměnit, topné, těleso, myčce, nádobí

Pokud věříte recenzím myček oblíbených značek (Indesit, Bosch, LG atd.).д.) je nejčastější příčinou poruchy topného článku zkrat nebo vyhoření vlákna. Topné těleso může shořet také v důsledku netěsností, velkého ucpání filtru, napěťových špiček, vrstvy vápníku větší než 3 mm a nesprávného používání. Proto vám často doporučujeme, abyste věnovali větší pozornost způsobu používání spotřebiče a pravidelně sami čistili filtry.

Včasná péče o myčku nádobí předchází řadě problémů, jako je například vyhoření topného tělesa. V praxi myčka jednoduše přestane ohřívat vodu, což indikuje i teplotní čidlo. Program může být přerušen uprostřed procesu nebo „nekonečného praní“. To vše je důkazem, že topné těleso je vadné.

Typy topných těles

Hlavním problémem topného tělesa myčky Bosch je časté přehřívání. Tento jev je způsoben usazováním vodního kamene. Tato situace je vlastní trubkovému elektrickému ohřívači, zejména pokud se do vody nepřidává speciální sůl ke změkčení.

Topná tělesa myček Bosch lze

 • Ponorné ohřívače nebo tzv. mokré ohřívače. Takové topné těleso přichází do přímého kontaktu s kapalinou a ohřívá ji.
 • Suchý, který je obklopen steatitovou baňkou pro ochranu.

Odborníci považují suché ohřívače za účinnější. Vydrží mnohem déle, protože nejsou v přímém kontaktu s kapalinou v lázni. Široká baňka rychle ohřívá vodu a omezuje tvorbu vodního kamene. Suché topné těleso také chrání myčku před znečištěním za sucha a lze jej poměrně snadno vyjmout za účelem výměny.

Rozmanitost topného tělesa v myčce nádobí

Modely myček Bosch, Ariston, Electrolux a Candy mají dva typy topných těles:

První typ je připojen k čerpadlu a výtokovému kohoutku. Voda je protlačována motorem, takže se okamžitě ohřívá. Tyto součásti jsou méně náchylné k poruchám, a proto mají delší životnost.

Druhý, ponorný prvek je kombinován s oběhovým čerpadlem. Jelikož je trvale ponořený ve vodě, je náchylnější k usazování vodního kamene. Postupem času se na povrchu usazuje sůl, která brání správnému rozptylu tepla, takže se prvek přehřívá a vyhoří.

READ  Jak vyrobit odtok z myčky nádobí

Jak poznat, že je topné těleso vadné a je třeba ho vyměnit?? Zde je několik typických příznaků potíží.

Výměna topného tělesa: návod krok za krokem

Pokud jste si jisti, že je topné těleso spálené a voda ve vaší myčce Bosch, Electrolux nebo Indesit se kvůli tomu neohřívá, musíte si koupit originální díl a pustit se do jeho výměny. Není špatné zvážit ekonomickou proveditelnost oprav. Pokud je vaše myčka stará a „červená“, jaký má smysl kupovat průtokový ohřívač za stejné peníze, ale vy víte nejlépe. Přistupte k výměně topného tělesa v myčce nádobí.

 • Chcete-li vyměnit topné těleso v myčce, nejprve otevřete dvířka násypky a vyjměte zásobníky tak, aby nepřekážely.
 • Odpojte myčku a vyjměte všechny hadice.
 • Na samém dně myčky se nachází plastové ostřikovací rameno. vyjměte jej vytažením nahoru.
 • Poté odšroubujte plastový kelímek vedle. jedná se o filtr.
 • Zvedněte a odložte síťku z nerezové oceli.
 • Odšroubujte pět šroubů, které upevňují topné těleso a průtokový ohřívač.
 • Nyní otočte myčku dnem vzhůru.
 • Odšroubujte zadní panel nebo sejměte spodní panel (to bylo popsáno výše).
 • Průtokový ohřívač je připojen k čerpadlu na straně. Držte jej rukama, otočte jím o půl otáčky ve směru hodinových ručiček a zatáhněte za něj do strany. čerpadlo budete mít v ruce. Odpojte snímač a odložte čerpadlo stranou.
 • Průtokový prvek je na svém místě přidržován gumovou příchytkou ve spodní části. Zasuňte ruku pod plastový kryt a odpojte prvek.
 • Odpojte zástrčky a zásuvky snímače a poté vyjměte vyhořelé topné těleso a na jeho místo vložte nové. Znovu sestavte myčku nádobí v opačném pořadí.

Jak vidíte, výměna topného tělesa je jednoduchá. I když se na cestě setkáte s některými nuancemi, můžete je snadno vyřešit. Někde budete muset sehnat plastovou svorku se šídlem (pokud je poškozená, budete ji muset vyměnit). Někde chytit s kleštěmi, netouží sundat větve potrubí. to maličkosti, hlavní věc, aby přesně fungovat, nepoškodit křehké plastové náhradní díly, po všech jejich cena nyní přemrštěné. Doufáme, že výměna topného tělesa „myčky“ proběhne úspěšně, přejeme vám v této záležitosti úspěch!

Jak sestava vypadá

U moderních myček Siemens a dalších myček nádobí zahrnuje konstrukce ve většině případů kompletní výměnu vadných dílů za nové. Topné těleso je u většiny současných značek vyjímatelné.

Ne vždy je možné vyměnit topné těleso odděleně od ostatních součástí. Například u praček Bosch, Electrolux nebo Indesit je nelze vyměnit samostatně. V daných případech je to možné pouze ve spojení s topnou jednotkou. Existují však i značky, které lze opravit pouhou výměnou starého topného tělesa za nové bez dalšího úsilí.

READ  Peletová kamna s vodním okruhem

Je důležité mít na paměti, že pokud je pro daný model myčky nádobí určeno, že topné těleso lze vyměnit samostatně, je možné vizuálně zjistit upevňovací prvky na plastovém krytu topného tělesa. Pokud je naopak nahrazen jinými díly, budou jednotlivé upevňovací prvky topného tělesa.

myčka Electrolux porucha 30

Interní zařízení

Myčka nádobí Bosch má všechny díly a ovládací prvky umístěné uvnitř skříňky. Hlavní části tohoto systému jsou považovány za hlavní části:

vyměnit, topné, těleso, myčce, nádobí
 • Ventil přívodu vody, který je řízen mikrokontrolérem.
 • Filtrační mechanismus, který čistí vodu od malých kousků jídla a jiných nečistot.
 • Drenážní systém, který se skládá z drenážního potrubí napojeného na drenážní systém a z čerpadla na odvodnění. Funguje na stejném principu jako pračka Bosch.
 • Plovákové blokování, bezpečnostní systém myčky, zabraňuje úniku a rozlití vody. Jedná se o válcovou plastovou nádobu, která při vznášení vyvolá kontakt. K tomu dochází, když se nasaje nadměrné množství vody.

Jednotka: 3/5 | Počet znaků: 758

Kolik stojí nové topné těleso??

Výměnou vodního topného tělesa a jeho vlastní instalací můžete ušetřit, ale nákupem nového tělesa již ušetřit nemůžete. Značky Bosch a Siemens PM jsou známé tím, že topné těleso je zabudováno v oběhovém čerpadle, proto je nutné vyměnit celé drahé těleso.

Pokud si přejete, můžete si nechat topné těleso opravit, což bude stát přibližně 3 000, ale na práci není žádná záruka. Pokud nemůžete koupit samostatné topné těleso nebo opravit staré, výrobce doporučuje zakoupit zcela nové oběhové čerpadlo, které má zabudované topné těleso. Takový díl vás vyjde minimálně na 6 500, pokud máte to štěstí, že máte nárok na slevu a nevlastníte nejdražší model myčky. Pokud nebude mít štěstí na značku nebo slevu, bude rodinný rozpočet ochuzen o přibližně 10 000 EUR.

Kromě ceny dílu byste neměli zapomenout ani na práci servisního technika, který si může za instalaci účtovat dalších 3 000 až 5 000.

Je snadné pochopit, proč mnoho rodin nespěchá s opravou staré myčky. prostě ji vrátí na náhradní díly a koupí si novou. Vzhledem k současným cenám levných myček nádobí by výměna nového spotřebiče stála stejně jako oprava rozbitého stroje.

Jak opravit topné těleso myčky nádobí

Jaké jsou potíže s opravou topného tělesa myčky nádobí?? Ohřívač fólie je u mnoha modelů integrován do oběhového čerpadla. Abyste se k prvku dostali, musíte čerpadlo demontovat. Tato situace je pozorována např. u strojů Bosch.

READ  Kolik soli dávat do myčky nádobí

Ohřívače myček nádobí obvykle selhávají z nějakého důvodu:

Poruchu topného tělesa poznáte velmi snadno. Myčky nádobí vybavené displejem zobrazí příslušný chybový kód. Kromě toho se nádobí řádně neopláchne, protože voda zůstává studená.

Pro opravu ohřívače je nutné:

 • Odpojte myčku od napájení;
 • vyjměte oběhové čerpadlo;
 • Vyjměte topné těleso z čerpadla;
 • Zkontrolujte, zda není membránové topné těleso poškozeno, a vyhledejte závadu;
 • odstraňte ochrannou vrstvu z postiženého místa pomocí pilníku;
 • zřeďte malé množství síranu měďnatého v teplé vodě;
 • nakapejte roztok síranu měďnatého a pokryjte postižené místo na dráze topného tělesa;
 • pocínujte vzniklý měděný můstek;
 • Naneste epoxidovou pryskyřici na pájecí spoj (doporučeno).
vyměnit, topné, těleso, myčce, nádobí

Zkorodované místo můžete připájet kovovým drátem, který je třeba předem pocínovat.

Tímto způsobem je možné obnovit výkon membránového ohřívače. Po opravě je třeba topné těleso zkontrolovat multimetrem. mělo by vykazovat normální odpor. Poté oběhové čerpadlo znovu sestavíte. Poté se spotřebič připojí k elektrické síti a spustí se v testovacím režimu.

Jakémukoli problému je snazší předejít. Z tohoto důvodu, abyste prodloužili životnost membránového ohřívače, nezapomínejte na pravidelné čištění myčky nádobí přípravkem proti vodnímu kameni. Myčku nádobí můžete alespoň jednou za měsíc „pustit“ s obyčejnou kyselinou citronovou.

Jak tato sestava vypadá

U moderních myček Siemens a dalších myček nádobí vyžaduje konstrukce ve většině případů kompletní výměnu vadných dílů. U většiny moderních značek je topné těleso odnímatelné.

Ne vždy je však možné vyměnit topné těleso odděleně od ostatních součástí. Například u praček Bosch, Electrolux nebo Indesit není možné vyměnit samostatně. V daných případech je to možné pouze ve spojení s topnou jednotkou. Existují však i značky, které lze opravit pouhou výměnou starého topného tělesa za nové bez dalšího úsilí.

Dotyčná jednotka je plastový kryt, který má vývody pro trubky ohřívače a vývody pro čidla ohřívače.

Je důležité si uvědomit, že pokud model myčky nádobí počítá s možností samostatné výměny topného tělesa, můžete vizuálně zjistit upevňovací prvky na plastovém krytu tělesa. Pokud je však nahrazen jinými součástmi, budou k dispozici samostatné upevňovací prvky topného tělesa

| Denial of responsibility | Contacts |RSS