Jak vyndat ponožky z pračky

Kam se dávají ponožky do pračky?? Odhalte všechna skrytá místa

Ucpání pračky cizími předměty je poměrně rozšířená situace. Jakékoli drobné předměty. ať už jde o omylem utržený knoflík, zapomenutý kapesník nebo něco jiného. mohou „vlézt dovnitř a už se nevrátit ven“. Nejčastěji se ztrácejí ponožky. každý z nás už alespoň jednou v životě vložil pár do pračky a jen jedna z nich vyšla ven. Každý by tedy měl vědět, jak ponožky z pračky vyndat sám a bez poškození.

Ucpání pračky cizími tělesy nevěstí nic dobrého. Tyto ucpávky obvykle způsobují ucpání kanalizace a mohou způsobit vytopení vašeho domu. Jednotlivé předměty, například buben, se mohou také ztratit, pokud ponožka brání jejich správnému fungování.

I když si nejste jisti, že jste začali prát přesně 2 ponožky, je nejlepší se ujistit a ujistit se, že se nezasekne v. Opatrnost pomůže ochránit integritu a výkon vašeho drahého spotřebiče.

Vyhledávání bez demontáže stroje

Jak jsme doporučili, je nejlepší začít hledat zmizení na snadno přístupných místech dávkovače. V tomto případě není nutné spotřebič odpojovat od zdroje napájení a elektrické sítě. Nejprve odšroubujte dvířka poklopu dokořán a otevřete okraj těsnění. Dávejte pozor, abyste nepoškodili obojek. Pod manžetou je velká mezera, ve které může být ponožka. Pokud je výrobek viditelný v dutině pod manžetou, je třeba jej z pouzdra opatrně vyjmout.

Pokud se zjistí, že prostor pod okrajem je prázdný, je třeba vypouštěcí filtr vyjmout. Je umístěn na přední straně stroje za speciálním poklopem nebo spodní mřížkou. Odšroubujte filtrační prvek a dbejte na to, abyste pod otvor, který slouží k zachycení vody, vložili látku. Zkontrolujte odpadní filtr a otvor šneka, zda v něm nejsou cizí předměty.

Chcete-li zkontrolovat vnitřní prostor pračky se sušičkou, použijte baterku, abyste ve tmě rozeznali kus ztracené ponožky.

Jak zastavit stroj

Pokud máte podezření, že se něco pokazilo, není dobré přístroj odpojovat. To by také mohlo způsobit přerušení řídicího modulu nebo to, že si dávkovač zapamatuje postup a vrátí se k němu, jakmile je znovu připojen k elektrické síti.

READ  Přívod vody do pračky se nevypíná

Chcete-li pračku se sušičkou v případě nouze zastavit, stiskněte tlačítko start/pauza a poté jej stiskněte znovu na dobu přibližně 5 sekund. Tím zahájíte proces zastavení chodu počítače. Pokud se čerpadlo nevypouští, musíte to udělat sami. přes „nouzový“ odtok (jedná se o malou hadičku umístěnou vedle filtru) nebo přes samotný filtr. Vypouštění vody je povinné, protože jinak nebude možné stroj otevřít.

Jak se dostanou do bubnu?

Existují tři způsoby, jak mohou věci spadnout do stroje:

 • Do bubnu padají drobnosti z oblečení, které házíte do pračky. Jakmile zlenivíte nebo zapomenete zkontrolovat kapsy, problém je hned za rohem. Polovina potíží je, když nějaký předmět vypadne, ale mnohem horší je, když spotřebič trpí. Nejčastějšími „klienty“ bubnu jsou peníze, šperky a spojovací materiál. Někdy se omylem vymažou i důležitější předměty, jako je telefon nebo pas.
 • Korálky, knoflíky a další doplňky lze při otáčení oddělit od oblečení. Tuhé díly mohou ze stroje také vypadnout.
 • „Vyšší moc. Pokud mají ke stroji přístup malé děti nebo domácí zvířata, mohou do něj vložit hračku nebo jiné předměty. Cizí tělesa se mohou do stroje dostat také přes zásuvku na prášek.

LG Twin Wash

Tato korejská pračka je snem moderní hospodyňky. Přestože má dvě prací nádrže najednou, je pračka malá. Tento druh zařízení se také nazývá dvoupatrový. Hlavní buben se nijak neliší od ostatních praček. Lze v ní prát jakékoli prádlo z různých druhů tkanin, protože má větší počet funkcí.

Tato pračka je zvednutá na „podstavci“ jako na „podstavci“, a to proto, že druhý buben je umístěn právě v tomto „podstavci“. Má mnohem menší hlavní buben a je určen pro praní malých kusů oblečení a prádla. Můžete vyprat všechny ponožky, spodní prádlo a několik košil najednou. Nejenže pere, ale také oplachuje a ždímá vaše oblečení.

Tato pračka LG má všechny nejnovější funkce. Najdete mezi nimi odstraňování skvrn, jemné praní, funkci páry během praní a spuštění praní z chytrého telefonu přes Wi-Fi.

Co dělat, když není držák podprsenky vidět otvorem z věže teeter??

Pokud se mezi nádrží a bubnem pračky v blízkosti hřídele v horní části nádrže nachází nějaký předmět, nemusí být přes otvor pro topné těleso vidět. V tomto případě postupujte takto.

 • Kladku zablokujte kusem dřeva. Tím se zabrání otáčení bubnu během dalšího provozu.
 • Povolte šroub, který zajišťuje řemenici.
 • Vyjměte řemenici a utáhněte šroub (ne až na doraz).
 • Několikrát rychle udeřte kladivem do šroubu. Abyste nepoškodili závit, poklepejte na něj kouskem dřeva.
 • Po úderech by se měla hřídel s bubnem posunout dopředu a cizí předmět by měl spadnout dolů.
 • Vyměňte řemenici a utáhněte šroub tak, aby se během pracího nebo odstřeďovacího cyklu nedal vyšroubovat.
 • Znovu namontujte zadní stěnu a kryt a zašroubujte všechny upevňovací prvky.
READ  Pračka zamrzá při cyklu máchání

Doporučujeme: Mazání a opravy vlastní pračky: od tlumičů až po ložiska

Výběr pracího programu pračky

Pro velmi znečištěné oblečení použijte režim předpírky. Pokud nejsou ponožky příliš špinavé, nemusíte je namáčet ani prát. Před vložením prádla do pračky se ujistěte, že máte nastavenou správnou teplotu pro daný oděv. Nastavení teploty. Bavlněné, nylonové a syntetické ponožky lze prát na 60 °C s jakýmkoli pracím prostředkem.

Ponožky by měly být naskládány jako první, abyste zbytečně nepustili pračku

Ponožky pro děti perte odděleně od ponožek pro dospělé.

Někdy jsou si ponožky barevně i designově velmi podobné a nechcete je míchat. Pak použijte kolíčky na prádlo a připevněte „dvojčata“ k sobě. Tak se neztratí ani nepromíchají před dokončením praní.

Speciální klipy na ponožky pomáhají zabránit ztrátě poloviny ponožky

How to remove a sock stuck in a toploader washing machine pump!

Může se stát, že se jedna nebo dvě ponožky ve stroji ztratí a propadnou mezerou mezi bubnem a vnitřní stěnou. Pokud se vám to stalo, vyperte ponožky v pracím sáčku.

Ponožky se často zachytávají v mezeře mezi bubnem a vnitřní stěnou stroje

Ponožky můžete prát v sáčku na praní ponožek spolu s ostatním oblečením. Zajistěte, aby všechny oděvy byly ze stejného nebo podobného materiálu a barvy a aby byly stejně zašpiněné.

Pytlíky lze použít při praní ponožek s ostatními kusy oblečení

Po vyprání není třeba prádlo máchat v pračce. Oděvy sušte v párech a pak je poskládejte k sobě, manžetu k manžetě.

Jak prát světlejší předměty

Pro účinné praní bílých nebo světlých ponožek přidejte do zásobníku na regeneraci prášku 150-200 g jedlé sody, abyste dosáhli bělícího účinku. Ke stejnému účelu jsou vhodné 3-4 tenisové míčky, které se umístí do bubnu stroje. Díky jejich mechanickému působení se ponožky lépe perou.

READ  chyby displeje pračky whirlpool

Tenisové míčky lze prát i v ruce. Na jednu kouli si navlékněte ponožku a druhou koulí důkladně otřete špinavý povrch oděvu. Díky tření se ponožky perou mnohem rychleji.

vyndat, ponožky, pračky

Proč neprat s kalhotami

Kalhoty a spodní prádlo jsou považovány za intimní věci. Potřebují ideální hygienické podmínky. Z tohoto důvodu se ponožky musí prát odděleně od všech ostatních věcí.

Ponožky nikdy nedávejte do pračky společně se spodním prádlem, džínami, ručníky nebo kapesníky.

Pokud máte plíseň

Lidé trpící plísní nehtů na nohou by si měli každý den měnit ponožky a prát je v gumových rukavicích.

Teplota v pračce musí být nastavena na nejméně 90 stupňů. Při ručním praní je třeba je důkladně vyvařit s jedlou sodou nebo peroxidem vodíku. Po vysušení výrobek z obou stran přežehlete horkou žehličkou.

Jak neztratit další ponožky

Abyste po vyprání nemuseli z pračky vytahovat hromadu jednotlivých ponožek, přinášíme vám několik jednoduchých tipů:

vyndat, ponožky, pračky
 • Drobné předměty, včetně punčochového zboží, perte ve speciálním sáčku na prádlo;
 • při praní ponožek používejte malé kolíčky na prádlo a před praním je k sobě sešijte, aby se neztratily. Mimochodem, tyto kolíčky na oblečení lze použít nejen na praní, ale také na skladování;
 • Pro líné je jednoduchým řešením koupit si několik párů stejných ponožek najednou. A i když se vám jedna ponožka ztratí, není problém ji přiřadit k ponožce z jiného páru. můžete si pořídit několik párů ponožek různých barev, např. 7 párů šedých a 7 párů černých.

Takto nemusíte myslet na skladování ponožek v párech a můžete vyhodit prasklé ponožky po jedné, nikoli po dvou najednou. Velmi úsporné.

Pokud se vám v pračce ztratí ponožky, nesvádějte to rychle na nadpřirozené síly. Pečlivě prohlédněte buben pračky, podívejte se do nádrže a pokud možno do filtru. Je velmi pravděpodobné, že tam jsou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS