Jak vypláchnout zápach z vnitřku chladničky

Zbavení se zápachu a plísní v lednici: levné a dlouhodobé řešení

Moderní život je plný pomůcek, které usnadňují chod domácnosti. Je nemožné si představit, jak se bez nich naši předkové obešli. Pračka, mikrovlnná trouba, elektrický sporák. Nejdůležitějším kuchyňským spotřebičem je však chladnička. Dnešní ženy v domácnosti to bez spotřebiče nemají snadné. Předtím, než jsme měli náš obvyklý spotřebič (první byl zaveden asi před sto lety), naši předkové ukládali jídlo do nádobí. Byly vyrobeny z dřevěných beden a naplněny velkými kostkami ledu, které dlouho neroztávaly, a zajišťovaly tak čerstvost obsahu.

Chladnička je dnes nezbytnou součástí každé domácnosti. Dobré modely nejsou levné, přesto se mnoho lidí snaží spotřebič obnovit, kdykoli je to možné. Pokud jste šťastným majitelem nové chladničky, budete chtít vědět, jak ji vyčistit, než ji zapojíte, aby dobře fungovala a uchovala vaše potraviny čerstvé, aniž by to bylo nepříjemné.

Vyprázdnění lednice/mrazáku

I když jste identifikovali zdroj zápachu a zbavili se ho, musíte vyprázdnit celou chladničku/mrazničku. Kam při úklidu ukládat potraviny podléhající rychlé zkáze nebo zmrazené potraviny?? Můžete ji vynést na balkon (v zimě), dát jídlo do misky a pak ho vložit do misky naplněné studenou vodou a ledem nebo dát zásoby do termobalíčku spolu s několika ledovými obaly.

 • Pokud je zápach v chladničce způsoben nepředvídaným výpadkem proudu, neriskujte, že budete uchovávat potraviny, které se během výpadku mohly zkazit. Chladnička a mraznička udrží své klima v bezpečí až 4 hodiny po jejich vypnutí (zavření).
 • Pokud vaše chladnička je vybavena beznámrazovým systémem, Není třeba ji rozmrazovat. V opačném případě je vhodné lednici odmrazit. Nejrychlejší způsob, jak to udělat Přečtěte si zde.

Speciální čisticí prostředky a jejich použití

Na trhu je spousta čisticích prostředků pro domácnost, které má každá hospodyňka doma, aby odstranila zápach. Patří mezi ně Fairy, Sortie, Pemos a další mycí prostředky na nádobí a kuchyňské povrchy.

Specializované odstraňovače zápachu jsou k dispozici ve formě prášků, gelů, ubrousků a odstraňovačů vůní.

Profesionální odstraňovač zápachu z kuchyně SmellOff je účinný a snadno se používá, nevyžaduje žádné speciální dovednosti. Prací prostředek je zcela přírodní, a proto neškodný. Neutralizátor rozdělí vůni na molekulární úrovni na drobné částice a následně ji odstraní. Chcete-li odstranit zápach, musíte 1. Odpojte napájecí kabel chladničky, odmrazte ji a ukliďte všechny potraviny. Poté je třeba všechny povrchy zbavit prosakující vlhkosti a viditelných nečistot a vysušit je. 2. Nastříkejte neutralizační prostředek na všechny police a stěny chladničky. Se všemi částmi, které lze odstranit, zacházejte samostatně. Důležité je postříkat všechna místa, i ta těžko přístupná, jako jsou těsnění dveří, bedýnky na vejce, ovoce a zeleninu, rohy apod. 3. Nechte chladničku vyschnout, aniž byste úplně zavřeli dveře. Upozorňujeme však, že neutralizátor není třeba vymývat vodou. Jelikož je jeho složení zcela šetrné k životnímu prostředí. Nemusíte se bát, že se vypaří. 4. Jakmile se ujistíte, že jsou všechny povrchy suché, vyvětrejte chladničku, vyměňte všechny odnímatelné části, zapojte zdroj napájení a ukliďte potraviny.

READ  Tlačítko parního generátoru Tefal anti calc se rozsvítí

Další oblíbené prostředky:

Výrobky OdorGone jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou povoleny pro použití v dětských zařízeních. Tato značka je ideální pro čištění zařízení pro skladování potravin. Top House dokonale odstraňuje plísně a hnilobné pachy a čistí veškeré nečistoty. ZOOL ZL-377 pomáhá zbavit se bakterií, plísní a dalších mikroorganismů. Oro Fix 02012 je vhodný k ošetření pogumovaných částí zařízení, odstraňuje žluté skvrny. Clean Home dokonale odstraňuje sirovodík a čpavkové výpary uvolňované ze zkažených polotovarů.

zápach, vnitřku, chladničky
 • Odpojte chladicí systém od napájení.
 • Skvrny a nečistoty odstraňte mýdlovým roztokem.
 • Pečlivé mytí v těžko přístupných místech (všechny otvory, gumy, díry).
 • Pěnu otřete čistým vlhkým hadříkem.
 • Nastříkejte přípravek na celý vnitřek chladničky.
 • Dvířka nechte mírně zavřená a počkejte, až zcela vyschnou.

Doporučujeme používat adsorbenty ve formě gelů a kuliček. Obsahují extrakt z řas, kyselinu citronovou a ionty stříbra. Odstraňuje nežádoucí pachy a působí antisepticky.

Potřebujeme vyčistit

Před spuštěním chladicího oddílu zkontrolujte, zda se uvnitř nenachází odpadní papír a obalové materiály z výroby. Novou chladničku je třeba vyčistit speciálním prostředkem, aby se odstranily případné zbytky a zabránilo se zápachu plastu.

I když stroj při vizuální kontrole vypadá čistě a nejsou na něm žádné známky znečištění, mělo by být čištění provedeno bez úprav. Základním materiálem chladničky je plast, takže pokud ji delší dobu nepoužíváte, vzniká v jejím prostoru nepříjemný zápach.

Lapač zápachu pro chladničku

Vše je uklizené, umyté a usušené a jídlo je možné naaranžovat. Co můžete udělat, abyste předešli zbytečnému, nepříjemnému a otravnému „foukání“?? Odpověď je jednoduchá. Na police a do samotného mrazicího prostoru umístěte tzv. Pohlcovače těžkých pachů. Nejjednodušší způsob, jak odstranit zápach z chladničky. Ten je třeba umístit do malých nádob:

 • Mletá zrnková káva,
 • Kuchyňská sůl,
 • Aktivní uhlí v prášku,
 • Vařená rýže,
 • Opečený žitný chléb a v závislosti na osobních preferencích domácnosti se používá k určenému účelu.
READ  Krbová kamna na vodu s vodním okruhem vlastníma rukama

Všechny uvedené pohlcovače pachů do chladničky si s tímto úkolem snadno poradí. Stačí ji jednou za měsíc vyměnit. Ionizátory napájené bateriemi se prodávají v každém obchodě s potravinami a jsou umístěny v mrazicích boxech. Je velmi snadné používat takový osvěžovač.

Nezapomeňte, že než se začnete zbavovat zápachu z chladničky, musíte spotřebič odpojit od sítě, vyklidit prostor, vyjmout všechny odnímatelné části a počkat, až se rozmrazí led.

Pečlivě umyjte chladničku a nezapomeňte na nádoby, police a gumová těsnění kolem dveří. Spotřebič by měl být oddálen od stěny a mřížka by měla být očištěna od prachu, aby nedošlo k narušení výměny tepla a snížení spotřeby energie.

Dodržování základních pravidel péče o spotřebič umožní hospodyňkám jeho nepřetržitý provoz bez nepříjemných zápachů a různých poruch. Je třeba pravidelně provádět generální čištění.

Jak umýt ledničku, aby nezapáchala

K ošetření vnitřních stěn a polic chladničky v domácnosti lze použít následující přípravky:

 • Specializované produkty. Díky nim můžete bez námahy vyčistit vnitřek chladničky od žloutnutí a zápachu. K dispozici ve formě sprejů, tekutin a hadříků. Existují univerzální čisticí prostředky i antibakteriální přípravky.
 • Lidské metody. Bezpečné výrobky pomáhají zbavit se zápachu zkaženého masa nebo jiných zatuchlých produktů, aniž by poškodily vaše zdraví.
zápach, vnitřku, chladničky

Proč lednice vydává nepříjemný zápach?

Pokud nevíte, odkud pachy pocházejí, je velmi obtížné je kontrolovat. Organické zbytky se mohou hromadit v každém prostoru a nečistoty na policích, zásuvkách a nádobách dříve či později začnou zapáchat.

Hlavní příčiny zápachu jsou následující:

 • Skladované potraviny se kazí. K tomu obvykle dochází po uplynutí doby použitelnosti. Nejsilněji zapáchají zkažená vejce, saláty, maso a rybí výrobky.
 • Chladnička zůstává dlouho nečinná. To není na konci vegetačního období neobvyklé. Uvnitř se tvoří plíseň, proniká do stěn a vzduch je zatuchlý.
 • Výrobek přichází z obchodu ve znečištěném obalu. V těchto případech se zápach objevuje po dobu 24 hodin.
 • Rozlité polévky, boršč a další tekutiny odkapávají. Pokud se dveře pravidelně otevírají a zavírají, rychle se kazí a šíří nepříjemné pachy.
 • Těsnění není zcela přiléhající ke dveřím. Do varné komory neustále proudí teplý vzduch, což znamená, že se potraviny začnou velmi rychle kazit.
 • Ucpání odtoku kondenzátu. Ve vypouštěcím potrubí se hromadí nečistoty a chladnička nepracuje efektivně. Odpad se rozkládá a začíná zapáchat. K odstranění ucpání se používá horká voda dodávaná injekční stříkačkou.
 • Mezi technické příčiny může přirozeně patřit porucha kompresoru, porucha ventilátoru nebo porucha jiných součástí.
READ  Jak sejmout přepravní šrouby z chladničky

Vzhledem k tomu, že příčiny jsou známé, je vhodné neustále kontrolovat obsah chladničky. Všechny potraviny musí být skladovány v těsně uzavřených nádobách. Pokud se objeví sebemenší zápach, všechny podezřelé výrobky musí být okamžitě odstraněny a zlikvidovány.

Někdy se může nepříjemný zápach šířit z nových, právě zakoupených spotřebičů. Výrobky mohou mít pachuť nebo zápach po plastu. Vyvstává otázka, čím novou chladničku s mrazničkou před prvním použitím umýt. Doporučuje se důkladně vyčistit vnitřek spotřebiče pomocí dostupných čisticích nástrojů. Poté vše vytřete do sucha a nechte spotřebič s otevřenými dvířky 4-5 hodin.

Jak odstranit zažloutnutí pomocí lidových prostředků

Přemýšlíte, jak doma vyčistit ledničku, měli byste zvážit osvědčené lidové prostředky. Zbarvení, plíseň a žloutnutí vnitřních povrchů se objevují, když do povlaku proniknou zbytky potravin. K odstranění nečistot můžete použít dostupné látky, jako jsou např

Uvedené metody vám umožní rychle a účinně vyčistit vnější část chladničky od zažloutnutí nebo provést kvalitní mytí zevnitř.

Jedlá soda

Pomocí jedlé sody se můžete zbavit obtížných nečistot a nepříjemných pachů uvnitř prostoru chladničky. Chcete-li ledničku umýt jedlou sodou, postupujte podle následujících pokynů:

 • Zřeďte 2 polévkové lžíce.Л. Namočte houbu do 500 ml vody.
 • Míchejte jedlou sodu, dokud se všechna zrnka nerozpustí do hladké konzistence. Pro urychlení procesu je nejlepší použít teplou tekutinu.
 • Namočte houbu do roztoku připraveného k použití a pokračujte v utírání. Nejprve umyjte vnitřní plochy, poté dveře a zadní stěnu.
 • V posledním kroku stačí stroj otřít suchým hadříkem.

Mýdlová emulze

Pokud jsou vnitřní části, dveře a stěny chladničky silně znečištěné, je nejlepší je umýt mýdlovou emulzí. Připravuje se takto:

 • Mýdlo na praní nastrouhejte na hrubém struhadle.
 • Chipsy zalijte vroucí vodou a počkejte, až se rozpustí.
 • Roztokem připraveným k použití natřete všechny těsnicí díly a poté je otřete mokrým a následně suchým hadříkem.

Zubní pasta

Zubní pasta je osvědčený lidový prostředek, který má mírné abrazivní vlastnosti a lze jej použít k hloubkovému čištění vnitřku chladicího prostoru bez rizika jeho poškození.

Vhodné pro čištění spotřebičů se systémem No Frost. Metoda aplikace je založena na následujících zásadách

| Denial of responsibility | Contacts |RSS