Jak vypočítat přední část myčky nádobí

Přední strana myčky nádobí: Pokyny a šablony pro myčku nádobí

Pokud máte vestavěnou myčku nádobí, čelíte několika výzvám. S některými z nich jste se již pravděpodobně setkali. V mnoha ohledech jsou si tyto domácí spotřebiče podobné. stejné připojení k odtoku, stejné připojení k elektrické síti. Nyní vás však čeká nový úkol. připevnění přední části k myčce. Mnoho lidí si myslí, že je to práce pro nábytkáře, ale přesto je snadné namontovat přední část vlastníma rukama. V tomto článku vám ukážeme, co může být pro takovou práci užitečné.

Přední část myčky je ozdobný panelový prvek vyrobený z nábytkových materiálů. Hlavním účelem přední části je skrýt myčku nádobí v kuchyňském nábytku a učinit z ní součást interiéru kuchyně.

Myčky nádobí, které jsou zcela zapuštěné, mají obvykle hloubku 450 mm nebo 650 mm. Výklopná přední část těchto jednotek má tyto výhody

 • není třeba sladit barvu přístroje a dokonale zapadá do místnosti, protože je nedílnou součástí kuchyně;
 • tlačítka na ovládacím panelu jsou sotva viditelná, děti je pravděpodobně nebudou bez rozmyslu mačkat;
 • má zvukově izolační vlastnosti, zvuk myčky je méně slyšitelný.

Podložky do myčky nádobí jsou vyrobeny z jemně dělené dřevovláknité desky střední hustoty o tloušťce obvykle 16 mm (tloušťka nábytku) a jsou potaženy fólií, která přesně odpovídá struktuře, textuře a barvě nábytku.

U některých modelů lze otevřená dvířka zamknout pouze při nasazené varné desce.

Konstrukční vlastnosti vestavných kuchyňských dřezů

Nabídka modelů, které lze integrovat do kuchyňských sestav, je podstatně širší než u volně stojících skříněk. To je dáno zásadami ergonomického designu a úspory místa, které jsou součástí koncepce kuchyňského nábytku. Chcete-li se dozvědět o nejlepších značkách, které se specializují na vestavné modely, klikněte na tento odkaz.

Integrovaná myčka vyžaduje samostatnou skříňku, nebo spíše výklenek ve skříňce. Od běžných kuchyňských skříněk se liší tím, že nemá zadní stěnu ani dno.

Spotřebiče jsou zabudovány do skříněk a jejich čela jsou zdobena tak, aby byly v zavřeném stavu zcela skryté. Tento typ instalace pomáhá vytvořit jednotný vzhled kuchyně

Stroj se instaluje přímo na podlahu, na 3 nebo 4 podpěrné nohy. Absence zadní stěny zajišťuje volné umístění hadic. přívodu a odvodu vody.

Skříň musí mít pevné stěny, na které se připevní skříň myčky a „střecha“. pracovní deska. Pracovní deska není připevněna ke stěnám jako u běžných skříní, ale přímo ke dveřím stroje.

S upevňovacími prvky není třeba experimentovat: Výrobci počítají s upevněním pomocí šroubů a opatřili je speciálními otvory pro šrouby. Klikněte zde pro podrobný návod k instalaci integrovaného modelu myčky nádobí.

Co je to přední deska integrované myčky nádobí?? Jedná se o dekorativní panel, který je nejčastěji vyroben ze stejného materiálu jako přední plocha celé kuchyňské sestavy. Jsou vyrobeny z lisované dřevotřísky, plastu, laminované dřevotřísky, masivního dřeva nebo kombinace těchto materiálů.

Zvenku nejsou vidět žádné držáky, protože stroj se instaluje z vnitřní strany dveří. Šrouby se šroubují do otvorů a částečně, nikoli skrz, do panelu

přední, část, myčky, nádobí

Existuje několik způsobů, jak ji vyrobit:

přední, část, myčky, nádobí
 • Objednání společně s kuchyňskou linkou, pokud předem znáte rozměry stroje;
 • dvířka rozebrané kuchyňské linky;
 • pokud nejsou k dispozici žádná „extra“ čela, lze zvolit podobný styl a barvu.
READ  Lze plastové nádoby mýt v myčce nádobí?

První způsob je považován za nejpraktičtější: při objednávce se zohlední všechny rozměry stroje, takže fasáda dokonale „sedí“. Ale ne vždy je to tak. Možnosti integrace myčky do předem sestavené kuchyně.

Standardní rozměry myčky

Příchod myčky do kuchyně je pro každou hospodyňku radostnou událostí. Koneckonců, tento domácí spotřebič může výrazně usnadnit mytí nádobí, zejména pokud jde o hromadnou hostinu nebo večeři pro mnoho příbuzných.

Nákup zařízení pro presoterapii je však jen polovina úspěchu. nejtěžší je jeho instalace. Perfektně se hodí do stávající kuchyně.

Při rozhodování o instalaci dvířek k myčce nádobí se vyplatí znát všechny zákoutí možností, které jsou pro tento spotřebič k dispozici.

Vlastnosti vestavných spotřebičů a jejich čel

Volba vestavné myčky Bosch je skutečně spolehlivým pomocníkem při každodenních pracích. Tyto modely navíc nejlépe ladí s téměř všemi designy kuchyní, aniž by zabíraly místo navíc.

Aby byl spotřebič ještě atraktivnější a praktičtější, můžete si vybrat z následujících čel:

 • Montáž myčky do kuchyňské linky. Pračka tak bude zcela skryta před zraky, ale zároveň bude efektivně plnit svou primární funkci mytí nádobí.
 • Částečná instalace stroje. V tomto případě je viditelný pouze ovládací panel, zatímco hlavní část je skryta čely nábytku. K tomuto účelu je nejlepší použít materiál, který je shodný s materiálem, který se již v kuchyni nachází. Tím se zabrání tomu, aby myčka Bosch vyčnívala, jak je vidět na fotografii.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, díky integrované myčce nádobí bude vaše kuchyně praktičtější, prostornější a funkčnější.

Co potřebujete na přední části?

Pokud je instalace myčky dostatečně složitá, je možné přední část nainstalovat i svépomocí.

K těmto úkolům jsou zapotřebí následující nástroje:

 • Plně integrovaná skříňka s nábytkovým panelem (v tomto případě bude její vzhled záviset na designu kuchyňské sestavy)
 • vhodnou pracovní desku;
 • měřící páska;
 • šroubovák;
 • potřebné kování.

Se všemi těmito nástroji, které máte k dispozici, můžete panel na myčku snadno nainstalovat vlastními silami. Tento postup nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti ani zkušenosti.

Jak namontovat přední část?

Myčky nádobí lze instalovat několika způsoby. jako samostatnou jednotku nebo jako součást předem sestavené kuchyňské linky. Pouze v prvním případě je nutné dveře odklopit, což je velmi snadné, protože známí výrobci k tomu mají podrobný návod.

Chcete-li zavěsit fasádu na stroj Bosch, měli byste postupovat podle následujícího algoritmu:

 • Zařízení se nejprve pomocí speciálních šroubů namontuje na určené místo ve správné výšce. Vezměte prosím na vědomí, že vestavné modely jsou již vybaveny připravenými šablonami, pomocí kterých můžete snadno nainstalovat čelo nábytku na dvířka myčky.
 • Upevňovací prvky se zavěšují do vybrání na těle myčky nádobí. Dále je třeba vyměnit malé šrouby na vnitřní straně dveří za delší kování s maticemi. Přední část nábytku tak bude pevněji držet. Po dokončení stačí na dveře namontovat kliku a ozdobné prvky.
 • Fasádu lze instalovat i jiným jednoduchým způsobem. Před přímým přišroubováním použijte oboustrannou lepicí pásku. Při připojování zařízení k elektrické síti se rovněž doporučuje používat kabel o průřezu 1,5 mm. Pokud jde o zásuvku, ujistěte se, že je uzemněná. Požadovaná hodnota je 16 ampér.

V následujícím videu se můžete podívat, jak nainstalovat přední část myčky. Důsledně dodržujte všechna výše uvedená doporučení.

Při jejich správném dodržení lze dekorativní dveře instalovat bez námahy a s minimem času.

Pokud si nejste jisti sami sebou, můžete instalaci svěřit zkušeným odborníkům, kteří se v montáži myčky vyznají.

READ  Jak vybrat odstraňovač žmolků

Při zakoupení integrované myčky nádobí jsou součástí dodávky všechny potřebné nástavce pro instalaci.

Šířka dveří je 600 mm nebo 450 mm a výška 730 mm.

To znamená, že stroj je umístěn těsně pod kuchyňskou pracovní deskou, ve standardní výšce 822 mm, s čelní plochou 720 mm a podstavcem vysokým 100 mm.

Výška pracovní desky je 850 až 860 mm v závislosti na tloušťce samotné pracovní desky.

Pro šířky 600 nebo 450 mm jsou k dispozici standardní dvířka od každého výrobce kuchyňských linek.

Standardní nábytková čela, šířka 596 nebo 446 mm a výška 716 mm, nebo. pokud je ovládací panel umístěn vpředu. 570 mm.

Jednoduše se připevní přímo na dvířka myčky, kromě nábytkové úchytky není potřeba žádný další otevírací mechanismus.

Nejprve se sklopí čela a poté se skříňka s myčkou vyrovná a upevní v kuchyňském výklenku!

Výrobce poskytuje schéma celého procesu instalace na velkém papíře s nákresem.Šrouby, samolepicí páska pro snadnou montáž, kovové nebo plastové spojovací prvky jsou součástí dodávané sady.

Instalace háčků zabere zkušenému řemeslníkovi 15-20 minut.

Budete potřebovat křížový nebo hvězdicový šroubovák, šídlo a vrtačku na otvory pro rukojeti.

Po instalaci kliky provedeme na zadní straně dveří nákres.Poté šídlem označte polohu otvorů a upravte výšku šroubů vzhledem ke dveřím.

Našroubujte požadované háčky podle obrázku.Po odšroubování samořezných šroubů z dvířek je nasaďte a posuňte ke dveřím.háčky musí být uchyceny a zajištěny ve spodní nebo horní části (v závislosti na výrobci).

Otevřete dveře směrem k sobě a zašroubujte dlouhé šrouby místo starých krátkých.

Zákazník si často stěžuje, že dveře nezůstávají vodorovně otevřené.Po zavěšení dveří tento efekt zmizí.

Čelo myčky nádobí do kuchyně. Funkce

Přední část myčky je křídlo dvířek, vyrobené ze stejného materiálu jako dvířka kuchyňské soupravy. Má dekorativní a praktickou hodnotu.

Za výhody použití takové konstrukce se považují:

 • Harmonický design kuchyně;
 • bezpečně chráněny proti neoprávněnému spuštění dětmi nebo domácími zvířaty;
 • Snížení hladiny hluku;
 • Chrání spotřebič před teplotou, vlhkostí a různými nečistotami.

Montáž skříně

Připojení k elektrické síti a vodovodu dokončeno. Před opětovnou montáží spotřebiče do skříně nebo výklenku je třeba zkontrolovat jeho správnou funkci. Pokud je vše v pořádku, přejděte k instalaci.

 • Umístěte myčku do připraveného prostoru.
 • Stroj se nastavuje do vzpřímené polohy nastavením nožiček. Zadní patka se obvykle nastavuje pomocí mechanismu na předním panelu pomocí speciálního klíče.
 • Demontáž horního koše a nalezení montážních otvorů.
 • Připevněte kryt k bočnímu panelu skříně. Pro prodloužení životnosti nábytku se doporučuje pokrýt jej parotěsnou zábranou.
 • Montáž parní lišty na pracovní desku.

Co potřebujeme

Před zabudováním myčky do výklenku pod pracovní deskou nebo před integrací stacionárního modelu je třeba mít připravené následující nástroje a sanitární vybavení.

 • Kleště nebo nejlépe klíč s půlměsícem;
 • Lepicí páska (vinylová nebo bavlněná) omotaná kolem kovových závitů kleští, aby nedošlo k poškození spojovacích prvků při jejich utahování;
 • Páska FUM pro hydroizolaci;
 • Odvodnění odpadu;
 • Cvičení;
 • Svorky.
 • Vypouštěcí sifon s 1 nebo 2 konektory. 2 konektory umožňují připojit i pračku se sušičkou;
 • Trojúhelníková spojka, ¾ závit;
 • Filtr, který zajišťuje hrubé čištění vody;
 • Kulový ventil;
 • Připojení hennového potrubí.

Jak nainstalovat přední část

Krycí desku nasazujte až po trvalé instalaci myčky a jejím připojení k elektrické síti a přívodu vody. Umístěte panel myčky do připravené prohlubně a teprve poté pokračujte v instalaci prvku.

Pro práci budete potřebovat:

 • Skládací pravítko.
 • Šroubovák se správným bitem.
 • Montážní díly.
 • Prvek pro otevírání dveří (klika).
 • Přední panel.

Důležité! Výrobce vestavných spotřebičů zpravidla přidává k dodané sadě návod k upevnění hotového čela, připravenou šablonu pro označení čela. Bosh a siemens se dokonce dodávají se speciálním šroubovákem.

READ  Jak dlouho by měla chladnička po dodání stát?

Jak nainstalovat vestavnou dvojitou chladničku liebherr je velmi podrobně popsáno zde.

Spotřebiče Bosch jsou často vybaveny čelním panelem

A jaký druh trouby zvolit plynové nebo elektrické a jaké parametry byste měli věnovat pozornost, pomůže pochopit tyto informace.

 • Před instalací dekorativního panelu na přední straně je nutné spotřebič nejprve připevnit ke stěnám skříňky a pracovní desce.
 • Připevnění plnicího zařízení na přední stranu: Pomocí vrtáku připravte požadovaný otvor na vnější části, tato metoda pomůže zabránit případnému odštípnutí povlaku.
 • Pak vypočítejte místa pro upevnění detailů přední části, je nutné to udělat tak, aby se všechny detaily nábytku výškově shodovaly: jak u desky stolu, tak u skříněk.
 • Pomocí metru změřte vzdálenosti, které se nacházejí mezi skříňkou a pracovní deskou, tuto hodnotu nazveme x, a výšku od horního okraje fasády k pracovní desce, bude to y.
 • Pro výpočet odečtěte x od y, výsledná hodnota bude vzdálenost upevňovacích prvků od fasády.
 • Poté vezměte hotovou šablonu a upevněte ji pomocí pásky uvnitř dílu, jak jste již vypočítali. Nezapomeňte na ruské přísloví: dvakrát měř.
 • Pomocí šablony označte upevňovací body, ale nevrtejte až do konce!
 • Nyní můžete přejít k upevnění dílů pomocí šroubů.

Procvičte si otevírání/zavírání dveří, a pokud jste spokojeni, je vaše práce hotová.

A jaké modely dvoukomorových chladniček Atlant existují a jak jsou správně instalovány v kuchyni, je podrobně popsáno zde.

Pokud se vyskytnou potíže, měli byste upravit polohu nožiček. buď je vytočit, nebo zašroubovat, aby se spotřebič vyrovnal. Pokud je ve spodní části skříně zarážka, lze vytvořit další mezeru o délce několika milimetrů, která umožní volné otevírání všech dveří.

Tato doporučení platí i pro čela strojů o šířce 45 nebo 60 cm. stejně důležité je správné dimenzování upevňovacích bodů.

Zvláštnosti výběru a instalace přední části pro různé modely

Slušní výrobci nenechávají své zákazníky bez pomoci a giganti jako Bosch a Siemens již dodávají předpřipravené výkresy pro své vestavné spotřebiče. Za zvážení stojí také samostatná elektrická trouba Bosch hbg43t320r

Výkresy přední části myčky Bosch

S nimi můžete bez obav zajít na trh se stavebními materiály a koupit přesně takovou barevnou a povrchovou úpravu, jakou doporučuje výrobce myčky.

Možná vás budou zajímat také informace o tom, jak vypadá a jak se instaluje vestavná dvojitá chladnička No Frost.

Jak používat myčku Beko, aby byl výsledek mytí co nejlepší? �� (Část 1.)

Spotřebitel musí pouze provést správné označení na hotovém výrobku a připevnit dekorativní část na pracovní desku a stěny skříněk. Také s úzkou integrovanou myčkou nádobí z tohoto materiálu.

Typy instalačních sad pro myčky nádobí

Instalace vestavného spotřebiče zahrnuje vložení spotřebiče do speciální skříňky, montáž předních dvířek, montáž podstavce, instalaci panelu parozábrany. K dispozici jsou montážní sady pro myčky nádobí, které jsou speciálně navrženy pro tento materiál, například: sady pro nábytkové čela, upínací sady, sady pro čelní montáž, sady pro montáž na sokl a univerzální sady.

Sady pro myčky nádobí obsahují úhelníky, šrouby, upevňovací prvky, svorky, hmoždinky, šrouby, svorníky a vše ostatní, co potřebujete k instalaci tohoto typu spotřebiče. S touto sadou máte jistotu, že je myčka bezpečně nainstalována a připravena k použití.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS