Jak vyrobit box na pračku

Montáž skříně pro umístění pračky v kuchyni svépomocí

Skříňku pro zabudování pračky se sušičkou do kuchyně si můžete snadno vyrobit sami. Potřebujete materiál a několik nástrojů.

Obchodní prostory v bytě jsou malé a měly by být využívány co nejefektivněji. Vysoká skříňka, ve které bude umístěna pračka, má v horní části přihrádku s dvířky. Do těchto skříní můžete uložit malé domácí spotřebiče, příslušenství a další předměty. Spodní část skříně se rovněž uzavírá jednoduchými nebo dvojitými dvířky.

Z čeho vyrobit krabici?

Jakmile si změříte spotřebiče a rozhodnete se pro velikost skříně, můžete si koupit „spotřební materiál“. Nejlepší volbou pro skříň na pračku je použití materiálů odolných proti vlhkosti. To je důležité zejména v případě, že instalujete pračku v koupelně. Tam je vždy příliš vlhko. Zde jsou uvedeny materiály, které můžete použít k výrobě krabice.

vyrobit, pračku
 • Laminované dřevotřískové desky. Tyto desky jsou vhodné pro instalaci v kuchyni, předsíni nebo spíži. Pokud nedochází k přímému kontaktu s vodou a párou, vydrží laminované dřevotřískové desky dostatečně dlouho. Je to nejúspornější varianta.
 • Dřevovláknité desky. Materiál je dražší Laminované dřevotřískové desky, ale tato cena je oprávněná. Deska má vysokou odolnost proti vlhkosti a je zcela vhodná pro výrobu krabice v koupelně.
 • Dřevo. Dřevo napuštěné speciální impregnací proti vlhkosti vydrží mnoho let. Dřevo lze použít nejen na rám krabice, ale také na její doplnění policemi. Je také možné „připojit“ regály, kovové nebo plastové koše. Doplňky dokonale zapadají do interiéru a zvyšují funkčnost konstrukce.
 • Nábytková deska. Pomocí něj můžete pod pračku postavit pevnou skříňku. Impregnované dřevo odolává vlhkosti.
 • Umělý kámen. Lze použít nejen na desky skříněk, ale také na boční stěny a police. Obecně lze kombinovat s jinými nábytkovými materiály.
 • Kovový rám a plastové panely. Rám profilu lze zakoupit jako prefabrikát, nebo si jej můžete vyrobit sami a doplnit jej plastem. Pomocí různých košů a košíků můžete vytvořit nejen „domeček“ pro pračku, ale také spoustu úložného prostoru.

Materiály lze vzájemně kombinovat, například vyrobit dřevěnou skříňku a doplnit ji pracovní deskou Dřevovláknitá deska a plastové police.

Pokud chcete vytvořit krabici ve fázi opravy, můžete ji porazit různými dokončovacími materiály: dlaždice, sádrokarton, panely. Vnitřek skříně lze vybavit policemi, výsuvnými zásuvkami a koši. Místo vchodových dveří můžete volitelně použít žaluzie nebo těžké rolety.

Pokyny krok za krokem

Rozměry se odvíjejí od velikosti a výšky umyvadla. Nejprve si připravte jeden nebo dva rámečky s ohledem na jejich šířku a hloubku. Nábytková deska slouží jako surovina pro dvojici příborníků. Připevňují se pomocí rámu.

Připevněte šrouby nebo použijte lepidlo. V posledním případě spojované díly k sobě upněte pomocí svorek. Předtím mezi ně a stěny po stranách vložte lepenku, aby nedošlo k poškození a zhoršení vzhledu stěn. A tak ji nechte, dokud lepidlo zcela nezaschne. Pokud se jedná o samořezné šrouby, musí být otvory vyvrtány tak, aby povrch zůstal neporušený a při mechanickém nárazu nepraskl.

Dřevěná deska slouží jako prkno na povrchu výrobku. Musí být ponechána minimální mezera, aby se dveře správně zavíraly. Pak si vezměte elektrickou skládačku, nůž, kladivo a smirkový papír. Připevněte umyvadlo k horní části výrobku a vyrovnejte je do jedné roviny.

Poté je třeba dokončit desku a obrousit a odrezit boky dřezu do hladka. Poté vystřihněte dveře a ujistěte se, že mají správnou velikost. Do nich je zase třeba vyvrtat otvory pro závěsy. Nezapomeňte, že někdy se může stát, že pokud je zatlučete nebo opravíte najednou, mohou se na povrchu objevit praskliny.

Skříňku připevněte ke stěně pomocí kovových držáků, které zajistí její stabilitu. Vyvrtejte do stěny 8mm otvory pomocí propichovacího nástroje a poté do nich vložte plastové hmoždinky. To dodává dveřím trvanlivost.

Nyní je čas uvést skříň do perfektního stavu. Dveře se obrousí a povrch se nalakuje nebo natře. Druhou vrstvu nanášejte až po zaschnutí první vrstvy. Nyní je můžete podruhé natřít nebo nalakovat požadovanou barvou. Vyberte si barvu, která je co nejodolnější vůči vlhkosti.

READ  Jak vyjmout náplň z pračky

Výkresy a videoprůvodce vám pomohou vytvořit skříňku pod umyvadlem vlastníma rukama, která vám bude sloužit po dlouhou dobu, stane se pohodlným interiérovým objektem a bude také přitažlivá pro oko. Než začnete, udělejte si všechny potřebné nákresy a poznámky a dokonce si nakreslete plán činnosti podle velikosti a vlastností vašeho budoucího výtvoru. Tímto způsobem se můžete vyhnout mnoha problémům a nejistotám, které by mohly nastat během pracovního procesu. Nebojte se, pokud to děláte poprvé, vše se vyřeší pro toho, kdo se snaží.

Skříňka pod umyvadlem vlastníma rukama je skvělou volbou pro ty, kteří ocení kvalitu a jsou ochotni jí věnovat čas. Zde je několik obecných tipů, jak ji udělat opravdu přehlednou a praktickou.

Výklenek pro prádlo

Každá hospodyňka si přeje praktický a prostorově úsporný úložný prostor pro kuchyňské spotřebiče. Nemělo by se však zapomínat na detaily. Kam dát špinavé prádlo, kam dát prací prostředky, kam uložit koupelnové a toaletní potřeby. Takové předměty se obvykle nechávají v koupelně, takže zásuvky na prádlo jsou obvykle instalovány v této místnosti. Chcete-li do skříně kompaktně umístit pračku i funkční výplňové prvky, můžete vytvořit následující konstrukci:

 • Namontovat vertikální skříňku, ve které jsou spotřebiče instalovány ve spodní části, a horní modul použít pro vestavný koš;
 • Vybavit vodorovnou skříňku jako zásuvku, umyvadla v této variantě jsou vyříznuta do desky stolu, jednu část nábytku (levou nebo pravou) lze použít jako výklenek na prádlo;
 • Model závěsné skříňky, kde jsou spotřebiče umístěny na podlaze, může být vybaven velkým úložným výklenkem. Přesto je vhodné mít zavřené dveře.

Samozřejmě můžete vybavit vestavěné koše v kuchyni nebo na chodbě, ale v prvním případě budou věci navíc impregnovány pachy potravin a ve druhém. Neměli byste kombinovat čisté svrchní oblečení v prostoru chodby vedle výklenků pro ukládání špinavého prádla a bytového textilu. Koše před koupelnou navíc vypadají neuspořádaně.

Instalace spotřebičů do skříně. Ideální pro malé a prostorné místnosti. Pračky nevydávají takový hluk, pokud jsou instalovány za zavřenými dveřmi. Nástěnnou skříňku můžete přidat do koupelny, kuchyně, předsíně nebo na WC. Speciální spotřebiče lze navrhnout na míru tak, aby přesně vyhovovaly jak horizontálně, tak vertikálně zatíženým jednotkám.

Způsoby instalace pračky pod pracovní desku

Instalace pod pracovní desku může být provedena několika způsoby. Bez dvířek nebo s dvířky. První možnost je dobrá, protože pro instalaci stačí vybrat model vhodný pro výšku. Pračku lze při stěhování nebo rekonstrukci snadno vyjmout zpod pracovní desky. Tato metoda má však i své nevýhody, přední panel zůstává viditelný, což znamená, že kolem těla zůstanou mezery. Prostor je také méně shlukovitý a zapuštěný než u plně zapuštěného modelu.

Pokud umístíte pračku ke stěně, měla by být pracovní deska nejlépe připevněna ke stěně a neměla by být ponechána pouze na horní straně spotřebiče. Spotřebič bude vypadat harmonicky, pokud bude barevně ladit s barvou spotřebiče. Ačkoli nabídka není široká, můžete si vybrat bílé nebo nerezové provedení v obecné barvě. Pokud chcete vytvořit kuchyň v provensálském nebo venkovském stylu, můžete oddělit mycí prostor a spotřebiče pěkným závěsem ve stejné barvě jako zbytek místnosti. Dříve zakoupené modely můžete ozdobit speciálními vinylovými samolepkami.

Existuje ještě jedna možnost. Vestavné spotřebiče s dvířky. Jednotku lze také zcela skrýt, pokud se hloubka modelu sníží na 45-50 cm. Spotřebič této velikosti by měl ponechat dostatek prostoru pro hadice. Model nevybírejte podle hloubky skříně, ale podle dveří a nejvíce vypouklých bodů.

Malá mezera větší než 1 cm, jak je popsáno výše, zabraňuje tomu, aby se zásobník na prášek při vytahování opřel o žebro a závěs dveří. Dveře skříně by se měly otevírat o více než 90 stupňů, aby bylo možné snadněji nakládat a vykládat buben stroje.

Oblíbené vzory Catwalk

Nejjednodušší lešení k pračce zvládne i dítě. Toto molo je vyrobeno z nejjednodušších materiálů a vydrží bez problémů desítky let. Tohle je to, na co se zaměřuje. Vezmeme dva dřevěné špalíky dlouhé 63 cm a položíme je vedle sebe. Rozteč mezi hranoly by měla odpovídat šířce vaší pračky (například 60 cm).

vyrobit, pračku

Poté položíme dvě desky na 60 cm dlouhé, 3 cm silné a 30 cm široké tyče. Přišroubujte desky k trámům pomocí vrutů. V přední části tak vznikne 3 cm široká boule. Když na něj položíte desku o tloušťce 3 cm a šířce 30 cm, získáte jednoduché pódium s hřebenem 27 cm. Pokud je to možné, lze vyrobit menší desku podélným rozříznutím na polovinu. Prkennou desku pevně přišroubujte samovrtnými šrouby. Do této konstrukce nelze zabudovat žádnou zásuvku, ale pračku podepře a umožní její správnou funkci.

READ  Jak vyrobit domácí vosk na depilaci

Důležité! Nejlepší je vyrobit takovou plošinu z modřínu, protože toto dřevo se nebojí vlhkosti a voda ho nedeformuje.

Pódium lze obložit voděodolnou sádrokartonovou deskou, dekorativním plastem nebo laminovanou dřevotřískou. Další konstrukce pódia zahrnuje použití cihel. Výšku mola lze libovolně zvolit.

 • Vytvořte dvě rovnoběžné stěny z cihel, široké jednu cihlu (vzdálenost mezi stěnami se rovná šířce pračky).
 • Na horní část stěn zabetonujte betonovou nebo polykarbonátovou desku vhodné velikosti.
 • Na přední stranu desky přišijete dva malé kovové držáky.

Pod cihlovým pódiem je dostatek místa pro uložení spousty drobných předmětů. Do výklenku pod podlahovou deskou můžete také instalovat zásuvku na kolečkách z laminované dřevotřísky. Po zatažení za rukojeť se zásuvka vysune zpod pračky a můžete do ní vložit prací prášek a změkčovač tkanin nebo špinavé prádlo. Celkově velmi užitečná věc.

Pódium podobného designu, můžete udělat v malém bytě WC Chruščov, ale zásuvka nebude nikde dát. Základní myšlenka je následující.

 • Položení odpadní trubky ležící na podlaze s cihlami (nejlépe ji předem nahradit plastovou trubkou).
 • Vlastníma rukama postavte za WC dvě vysoké a úzké rovnoběžné stěny.
 • Zakryjte stěny na horní straně sporáku.

Po obložení a dokončení bude vypadat stejně jako převis nad toaletou, na kterém je umístěna pračka.

Někomu se možná nelíbí, že je pračka umístěna v této poloze, ale sám se přesvědčte, kolik užitečného místa se ušetří a jak pohodlně se spotřebič používá. Další dobrou možností je výroba pódia z polykarbonátových desek a bloků. V současné době existuje mnoho firem, které tyto materiály prodávají, stačí si jen vybrat bloky a desky požadované velikosti a ty a co nejdříve vám je poskytnou.

V tomto případě toho ani nemusíte dělat mnoho. Postavte pódium z kamenných bloků, přišroubujte panely a bloky k sobě pomocí šroubů. Monolitický polykarbonát a podobné materiály jsou velmi trvanlivé a odolné vůči vlhkosti, navíc je velmi obtížné je mechanicky porušit. Ideální pro naše účely. Jedinou nevýhodou je cena, ale ne každý se zastaví. Pod pódiem jsme z laminovaných dřevotřískových desek na kolečkách a postavili na ně pračku.

Záleží na vás, zda potřebujete schránku pod pódiem, nebo ne. Krabička je užitečná věc, ale obejdete se bez ní. Zejména lešení Miele má zásuvku, ale lešení si vyrábíme sami za pár drobných. Zkušenosti s použitím podstavce pro pračku ukazují, že zásuvka opravdu není potřeba, ale opět záleží na vašem rozhodnutí; možná budete chtít pro pračku vyrobit podstavec, nikoliv pódium. To je věc vkusu!

Vlastnosti instalace a provozu stroje na pódiu

Nyní si povíme něco o instalaci a provozu pračky umístěné na pódiu. Na první pohled se zdá, že jsou zde nějaké zvláštnosti, jen trochu zvedly stroj nad podlahu, a to je vše, nic jsme na jeho konstrukci nezměnili! Nebylo to snadné. Někteří řemeslníci, kteří postaví pračku na pevné nebo podomácku vyrobené pódium, později s hrůzou zjistí, že jejich domácí pomocník odmítá prát nebo že ji vůbec nelze zapojit.

Začněme tím nejjednodušším. Umístěním zásuvky. Může to znít triviálně, ale někteří lidé při instalaci stroje na lávku vlastníma rukama nepočítají s délkou napájecího kabelu, protože předtím stroj stál bez lávky a byl normálně připojený. A pak se ukáže, že drát nedosáhne do zásuvky. Proto odborníci doporučují věnovat tomuto aspektu pozornost a zohlednit umístění a vzdálenost zásuvky od spotřebiče k zásuvce.

Se závěrem pro přívod vody je to jednodušší, plnicí hadice je obvykle dodávána s extra délkou, ale můžete si koupit a dát hadici s větší délkou. Hlavní je, že podstavec nesmí překrývat vývody, jinak k nim nelze přišroubovat přívodní hadici, respektive stroj nelze připojit k přívodu vody a podstavec se bude muset posunout nebo odstranit.

Pokud kupujete novou plnicí hadici pračky a sušičky, hledejte dvojitou hadici se systémem aquastop. Ta má ochranný štít proti odkapávání.

READ  Jak vyrobit stroj na loupání arašídů

Pokud instalujete pračku na podestu, je důležité zvýšit i odtokové potrubí. Tím se zabrání sifonovému efektu a samovolnému vypouštění vody z nádrže pračky se sušičkou. Kanalizační potrubí musí být zvednuto tak, aby bylo 40 cm nad víkem podia. Toho lze dosáhnout:

 • Umístěte na staré potrubí koleno;
 • Připojte k němu další kus trubky požadované délky;
 • Zasuňte vypouštěcí hadici do odtokové trubky a v klidu si užívejte pračku.

Konstrukce základny pro pračku

Základna spodní jednotky pro pračku se musí skládat ze 2 kolejnic a co největšího počtu příček. Pokud je v zásuvce mnoho příček, je zásuvka tužší. A to je velmi důležité, protože pračka, která bude stát na tomto podstavci, má velkou hmotnost a při odstřeďování bude vibrovat. V tomto projektu by pro 2 automatické pračky mělo být použito 5 příček a velikost základny by měla být 150 X 67 cm.

vyrobit, pračku

Vodicí desky spojte pomocí nábytkových šroubů s příčníky. Předtím vyvrtejte otvory ve spojích tak, aby hlava šroubu nebyla nad povrchem desky. Ve výklencích budou víčka a nahoře se připevní plastové krytky v barvě skříňky pod pračkou.

Připevnění k získanému podkladu Dřevotřískové nebo překližkové desky. Tloušťka překližky by měla být nejméně 8 mm. Hlavy šroubů do dřeva by měly být vyplněny plnivem do dřeva, aby byl povrch skříně rovný. Jinak by se koš na prádlo mohl zachytit o hlavy šroubů. Pak vytvořte další základnu. Horní.

Nyní přijde na řadu poslední a nejdůležitější krok!

vyrobit, pračku

Dokončovací fáze výroby skříní

K připraveným nožičkám budoucí skříňky, které budou připevněny k horní a dolní základně, je třeba připevnit rohy. Je lepší použít šrouby do dřeva a úhelníky, které budou připevněny ke 2 povrchům. Rohové desky by měly být přednostně přišroubovány k vodicím deskám. Díky nim je skříň pevnější.

Nyní zbývá jen zakrýt horní část podstavce připravenými dřevotřískovými deskami, připevnit je vruty a všechny stávající otvory vyplnit moderním plničem dřeva. Nakonec zbývá dodat skříni pračky prodejní vzhled. Měla by být ošetřena mořidlem a natřena speciálním lakem nebo natřena vhodnou barvou.

Jak správně nainstalovat zásuvkovou jednotku

Po umístění skříně a samotné pračky musíte zkontrolovat vyvážení skříně a provést test praní, přičemž nezapomeňte zkontrolovat několik pracích režimů.

Instalace stroje

Po provedení všech přípojek pro pračku na toaletě můžete pokračovat v dokončovacích pracích na předstěnové instalaci. Pro zajištění bezpečného provozu spotřebiče je vhodné omezit jeho pohyb. K tomu je třeba na přední stranu přivařit 5 cm dlouhý pás kovu. Závěrečná fáze práce může být zdobená:

Po dokončení výzdoby je třeba pračku nainstalovat a připojit ji k přívodu vody, kanalizace a elektrické energie. Pod policí můžete vytvořit posuvnou desku stolu a při vyndávání prádla z poklopu na ni položit umyvadlo, aby vyprané věci nespadly do záchodové mísy.

V případě poruchy je postup opačný: odpojte stroj od přívodního vedení, vyjměte jej z regálu. Pak si ho opravte sami na chodbě nebo ho odneste do dílny. Poté je nutné spotřebič vrátit na původní místo a zapojit jej do sítě.

Před použitím této metody umístění pračky je třeba zvážit několik důležitých bodů:

 • Robustní konstrukce. To nesmí být problém. V některých zemích jsou k dispozici speciální upevňovací prvky, jejichž cena však může přesáhnout cenu samotného spotřebiče.
 • Výška majitelů. Pokud jste malého vzrůstu, můžete mít potíže s nakládáním a ovládáním stroje: všechna tlačítka a zasypávací otvory budou pod stropem.
 • Comfort. Použití toalety k určenému účelu může být nepohodlné.
 • Obtíže při instalaci. Kvůli omezenému prostoru v toaletní skříňce může být nutné při instalaci odstranit WC, aby bylo možné pračku pohodlně umístit na polici.
 • Slyšitelnost. To je charakteristické pro malé byty. WC blok má nejnižší zvukovou propustnost. Hluk z pracovního stroje tak možná bude rušit sousedy.

Je třeba poznamenat, že tato možnost je vhodná pouze v případě, že neexistuje žádná alternativa. Nevýhod tohoto způsobu instalace je mnoho, ale je zde pouze jeden pozitivní aspekt. Úspora místa.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS