Jak vyrobit domácí vosk na depilaci

Voskování doma: nohy, hluboké bikiny, podpaží, obličej

Epilace je postup pro odstranění nežádoucích chloupků, který lze použít k tomu, aby vaše pokožka byla hladká a krásná. Nadměrného ochlupení se můžete zbavit i doma pomocí vosku, čímž si ušetříte návštěvu kosmetického salonu. Klíčem k úspěchu je vědět, jak to správně udělat.

Depilace voskem je odstraňování chloupků pro kosmetické účely na všech částech těla. Používají se různé druhy vosku. Zahřátá vosková hmota se nanese na pokožku a po jejím ztuhnutí se chloupky odstraní i s chloupky, které k ní přilnou. Účinek léčby je dočasný.

Nové chloupky se obvykle objeví do 6 týdnů nebo do jednoho týdne. Domácí depilace chloupky nezbaví navždy, ale při pravidelném používání budou jemnější, jemnější a méně nápadné.

Postupem času dochází k oslabení vlasového folikulu, což může vést až k zastavení růstu nových vlasů. Účinnost depilace voskem lze zvýšit použitím inhibitorů růstu chloupků. látek, které zpomalují dělení a zrání buněk vlasového folikulu.

Obvykle se dodává ve formě krémů nebo pleťových vod obsahujících výtažky z rostlin s požadovaným účinkem. Použití po depilaci voskem umožňuje výrazně prodloužit dobu mezi ošetřeními.

Výhodou domácí depilace je její dostupnost a pohodlí: depilační přípravky se často prodávají v sadách se vším potřebným příslušenstvím a jsou poměrně levné.

Velkou plochu těla lze ošetřit najednou. Má to však velkou nevýhodu: metoda je poměrně bolestivá. Kromě toho je obtížné provést zákrok sám na některých částech těla.

Recept na domácí vosk. Pro zájemce o experimentování

Čtvrt litru krystalového cukruČtvrt litru medu125 gramů citronové šťávy.

Způsob přípravy. Vezměte si malý hrnec. Cukr se v něm rozpustí. Vařte ji, dokud nezkaramelizuje. Ten, kdo ji vaří, ji musí neustále jemně míchat. Poté se přidá med a citronová šťáva. Lžíce musí být vyrobena ze dřeva. Směs by měla být hustá jako palačinkové těsto. Pokud je vosk příliš hustý, můžete přidat vodu (jednu polévkovou lžíci) a míchat, dokud nedosáhne požadované konzistence. Pokud po jedné lžíci nedosáhnete cíle, přidejte další a tak dále, dokud směs nebude mít požadovanou konzistenci. Při správném postupu bude mít směs zlatavou barvu.

Jaký typ depilace zvolit

Pro úspěšné odstranění chloupků s minimálním nepohodlím je třeba znát rozdíly mezi depilací voskem, její výhody a nevýhody.

Voskování horkým voskem

Vlastnosti: vosk se zahřeje na teplotu 50-60oC, nanese se rovnoměrná vrstva na pokožku, po úplném vytvrzení se odstraní rychlým pohybem ruky ve směru proti růstu vlasového stvolu. Doporučujeme použít speciální voskovací zařízení, které surovinu uvede na požadovanou teplotu a udržuje ji po celou dobu procesu.

Výhody: díky zahřátí pokožky se minimalizuje bolest, zkracuje se doba depilace. Nevýhody: horký vosk rozšiřuje cévy, a proto je kontraindikován při onemocnění žil. Použití vodní lázně může způsobit popáleniny.

READ  Jak vyrobit popruh pro šicí stroj

Voskování teplým voskem

Speciální vlastnosti: po očištění pokožky se chloupky depilují při teplotě nejvýše 50oC. Vytvrzené proužky se prudce odtrhávají. Výhody: teplý vosk dobře uvolňuje vlasový váček. Bezpečné provádění doma, žádné tepelné popáleniny. Pokožka zůstává hladká téměř 1,5 měsíce.

Nevýhody: správná depilace teplým voskem vyžaduje speciální vybavení a poměrně drahé značkové materiály v plechovkách nebo kazetách. Na druhou stranu si můžete být jisti šetrností a účinností teplého vosku.

Voskování za studena

Speciální vlastnosti: vosk v připravených proužcích se zahřeje na tělesnou teplotu v dlaních a aplikuje se na pokožku. Proužky se odtrhávají stejně jako u horkých a teplých metod.

Výhody: není potřeba speciální depilační zařízení. Depilaci studeným voskem lze použít při křečových žilách a dalších potížích, které vylučují tepelné postupy. Nevýhody: Odstranění chloupků trvá déle než u horkého nebo teplého vosku. Zákrok je poměrně bolestivý.

Jak si doma vyrobit vosk na depilaci

Nejjednodušší je použít hotový vosk, ale pokud chcete, můžete si vyrobit i vlastní. Existuje celá řada receptů na domácí depilaci voskem. Nejrozšířenější je ten s parafínem a kalafunou. K domácí přípravě budete potřebovat:

Všechny ingredience vložte do vodní lázně a nechte je rozpustit do hladka. Zchlaďte na 40-50 °C a použijte pro teplý nebo horký vosk. Receptura poskytuje čisticí účinek a umožňuje bezbolestné odstraňování chloupků z citlivých oblastí.

Jak provádět depilaci horkým voskem

Vosk zahřejte podle pokynů na obalu. Nejrychlejší způsob je použít mikrovlnnou troubu, ale ujistěte se, že na sklenici není fólie. Voskování plné sklenice trvá obvykle 15-20 sekund. Konzistence vosku připraveného k použití by měla připomínat tekutý med.

Nezapomeňte zkontrolovat teplotu vosku tak, že si ho kápnete na zápěstí. Příliš horký vosk vás může popálit nebo příliš teplý vosk nepřilne správně.

Jakmile má vosk správnou teplotu, namočte do něj aplikátor a naneste tenkou vrstvu ve směru růstu chloupků.

Čím silnější chloupky rostou, tím silnější vrstva vosku musí být nanesena a tím bolestivější je zákrok.

Rychle položte na vosk proužek látky a uhlaďte jej ve směru růstu chloupků, přičemž spodní okraj nechte volný, abyste jej mohli zatáhnout.

Po několika vteřinách, kdy vosk ztuhne, jemně zatáhněte a přitlačte rukou kůži pod proužkem a poté prudce zatáhněte za látku proti růstu chloupků.

Nepodléhejte pokušení sundávat ji pomalu a jemně. rychle ji strhněte a snažte se ji táhnout podél těla.

Pokud depilace horkým voskem splnila vaše očekávání a plánujete ji provádět pravidelně, má smysl pořídit si ohřívač vosku.

Díky tomu nemusíte běhat z koupelny do mikrovlnné trouby, abyste si ohřáli studený vosk.

Toto video podrobně ukazuje, jak si sami navoskovat celé nohy. Naučí vás také, jak používat tavič vosku.

Výhody a nevýhody depilace voskem

Depilace voskem je atraktivní, protože nezanechává na pokožce podráždění, které se objevuje při holení. S každým sezením se chloupky, které se začnou objevovat, stávají jemnějšími a jemnějšími. Tato metoda odstranění nežádoucího listoví nevyžaduje mnoho času ani úsilí. pokud techniku zvládnete, zbavíte se například chloupků na nohou za maximálně půl hodiny i se všemi přípravnými procedurami. Voskování v tomto případě přináší dlouhotrvající efekt, jehož délka samozřejmě závisí na individualitě každého člověka.

READ  Jak vyčistit inkrustace na sklokeramické varné desce

DIY Sugaring Wax Recipe and Tutorial

vyrobit, domácí, vosk, depilaci

V průměru je třeba proceduru opakovat každý měsíc. během této doby chloupky dorůstají obvykle na požadovanou velikost 3-4 mm.

Odstraňování chloupků voskem nejen v salonu, ale i doma, za předpokladu správné techniky, nezpůsobuje komplikace, pro které tato metoda a získala mnoho pozitivních recenzí. Pokud nejste na vosk alergičtí, nebudou se vyskytovat žádné vedlejší účinky, jako jsou pupínky, svědění, zarudnutí a podráždění. Vaše pokožka bude hladká a jemná, zejména pokud ji poté hydratujete. Proto tuto techniku mohou používat nemocné a dokonce i těhotné ženy, pokud jim nezpůsobuje silné bolesti.

Nevýhod depilace voskem je jen několik. Patří mezi ně relativní bolestivost vytrhávání vlasů, ale opět záleží na individualitě a správném postupu. Tuto metodu je také obtížné provádět na krátkých vlasech, takže budete muset počkat, až trochu povyrostou. Vosk není vhodný pro osoby, které na něj mají alergickou reakci.

Jaké ingredience používat

Přísady potřebné k depilaci voskem nejsnáze zakoupíte v obchodě s kosmetickými potřebami. Na základě specifikace receptu použitého k výrobě materiálu pro domácí léčbu budete potřebovat následující základní složky:

Do mnoha přípravků se přidávají také esenciální oleje z levandule a dalších příjemně vonících bylin, aby byl materiál voňavější. Parafín nebo glycerin se používá k tomu, aby byl vosk plastičtější. Bez těchto složek je obtížné vosk rozetřít, protože není dostatečně pružný.

Při nákupu produktů v kosmetických obchodech se snažte vybírat přírodní materiály bez nečistot a barviv.

Vosk pro depilaci voskem, který si snadno připravíte doma

Včelí vosk

Chcete-li si vyrobit vlastní přípravek na očkování, potřebujete nejprve hlavní složku, včelí vosk. Lze jej zakoupit ve formě hustých briket.

Barva materiálu se může lišit od bílé po hnědou, ale nejoblíbenější je žlutá nebo hnědá. Jeho odstín závisí na druhu rostliny, z níž včely sbírají pyl. Tento vosk má výraznou vůni s medovými tóny. Výrobek se snadno taví při teplotách od 60 do 70 oC. Jeho složení zahrnuje:

Při zahřátí vosku obsahujícího propolis se původní barva vosku změní na nazelenalou.

Při aplikaci vosku na depilovanou oblast dochází k tepelnému působení na pokožku a chloupky. To pomáhá napařit povrch a otevřít póry spolu s folikuly pro snadné odstranění chloupků. Vzhledem k tomu, že materiál přichází nejen do kontaktu s povrchem oblasti, ale také proniká do otevřených žárovek, je nutné, aby složení bylo zcela přírodní, bez nečistot a konzervačních látek.

Kosmetický včelí vosk má tvar různě velkých ingotů

Při nákupu včelího vosku věnujte pozornost následujícím vlastnostem, které jsou charakteristické pro kvalitní výrobek:

  • Voskový koláč by měl mít hustou a tvrdou strukturu.
  • Tvar materiálu bez přísad je mírně prohloubený. Příliš velká konkávnost ingotu ukazuje na přítomnost nepřirozených přísad.
  • Pravý výrobek se při prudkém úderu kladivem rozbije, zatímco padělek se v místě úderu jednoduše zmačká.
  • Vnitřní strana ingotu by měla mít po rozřezání matný povrch.
  • Ostří pravé tyče se při přejetí nožem odlepí jako spirála, zatímco padělaný materiál se jen rozpadne.
  • Kvalitní vosk je poddajný a při hnětení prsty nezanechává mastné stopy.
  • Výrobek při zahřátí nemění barvu.
READ  Jak vyrobit kotoučovou pilu z motoru pračky

Vnitřní strana včelího vosku by měla být na řezu matná

Palmový vosk

Při přípravě voskovacího materiálu se často používá karnaubský nebo palmový vosk, který se přidává ke včelímu vosku. Získává se z listů palmy Copernicia cerifera. Strom roste především v Brazílii. Vosk má vzhled nažloutlých vloček bez zápachu. Velká část jeho složení se získává z listů palmy Copernicia cerifera:

Jeho bod tání je přibližně 80 °C.

Palmový vosk je považován za hypoalergenní, a proto jej lze použít v případě alergie na včelí produkty a má zvláčňující účinek na pokožku.

Palmový vosk je hypoalergenní složení

kalafuna

Další složkou přidávanou do voskové směsi je kalafuna (kalafunová pryskyřice). Poprvé byl získán z borové pryskyřice v řeckém městě Kolofón. Je to sklovitý materiál křehké struktury, který se vyznačuje sklovitým leskem načervenalého nebo žlutého odstínu.

Kalafuna obsahuje značné procento pryskyřičných kyselin a mastných kyselin. Pro výrobu voskovacího materiálu je vhodnější použít jantarově žlutou borovicovou kalafunu, která má teplotu měknutí 68 °C a vyšší. Vyrábí se z jehličnatého dřeva. V kosmetice se kalafuna používá k posílení vazby mezi voskem a pokožkou.

Pouze borovicová kalafuna je zcela ekologický a přírodní materiál, takže je nejvhodnější pro výrobu vosku.

Vosk vyžaduje ekologickou borovicovou kalafunu

Parafín

Některé recepty používají k přípravě depilačního vosku parafín. Je to pevná bílá směs, která se získává z ropných produktů. Materiál je prakticky bez zápachu a chuti, na dotek je mastný a rozpustný v minerálních olejích. Jeho bod tání je přibližně 50 oC.

vyrobit, domácí, vosk, depilaci

Používejte pouze bílý vosk. hnědé nebo žluté odstíny značí špatně vyčištěný materiál. Má zvlhčující a změkčující vlastnosti a je prospěšný pro ošetřovaný povrch. Zvyšuje také plasticitu výsledné voskové formulace.

Do vosku se přidává kosmetický parafín, aby byl materiál poddajnější

Jak a jak dlouho pastu skladovat

I přes absenci konzervačních látek se hotová pasta časem nekazí. Je třeba dodržovat jednoduché podmínky skladování. Domácí pasty i přípravky vyráběné kosmetickými firmami se skladují 2 až 3 roky.

Po uvaření a vychladnutí by se hmota určená k šugaringu měla přesunout do plastové nádoby s těsně uzavíratelným víkem. Zabrání vniknutí prachu a nečistot do hmoty a chrání směs před vlhkostí.

Hmotu není vhodné uchovávat v chladničce kvůli vysoké vlhkosti. Optimální teplota, při které se zubní pasta nekazí, se pohybuje mezi 0 a 25 stupni Celsia.

vyrobit, domácí, vosk, depilaci

Důležité je také umístit hotovou pastu na tmavé místo, chráněné před slunečním zářením. Mohou ovlivnit konzistenci pasty.

Pokud se pasta namočí nebo není správný poměr složek pasty, může ztvrdnout. Ani po zahřátí nebude použitelný z důvodu ztráty plasticity.

Když necháte pastu odstát, ještě více ztuhne. Pokud se pasta špatně hněte, před nanesením na pokožku ji mírně zahřejte.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS