Jak vyrobit odsavač par pod podhledem

Způsoby větrání pod podhledem

Především instalace další uzemněné zásuvky. Musí být umístěn v blízkosti bodu uchycení kapoty. Dále se provede označení podpěry. Vrtání otvorů pomocí vrtacího hořáku. Pořadí je následující:

 • Upevňovací hmoždinky nebo kotvy;
 • Zajištění těla odsávacího krytu pomocí klíčů;
 • Přísně vodorovné vyrovnání pláště.

V druhém případě má odtahový ventilátor speciální šrouby, které umožňují jeho nastavení.

Instalace potrubí ke stropnímu krytu

Poté se potrubí připevní ke stropu. To se provádí měřením vzdálenosti k větrací šachtě. Vzduchovod musí být natažen a zkrácen na požadovanou délku. Pomocí upevňovacích prvků se připevňuje ke stropu. Zde lze použít svorky. Větrací potrubí je skryto podhledem nebo napnutým stropem.

Častou chybou, která se dělá při instalaci, je zakrytí větracího potrubí u stropu v kuchyni trubkou odtahového ventilátoru. Tím se naruší cirkulace v místnosti.

Připojte vzduchové potrubí k horní části vzduchové šachty. Spodní část slouží jako ozdobná mřížka. Konec trubky je připevněn buď k samotné jednotce, nebo ke krytu. Lepší fixace je zajištěna použitím těsnicího materiálu nebo speciálních svorek. Poté:

Na kvalitní odsavač par ukrytý v krabici se vždy vztahuje záruka. Lepší je koupit jednotky pod stropem od renomovaných výrobců.

Zvláštní vlastnosti podhledu

Výrobci specifikují různé fyzikální a výkonnostní charakteristiky napínaných podhledů. Pokud jde o větrání stropní mezery, je nejdůležitějším kritériem vzduchotěsnost materiálu použitého na konstrukci digestoře.

Fóliové tkaniny (polyvinylchlorid) jsou naprosto vodotěsné, vzduchotěsné. V určitých situacích (např. Vytopení bytu sousedy z horního patra) ušetří byt neplánovaných oprav. Obecně platí, že zcela utěsněný strop vede v budoucnu k problémům (kondenzace, plísně, prověšení atd.).Д.). Výjimkou jsou stropy s peoriovou fólií, které jsou rovněž propustné pro vzduch.

Textilní napínací stropy jsou vyrobeny ze syntetických vláken. Jsou propustné pro vzduch a částečně pro vodu. Textilní povrchy jsou méně ovlivňovány tlakovými rozdíly v dělených rovinách a díky své propustnosti se tolik netřepí při otevření dveří nebo okna.

Přirozené větrání

Přirozené větrání v soukromé koupelně vypadá asi takto.

Proudění čerstvého vzduchu je zajištěno 2-3 cm širokou mezerou. Mezera mezi dveřmi a prahem. Velikost mezery se určuje při montáži dveřního křídla a vypočítává se na základě konstrukce.

Moderní dveře toto pravidlo nevyžadují, protože se otevírají nebo mají síťku.

Odtahové potrubí v rodinném domě je svislá větrací šachta do ulice, na kterou je potrubím napojeno větrání pro WC a WC. Obvykle se jedná o připojení rozvodné sítě ke stoupacímu potrubí přes stěnu nebo otvor ve stropě místnosti.

vyrobit, odsavač, podhledem

Dalším prvkem pro zvýšení spolehlivosti je zpětný ventil pro větrání, který hraje významnou roli v provozu systému v zimě. Hlavní funkcí zařízení je zabránit zpětnému tahu a pronikání studeného vzduchu do interiéru.

Při dodržení všech instalačních pravidel a správném provedení všech výpočtů zajišťuje účinnou přirozenou výměnu vzduchu v místnosti a chrání před vznikem plísní a hub.

Co ztěžuje přirozené větrání

Systém přirozeného nebo průtočného větrání je velmi jednoduchý. Jeho provoz je však velmi nestabilní. V moderních domácnostech se objevuje stále více překážek pro správné fungování inženýrských sítí.

Existuje několik faktorů, které výrazně ztěžují provoz, a všechny jsou uvedeny níže.

Instalace vzduchotěsných oken, dveří

Okna a dveře jsou vzduchotěsné, takže nevzniká tzv. Přirozený průvan. Jinými slovy, větrání vyžaduje velký objem pohybujících se vzduchových hmot.

A pokud je místnost uzavřená, nemají se kam dostat, takže větrání selhává.

D Zúžení potrubí v důsledku znečištění

Spolehlivost systému je snížena možným znečištěním potrubí nahromaděním prachu, pavučin, znečištěním stěn atd. Д. Pokud tyto nečistoty podstatně zmenšují průřez potrubí, je odtok ztížen.

READ  Lze chladničku umístit do výklenku?

To může vést ke snížení vzduchového výkonu nebo k vypnutí větracího systému.

Nesprávná konstrukce odběru

Hlavní komplikace jsou způsobeny nesprávnou projektovou dokumentací nebo chybami pracovníků, kteří systém instalují.

Je tu jeden choulostivý detail. Fyzikálně se vzduch pohybuje na stejném principu jako kapalina. Proto musí být větrací systém instalován tak, aby kladl proudění vzduchu co nejmenší odpor.

Zjednodušeně řečeno, spoje by měly být konstruovány s minimálním počtem ohybů, stupňů a různých překážek. Je třeba se co nejvíce vyhnout ohybům potrubí, kolenům apod.

Větrné počasí

Pokud venku fouká silný vítr, může dojít k efektu zpětného tahu.

Jednoduše řečeno, vysoký tlak může způsobit odklonění vzduchové hmoty, což má za následek, že místo odsávání se použije dmychadlo.

vyrobit, odsavač, podhledem

Špatná izolace hřídele

Pokud není větrací šachta řádně izolovaná, může se vzduch při nízkých teplotách rychle ochladit. V důsledku toho nemá dostatek času vystoupat dostatečně vysoko, proudění je narušeno.

Z výše uvedeného vyplývá, že tento typ konstrukce velmi často selhává. Proto je tendence nahrazovat přirozené větrání větráním nuceným.

Způsoby, jak skrýt komín před ventilačním otvorem

Výsuvná ramena jsou zpravidla velkorysých rozměrů, což ovlivňuje estetiku interiéru. Je obtížné jej instalovat tak, aby nebyl nápadný a nenarušoval design kuchyně. Aby majitelé tento prvek zamaskovali, volí různé způsoby.

Plastová konstrukce potrubí

Plastová verze krabice má řadu výhod:

 • Nízká cenová kategorie;
 • Dlouhou životnost;
 • Snadná instalace a údržba;
 • Téměř úplně mlčí;
 • Hygienické.

Časem se kanál zabarví, ale při správném umístění za nábytkem nebude tato estetická vada hrát roli. Tento typ maskování je ideální v případě krátkých vzdáleností mezi odsavačem a větrací šachtou.

Plastové potrubí lze snadno namontovat i doma. Mnoho spojů vyřeší problém mnoha rohů a překážek v kuchyni. V případě potřeby lze trubky namontovat ručně, protože plast se snadno řeže.

vyrobit, odsavač, podhledem

Aby bylo možné sestavit kompletní potrubí, je třeba mít k dispozici

Pomocí uvedených prvků není problém sestavit konstrukci libovolné délky.

Skrytí pod zavěšeným nebo napínaným stropem

Při skrývání potrubí montážní firmy často doporučují schovat jej pod podhled nebo napínaný strop. Při tomto způsobu ukrytí není trubka vůbec vidět, ale v případě poškození ji budete muset zcela demontovat. Omezení se týká také minimální výšky stropu. Pokud je například výška stropu kuchyně nižší než 2,6 metru, nelze skryté potrubí instalovat.

Stěnové boxy ze sádrokartonu

Nejschůdnějším způsobem, jak skrýt vzduchotechnické potrubí, je instalace potrubí pomocí sádrokartonových desek. Materiál se dokonale hodí do každého interiéru. Instalace je jednoduchá a levná.

Vzhledem ke své struktuře nemůže fungovat jako potrubí, takže sádrokarton slouží jako dekorace, která zakrývá potrubí.

Hlavní výhody sádrokartonového kanálu jsou tyto

Jak uzavřít komín kuchyňského odsavače par vytvořením průduchu přes nábytek

Dalším způsobem, jak potrubí skrýt, je zapustit je do dutiny nástěnné jednotky. Výhodou tohoto způsobu zakrytí je možnost zachovat původní interiér kuchyně a zvýšit funkčnost nábytku využitím jeho volného prostoru. Pro dosažení tohoto cíle je vhodné mít na zakázku navržený spotřebič, který již obsahuje skryté potrubí. Výhodou je, že potrubí lze v případě potřeby snadno demontovat a vyměnit.

Pro úspěšnou instalaci odsavače par a jeho potrubí do skříně postupujte takto

 • Zkonstruujte hliníkový ventil, který zabrání vnikání vzduchu z ventilačního systému do místnosti;
 • Vytvořte pro něj otvor v horní části skříňky, umístěte ventil na toto místo a poté jej připevněte pomocí montážního lepidla;
 • Vyjměte kus kuchyňského nábytku a pomocí skládačky vyřízněte do jeho základny otvor tak, aby odpovídal rozměrům odsavače par;
 • Vyjměte police a vyřízněte do nich otvory pro vzduchové potrubí;
 • V horní polici udělejte otvor pro ventil, přičemž na každé straně ponechte rezervu 3 mm;
 • Položte nábytek na zadní stěnu a vložte pouzdro;
 • Horní okraj vlnovky vytvarujte do čtverce, abyste ji mohli zasunout do otvoru;
 • Nařízněte konec měchu s drážkou podél okrajů a ohněte je;
 • Znovu nasaďte skříňku a vložte ventil do odvzdušňovacího otvoru.

Nakonec se odsavač par vloží do otvoru vyříznutého ve spodní části skříňky a zajistí se šrouby. Nasaďte objímku na vývod a upevněte ji svorkou.

READ  Jak vyrobit box na pračku

Typy stropních konstrukcí

Odsavače lze volně instalovat jak do otvorů ventilačních kanálů ve stěně, tak do stropních otvorů dalších kanálů. Nástěnná verze je jednoduchá: mechanismus se umístí do otvoru ve větracím kanálu, který byl vytvořen při stavbě domu.

V případě stropní instalace existují nuance vyplývající z konstrukčních vlastností samotných stropů.

Nejčastější volbou pro instalaci stropu je:

 • Napnuté plátno z PVC nebo textilního materiálu;
 • Konstrukce s hřebenem a pastorkem, vyrobená z kovu, hliníku nebo někdy ze sklolaminátových kolejnic;
 • Podhled z plastových panelů.

Každá z těchto možností má určité vlastnosti instalace větracích zařízení. Doporučuje se také, aby samotné stropní konstrukce byly vybaveny samostatným systémem výměny vzduchu. Prostor mezi hlavním stropem a podhledem potřebuje stálé a dobře organizované větrání stejně jako samotná koupelna.

Deformace stropu v důsledku tlakových rozdílů

Rozdílný tlak pod stropem a za ním způsobuje deformaci, prohnutí stropu v tom či onom směru. Příčinami mohou být:

 • Přísun vzduchu mezerami ve stropní dutině;
 • Výstup vzduchu do větrací šachty při provozu kuchyňského odsavače par (vytváření indukčního efektu);
 • Přívod vzduchu z větrací šachty;

Tyto deformace nejsou tak nápadné, ale příčinu zápachu je třeba odstranit instalací odsávacího ventilátoru. Do podhledu lze instalovat větrací mřížky, které vyrovnávají tlak a podporují přirozenou cirkulaci vzduchu v místnosti. Směr a množství proudícího vzduchu lze regulovat pomocí difuzorů. Snadno je nainstalujete sami. Obtížnější odvádění kuchyňských pachů přes stropní podhled do větrací šachty.

Požární hlásiče za podhledem

V současné době je k dispozici velké množství hlásičů, které se liší svou reakcí na požár. Výběr zpravidla závisí výhradně na typu místnosti, rozpočtu a požadavcích.

 • Lineární infračervený. Nejdražší model, který je zodpovědný za celou střihací linku v místnosti;
 • Bodový. Spouští se kouřem a ohněm v určité části místnosti;
 • Autonomní. K provozu je zapotřebí baterie, což je vynikající volba pro malé místnosti;
 • Jednotlivé hlásiče. Reagujte pouze v případě, že požár vypukne co nejblíže;
 • Dvoubodové detektory. Mají dva detektory najednou.

Při výběru modelu je třeba věnovat pozornost kvalitě hotového výrobku. Varování! Stropní detektory mohou být spuštěny kouřem, požárem, vysokou teplotou.

Pozor! Stropní hlásiče se mohou spustit při kouři, požáru nebo horku.

Instalace požárních hlásičů za zavěšeným stropem: normy

Při instalaci detektorů na strop, bez ohledu na typ místnosti, je vhodné dodržovat obecná pravidla a předpisy, z nichž stojí za zmínku následující

 • Mezi stropem a zavěšenou konstrukcí ponechte dostatečnou vzdálenost;
 • Pro efektivní instalaci je vhodné zvážit celkovou plochu stropu;
 • Mezi elektrickými kabely dodržujte vzdálenost nejméně 30 cm v souladu s obecnými bezpečnostními předpisy;
 • Instalační práce musí být prováděny podle zvláštní dokumentace.

Pokud je elektrické vedení zakryto speciálními ocelovými trubkami, není zpravidla nutné detektory instalovat.

Pravidla instalace stropních požárních hlásičů

Hlásiče požáru lze instalovat pouze na nosné prvky nebo na kabely. Hlásiče požáru lze připevnit na stropy, stěny, zavěšené konstrukce nebo sloupy. Kromě toho musí být zajištěn poloměr citlivosti.

Pokud má tedy strop určitý sklon, vyberte zařízení, která mají projekci plochy snímače na vodorovnou rovinu. Pro instalační práce lze použít čtvercový nebo trojúhelníkový rastr.

Vzdálenost od požárního hlásiče ke svítidlu

Pro běžné, nespecializované prostory je nejlepší zvolit vícebodové stropní detektory. Pokud má být detektor namontován ve stropním prostoru, je třeba dodržet následující vzdálenost: 0,1 m od stěny a 0,1-0,3 m od stropní desky.

Neinstalujte mezi strop a stěnu. Vzdálenost mezi svítidlem a snímačem nesmí být menší než 0,5 m. Kromě toho musí být instalace provedena tak, aby byl kolem detektoru poloměr 50 cm.

Pokud místnost není větraná, musí být detektor instalován za konstrukcí v horní části. Pokud je zvolen konvenční detektor, namontujte jej na samostatnou smyčku nad primárním detektorem.

Pozor! Všechny detektory musí být vybaveny odnímatelnou kontrolkou.

Typy větracích mřížek

Větrací mřížky se liší v několika ohledech:

 • Mříže se liší v několika ohledech: Podle materiálu konstrukce:
 • Hliník;
 • Detektor musí být vyroben z nerezové oceli;
 • Z plastu;
 • S dřevěným vnějším povrchem.
 • Podle místa použití v různých částech systému (rozlišeno podle směru a polohy přepážek)
 • Přívod vzduchu. Aktivněji přivádí vzduch;
 • Odsávání. Lepší proudění vzduchu;
 • Univerzální. Stejně propustné v obou směrech, ale o něco méně propustné než speciálně navržené modely.
 • Konstrukčně mohou být žaluzie:
 • Dvojitá řada. Žaluziové desky jsou uspořádány ve 2 řadách (vertikálně a horizontálně), což umožňuje co nejefektivnější distribuci proudů vzduchu;
 • Jednořadé. Žaluziové desky jsou uspořádány v 1 řadě.
 • Podle formy:
 • Kulaté;
 • Čtvercového tvaru;
 • Obdélníkový (poslední dvě verze musí mít vložené žaluzie, jinak je nutné okraje křídla upevnit, aby se neprohýbaly).
 • Velikost:
 • Průměry 100, 150, 200 mm;
 • Minimální strana 225 mm a maximální strana 1025 mm.
 • V závislosti na možnostech můžete měnit polohu žaluzií a směrovat proudění vzduchu jedním nebo druhým směrem, dokud nebude větrací otvor zcela zablokován:
 • Nastavitelné;
 • Nenastavitelný, žaluzie pevně nastavené v poloze 45°.
READ  Skvrny na elektrické varné desce vypadají bíle

Mřížky jsou k dispozici v bílé, šedé, béžové, hnědé a černé barvě. Některé společnosti mohou vyrobit hliníkové mříže na zakázku v libovolné barvě, velikosti a tvaru.

Pokyny pro montáž větrací mřížky

Pro instalaci větracích mřížek do podhledu potřebujete podstavec, který se zhotoví ihned po instalaci vodicího profilu:

 • Z překližky o tloušťce 1 cm vyřízněte čtverec o šířce 6-8 cm větší než stávající mřížka a vytvořte otvor pro mřížku.
 • Připevněte překližkovou podpěru ke stropu v takové výšce, aby se jí panel po natažení sotva dotýkal nebo aby se k ní nepřibližoval ani na 1 mm.
 • Po napnutí a vychladnutí stropu zkontrolujte polohu otvoru v překližkové plošině a přeneste obrys otvoru na list.
 • Naneste lepidlo na kroužek běhounu a přilepte jej podle značek. Po zaschnutí lepidla zkontrolujte přilnavost a v případě potřeby odstraňte závady. Perforovaný kroužek chrání strop před roztržením.
 • Vyřízněte štěrbinu pomocí nože na dopisy a nainstalujte ventilátor.

Plošina je rovněž vyrobena z plastu připevněním k nastavitelným kovovým sloupkům. Pomocí laserové vodováhy se ujistěte, že jsou zapuštěné profily na stěnách v jedné rovině.

Jak vyrobit ventilátor pod podhledem

Odsávání v podhledu lze provést třemi způsoby:

 • Ventilační potrubí se montuje jako první. Jeden konec ventilátoru se zasune do potrubí a druhý konec se zarovná s budoucím povrchem stropu.
 • Ventilátor je umístěn ve větracím kanálu a mřížka v tkanině.
 • Ventilátor je instalován ve stropě a mřížka je instalována ve větrací šachtě.

Vzduchovody mohou být instalovány za závěsem:

Vlnité trubky musí být pečlivě připevněny k podkladu, jinak budou při chodu ventilátoru vibrovat. To může způsobit jeho prohnutí a přenesení třesavého pohybu na celou síť. Ventilátor je namontován na předinstalované plošině, t.К. Je příliš těžký pro podhled.

Doporučení pro upevnění ventilátoru do napnutého stropu:

 • Mřížka se z ventilátoru odstraní, drát se protáhne otvory v krytu ventilátoru, vloží se do drážek a ventilátor se zasune do trubky tak daleko, jak to jen jde;
 • Ventilátor musí být namontován na předem nainstalovanou plošinu;
 • Výkon větrání lze nastavit pomocí žárovkového stmívače;
 • Aby odsávací jednotka fungovala nezávisle na světle, je zapotřebí dvoutlačítkový spínač.

Je třeba vzít v úvahu prostor pro ventilátor mezi základnou a napínací plochou: pokud je stěnový profil namontován nízko, může být k upevnění jednotky nutné použít latě. Jednotka se upevňuje pomocí samořezných šroubů.

Odsávací ventilátory jsou vhodné pro místnosti s výškou stropu od 2,5 m do 4 m.

Proces instalace

Mnoho lidí si klade otázku, jak vytvořit odsávací otvor v podhledu? Před instalací napínacího stropu se ujistěte, že je odsavač par správně nainstalován. Vzhledem k tomu, že instalace vyžaduje připojení potrubí k hlavnímu podlaží, je k němu připojeno odsávací nebo kouřové potrubí.

Před položením tkaniny je nutné nejprve položit propojovací kabely systému. Po určení polohy odsavače a vedení vzduchových kanálů lze odsavač nainstalovat. Po napnutí stropu je třeba zajistit ukotvení odsávacího systému pomocí napínacího kroužku. Aby nedošlo k roztržení tkaniny. V kroužku je třeba udělat otvor pro přímé napojení odsavače par na potrubí pod krytem.

Odsavač par je nezbytnou součástí kuchyní a koupelen. Lze jej instalovat do podhledu. S trochou zručnosti to není obtížné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS