Jak vyrobit skládačku ze šicího stroje

Skládačka vlastníma rukama ze šicího stroje. Jak vyrobit skládačku z šicího stroje vlastníma rukama? Konstrukce motorové skládačky

Řezání malých kousků dřeva skládačkou. Přístroj je malý a obvykle je vybaven elektrickým motorem. Tovární modely se liší svými funkcemi a náklady. Pokud je množství řezaného dřeva malé, má smysl si skládačku na dřevo vyrobit sám z dostupných materiálů. K tomu je zapotřebí několik továrních dílů.

Továrně smontovaná skládačka je spolehlivé zařízení, na které výrobce poskytuje záruku. Ruční modely nabízejí nízké náklady. Stacionární stroje jsou drahé, ale usnadňují práci se dřevem. Sada komponentů v zařízení je z velké části stejná pro všechna zařízení.

Konstrukce se skládá z následujících částí

Obrobek určený k obrábění se položí na pracovní stůl. Velikost obráběného dílu závisí na jeho rozměrech. Některé modely mají otočný stůl, který usnadňuje práci na obrobku. lepší viditelnost. Odstupňování usnadňuje značení materiálu.

Průměrný výkon stroje vyrobeného v továrně:

Specializované modely mohou mít radikálně odlišné vlastnosti. Existují specifikace malých rozměrů pro zpracování malých dílů. Stejně jako větší modely jsou k dispozici také v průmyslu pro maloobchodní prodej. Takové varianty však budou mít vysoké náklady.

Ve střední třídě je velká konkurence o zákazníky, takže zařízení budou levnější. Vlastnosti přizpůsobené typickým úkolům truhláře. Vycházejíce z nich, aby kresby skládačky vlastníma rukama. Komplexní komponenty se nakupují v obchodě.

Skládačky se dělí podle typu konstrukce. Konstrukce mechanismu určuje možnosti zpracování dřeva.

Skládačky se rozdělují podle konstrukce.

Nejběžnější jsou modely se spodním skluzem. Stolní stroj má 2 poloviny. spodní a horní. Modely pil a čističů štěpky se montují na horní část lože.

Spodní rám obsahuje řídicí jednotku, motor, hlavní převodovku, tlačítko zapnutí/vypnutí. To umožňuje pracovat s jakýmkoli materiálem a jakoukoli velikostí.

Přítomnost dvou skládaček má tu výhodu, že horní polovina rámu má další kolejnici. Tato přímočará pila je ideální pro řezání malých obrobků. Oba modely jsou opracovány do maximální tloušťky 8 cm. Pracovní stůl je obecně výškově a sklonově nastavitelný.

Stroje na závěsném systému nemají pevnou základnu, ale jsou velmi flexibilní. Obráběný materiál je v klidu a obráběč pohybuje pracovním modulem. Vzhledem k tomu, že se montuje na strop, není tloušťka materiálu omezena. Nářadí lze přesouvat ručně, nezávisle na lůžku. To umožňuje vytvářet vzory složitých tvarů.

Stupnice a zarážky jsou vhodné pro řemeslníky, kteří pracují podle výkresů. Značení umožňuje minimální nepřesnosti v obrobku. Na trhu jsou k dispozici univerzální modely, které umožňují provádět několik operací. Tento stroj lze použít k vrtání, řezání, leštění a broušení. Náklady na tyto jednotky jsou výrazně vyšší, ale práce s nimi je pohodlnější. Jedná se o průmyslové vzorky.

vyrobit, skládačku, šicího, stroje

Návrhy a výkresy prezentované v síťových verzích domácí skládačky se liší. Je to fantazie autorů a snaha vytvořit zařízení, které by se odlišovalo od ostatních. Pouze koncept je ve většině případů stejný. jako základ se vezme ruční skládačka a znovu se použije.

Domácí nadšenci pro práci se dřevem často hledají informace o tom, jak vyrobit skládačku vlastníma rukama bez speciálních dovedností. Jako základ je možné použít hotovou ruční skládačku. Mechanismus nevyžaduje důkladné přepracování. Ruční skládačka z výroby je pohon. Mechanismus kliky však bude muset být vyvinut nezávisle. Výrobci se snaží nabídnout spotřebiteli platformy pro rychlou konverzi, ale osobní potřeby lze uspokojit pouze vlastním produktem.

 • Výroba opěrného stolu. Jako materiál se vezme plech a udělá se do něj otvor. Tvar. podlouhlý, 3-4krát širší než pilový list. Vytvořte vedle sebe otvory pro upevňovací prvky.
 • Zařízení z výroby je připevněno na spodní straně stolu skládačky. Otvory pro upevňovací prvky jsou zhotoveny v blízkosti otvoru pilového kotouče. jako spojovací materiál se používají šrouby se zápustnou hlavou. Tím se zajistí, aby byl stůl dokonale rovný. V opačném případě se obrobky, které mají být obráběny, přilepí na ploché části vinutky, což způsobí nepříjemnosti na pracovišti.
 • Konstrukce je upevněna na dřevěném stole.
READ  Patka šicího stroje, jak se používá

Výhodou sestavení skládačky vlastníma rukama je, že tovární nástroj lze kdykoli odpojit. V případě potřeby je po ruce běžná ruční skládačka. Proto je lepší zakoupit ruční verzi nástroje, kterou lze použít na provizorním stroji. je to levnější. Stacionární stroje jsou drahé.

Pohodlnou práci s dřevěnými výrobky lze zajistit instalací vodicích lišt na podomácku vyrobený opěrný stůl. Kromě toho je na stole umístěno značení, které usnadňuje měření vzdálenosti obrobků během obrábění.

Ruční skládačka jako základní obráběcí stroj má nevýhody. Hlavním problémem je pilový kotouč. u manuálních modelů je příliš široký. To ztěžuje jemnou práci se dřevem. zakřivení linií je omezené.

Předchozí konstrukce je jednoduchá a neobsahuje žádné další díly, které by usnadňovaly práci se dřevem. Směr modernizace. pilový kotouč lze vyměnit za tenčí.

 • Tvoří vahadlo. Konstrukce bude na jedné straně napnutá pružinami. Druhá strana skládačky je připevněna ke skládačce.
 • Upněte pilový kotouč mezi dva válečky. Slouží jako vodítka pro tenký pilový kotouč.
 • Použití stacionárního zařízení namontovaného z výroby jako pohonu pro systém dvou vahadel. Mezi nimi je natažen pilový kotouč. Pohyb se přenáší z výroby na spodní rameno pily.

Hlavní charakteristiky skládačky

Nezapomeňte, že každá možnost musí splňovat nastavené parametry:

 • Optimální velikost pracovní plochy nebo stolu by měla být 30 až 40 cm. Menší velikost není vhodná pro obrábění obrobků; větší velikost představuje průmyslový model;
 • Výkon pohonu je 150 wattů. To je nejreálnější hodnota, která může náležet konstrukci vyrobené doma;
 • Rotační síla, která působí na pilu, je přenášena speciálním mechanismem. Má složitý název. klikový mechanismus. Jeho hlavním úkolem je změnit rotaci na speciální vratný pohyb;
 • Pila má určitý limit kmitání v délce jedné minuty. Tato hodnota se musí pohybovat mezi 800 a tisícem pohybů za minutu;
 • Pilové kotouče pro skládačky mají řadu vlastností. Pila má také omezený vertikální pohyb. neměl by přesáhnout pět centimetrů;
 • Většina modelů má regulaci otáček, která umožňuje lepší práci a přizpůsobení různým technickým vlastnostem materiálu, s nímž pracujete;
 • Skládačka má omezené parametry materiálu, se kterým se pracuje. Takto by měla ruční skládačka pracovat s plastem a dřevem, jejichž parametry nepřesahují tloušťku deset centimetrů a délka výrobku není delší než třicet pět centimetrů;
 • Pro každý materiál (plast nebo dřevo) se používá jiná pila. Šířka skládačky se může pohybovat v průměru od dvou do deseti milimetrů;
 • Hladký chod díky napínacímu mechanismu.

Indukční ohřívač s vlastními rukama ♨️. recenze nejlepších možností pro výrobu. Různé návrhy domácího zařízení krok za krokem (160 fotografií)

Gaussova zbraň vlastníma rukama: 130 nejlepších fotografií nejlepších způsobů, jak ji postavit vlastníma rukama. Mistrovská třída funkcí designu pro začátečníky

Skládačky vlastníma rukama. mistrovská třída krok za krokem pro začátečníky. Schémata pro vytváření různých vzorů 170 fotografií

Když se dozvíte vše o skládačkách, nezapomeňte, že existují výjimky z pravidla. Průmyslové velikosti a varianty jsou určeny pro malé aplikace. Nejčastěji je jejich prvním rozdílem vysoká cena.

READ  Jak vložit skleněné nádobí do trouby

Stacionární skládačka ze starého šicího stroje

Ze starého šicího stroje, který už dávno „dosloužil“, navrhuje autor vyrobit vlastníma rukama jednoduchou stacionární skládačku.

Lze jej postavit v garáži nebo v dílně. Kromě toho je však nutné vyrobit pracovní stůl z překližky nebo dřevotřísky.

Tajemství obyčejné skládačky! Tipy a triky mistrů, které vám usnadní život!

Stacionární skládačky pro kutily jsou ideální pro kutilské projekty ze dřeva nebo překližky.

vyrobit, skládačku, šicího, stroje

Jako pohon se používá elektromotor. Budete také potřebovat sklíčidlo pro skládačkovou pilu.

Zde jsou uvedeny základní kroky

Nejdříve je třeba ze starého šicího stroje odstranit všechny nepotřebné díly. Hřídel rychloupínacího sklíčidla je pak třeba mírně zkrátit.

Poté v označeném místě vyvrtejte otvor. Vyvrtejte také otvor do dříku šicího stroje.

Dalším krokem je spojení hřídele šicího stroje se sklíčidlem skládačky.

Poté je třeba pomocí kladiva opatrně nasadit plastovou kladku z pračky na hřídel šicího stroje. Vyřízněte základní desku (nebo překližku) pro šicí stroj.

Posledním krokem bude zkonstruování pracovního stolu a upevnění elektromotoru pod něj. Podrobný postup výroby skládačky ze starého šicího stroje si můžete prohlédnout ve videu na webových stránkách.

Přepracování držáku jehly pro skládačku

Ne vždy je nutné, aby všichni prováděli pouze zakřivené řezy. Mnohem častěji se přímočará pila používá k provádění kontrolovaných přímých a kruhových řezů. V takových případech je jemný pilník příliš pomalý, ale standardní skládačková pila zvládne práci poměrně rychle. A bylo by to v pořádku, ale taková pila se nevejde do standardního držáku skládačky. Je tedy nutné znovu aktivovat logické schopnosti a „čerpat“ jejich domácí skládačku ze šicího stroje. Mimochodem, je to docela snadné.

Jako příklad si vezměme produkt následujícího autora, ačkoli na konci předchozího průvodce byl tento problém také vyřešen. Řešení spočívá v nastavení jehlového sedla. K tomuto účelu se používá úhlová bruska s kovovým kotoučem. Stopku pily je také třeba přebrousit, aby prošla otvorem v upevňovacím prvku se šroubem. Podrobné příklady jsou uvedeny na fotografii výše, níže a ve videu.

Tipy a triky

Poznámka! Některé návody k montáži skládačky doporučují ponechat v jednotce neutrální a reverzní patku skládačky. Pomáhá pohodlněji manipulovat se skládačkou.

Při práci se skládačkou mějte na paměti, že se jedná o potenciálně nebezpečný nástroj. Obrobky se při řezání drží velmi opatrně, aniž by byly prsty příliš blízko pilového kotouče.

Při práci se skládačkou se doporučují silné rukavice

Další možnosti

Pokud vám výše uvedené produkty z jakéhokoli důvodu nevyhovují, můžete se dvěma podobnými videi. Skládačky šicích strojů, které sestavili autoři následujících materiálů, mají stejné základy, ale liší se v provedení. Následující skládačky jsou skvělým zdrojem nápadů pro vaši vlastní DIY skládačku. článek z Hodnocení témat

Elektrické nářadí Nářadí vlastníma rukama Vybavení dílny Truhlářské nářadí (dřevo) Pro práci s kovem

Uložte tuto stránku do své sociální sítě. a kdykoli se k němu vrátit.

Klasifikace zařízení

Odborníci rozdělují skládačky podle typu konstrukce. Vlastnosti konstrukce mechanismu určují možnosti obrábění dřeva.

Skládačky se dělí podle konstrukce skládačky.

Nejčastěji se používají modely se spodním skluzem. Tovární jednotky montované na stůl mají 2 poloviny. spodní a horní. Pilový kotouč a čistič třísek jsou umístěny na horní straně rámu.

Spodní rám obsahuje řídicí jednotku, motor, hlavní převodovku, tlačítko zapnutí/vypnutí. To umožňuje práci s jakýmkoli materiálem a jakoukoli velikostí.

Skutečnost, že skládačka má dvě skluznice, má tu výhodu, že horní polovina rámu má další kolejnici. Tato skládačka je ideální pro řezání malých dílů. Oba modely jsou omezeny na obrábění obrobků do tloušťky 8 cm. Pracovní stůl je zpravidla výškově i naklápěcí.

READ  Nová chladnička Samsung vydává při chodu cvakavý zvuk

Závěsné stroje nemají pevnou základnu, ale vyznačují se pohyblivostí. Obráběný materiál je v klidu, zatímco obráběč pohybuje pracovním modulem. Vzhledem k tomu, že je připevněn ke stropu, není tloušťka materiálu omezena. Stroj se může pohybovat ručně, nezávisle na lůžku. To umožňuje vytvářet vzory složitých tvarů.

Stupnice a zarážky jsou vhodné pro řemeslníky, kteří pracují podle výkresů. Přesné značení umožňuje, aby obrobek neobsahoval chyby. Na trhu jsou univerzální modely, které mohou provádět několik operací. Tyto stroje mohou vrtat, řezat, leštit a brousit. Cena těchto strojů je výrazně vyšší, ale práce s nimi je pohodlnější. Jsou to průmyslové stroje.

Vytváření stránek

Nejjednodušší model je vyroben poměrně rychle, ale jeho dostupnost je pro domácí potřeby obvykle dostatečná. pečlivě vyrobená skládačka je stejně dobrá jako prefabrikovaná a v některých ohledech ji pravděpodobně předčí. K výrobě elektrické skládačky budete potřebovat:

 • ruční skládačka;
 • topné vlákno;
 • šrouby;
 • překližky;
 • duralové trubky do průměru 12 mm;
 • vrták;
 • skládačka.

Aby skládačka správně fungovala, potřebujete následující součásti: pohodlnou rukojeť, spínač (nejlépe tlačítkový), napájecí kabel, topné vlákno.

Schéma zapojení pro spouštění elektromotoru.

Rám nejprve vyrobíte z hliníkové duralové trubky, ale jako základ můžete použít také alespoň 10 mm silný textolit nebo silnou překližku. Čím lehčí je rám, tím snadněji se skládačka používá. V rámu musí být zřízeno vedení pro napájecí kabel. Odborníci se domnívají, že nejvhodnější tvar rámu je ten, který má jednu ze stran vychýlenou o 45º.

Poté se z milimetrového měděného plechu vyrobí třmen a připevní se k rámu pomocí šroubů v místě, kde se rám stýká s rukojetí. Tyč, šroub a křídlová matice tvoří svorku, ve které je upevněn topný závit. Upínací čelisti jsou vyrobeny z duralového plechu o tloušťce 0,8 mm a tlačítkový spínač je umístěn mezi nimi.

Do překližky se pak vyřízne štěrbina, kterou může procházet pilový kotouč. Tento řez lze snadno vytvořit pomocí vrtačky. Vyznačí se linie, podél ní se vyvrtají otvory a přechody se vyhladí. Místo překližky můžete použít plexisklo, plast nebo kov. Pomocí vrtačky vytvořte upevňovací otvory na překližce a na samotné podkladové desce. Skládačka je přišroubována k překližkovému podstavci tak, aby pilový kotouč mohl procházet štěrbinou. Připevněte konstrukci ke stolu nebo pracovnímu stolu pomocí svorky tak, aby pilový kotouč směřoval nahoru. Pokud upínací základna není vhodná, lze použít jiný přípravek, který je pro daný případ vhodnější. Přestože pilový kotouč zůstává v tomto případě standardní, obě ruce zůstávají volné a řezné schopnosti jsou lepší, což činí tuto konstrukci pilového kotouče také funkční.

vyrobit, skládačku, šicího, stroje

Přečtěte si také: Kolik váží kilogram mědi

Jako topné vlákno lze použít nichromovou spirálu z jakéhokoli topného zařízení, například žehličky. Je upevněn mezi konci rámu s mírným napětím, stejně jako u standardního pilového kotouče. K ohřevu vlákna se přivádí napětí 14 V a k regulaci napětí se používá reostat. Proud je určen délkou a tloušťkou nichromového vlákna, optimální proud lze nastavit pomocí reostatu. Intenzita proudu ovlivňuje teplotu, na kterou se vlákno zahřeje; příliš vysoký proud způsobí zahřátí materiálu a může dojít k jeho vznícení, zatímco příliš nízký proud znemožní řezání.

Ruční skládačka s optimálním nastavením vám umožní vyřezávat složité tvary.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS