Jak vyšroubovat šroub pračky

Naučit se vyjmout přepravní šrouby z pračky

Při nákupu pračky je důležité vědět, jak ji instalovat a připojit. Zvláštní pozornost je třeba věnovat přepravním šroubům, abychom věděli, kde se na pračce nacházejí, jak vypadají, jak a kdy je třeba je vyjmout a vrátit zpět.

Text platí pro automatické pračky zahraniční i domácí výroby: AEG, Ardo, Beko, Bosch Maxx, DAEWOO, DEXP, Candy Aqua, Aquamatic; Gorenje, Haier, Hansa, HiSense, Hotpoint Ariston, Electrolux, Indesit, Leran, LG Direct Drive, 6Motion, 6Motion; Miele, Samsung, Siemens, Vestel, Whirlpool, Zanussi, Atlant, Vyatka a další.

Diagnostika poruchy

Než se pokusíte spotřebič opravit sami, měli byste provést následující diagnostické postupy:

 • Otevřete dvířka spotřebiče a pohupujte bubnem dopředu a dozadu; pokud je v upevnění této části značná vůle, jsou ložiska pravděpodobně vadná. Tento typ závady se projevuje také duněním a skřípáním při otáčení vnitřních částí stroje.
 • Pokud po provedení výše uvedených kontrol nemůžete zjistit, zda jsou součásti rotujících částí pračky se sušičkou v pořádku, zapněte spotřebič na maximální otáčky odstřeďování. Pokud spotřebič vydává silné hučení a dunění, mohou být ložiska nebo tlumiče příliš opotřebované a může být problém s jejich funkcí.
 • Zejména vady řemenového pohonu mohou mít za následek nedostatečné otáčení bubnu při zatížení. Toto selhání také často vede k tomuto typu poruchy.

Pokud některá z výše uvedených manipulací diagnostikovala závadu bubnu, bude nutné spotřebič rozebrat, aby bylo možné problém odstranit.

Demontáž úzkého panelu

Odšroubujte spodní přední lištu, protože ta zakrývá velké upevnění předního panelu. K dispozici je také poklop, který umožňuje přístup k čerpadlu a filtru. Po jeho vyjmutí uvidíte šrouby, které je třeba vyšroubovat.

Po odstranění šroubů lehce vypáčte kryt zespodu plochým šroubovákem. Spojovací prvky vyklouznou z drážek a desku lze vyjmout a odložit.

READ  Má být okno pračky se sušičkou teplé?

Jak vypadají?

Vzhledově se přepravní šrouby neliší od standardních spojovacích prvků. Vypadají jako válcové tyče s několika závity na jednom konci vybroušenými do kužele. Druhý má šestihrannou hlavu. Každý nástavec je vybaven 2 těsnicími podložkami (jednou kovovou proti tělu a jednou plastovou/pryžovou proti nádrži) a válcovým bezpečnostním těsněním z plastu. Nasazuje se na šroub a slouží k udržení navijáku v klidu.

Počet přepravních držáků se liší, ale nejčastěji jsou na zadní straně spotřebiče u bočních okrajů viditelné 4 šestiúhelníky, což jsou hlavy šroubů. Jejich přesný počet a umístění naleznete v pokynech. Po demontáži je vhodné uschovat bezpečnostní držáky spolu s certifikátem stroje a záručním listem. Mohou být vyžadovány v případě nové dopravy.

Jak správně přemístit pračku

Pro úspěšnou přepravu pračky se sušičkou je třeba dodržovat určitá pravidla:

 • Pračku dobře vyčistěte;
 • vyprázdněte zbývající vodu;
 • vyjměte hadice;
 • vyjměte zátky tak, že ostrým šroubovákem odklopíte jejich okraje;
 • Namontujte šrouby s těsnicími páskami;
 • Instalace upevňovacích šroubů.

Pro správnou instalaci pračky musí šrouby přesně zapadnout do otvoru se závitem. Je třeba s nimi manipulovat, protože po delším používání se závity ucpou. Pro správnou instalaci je nutné nádrž mírně pootočit rukou.

Pračku je povoleno přepravovat na boku s kopulí směřující dolů. Nejvhodnější způsob přepravy spotřebiče je ve vodorovné poloze.

V případě ztráty šroubů je třeba objednat duplikát v servisu. Výrobci nedoporučují používat spojovací materiál z jiného stroje.

Nezapomeňte na! Je zakázáno přepravovat spotřebič bez upevňovacích prvků. To by ji mohlo vyřadit z provozu. Upevňovací šrouby jsou namontovány i při přenášení stroje z jedné místnosti do druhé.

Z výše uvedeného lze vyvodit následující závěry. Při mytí je nutné odstranit upevňovací prvky. Opětovná instalace pro přepravu. V případě poruchy způsobené nesprávnou přepravou nese odpovědnost za přepravu spotřebiče uživatel. Záruka zaniká a nákladné opravy hradí majitel spotřebiče.

Jak povolit šroub se zničenou hlavou

Postup odstranění

Chcete-li řemenici z bubnu pračky vyjmout sami, budete potřebovat stahovák valivých ložisek. Předem vyšroubujte centrální matici (není k dispozici u všech jednotek), kterou lze zajistit proti vyšroubování kovovou podložkou. patky přípravku se umístí mezi paprsky a opřou se o zadní část náboje a šroub se umístí do seřizovacího otvoru na nápravě. Otáčením kliky se díl hladce sundá z hřídele, aniž by se poškodily styčné plochy.

READ  Automatický prací prostředek pro pračky

Chcete-li uvolnit řemenici z elektromotoru, který pohání nádrž pomocí řemene, musíte nejprve zjistit typ uložení.

Způsoby upevnění se liší vzhledem a jsou definovány takto:

 • drážkované (s vroubkovaným okrajem na konci hřídele);
 • „hot fit“ (čelní plocha osy motoru je vizuálně hladká a zcela kulatá);
 • šroubení s drážkou (na konci je viditelná drážka);
 • kuželové uložení s pojistnou maticí (vizuálně patrné).

Speciální funkce: přepravní šrouby na pračce LG

Jedna z předních praček LG je vybavena klíčem, který pomáhá odstranit přepravní šroub, což majiteli pračky usnadňuje práci, protože velikost klíče je třeba ještě odhadnout. Pračky LG jsou baleny ve standardních krabicích, které odpovídají velikosti domácích spotřebičů, a na krabici jsou uvedeny všechny potřebné informace. Vnitřek krabice je pěnový. Chrání spotřebič před vnějším poškozením a přepravní šrouby před vnitřním poškozením.

Přepravní šrouby lze velmi snadno odstranit pomocí klíče

Objevte: Tablety do myčky nádobí: Jak si vybrat, hodnocení nejlepších

Pračka je vybavena čtyřmi přepravními šrouby pro nakládání. Jsou umístěny na zadní straně spotřebiče. Sada pro demontáž přepravních šroubů obsahuje: klíč a plastové klapky. Pokud zapomenete odstranit přepravní šrouby nebo si myslíte, že to není problém, bude to mít nepříjemné následky: hluk bubnu, rachot uvnitř pračky, poskakování pračky nebo dokonce její převrácení.

Příprava

Příprava na přepravu automatické pračky.

„Pračka je hlavním faktorem úspěchu tohoto podniku. Je téměř nereálné předpokládat, že se zachoval původní obal. Je však nutné věnovat čas nalezení přepravních šroubů. Jsou potřebné k zajištění bubnu, jedné z nejdůležitějších a nejchoulostivějších částí stroje.

Na zadní stěně jsou otvory pro šrouby, které drží nádrž na místě. Tyto technologické úchyty zabraňují pohybu uvnitř stroje při jeho naklápění během přepravy. Tím se zabrání poškození mísy a dalších důležitých servisovatelných částí, jako jsou tlumiče, ložiska a panely skříně.

READ  Z jakého kovu je buben pračky

Vzhledem k důležitosti přepravních šroubů při přemisťování pračky dbejte na jejich dlouhodobou ochranu. Jednou z možností je připevnit ji na zadní stranu pračky se sušičkou a zabalit ji do speciálního plastového sáčku

Pokud nebyly nalezeny žádné přepravní šrouby, lze buben zajistit pomocí materiálů, jako je vlnitá lepenka, pěnový plast, měkká tkanina. Za tímto účelem sejměte horní nebo zadní část stroje (pokud možno dvě najednou) a vyplňte prázdný prostor mezi bubnem a krytem určeným materiálem. Poté stěny nasaďte zpět na místo, přičemž nejprve zkontrolujte, zda je nádrž pevně uchycena.

Před návrhem vlastního provizorního obalu je třeba provést následující kroky:

 • připevněte elektrické vedení a vodní hadice ke karoserii;
 • Vypusťte veškerou vodu, která mohla zůstat v systému pračky a sušičky (hadice, čerpadlo, odtok);
 • nechte víko plničky prádla otevřené, aby se vysušilo;
 • nádobu s práškem vytřete do sucha a zajistěte ji páskou, aby během přepravy nevypadla;
 • U strojů se svislým zatížením musí být zajištěny pouze dveře, protože zásobník na prášek je buď zabudován do dveří, nebo ne;
 • Ostré hrany pračky přelepte páskou, aby se lépe přenášela ručně.

Po provedení výše uvedených úkonů, aby nedošlo k poškození krytu automatické pračky.

„CMA. musí být zabaleno. Použijte materiály, které mohou zmírnit případný náraz. Obvykle je k dispozici strečová fólie, vlnitá lepenka, vzduchová bublinková fólie. Pokud je těchto materiálů nedostatek, můžete stroj zabalit do deky. Ujistěte se, že je tento obal pevně zajištěn provázkem.

vyšroubovat, šroub, pračky
| Denial of responsibility | Contacts |RSS