Jak zabráníte štěněti vysávat venku?

Jak naučíte štěně sbírat venku všechno, co se dá?

Zdánlivě jedlé kousnutí, které jste na procházce zachytili, může psa zabít, protože nevíte, co může být uvnitř. Bakterie způsobující nemoci a jedy jsou častými společníky na dvorech a dětských hřištích ve městech.

Mnoho nezkušených majitelů si myslí, že není nic hrozného na tom, když pes zvedne čumák k zemi a hledá něco jedlého nebo nejedlého, zvedne cokoli, co leží na zemi, a ochutná to na zubech. A marně. To může vašemu čtyřnohému příteli vážně ublížit a při nepříznivých okolnostech mu může způsobit i nepříjemnou infekci.

Psi jedí prakticky ze země, takže není nic neobvyklého, že během procházky „loví“, je to pro ně normální chování. Aby však byl váš mazlíček v bezpečí, musíte udělat vše pro to, abyste ho od tohoto v dnešním světě nezdravého návyku odnaučili.

Příčiny. Proč váš pes sere v domě?

Při pohledu na motivaci je třeba si uvědomit, že téměř všechny příčiny znečištění jsou založeny na nedostatečném výcviku. Existuje oblíbené rčení: „Neexistují hloupí psi, jen hloupí majitelé.“ Ačkoli je frustrující si to připustit hledejte příčiny nejprve ve svém postoji. Tento krok je velmi důležitý, protože za prvé pomůže odstranit následky a za druhé, jakmile pochopíte motivaci, nebudete se již na psa zlobit. Abyste svému psovi zabránili srát v bytě, vyvarujte se následujících bodů ve svém chování:

 • Nikdy na zvíře nekřičte. I když štěně přistihnete při činu, nekřičte na něj! Změňte tón, buďte pevní, ale nezvyšujte hlas. Přísně řečeno „Fuj!!“. Tím dáváte najevo svůj negativní postoj k dané akci. Odstraňte z lehátka všechny hračky a poté přísně řekněte: „Zůstaň, kde jsi!“Když psa potrestáš, nesmí vstát z postele, ani zavrtět ocasem. Tiše uklidit věci a opustit místnost. Vraťte ho zpět na jeho místo, bez emocí, aniž byste ho tahali za límec, aniž byste mu sundali kamennou masku z obličeje.
 • Nikdy. ) Nebijte psa, ani ho nestrkejte do louže, udělá to jediné, pes se schová, posere a sní své výkaly. Nezřídka se stává, že štěňata „schovávají“ hromádky na posteli (v prostěradle nebo v přikrývce) a vy po nich najdete jen rozmazané stopy. To je jedna z nejtěžších věcí, jak štěně odnaučit srát v domě, pokud se vás bojí a „zametá stopy“, velmi (!) je obtížné.
 • Chladný přístup k jeho úspěchům. Pochvala by měla být emotivní, nestyďte se pokleknout, sednout si na zem, obejmout ho nebo ho pohladit po krku. Projevte co nejvíce pozitivních emocí, pokud k tomu máte důvod.

Důležité! Vždy svého psa povzbuzujte, aby si šel ulevit ven, a to bez výjimky. I když je to dospělé a dobře vychované štěně, když ho vidíte, jak něco dělá venku, řekněte „OK“.

Své vlastní chyby v chování byste měli řešit okamžitě, bez otálení nebo čekání na zázrak. Poté je třeba zjistit motivaci psa. Strach z trestu jsme již zvažovali, existuje ještě několik důvodů:

 • Pes, který se s tím nechce smířit, nejčastěji štěňata mladší 4-6 měsíců nebo psi se střevními potížemi (průjem). I ve věku šesti až sedmi měsíců může štěně v noci dělat hromádky. Je to nepříjemné, ale lze to považovat za normu. Pokud štěně ještě nebylo očkováno proti virům, mělo by se naučit vyprazdňovat bradavky na plenu/hadru na spaní. Po skončení karantény si pes musí zvyknout na ulici.
 • Zdravotní problém. Měl by zahrnovat již zmíněný průjem, červy, které mohou způsobovat svědění konečníku a podporovat vyprazdňování. Existuje také porucha se slabostí svěračů (análních prstenců), kdy pes není schopen fyzicky zadržet stolici.
READ  Spuštění děleného systému bez evakuace

Vezměte prosím na vědomí! Při poruše střev způsobuje zadržování vyprazdňování zvýšenou bolest.

 • Stres, zneužívání, negativní emoce. Obvykle je důsledkem dvojí dárek pro majitele. Louže a hromádka. Možná to považujete za akt pomsty, ale ve skutečnosti je to projev urážky, nikoliv ze „zloby“, ale aby vzbudil sympatie.
 • Nedostatek pozornosti. Pokud úmyslně způsobíte nepořádek na koberci, štěně nebo dospělý ví, že přijde trest ale je více než ochotné dostat pohlavek, protože je to za každou cenu pozornost. „Dary“ na posteli svědčí o extrémním zoufalství nebo (již) duševní tísni, dokonce ani divocí psi se nevyprazdňují v blízkosti postelí. Jako majitel musíte svého psa nejen krmit, ale také s ním komunikovat.

Věnujte pozornost! Ve stresové nebo nebezpečné situaci může dospělý pes, který je v dobré kondici a zdravý, vydržet bez vyprazdňování tři až čtyři dny, takže vrh, který se objevil v domě, má určitě na svědomí.

Jak naučit psa, aby na procházce nesbíral odpadky?

Majitel by měl být předem připraven na to, že je čas odnaučit štěně sbírat podestýlku venku.

Jakmile si všimnete počátečních příznaků, včetně sekundárních, měli byste být připraveni a vzít štěně na procházku se spoustou dobrot.

 • Jakmile nastane situace pokusu o vybírání vrhu, je štěně zastaveno povelem „fuj“, který by mělo udělat včas (nácvik fuj může začít měsíc po narození štěněte).
 • Poprvé nebo podruhé štěně zareaguje podle očekávání, nesebere odpadky, zmateně se ohlédne po pánovi, možná se dokonce přesune dál nebo zůstane poblíž objektu zájmu.
 • Doslova okamžitě, za minutu nebo dvě, dojde k druhému pokusu o sebrání smetí, stejného nebo jiného. Tehdy začíná výcvik odstavení, který vás naučí přestat sbírat stelivo na procházce.
 • Dají povel „fuj“ a zastaví se u vrhu, štěně drží na vodítku, ukáží na vrh, řeknou „fuj“, přidají nový povel „ne“ a „neber“.
 • Štěně si odpadky nebere, je pochváleno předem připraveným chutným pamlskem a vyvedeno na procházku.

Stůjte u předmětu po dobu 5 minut a po celou dobu na podestýlku ukazujte, pak dejte odměnu za to, že poslouchá a nesbírá ji, a zároveň dejte štěněti volnost v jednání a může si v blízkosti podestýlky dělat, co chce. Kromě vyzvednutí.

Pes se rozhodne, že tento konkrétní kousek vrhu se nesmí zvednout, takže přesun na jiné místo, kde je nový vrh, způsobí, že se o něj štěně opět začne zajímat.

Proveďte popsanou manipulaci s tréninkem ještě jednou ve stejném pořadí.

Takto pokračujte, dokud během procházky neprojdete všechny odpadky. Na další procházce se vaše štěně pokusí vrhnout znovu, a to samé! To je v pořádku. Druhý den se pes rozhodne, že to včera neměl dělat, a udělá to dnes.

Odstavujte štěně denně se stejným vrhem jako předtím, stejnou cestou, dokud se žádný další vrh nezvedne.

Co dělat, když váš pes stále sbírá jídlo?

Co dělat, když příkazy nefungují? Pokračujte v nasazování náhubku. Ale aby byl váš pes v bezpečí, dokud se je nenaučí, je nejlepší vzít ho na procházku s náhubkem.

Výborným řešením je kontaktovat dobrého trenéra nebo zoo-psychologa. Odborník vám poradí, jak výcvik zefektivnit, a poskytne vám spoustu užitečných a zajímavých informací specifických pro vašeho psa. Každý jednotlivý pes. Je osobnost a různá plemena mají různá přiřazení k plemeni. Například lovecká plemena jsou určena ke sbírání zvěře ze země.

A nakonec připomínáme, že nejlepšími přáteli úspěšného tréninku jsou pevnost, vstřícnost, důslednost a vytrvalost. A vaše láska. Bez nich se nikam nedostanete!

Metoda založená na kompromisu a důvěře

Při nevhodném výcviku se obvykle používá klasická metoda, kdy se psovi dá povel „Foo“ a pak se škubne za vodítko. Tím však vzniká konflikt mezi psem a majitelem, protože majitel nejenže připraví zvíře o zábavu (tím, že sní jeho nález), ale také ho trestá taháním za vodítko. Takové chování, zejména pokud se majitel dopouští chyb (např. Je příliš hrubý), může poškodit důvěru psa a negativně ovlivnit jeho celkovou poslušnost.

READ  Kotel Navien nezapíná ohřev vody

Způsob, jak se tomu vyhnout, je odejít od konfliktu a naučit se najít kompromis, který bude prospěšný pro vás i vašeho psa. Chcete-li například odradit svého psa od skákání na hosty, místo trestání vyzkoušejte tento model: Majitel počká, až se pes uklidní, a teprve pak se s hostem pozdraví. Nakonec vyhrají všichni: pes dostane, co chce, a majitel je s jeho chováním spokojen.

Když dostanete to, co chce, nebo jeho blízkou alternativu, zvýšíte jeho poslušnost, takže mu nebudete muset nadávat, tahat za vodítko nebo ho trestat jiným způsobem.

Ale abychom se vrátili k otázce nevyzvedávání, zdá se, že v tomto případě neexistuje žádný kompromis. V žádném případě by neměl sbírat jídlo na ulici, protože nikdy nevíme, kdo a z jakého důvodu ho tam položil. Ale co když jste tou osobou, která nabízí jídlo, vy?? Pak by kompromisem mohlo být povolit psovi sníst pamlsek na povel „smí“.

Proč psi rádi sbírají jídlo?

Mnoho dnešních psů žije v pohodlných domovech a jí vysoce kvalitní krmivo, nebo jí chutnou, přírodní stravu připravenou milujícími majiteli. Přesto mohou domácí zvířata zvedat předměty ze země.

štěněti, venku

Dalším důvodem pro sbírání trávy a jiných odpadků ze země je přirozená očista žaludku. Takto pes způsobuje zvracení. Když pes prochází výměnou zubů, projevuje se u něj také zlozvyk.

Pokud váš pes při chůzi neustále „luxuje“ zem, měli byste přehodnotit jeho stravu. Možná je to nedostatek vitamínů nebo enzymů, nebo je jen podvyživený. Měli byste se poradit se svým veterinářem, abyste se ujistili, že krmivo je vyvážené. Mnoho psů po úpravě příjmu potravy na zlozvyk zapomene.

Zvyk sbírat věci ze země je někdy důsledkem hladového života v přírodě. Vzít si domů pouličního psa vyžaduje trpělivost, abyste ho odnaučili nevhodnému a nebezpečnému chování. Instinkty z minulého hladu jsou dost silné na to, aby se jich pes vzdal. Pokud se tohoto zlozvyku nezbavíte, možná budete muset svému psovi nasadit náhubek po celou dobu.

Kdy vzít štěně na procházku

Neberte svého psa ven nejdříve po druhém očkování. Jinak se štěně snadno nakazí psinkou, enteritidou nebo jinou nebezpečnou nemocí, která může vést k úmrtí nebo postižení.

Co dělat, když štěně nesmí na procházku?

Zatímco váš pejsek zůstává uvnitř, zvažte, jak štěně odnaučit čůrat na volném prostranství. Chcete-li to provést, zvykněte ho na psí plenku. Zvyk vyprazdňovat se na určeném místě zlepší disciplínu a usnadní výcvik psa na venkovní toaletu.

Trénujte štěně s ohledem na tato pravidla:

 • Štěně nikdy nekaká tam, kde spí, pokud nemá jinou možnost. Když se probudí, vždycky opustí postel, aby se šel vymočit.
 • Psa vždy nechte vykakat hned po jídle nebo po aktivní hře. Jakmile se probudí nebo se uklidní po hře, vezměte dítě na plenku.
 • Vždy svého mazlíčka pochvalte, když jde na záchod na plenu.
 • Pes musí mít vždy přístup k pelíšku.
 • Pokud kadí, kam nemá, důkladně vytřete podlahu speciálními čisticími prostředky. Nikdy neotírejte psí čumák o moč. To dítě traumatizuje a může vést k inkontinenci ze strachu.
štěněti, venku

Psi musí být přebaleni nejpozději do 8 týdnů. Ve třech měsících věku by měl být váš pes schopen najít si doma vlastní toaletu.

Chování psů → „Hrabání“ psů. Co dělat?

Každý majitel psa se někdy setká s problémem psa, který na ulici vybírá odpadky. Mohou to být zbytky jídla nebo dokonce zcela nepoživatelné předměty, které psa přitahují svým pachem. Ve světle nedávných událostí, kdy vlna otrav v zemi zasáhla nejen hlavní město, ale i provincie, mohou být následky „vysátí“ psa poměrně ničivé. Ale nevzdávejte to s ním, protože jeho návyku se můžete zbavit v jakémkoli věku. Hlavní je být ostražitý a nepodporovat takové chování.

READ  Jak narovnat vlasy bez kulmy nebo fénu

Příkaz „Yuck!“Buďte jednou z prvních věcí, které se vaše štěně naučí. Po povelu by se měl nesporně vzdálit od předmětu, který se právě chystal očichat, a ukončit jakoukoli nežádoucí (z pohledu svého pána) činnost. Postup by měl být následující: jakmile se pes sehne, aby si vzal něco chutného, šéf by měl okamžitě zareagovat. Měli byste zadat příkaz „Foo“!“a škubněte s ním na vodítku. Tato sekvence bude přínosná i pro ty nejzarytější vysavače.

Pokud není příkaz pevný, použijte náhubek. Je třeba mít na paměti, že psi jsou velmi kreativní, pokud jde o pamlsky, a náhubek chrání psa před negativními důsledky. V každém případě, i když příkaz „foo!“zvládl, měl by se pes naučit náhubek“. Toto příslušenství se hodí v každodenním životě, protože bez něj nemůžete používat veřejnou dopravu nebo se procházet v přeplněném prostoru.

Toxická šoková terapie může pomoci zastavit sbírání věcí ze země, a to nejen u mladých, ale i u dospělých psů. Před procházkou si připravte plechovku plnou hřebíků nebo drobných mincí. Jakmile uvidíte, že se chystá něco sebrat ze země, aniž byste upoutali jeho pozornost, pusťte svůj „projektil“ vedle něj. Pes bude určitě vyděšený a impuls ke sbírání bude u konce. Připravte plechovku tak, aby ji pes neviděl: nesmí se vztahovat k majiteli s žádnými negativními pocity.

Ujistěte se, že nic nesbírá na ulici, a především nepodporujte tento zvyk doma. Nikdy byste například neměli házet jídlo nebo pamlsky na podlahu: dejte je do misky, aby věděli, kde si mohou vzít chutný pamlsek. Mnozí majitelé zjišťují, že jejich pes sbírá předměty, které nejsou vhodné k jídlu, jako jsou kameny, výkaly jiných zvířat nebo dokonce sklo. V takovém případě byste možná měli přehodnotit stravu psa: možná mu chybí některé vitamíny nebo mikroživiny, které se snaží získat sám.

Pokud pes snáší procházku domů

Pejsek se prochází, ale pomalu se vyprazdňuje. Snese cestu domů a pak se okamžitě vykaká. Možná dává přednost posteli nebo pohovce. Důvody jsou různé:

 • Pokud jde štěně po vyprázdnění doma na procházku.
 • Pes odnaučený v dětství.
 • Je nemocný nebo vystresovaný?
 • Pes není vychováván.
 • Štěně se mstí svému majiteli.
 • Mezi psem a člověkem jsou psychické problémy.

Co v takovém případě dělat? V závislosti na problému je třeba řešit problém. Vycházíme s ním na procházku včas. Trpělivý výcvik štěněte od útlého věku. Pokud je příčinou nemoc, po léčbě se chování zlepší. Vyhněte se stresovým situacím (stěhování na nové místo, další zvíře v domě, změna vztahů).

Postoj zvířecích smyslů. Rozumí, jestli ho má jeho majitel rád. Pokud pes udělal loužičku jako odplatu, je třeba vztah přehodnotit. Pes má pocit, že je pánem, pokud si majitel na začátku špatně stanovil priority. To lze napravit konzultací se psím psychologem.

Doporučuje se dvakrát denně venčit psa a cvičit, protože to stimuluje střeva a má celkově posilující účinek.

Někdy se používají speciální spreje s vůní, kterou psi nemají rádi. Je nastříkán tam, kde se vyprazdňuje. Spreje s atraktanty pro domácí zvířata se používají tam, kde je vyprazdňování tolerováno. Tyto přípravky obsahují enzymy, které zvířata „čtou“.

Žádné okamžité výsledky. Tato věda vyžaduje čas. Trpělivost a důslednost pomáhají naučit zvíře. Nadávání nebo bití psa nepřichází v úvahu, protože výsledek bude opačný. Je lepší se připravit, nastavit a začít s výcvikem svého mazlíčka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS