Jak zjistím, zda se vysavač Tefal nabíjí?

Vysavač tefal se zastaví a pípne proč

Při chodu robotického vysavače mohou kola skřípat. Obvykle jsou vyrobeny z plastu a otáčejí se na robustní kovové ose. Má běžnou konstrukci bez ložisek. Vrzání znamená, že mezi kolem a nápravou dochází ke tření. Kromě toho, že je to otravné, se vrzající kolo velmi rychle opotřebovává.

Problému se zbavíte následujícím způsobem:

 • Přikryjte stůl papírem, na který budete sbírat odpadky.
 • Abyste se snáze dostali ke kolečkům, položte vysavač na stůl dnem vzhůru.
 • Zkontrolujte, zda na nápravě nejsou vlasy, chlupy nebo vlákna koberce. Nůžkami odstřihněte vlasy nebo vlákna. I malé množství vláken může narušit otáčení kola a způsobit skřípání.
 • Lehce naolejujte osu uvnitř vrzajícího kola. Použijte mazivo ve spreji nebo ložiskový olej. Ručně otáčejte kolečkem, aby se olej rozprostřel do kruhu. Vrzání přestane téměř okamžitě.
 • Vyčistěte a namažte všechna kola tímto způsobem. Preventivní údržba umožní, aby se kola otáčela hladce a snadno bez neobvyklého hluku. Přebytečný olej setřete hadříkem.

Někdy vyčištění koleček problém nevyřeší a robotický vysavač při vysávání nadále píská. Při delším používání by mohlo dojít k opotřebení nápravy a jejímu zlomení. Výměna dílu v servisním středisku. V některých případech je vrzání při čištění způsobeno problémy s motorem.

Vzhled

Vraťme se k vysavači a podívejme se na něj blíže. Je ve tvaru pilíře s věží lidaru na vrcholu. Přijel jsem s černým modelem, ale existuje i bílá verze. Plast je praktický, matný. Špína a prach nebudou příliš patrné. Standardní velikost 350 mm x 102 mm.

Lidar je nastaven obráceně. Není zde žádný snímač tlaku, takže teoreticky nic nebrání tomu, aby robot uvízl pod pohovkou. Upozornění pro ty, kteří mají pod nábytkem volný prostor 10 cm nebo méně.

vysavač, tefal, nabíjí

Na přední straně jsou dvě ovládací tlačítka: jedno pro spuštění a zastavení čištění a druhé pro návrat vysavače do výchozí polohy. Uprostřed je také tlačítko OPEN. Tím se odjistí západka, takže můžete vyjmout nádobku na prach. Horní stěna koše je v podstatě kus předního panelu vysavače. Ostatní strany jsou vyrobeny z průhledného plastu, aby byl vidět obsah nádobky na prach. Ve vstupním otvoru je ochranná clona. Trojitý filtrační systém: HEPA filtr, pěnové těsnění a kapronová síťka. Nádoba má objem 400 ml.

READ  Mohu jablka zmrazit v mrazáku?

Jednodílný nárazník, který se táhne po celém obvodu karoserie a při stlačení se posouvá dozadu. Žádný zásadní rozdíl oproti běžnému nárazníku, čistě kosmetická inovace. Hmatové a infračervené senzory skryté za tónovaným sklem pro detekci překážek. Kromě toho je na spodní straně gumový pásek, který zabraňuje poškrábání nábytku v případě nárazu. Na pravé straně je slot pro snímač TOF. V zadní části je mřížka výfuku. Má stejný design jako roboti Xiaomi.

 • Dva boční kartáče, které lze upevnit samořezným šroubem;
 • A snímače bočního nárazu vpředu;
 • Kolečko se snímačem otáčení;
 • Nabíjecí svorky;
 • Hnací kola s hlubokým dezénem;
 • Rám turbokartáče je pevně uchycen v tělese, nepřizpůsobuje se terénu; je zde gumová škrabka a ochrana proti navinutí v podobě dvou přepážek; turbokartáč je s okvětními lístky, poměrně měkký; konce lze odejmout, takže není obtížné jej vyčistit.

Na zadní stranu dna lze připevnit mop. Pojme 90 ml vody, která do mopu proudí gravitačně přes textilní těsnění. Vysavač nemusíte obracet vzhůru nohama, abyste ho mohli nastavit. Zde je návod, jak to udělat.

Robot je obecně dobře sestaven. Plast, z něhož je pouzdro vyrobeno, působí příznivým dojmem, ale kvalita kartáčů je podezřelá.

Jak nabíjet robotický vysavač?

Není to tak dávno, co se nabíjela jednoduše pomocí adaptéru. Bylo to trochu jako nabíjení telefonu, musíte ho neustále zapojovat a zase odpojovat.

V tomto případě byl postup následující:

 • Vypněte napájení. Tlačítko se nachází na spodní straně zařízení;
 • Po dosažení maximálního nabití odpojte zařízení od sítě.
 • Zasuňte zástrčku do speciálního otvoru na spotřebiči;
 • Připojte adaptér k elektrické síti;

Teď je to ale všechno jinak. Robotický vysavač se dodává s dokovací stanicí, nebo jak se říká, „základnou“. Zjistí, kdy potřebuje dobít, a dobije se sám, bez zásahu uživatele.

Na ovládacím panelu je také tlačítko „Zpět na základnu“. Lze jej použít, když vysavač dokončil svůj čisticí cyklus a baterie ještě není zcela vybitá.

Robot detekuje úroveň nabití a ve správný čas se automaticky vypne. Kvalitu a úroveň nabití můžete sledovat na speciálně navrženém panelu.

Robotickému vysavači rychle dochází energie: Co dělat??

Důvodů pro tyto potíže může být několik. Majitelé si všimnou, že čisticí cyklus nebyl dokončen a robot byl odeslán zpět do dokovací stanice, protože se vybil. Funkce všech technických součástí zařízení lze mít pod kontrolou v aplikaci, pokud zařízení podporuje synchronizaci s mobilními zařízeními.

Vada je patrná i vizuálně. Při poklesu výkonu se rychle „unaví“ a má tendenci se vrátit k nabíjení.

Příčiny potíží mohou být tři:

READ  Jak správně používat voskové pásky Veet

K nalezení problému je třeba provést úplnou diagnostiku spotřebiče. Obraťte se na servisní středisko a požádejte o řešení.

Robotický vysavač se nenabíjí. Jak ho opravit

Proč se můj robotický vysavač nenabíjí? Pokud se váš robotický vysavač nenabíjí nebo nemůže najít nabíjecí základnovou stanici, můžete problém vyřešit. Problémy s nabíjením jsou u mnoha robotických vysavačů, včetně prémiových modelů, poměrně časté. Tento problém je nejčastěji způsoben znečištěnými nabíjecími kontakty. Protože jsou nabíjecí kontakty umístěny pod robotickým vysavačem, snadno se na ně dostane prach, žmolky a jiné nečistoty. Vyčištění kontaktů suchým hadříkem by mělo problém vyřešit. Pokud to nepomůže, může se jednat o zablokovaný nabíjecí kontakt nebo vadnou baterii.

Postup krok za krokem, pokud se váš robotický vysavač nenabíjí

 • Odpojte hlavní nabíjecí stanici.
 • Otočte robotický vysavač vzhůru nohama. Umístěte jej vedle dokovací stanice dnem vzhůru.
 • Čisté kontakty. Otřete kovové kontakty vlhkou papírovou utěrkou. Spodní strana robotického vysavače a horní část dokovací stanice se časem pokryjí prachem. Nezapomeňte je také otřít.
 • Kontakty na dokovací stanici musí být pohyblivé. Musí se pohybovat nahoru a dolů. Pokud jsou zaseknuté v jedné poloze a nechtějí se pohnout, budete potřebovat novou nabíječku baterií pro základní stanici.

Stále se nenabíjí? Pokud se robotický vysavač stále nenabíjí, odpojte základní stanici na 2 hodiny od sítě. Robotický vysavač také na 2 hodiny odpojte ze sítě. Pokud to nepomůže, odpojte baterii a nechte robotický vysavač další dvě hodiny odpojený od sítě.

Váš robotický vysavač je starší než dva roky nebo se stále nenabíjí? Pokud je váš vysavač starší než dva roky nebo pokud výše uvedené tipy nepomohly, je třeba vyměnit baterii. Neustálý provoz na baterii a každodenní používání způsobí, že se baterie opotřebuje a nebude se chtít dobíjet.

Zpětná vazba od uživatelů

Z analýzy názorů lidí, kteří si již robotický vysavač Tefal Explorer Explorer Serie 40 RG7276WH zakoupili, vyplývá, že s nákupem nejsou příliš spokojeni. Mnoho stížností na mobilní aplikaci. V některých případech dochází ke ztrátě směru k dokovací stanici. Další nepříjemností, které si uživatelé všimli, jsou široké mezery pod dveřmi nebo nízkým nábytkem. Senzory robota směřují dopředu a dolů, takže robot nemůže detekovat překážky a snaží se projíždět místy, kde nejsou žádné mezery. Pomoci mohou pouze magnetické proužky umístěné na problematických místech. Podobná situace jako u židlí. Robot nevidí nohy.

Pozitivní ohlasy zahrnují dobrou kvalitu čištění, spolehlivost a trvanlivost. Podle většinového názoru je spotřebič dobrý, ale ne pro svou cenovou kategorii. Jeho funkce plně pokrývají levnější modely robotických vysavačů.

READ  Jak nastavit chladničku kifato na studenou teplotu

Nevýhody a výhody

Na základě odborných recenzí a zpětné vazby od zákazníků jsou uvedeny následující výhody tohoto modelu:

 • Nízká cena za speciální nabídku.
 • Vhodné pro všechny druhy nátěrů.
 • Snadná údržba nádoby a filtrů.
 • Lze nastavit týdenní plán úklidu.
 • Vysoká kvalita čištění.
 • Snadno se dostanou na koberec.
 • Hlučnost při provozu. Po dvou hodinách používání se hluk stává nepříjemným. Je lepší ji spustit, když je byt prázdný.
 • Dlouhé pracovní sezení.
 • Žádná možnost nastavení trajektorie čištění.
 • Snadné řezání do tmavých povrchů.
 • Nedostatek náhradních filtrů a kartáčů.
 • Malý objem odpadkového koše.
 • Turbokartáč vyžaduje pečlivé čištění.

Tipy pro údržbu

Chcete-li svůj robotický vysavač udržet co nejdéle čistý, musíte vědět, jak čistit hlavní součásti robotického vysavače pro každodenní použití a dlouhodobé skladování. Senzory a kamery musí být včas vyčištěny, aby robot mohl správně navigovat. Pokud jsou rozmazané nebo pokryté silnou vrstvou nečistot, robotický vysavač se stává „slepým“ a nebude dobře plnit svůj úkol. Kvůli nedostatečné komunikaci se nebude moci vrátit na základnu.

Vyčistěte senzory měkkým hadříkem. K tomuto účelu lze zakoupit speciální utěrku z mikrovlákna, která tento úkol dokonale splní. Pokud není k dispozici normální kartáček, je vhodné zvolit normální kartáček.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat kartáčům zařízení. Zamotané vlasy a chlupy domácích mazlíčků výrazně snižují kvalitu čištění. Musí pracovat na maximální výkon a spotřebovávat velké množství energie na otáčení kartáčů. Ty jsou často hnány velkou silou. K normálnímu provozu se vrátí až po úplném vyčištění všech hlavních součástí.

Pro rodinu s dlouhosrstými domácími mazlíčky může být obsluha tohoto typu spotřebiče obtížná. V takových situacích se poohlédněte po středovém kartáči a vyberte si model, který sbírá prach do mezer na spodní straně. K zametání používají boční kartáče, jejichž čištění může trvat kratší dobu.

Vyplatí se také včas vyprázdnit prachový sáček a vyměnit filtry. První jednotka má maximální objem 600 ml. Aby kvalita čištění zůstala na odpovídající úrovni a nedošlo k narušení těsnosti jednotky, je vhodné po každém zametání vyprázdnit nádobu na prach. Interval výměny motorového a výfukového filtru závisí výhradně na modelu a pohybuje se v rozmezí 3-18 měsíců.

Pokud víte, jak čistit základní součásti robotického vysavače, není obtížné prodloužit jeho životnost a zvýšit kvalitu čištění povrchu podlahy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS