Jaká je značka na nádobí pro indukční varnou desku?

Jaký je odznak na nádobí pro indukční varnou desku? Symboly na nádobí a jejich čtení

Můžete si v něm ohřát večeři?? Lze tuto pánev použít k vaření na indukční varné desce?? Jsou tyto formy vhodné pro pečení v troubě?? Pro zodpovězení těchto a podobných otázek nemusíte znát vlastnosti materiálu. Vše, co potřebujete vědět, je označení na nádobí. specifické označení, které vám přesně řekne, kde co můžete a kde nemůžete použít.

Označování a dešifrování

Znalost těchto symbolů je důležitá nejen proto, abyste si nezničili nádobí nebo spotřebiče.

Nedodržení návodu k obsluze může vést k ohrožení zdraví.

Například ne všechny plastové nádoby lze umístit do mikrovlnné trouby a některé mohou při dlouhodobém ohřevu uvolňovat toxické látky.

Věnujte pozornost symbolům na plastových nádobách, hrncích a dalším kuchyňském náčiní.

Štítky pro indukční, sklokeramické a jiné varné desky

Zatímco u běžných elektrických nebo plynových varných desek obvykle není problém s výběrem pánví nebo kastrolů, moderní sklokeramické, halogenové a indukční varné desky mají určité provozní požadavky. Použití nevhodných nádob může mít za následek poškrábání, šmouhy a nízký nárůst tepla (indukce). Chcete-li najít správné nádobí, hledejte při nákupu následující označení.

Mohou se objevit i další symboly.

Značení myčky nádobí (PM)

Ne všechny položky lze mýt v myčce nádobí. т.к. Detergenty řady PM jsou agresivnější. Na typovém štítku je uvedeno, co můžete a co nemůžete vložit do myčky.

Plastové nádobí

Při nesprávné manipulaci s nimi hrozí nejen jejich zkažení, ale také uvolnění toxických výparů a kapalin, které by se mohly uvolnit při jejich zahřívání nebo delším používání.

Každý plastový výrobek má tajný kód, který určuje, jak bezpečné je jeho použití za určitých podmínek.

Informace o tom, zda můžete ohřívat jídlo v plastové nádobě, naleznete v následující části o označení mikrovlnné trouby.

Mikrovlnná trouba

Tepelně odolný plast může být po ohřátí v mikrovlnné troubě zcela bezpečný. Abyste se nemuseli zabývat nastavením teploty a dalšími podrobnostmi, stačí věnovat pozornost následujícím ikonám.

Trouba

Kromě našich známých železných plechů na pečení do trouby existuje mnoho dalších vhodných forem na pečení v různých velikostech a z různých materiálů. Tepelná odolnost je důležitá pro předměty, které se mají používat v troubě.

nádobí, indukční, varnou, desku

Další ikony

Kromě ikon pro varné desky, mikrovlnné trouby a myčky nádobí jsou zde další ikony pro skladování v chladničce a mrazničce, používání dětmi, certifikace atd.д.

READ  Kolik soli dávat do myčky nádobí

Jak funguje nádobí pro indukční varnou desku

Při zapnutí vařiče vzniká elektromagnetické pole, které ve feromagnetických slitinách vyvolává vířivé proudy. Nádobí s indukčním efektem se stává součástí kompletního topného systému. Kinetická energie nabitých elektronů se přemění na teplo a nádoba se začne zahřívat. Indukce se vyskytuje pouze u kovů, které lze zmagnetovat. Rozluštění symbolů pomáhá vybrat správné nádobí.

Vezměte na vědomí! Indukční varné desky nemají topná tělesa. sklokeramická varná plocha je ohřívána varnou nádobou.

Jak ošidit indukční vařič. Co je na indukčních varných deskách skvělého?

Přestože první indukční vařiče vznikly již v 70. letech 20. století, skutečnou popularitu si získaly teprve nedávno. Princip fungování těchto zařízení, jejich výhody a nevýhody nejsou zdaleka všem jasné.

Základní rozdíl mezi indukčními varnými deskami spočívá v tom, že zdrojem tepla není varná deska. ale samotné nádobí. Jde o to, že když se určité materiály umístí do elektromagnetického pole, vznikají v nich tzv. cirkulační proudy, které způsobují zahřívání materiálu. Zjednodušeně řečeno se nezahřívá vařič, ale dno pánve nebo hrnce. Indukční varná deska má až 90% energetickou účinnost, protože eliminuje plýtvání energií, kterému se jinak u plynových nebo elektrických sporáků nelze vyhnout, protože většina energie se spotřebuje na ohřev okolního vzduchu.

Další velkou výhodou indukční varné desky je její bezpečnost. Protože se povrch samotného vařiče během provozu nezahřívá, nemůže dojít k popálení. Pokud navíc na sporáku není žádné nádobí, sporák se jednoduše nezapne, a pokud je pánev nebo hrnec během používání vyjmut, sporák se automaticky vypne. Tím se poměrně efektivně šetří energie.

Indukční varná deska ohřívá nádobí mnohem rychleji než jiné typy sporáků, a to i ve srovnání s plynovými sporáky. Na rozdíl od plynových trub umožňují indukční trouby mnohem přesnější regulaci teploty, a tím i větší flexibilitu při vaření. Indukční vařiče vyžadují pouze elektřinu, zatímco plynové sporáky je třeba připojit k plynovému rozvodu nebo plynové lahvi, což rovněž zvyšuje nebezpečí požáru.

Mezi výhody indukčních varných desek patří také ergonomický design, který usnadňuje čištění povrchu varné desky od všech druhů nečistot. Vzhledem k tomu, že samotný varný povrch není zahříván na vysoké teploty, jídlo se na něm nepřipaluje jako na jiných typech sporáků.

Indukční varné desky mají bohužel i některé nevýhody. Zejména fungují pouze na nádobí vyrobeném z materiálů s feromagnetickými vlastnostmi, jako je ocel nebo litina. Veškeré moderní nádobí vhodné pro indukční varné desky je označeno speciálním symbolem pružiny, ale postačí i obyčejný magnet. Pokud je nádobí vyrobeno z nesprávného materiálu, varná deska se jednoduše nezapne.

Další nevýhodou tohoto typu vařiče je jeho vysoká spotřeba energie, na druhou stranu však funguje do značné míry nezávisle na kolísání napětí v síti. Indukční vařiče by však měly být připojeny pouze k elektrické zásuvce s dostatečnou kapacitou.

Identifikační značky označující správný způsob použití nádobí

Návod na vaření je důležitý, ale stejně důležité je vědět, jak se o nádobí starat. To pomůže zachovat jejich původní vzhled a vlastnosti materiálu. K tomu vám pomůže několik štítků, se kterými byste se měli seznámit.

  • Na čtverci je nakreslený talíř. Tato ikona označuje, že ji lze mýt v myčce na nádobí, která je v každé druhé domácnosti. Pokud je na ikoně červený diagonální pruh, je mytí v myčce přísně zakázáno.
  • Čtverec s teploměrem a talířem vedle něj. Tento symbol se může objevit na skleněném nádobí a označuje, že materiál soupravy odolává extrémním teplotám.
  • Přítomnost sněhové vločky. Tento symbol vás informuje o tom, že nádobí lze používat v chladničce. A pokud má tři sněhové vločky, lze ji použít i v mrazáku. Toto nádobí je vhodné pro zmrazování zpracovaných výrobků a polotovarů.
READ  Jakou myčku nádobí zvolit: Bosch nebo Electrolux

Na hrncích a pánvích se používají tyto hlavní symboly.

Symboly se liší v závislosti na materiálu.

Koneckonců ne všechny kovové hrnce a pánve lze mýt v myčce nádobí. A ne každý plast je vhodný pro zmrazení.

Nejdůležitějším faktorem je však označení „broušená vidlička“, které vám napoví, že nádobí je naprosto bezpečné pro potraviny. Často se také vyskytuje na skleněném zboží, aby symbolizoval křehkost materiálu.

Mnozí lidé považují nápis „vidlička s brokovnicí“ za povolení používat nádobí v mikrovlnné troubě. To však není tento případ. U mikrovlnných trub se značení liší.

Jak se liší nádobí pro IE

Je těžké určit, zda je nádobí vhodné pro indukční varnou desku. Existují samozřejmě určité náznaky, že se jedná o tento případ. základna je silnější nebo je přes sklo vidět disk v základně. Hlavní rozdíl mezi hrnci a pánvemi pro indukční varné desky spočívá v jejich hmotnosti.

Ocelové nádobí určené pro elektrické nebo plynové sporáky má tloušťku kovu 0,5-1 mm. Tyto výrobky jsou lehké a tloušťka dna není dostatečná pro správné vaření na indukční varné desce. Nerovnoměrný ohřev může v některých oblastech vést k připálení potravin.

Hrnec nebo pánev určená pro varnou desku má silnější dno, a proto je vždy těžší. To platí pro hliníkové i měděné nádobí. Přídavná hmotnost je tvořena ocelovým kotoučem na základně.

Dno hliníkové pánve Swiss Diamond Classic. Průměr horní části. 30 cm, tloušťka dna. 6 mm, hmotnost. 3,1 kg

Dalším rozdílem mezi pánvemi Swiss Diamond Classic a Swiss Diamond Classic je ploché dno. U smaltovaných lisovaných ocelových pánví může být dno vypouklé. I to vede k nerovnoměrnému ohřevu pokrmů a pro vaření na UI je to nevhodné.

Kam umístit značky na nádobí pro indukční varnou desku

V závislosti na typu konstrukce jsou indukční značky umístěny na různých místech. Zejména:

READ  Lze chladničku umístit do výklenku?

Pokud je výrobek prodáván v krabici, je na ní vždy uveden tento nápis. Nejčastěji jsou značky vyryty na výrobku, aby se zajistilo, že zůstane v původním stavu.

Někteří výrobci uvádějí vedle piktogramu také slovo Indukce. Na výrobku může být uveden pouze piktogram.

Indukční, sklokeramické a jiné varné desky

Zatímco běžné elektrické nebo plynové varné desky obvykle nepředstavují žádný problém při výběru pánví nebo hrnců, moderní sklokeramické, halogenové a indukční varné desky mají určité provozní požadavky. Při použití nevhodných nádob může dojít k poškrábání, potřísnění nebo špatnému zahřátí povrchu (při indukci). Chcete-li najít správné nádobí, hledejte při nákupu následující označení.

Mohou se vyskytovat i další loga.

Indukční varné desky

Nejlepší výrobci indukčního nádobí

Podle vyjádření uživatelů fóra a recenzentů je Tefal nejlepším indukčním nádobím od všech výrobců. Díky přísnému dodržování norem, používání moderních technologií a vysoce kvalitních materiálů zůstává nádobí této společnosti po mnoho let nejoblíbenější a nejprodávanější. Jedinou nevýhodou jsou vyšší ceny.

Nádobí Tefal je proslulé svou vysokou kvalitou a odolností

nádobí, indukční, varnou, desku

Rondell, Bekker, Vitesse jsou důstojnými konkurenty. Nádobí těchto také poměrně známých značek se vyznačuje dobrou kvalitou, rozmanitostí designu a příznivými cenami.

Domácí potřeby značky Zepter se staly ztělesněním luxusu a pohodlí. Je to víc než jen nádobí. Můžete vařit s malým množstvím oleje a soli nebo bez nich a jídlo se nepřichytí ani nepřipálí. Velkou nevýhodu v podobě poměrně vysoké ceny kompenzuje doživotní záruka na toto nádobí.

Je třeba říci, že v posledních letech místní výrobci indukčního nádobí vážně konkurují zahraničním společnostem. Například nádobí Polaris a VSMPO si ruské hospodyňky oblíbily pro jeho přijatelné ceny, široký sortiment a dobrou kvalitu.

VSMPO. nádobí je jediný ruský výrobce specializující se na vysoce kvalitní nádobí z nerezové oceli

| Denial of responsibility | Contacts |RSS