Jaké mlýnky se používají pro kávovary Delonghi

Kávovar Delonghi nemele

Pokud je kávovar vybaven integrovaným mlýnkem, problémy s mletím nevedou k přípravě dobré kávy, i když všechny ostatní součásti fungují správně. Co s tím dělat?. O tom vám povím příště.

Mlýnek v automatických kávovarech má jednu základní funkci: rozemlít kávová zrna na jemný prášek. Poté se používá k vaření piva, vstupuje do varné jednotky.

Přístroj v podstatě plní stejnou funkci jako volně stojící mlýnek. V kávovarech však může být pouze mlýnkový typ. Neexistují žádné ovládací prvky, žádné oddělené pouzdro nebo něco podobného.

Obecně lze říci, že inline bruska má dvě hlavní součásti:

Funkčnost jednotky

Jak již bylo řečeno, hlavním úkolem je připravit mletou kávu o frakci nastavené v nastavení. Tento výrobní proces není složitý.

Dodržuje však přísnou posloupnost:

 • Napětí do motoru dodává řídicí deska;
 • Mechanismus mlýnského kamene se začne otáčet;
 • zrna se rozemelou na jemný prášek a přenesou se do varné jednotky.

Jedna část brusného kamene se otáčí na hřídeli motoru, zatímco druhá část je připevněna k tělu brusky. Existuje mechanismus, který umožňuje jejich stlačení, čímž vznikne jemnější prášek z kávových zrn. nebo naopak, mlýnské kameny lze rozvinout, čímž se zvýší stupeň mletí.

Materiál brusných kamenů může být:

Shrnutí recenze a porovnání s kávovarem KG79 od Delonghi KG200/210

Ano, KG200 je jako každá jiná rotační bruska. Má naprosto stejně nerovnoměrné mletí jako všechny mlýnky této konstrukce, dokáže homogenně namlít pouze krůtu. Přesto je větší a dražší než kterýkoli z konkurentů, takže nevidím žádný důvod, proč si ho kupovat, kromě „čipů“ na zlevněné čerpací stanici. I tak se ale připravte na to, že vaše kuchyňské náčiní bude trvale potřísněné mletou kávou. víčko je totiž pořádná otrava.

Zvídavý čtenář se může ptát: „A co odnímatelná miska?? Není to pro tyto brusky konkurenční výhoda??“. V podstatě ano, pokud melete ořechy a česnek (a pokud jste naprostý snob, tak to je jediná věc, na kterou je jakýkoli mlýnek dobrý), pak to možná má smysl.

V internetových obchodech je však k dispozici celá řada mlýnků s vyměnitelnými noži a miskami za nižší cenu. Je zřejmé, že Delonghi by při zachování všech ostatních podmínek měla být spolehlivější a situace v oblasti záruky je jednoznačně lepší než u značek úrovně Kitfort. Ale samozřejmě bych nepřeplácel cenu za značku o více než 500.

Delonghi KG210 je stejný, jen ještě dražší a ještě méně zřejmý ke koupi. Tento model přidává dvě zajímavé (soudě podle popisu), ale zcela zbytečné (soudě podle skutečnosti) funkce časovače a další časovač.

Nevidím důvod, proč si místo některého z těchto dvou modelů nekoupit léty prověřený mlýnek na kávu stejné značky. Delonghi KG79. Zde je recenze. V době recenze stojí stejně nebo o něco více, kvalita mletí pro jakýkoli způsob vaření s výjimkou krůty je o něco vyšší.

READ  Jaké komínové roury jsou nutné pro kotel na tuhá paliva?

A pokud nemáte dostatek peněz, můžete ušetřit peníze a vzít si osvědčený Bosch MKM-6000, což je červený mlýnek na kávu, bude to ještě lepší, i když bez světel. A pokud přesto chcete něco lepšího, co se týče kvality mletí, můžete si prostudovat můj přehled mlýnků různých tříd, abyste pochopili, s čím v jakém rozpočtu můžete počítat.

Bosch MKM 6000/6003

Další přehled

Osvědčený rotační mlýnek na kávu do konvice a jeden z nejlepších poměrů ceny a výkonu

 • Šířka x hloubka x výška: 10 x 10 x 20 cm
 • Rotační ocelový nůž
 • Zásuvka na kávu: 75 g
 • Jmenovitý výkon: 180 W
 • Speciální funkce: nakloněná nádobka na kávu pro o něco rovnoměrnější mletí
 • Barvy: Bosch MKM6000 bílá, Bosch MKM6003 černá
 • Roztažení vhodné pro: krocana, gejzír, cukr, koření a kroupy

Delonghi KG79 a KG89: brusný kámen, broušení, výsledky

Otáčky mlýnského kamene zatím nejsou nikde uvedeny, ale zdá se, že se pohybují kolem 1200-1300 otáček za minutu, podobně jako u Vítka. Je to poměrně hodně, ale v této třídě na tom nezáleží, protože vady jsou dány strukturou samotných disků a rychlost je až na druhém místě.

Co se týče broušení, je stejné jako u modelu Vitek. Stejné obecné problémy. Rovnoměrnost, zvláště patrná při hrubém mletí. Jsou zde také poměrně velké částice a skvrny, jako by byly minimální.

V případě minimálního broušení se extrémně blíží výsledkům všech ostatních pseudobrusek. Samozřejmě, že na spritzer to není dobré, ale na espresso je to víceméně dostačující. Samozřejmě bych si přál, aby byl jemnější. U skutečných mlýnků, a to i u těch nejlevnějších, jako je již zmíněný Rommelsbacher, je jemnější a hlavně správnější a rovnoměrnější. Navíc čím hrubší mletí s mlýnkem Delonghi KG 89 nebo 79 provedete, tím více nerovností se zvětší, tzn. že musíte opravdu pracovat na nejnižší nastavení. Pokud uvažujete o tomto mlýnku pro alternativní způsoby přípravy kávy, mějte na paměti, že nerovnoměrné mletí povede k neuspokojivým výsledkům.

Nejde však jen o uniformitu, která je na překážku. Fotky to nedokážou, musíte fotit pod mikroskopem, ale konečky prstů to jasně rozpoznají. Stejně jako u jiných pseudo-jumbo kávovarů, kde se nemele povrch kotouče, ale vyčnívající prvky na kotouči, jsou i samotná zrnka kávy ostrá a jejich hrany píchají do kůže prstů. To znamená, že zrna nejsou rozemletá, ale spíše rozdrcená, rozdrcená.

Přesto je to dobrý výchozí bod pro přípravu espressa. I když je to ten nejzákladnější. Všechny pseudoherry mlýnky dávají tento výsledek. Mlýnky na nože jsou ještě horší a pro espresso se vůbec nehodí. Alternativní možností je koupit si předem namletou kávu, ale to má další problém: čerstvost není tak dobrá.

jaké, mlýnky, kávovary, delonghi

Stejně jako mlýnek Vitek lze i mlýnek Delonghi KG 79/89 upgradovat, ale výstupky na pseudomlýnku se tím nevyhladí

Na internetu je spousta návodů, jak upravit Delongi 79 / 89 na jemnější mletí. Metody jsou různé: distanční podložky, přenastavení stavěcího kroužku, něco jiného, už si to nepamatuji.

To však neřeší základní problém: mletí místo mletí. Navíc se přidává další vráska. Horní mlýnský kámen je vyroben z plastu. Ale je to docela solidní. Jemná plastová ozubená kola, která upravují polohu tohoto nástavce, a tím také regulují mletí. Tlak při minimálním výbrusu (stále menší než tovární nastavení) je nadměrný, zejména pokud se dostanete do bodu, kdy se horní zuby začnou lepit na spodní. Nakonec horní mlýnský kámen přežije, ale často se rozbije první kolo, na kterém se drží.

READ  Sušička ručníků z profilové trubky vlastníma rukama

Známá nepříjemnost: zapne se a krátce poté se vypne

Pokud jde o spolehlivost, mají modely Delonghi KG 89 a 79 jednu slabinu. Jedná se o kondenzátor CARLI 47k275v-x2. Časem, po 5-6 letech aktivního používání, nabobtná (podobně jako kondenzátory v základních deskách počítačů), což vede k přerušení provozu po překročení prahového odporu. Jinými slovy, mlýnek se zastaví téměř okamžitě po spuštění, a čím jemnější je, tím rychleji se zastaví.

Řešením je jednoduše ji vyměnit. Je umístěn na desce, je velký a má žlutou barvu. Volně dostupné na rozhlasových trzích. Ačkoli bude potřeba rovná ruka a páječka.

Spolehlivost a kvalita

Nebudete tomu věřit, koupila jsem tento mlýnek na mletí obilovin, jako je ječmen a oves, pro své batole, které nemohlo žvýkat celá zrna, a obilné kaše jsou velmi dobré pro rostoucí tělo.

Chci si koupit mlýnek a ochutnat pravou domácí kávu z vlastního mlýnku. Viděl jsem všechny brusky v obchodě a tato byla nejprofesionálnější. Prodavač mi také doporučil tento model. Design se mi líbil,

Delonghi EC 850 M

Delonghi EC 850 M je kávovar nové generace s čerpadlem, vybavený patentovaným systémem Autocappuccino Direct Drip (IFD) pro přípravu cappuccina nebo latte macchiata bez kompromisů.

Motto italské společnosti Delonghi zní „vše nejlepší, vše nejnovější“. Díky tomuto principu odráží kávovar Delonghi EC 850 M všechny moderní světové trendy ve výrobě a designu kávovarů.

Stroj vypadá velmi moderně a skvěle zapadne do futuristického nebo jednoduše lakonického interiéru.

Funkce

 • Příprava nápoje z mleté kávy a kávových lusků;
 • Nastavení síly nápoje;
 • nastavení množství horké vody;
 • Nastavení teploty nápojů;
 • automatický systém cappuccina;
 • dávkovač horké vody;
 • Současná příprava dvou šálků;
 • ohřívač šálků;
 • přízemí;
 • Odnímatelná odkapávací miska;
 • indikace napájení
 • indikace hladiny vody.

Pro přípravu espressa stačí vložit mletou kávu nebo lusky do kávovaru, vložit je do kávovaru a stisknout tlačítko espresso.

Kávovar vaří kávu rychle a efektivně, aniž by uživatel musel vynaložit větší úsilí. Zvláště cenné pro ty, kteří s kávovary začínají.

Tento kávovar je určen pro použití mleté kávy, je vybaven systémem „autocappuccino“ a připravuje dokonalé espresso, cappuccino a další kávové speciality.

Díky profesionálnímu držáku filtru z nerezové oceli a automatické funkci cappuccina si uživatel může připravit cappuccino jako skutečný „barista“.

De’Longhi How To Grind Espresso Coffee KG79 Burr Grinder

Funkce

Přístroj je vybaven výrobníkem cappuccina, který byl technicky docela chytrý. Patentovaný systém IFD umožňuje připravit skvělé cappuccino nebo latte macchiato s možností volby hustoty mléčné pěny.

Automatické vyplachování zbytků mléka je u strojů této třídy vzácnou výhodou. Nádobu lze po použití uložit do chladničky. Tato funkce umožňuje přípravu cappuccina i v kancelářském prostředí.

Výhody

Silné stránky kávovaru jsou

 • Vysoká funkčnost a výkon;
 • kompaktní velikost;
 • Robustní kovové pouzdro;
 • Vysoká úroveň automatizace procesu vaření piva;
 • Ergonomický systém ovládání;
 • snadné použití.

Profesionální držák filtru s pěnou funguje jak na mletou kávu, tak na kávové lusky E.S.E, který je považován za nejkvalitnější mezi svými protějšky na trhu.

Výhodou kávovaru Delonghi EC 850 M jsou indikátory, které Delonghi používá ke komunikaci s uživatelem. Přístroj vás informuje, kdy je třeba jej vyčistit, kdy je zásobník na vodu plný a kdy voda dosáhla ideální teploty pro přípravu kávy.

Výstražné kontrolky signalizují nutnost odvápnění; spustí se po určitém provozním režimu, který závisí na tvrdosti vody. V případě potřeby jej lze naprogramovat na základě aktuální tvrdosti vody a změnit frekvenci odstraňování vodního kamene.

READ  Spuštění děleného systému bez evakuace

Další výhodou je režim úspory energie. Delonghi EC 850 M je nastaven tak, aby po 75 minutách přešel do pohotovostního režimu. Podle potřeby lze nastavit přechod do režimu spánku na 15 minut až 3 hodiny.

Energeticky úsporné zařízení třídy A zajišťuje maximální energetickou účinnost. Povrch ocelové misky na hrnky se aktivně zahřívá, čímž je zajištěna optimální teplota používaného nádobí.

Pohodlný ovládací panel s tlačítky a automatický režim cappuccina usnadňují a zpříjemňují používání přístroje.

Nevýhody

Nevýhody kávovaru jsou:

 • bez manometru;
 • Žádné automatické odvápňování;
 • Žádný časovač;
 • Žádné automatické vypnutí;
 • chybějící displej;
 • Žádná funkce „rychlá pára“;
 • Žádná funkce předvlhčení;
 • žádný systém proti odkapávání.

Hlavní nevýhodou stroje, kvůli které jej nelze doporučit pro použití v kancelářských kuchyních, je nízká úroveň autonomie.

Výrobce prezentuje kávovar Delonghi EC 850 M jako profesionální kávovar pro neprofesionály. Nejlépe se tedy hodí pro použití v domácnosti nebo v kanceláři.

Nízká autonomie stroje však s sebou nese riziko poškození v kanceláři, protože chybí jednoduchá funkce automatického vypnutí.

Recenze: DeLonghi KG79. Začnu častěji pít kávu.

Léta jsem měl dřevěný ruční mlýnek a užíval jsem si ho. Sedím, otáčím knoflíkem jako přehazovačkou, užívám si vůně mleté kávy.

Najednou mě to všechno přestalo bavit a rozhodl jsem se koupit elektrickou brusku.

Koupili jsme mlýnek na kávu DeLonghi KG79 mill.

Mlýnky s mlýnskými kameny se objevily mnohem později než mlýnky s noži a jsou podstatně dokonalejší. Princip mletí je následující: Zrnková káva se mele mezi nerezovými mlecími rameny. Vzdálenost mezi bruskami lze nastavit pomocí automatiky.

Tělo z nerezové oceli a plastu.

Čepele z nerezové oceli s přísavkami

Nastavení stupně mletí od jemného prášku po hrubší mletí.

Nastavení počtu šálků od 1 do 12 šálků, lze nastavit libovolný počet podle toho, kolik osob se bude účastnit „kávového nápoje“.

Průhledná nádoba na fazole s víkem. Vždy můžete zjistit, kolik kávy v mlýnku zbývá.

Mlýnek můžete zapnout stisknutím tlačítka ON/OFF; opětovným stisknutím tohoto tlačítka jej můžete vypnout.

Zablokováno proti neúmyslnému zapnutí:

Stroj se nespustí, pokud není kryt zásobníku na zrna pevně uzavřen nebo zásobník na zrna není správně vložen (dokud neuslyšíte cvaknutí).

Šálek předemleté kávy. Všiml jsem si nového problému s elektrickou bruskou. Častější konzumenti kávy.

CS 85 Nespresso Essenza Mini. lehké a kompaktní zařízení

Tento model kapsle je vhodný do malých prostor. jeho šířka je 11 cm. Díky výkonnému termobloku se stroj zahřeje za 25 s., Vaření kávy za 18 s. Pomocí 2 tlačítek můžete přístroj zapnout, zvolit espresso nebo lungo, nastavit objem šálku.

 • Nízká hmotnost. Zařízení váží 2,3 kilogramu, takže si ho můžete snadno vzít s sebou na chalupu.
 • Šlehač Aero-cino. Rychle vytvoří hustou pěnu na cappuccino.
 • Nastavení doby vypnutí. 9 min, 30 min nebo stisknutím tlačítek.

Před nákupem kávovaru De’Longhi zkontrolujte kapacitu nádržky a počet funkcí. Čím vyšší je hodnota, tím vyšší jsou náklady na stroj.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS