Jakou myčku nádobí zvolit: Bosch nebo Electrolux

Jak si vybrat myčku nádobí do domácnosti

Pokud se mytí nádobí stalo povinností, o kterou se dělí celá rodina rovným dílem, ale z nějakého důvodu mají ženy stále více práce, je čas koupit myčku nádobí.

Ušetří vám to spoustu času, který můžete strávit odpočinkem po náročném dni. Ale jak si vybrat železného „pomocníka“, co hledat a zůstat spokojený, aniž byste vyčítali spontánní volbu nebo radu prodejce. To se dočtete v našem článku.

„Zelená řada

Tato řada zahrnuje technologie, které zohledňují současné trendy v oblasti úspor energie. Spotřeba energie se snižuje o 35 %, téměř všechny modely lze připojit k přívodu teplé vody.

Tento systém není přijatelný pro městské byty, kde se teplá voda často preventivně odpojuje, ale je zcela vhodný pro majitele vlastních domů s autonomním systémem ohřevu vody.

Pokud chcete skutečnou německou kvalitu (a jste ochotni za ni zaplatit), podívejte se na našich 5 nejlepších myček Siemens, včetně jejich specifikací a recenzí majitelů.

Velmi kvalitní (a cenově dostupnější než Siemens) myčky nádobí vyrábí také společnost Ariston. Nejlepší modely jsou popsány zde, určitě si je přečtěte.

Jaký je v tom rozdíl?

Mezi oběma značkami je několik rozdílů. Plnohodnotné myčky Electrolux mají kapacitu 15 sad nádobí, zatímco německé modely s širokým rozsahem mají o 1-2 sady méně. U kompaktních modelů je to naopak. Pračka Bosch má kapacitu 8 sad najednou, zatímco pračka Electrolux 6 sad.

Moderní modely ze Švédska jsou vybaveny turbínou pro sušení, která zvyšuje spotřebu energie, ale urychluje proces. Společnost Bosch tuto technologii zatím nepoužívá. Myčky nádobí z Německa mají delší životnost. Němečtí inženýři dbali také na bezpečnost výrobku zavedením vícestupňové ochrany.

Spotřebiče Bosch mají širší nabídku modelů. Výrobce dodává jak stroje ekonomické, tak prémiové třídy. Předností výrobků Electrolux je jejich modernější design. Funkčnost švédských spotřebičů je také o něco širší.

Srovnání modelů myček nádobí těchto značek?

Nejlepší je porovnávat myčky nádobí podle funkcí, které jsou pro spotřebitele nejdůležitější. Mezi tyto atributy patří:

 • Kapacitu;
 • Spotřeba vody;;
 • Spotřeba energie;
 • Hluk;
 • Ochranný systém;
 • Typ sušení;
 • Počet programů a funkcí.

Kapacita myčky se měří počtem standardních sad nádobí, které se do ní vloží. V tomto parametru vítězí značka Electrolux. Má kapacitu 6 až 15 náplní oproti značkám Bosch a Siemens, které mají maximálně 14 standardních sad nádobí. Je však nutné poznamenat, že pouze kompaktní modely Bosch a Siemens mají kapacitu 6 a 8 sad, zatímco kompaktní pračky Electrolux jsou určeny pouze pro 6 sad.

Z hlediska spotřeby energie patří myčky těchto značek do stejné kategorie. Modely plné velikosti spotřebují v průměru 0,8-1,05 kWh, úzké modely 0,7-0,83 kWh a kompaktní modely 0,6-0,7 kWh. Spotřebu vody různých typů je třeba porovnat v závislosti na typu modelu, což jsme udělali, a výsledek je uveden ve formě tabulky.

Pro vaši informaci! Tato analýza je založena na informacích z Yandex Marketu a zohledňuje modely myček nádobí, které byly v dubnu 2016 v prodeji.

Z informací, které jste shromáždili, můžeme vyvodit závěr, že energeticky nejúspornější jsou kompaktní modely od společnosti Electrolux. Plnohodnotné a štíhlé modely Bosch a Siemens jsou však o něco úspornější.

Jednou z důležitých vlastností je hlučnost, a to proto, že mnoho lidí zapíná myčku v noci nebo během dne, když jejich malé děti spí. Myčky Bosch se pohybují v rozmezí 54-41 dB, Siemens 52-41 dB a Electrolux 51-39 dB. Celkové údaje se příliš neliší, takže stojí za to porovnat konkrétní modely mezi sebou. Z hlediska ochrany je také těžké vybrat tu nejlepší značku. Všechny tři názvy jsou vybaveny úplnou a částečnou ochranou proti úniku vody a dětskou pojistkou.

Myčky nádobí Electrolux vítězí v oblasti sušení, protože zahrnují jak přirozené sušení (kondenzační sušení), tak turbo sušení. Společnosti Bosch a Siemens v současné době nemají v prodeji žádné modely turbo sušiček.

Nejzajímavější je počet programů a nejrůznější doplňkové funkce a možnosti, díky nimž se myčka snadno ovládá a kvalita mytí je vysoká. Všichni tři zástupci se neliší v množství programů, v průměru 5-6 hlavních režimů, včetně rychlého praní, intenzivního a úsporného. Myčky Electrolux však mají režim BIO (použití bio mycích prostředků) a režim Eat-Load-Run (rychlé mytí po dobu 30 minut).

READ  Jak čistit skleněné nádobí

Myčky nádobí Bosch a Siemens lze rozlišit podle přítomnosti těchto přídavných funkcí:

 • Hygieneplus. Ošetření nádobí vodou a párou o vysoké teplotě;
 • Intensivezone. Mytí silně znečištěného nádobí v dolním koši a lehce znečištěného nádobí v horním koši se vyznačuje rozdílným průtokem vody a teplotou;
 • Shine Dry. Speciální sušící technologie využívající minerál zeolit;
 • Variospeed Plus. Kratší doba praní s úsporou energie 20 až 50 %.

Společnosti Bosch a Siemens jsou z hlediska implementace technologií bezpochyby před společností Electrolux. Tato technologie se však odráží i v ceně myčky. Pokud jde o kvalitu praní, nelze říci, která značka pračky pere lépe. Pokud budeme posuzovat podle spotřebitelských recenzí, pak všechny stroje mají jak pozitivní, tak negativní recenze, mezi všemi zástupci jsou modely, které dělají vynikající práci se špinavým nádobím. Chcete-li získat více či méně pravdivé výsledky, musíte provést testy na konkrétních modelech myček nádobí. Kvalitu dřezu ovlivňuje mnoho faktorů:

 • Prací program (délka trvání, teplota);
 • Kvalitu pracího prostředku;
 • Tvar ramene postřikovače;
 • Stupeň znečištění nádobí;
 • Umístění nádobí v kontejnerech.
myčku, nádobí, bosch, nebo, electrolux

Při nákupu pračky v obchodě nikdo takový test neprovede, takže kvalitu praní budete muset posoudit pouze na základě technických specifikací. Čím lepší jsou tyto specifikace, tím větší je šance, že kvalita praní bude lepší.

Výběr nejlepší myčky nádobí: která je nejlepší?? 5 nejoblíbenějších modelů

Myčka nádobí je poměrně drahý spotřebič, proto je dobré vybírat model zodpovědně.

Spolehlivé německé značky jako Bosch a Siemens zaujímají velký podíl na trhu domácích spotřebičů. Také švédská společnost Electrolux, která má dobrou pověst, je ruským spotřebitelům dobře známá. Není neobvyklé, že zájemci o spotřebiče stojí před těžkou otázkou. Bosch nebo Electrolux, který je lepší??

Test v myčce nádobí

Modely byly testovány na dvacet proměnných, včetně výkonu praní a sušení, hlučnosti, doby provozu, funkčnosti, spotřeby energie a spotřeby vody.

Každý model byl testován ve dvou programech: v základním programu a v úsporném programu.

Při testu odborníci naložili na každý model „horu“ špinavého nádobí: sadu pro šest osob, která se skládala z hlubokých, mělkých a dezertních talířů, šálků, sklenic a skleniček na víno, 12 sad příborů, salátových misek a misek. Celkem 96 kusů.

Výběr typu myčky

Rozhodli jste se, kam chcete svůj nový spotřebič umístit?? Prostor v kuchyni může mít velký vliv na výběr modelu. Myčky nádobí se dělí podle velikosti:

Tyto vlastnosti mohou jít ruku v ruce. Například stolní myčky nádobí jsou často kompaktní. Je důležité si uvědomit, že velikost stroje ovlivňuje jeho kapacitu. Čím větší velikost, tím více sad nádobí umyjete najednou.

Ekonomika

Nároky na účinnost domácích spotřebičů jsou stále vyšší a vyšší. Zkontrolujte údaje o spotřebě zdrojů pro vybraný model. Klíčové faktory: spotřeba vody a elektřiny na cyklus.

Studie potvrzuje vztah mezi kvalitou a cenou myčky nádobí. Myčky nádobí „ekonomického“ segmentu mají horší výkon než myčky prémiových značek. Relativně levné myčky nádobí spotřebují v průměru o 35 % méně energie a vody.

Co se týče nejlepších strojů v žebříčku, nejvyšší známky získaly tyto stroje

Je pozoruhodné, že rozdíl mezi stotisícovým a padesátitisícovým strojem je menší než 0,1,“ říká Mariya Sapuntsova, zástupkyně ředitele společnosti Roskachevo.

 • Nejlepší myčky nádobí ve všech kategoriích jsou tyto
 • Siemens SN678X51TR (106 990 ),
 • Bosch SMS53N12RU (49193 ),
 • Bosch SMV88TX00R (79 900 ),
 • Siemens SN66M094RU (60 380 ),
 • Bosch SMV45IX00R (43 770 )

Výhody a nevýhody myček nádobí

Z hlediska celkových výhod vynikají obě značky německou spolehlivostí a kvalitou. Společnosti Bosch i Siemens neustále zavádějí do svých myček nádobí nové technologie a funkce. Aby spotřebitel mohl spotřebič maximálně využít.

Automatické myčky nádobí Bosch se dodávají v různých cenových kategoriích, takže si můžete vybrat z cenově dostupných nebo dražších modelů. Zatímco stroje Siemens patří do prémiového segmentu.

Obě značky nabízejí vestavné, volně stojící a kompaktní modely. Různá provedení exteriéru, která se hodí k interiéru. Chcete-li si vybrat nejlepšího výrobce myčky, doporučujeme porovnat její specifikace. Co je třeba zvážit:

 • Počet sad nádobí, které můžete umýt najednou.
 • Spotřeba vody a elektřiny (třídy).
 • Hlukové charakteristiky.
 • Přítomnost technologií, funkcí, programů.
 • Úrovně ochrany.

Při výběru dbejte na použitelnost. Jak je ovládací panel uživatelsky přívětivý.

myčku, nádobí, bosch, nebo, electrolux

Úspora vody

Myčka nádobí plýtvá podstatně méně vody než člověk. Například tříčlenná nebo čtyřčlenná rodina spotřebuje denně přibližně 150-300 litrů vody, ale pračka pouze 7-20 litrů.

 • Nejnižší spotřeba vody v normálním režimu byla zaznamenána u stroje Candy CDCP v ekonomickém segmentu. 7,7 litru.
 • Miele G4263VI je s objemem 18,7 litru nejhorší v žebříčku.
 • Nové výrobky značek IKEA, Bosh, DAEWOO, Indesit, Siemens, Electrolux a dalších nemohly porazit špičkového ekologického lídra Candy.
READ  Jak odemknout troubu

Nejvyšší hodnocení a analýza trhu 2021

Výsledky analýzy statistických údajů o reálné poptávce a spotřebitelských preferencích mnoha uživatelů globální sítě ukazují, že z celé řady značek prezentovaných na trhu jsou mezi ruskými spotřebiteli nejoblíbenější výrobky německých (Bosh, Siemens) a italských značek (Hotpoint. Ariston a Indesit).

A je to logické. Seriózní výrobci si vždy cení svého jména. Jejich výrobky jsou nabízeny ve funkční, komfortní a elitní třídě. Na rozdíl od ekonomické třídy podléhají tyto výrobky přísným kontrolám spolehlivosti a bezpečnosti, a proto jsou dražší. Po zakoupení takového zařízení si však můžete být jisti, že vám bude věrně sloužit ne 3-4 roky (jako levný ekvivalent), ale deset let s plnou návratností investice.

Přehled pořadí výrobců v segmentu vestavných myček nádobí

Porovnejme podíly nejlepších výrobců na trhu v procentech.

 • 42%. Bosch (Robert Bosch GmbH, montáž Německo a Slovinsko. Bosch.Ru);
 • 19%. Siemens (Siemens AG, Berlín/Mnichov. Siemens-home.Ru);
 • 7%. Hansa (německy AMICA WRONKI S.).A., Polská montáž. Hansa.Ru);
 • Celkem 9 %. Hotpoint-Ariston a Indesit (Indesit Company, Fabriano, Itálie. Indesitcompany).Com);
 • Podíl na trhu 4 %:
 • Gorenje (Velenje, Slovinsko. Gorenje.11 %. Hansa);
 • Electrolux (AB Electrolux, Stockholm, Švédsko. Electrolux.Ru);
 • 3%. Whirlpool (Whirlpool Europe, montážní závod v Polsku. Whirlpool.Ru);
 • 12%. Ostatní výrobci.

Nejvyšší hodnocení v segmentu kompaktních a podlahových myček nádobí:

 • 36 %. Bosch;
 • 22%. Candy (Candy Group, Bruggerio, Itálie. Candy-group).Com);
 • 11 %. Hansa;
 • Celkem 12 %. Hotpoint-Ariston a Indesit;
 • Po 3 %. Siemens a Electrolux;
 • 13 %. Ostatní výrobci.

Která myčka Bosch nebo Electrolux je lepší?

Otázka pro znalce: Která myčka nádobí je lepší: Bosch, indesit, zanussi, Beko, Samsung, LG, whirlpoo, gorenje, ariston, Hansa??

Nejlepší odpovědi

Výběr myčky nádobí (část 3) TEXT :

Žádný rozdíl, sledoval jsem recenze před nákupem a španělský Bosch se rozbil nejvíce (dobře, podle recenzí, které jsem narazil). Koupili jsme Electrolux (Čína)

Naše myčka Electrolux je nejlepší myčka na světě!

Myčka nádobí může být jakákoli skvělá, každá společnost má své vlastní nedostatky, je třeba se podívat na každý model zvlášť.

Bosch, ne z doslechu, ale z osobní zkušenosti, máme ji asi tři roky, žádné stížnosti, perfektně myje, pracuje tiše, multifunkční, velmi dobrá myčka. Myslím, že dávám přednost značce Bosch.

Odpovědi znalců

Je třeba poznamenat, že mnoho respondentů jsou uživatelé a nerozumí mnoha nuancím. Nezapomeňte, že NEJLEPŠÍ TECKS pocházejí od společnosti, která je dělá všechny. Bosch vyrábí VŠECHNO a mimochodem, většina zboží není odstraněna. Většina С/М Bosch se montuje v Chernovtsy (Ukrajina) a pokud všechny stejné budete mít německé pamatujte si, že naše voda je velmi Jiné (my chlorované, oni s přídavkem Calc).

Vezměte si bezpochyby ELECTROLUX. Společnost, která dosáhla vysokých výsledků na poli domácích spotřebičů. (S/M se montuje v Itálii v dceřiné společnosti Zanussi).Stojí za to zdůraznit, že kdysi Bosch koupil starou montážní linku Indesit (ne zrovna nejlepší výrobce WHM) pro výrobu svých spotřebičů.Společnost ELECTROLUX má nádrže CARBORAN, polymerní slitinu, která kombinuje pevnost nerezové oceli s tichostí plastu. Bosch má jemný polyplex.

Je třeba si uvědomit, že žiji v Evropě a zde je Bosch považován za jednoduchý SHIRPOTREB a ELECTROLUX a ZANUSSI prestižnější.

Máte-li jakékoli dotazy ohledně výběru modelu, kontaktujte.

Mějte na paměti, že společnosti Bosch a Siemens se řídí zásadou, že jejich stroje jsou téměř nezničitelné. Oprava tak bude stát 80 procent nákladů

Mám plynový sporák Bosch. Je skvělý, doporučuji Bosch.

Vyzkoušejte Bosch ! Vím jistě, že Bosch je lepší než Electrolux, 789-40-74, zjistěte rozdíly a objednejte si zde.

Lepší Ariston, má mnoho programů a běží tiše.

Koho to zajímá? Co je to pro vás. Více otáček nebo známější značka?? Mám Beko, používáme ho dva roky a sípeme až do morku kostí. A je jedno, co se děje!

Mám Bosch šťastný jen nuance moji rodiče Siemens s vertikální nakládání oblečení, a mám horizontální vertikální mnohem pohodlnější o Electrolux nemůže říct nic, ani u mě, ani s žádným z mých přátel nemají.

V dnešní době se téměř všechny pračky vyrábějí v Rusku, a proto je jejich kvalita vysoká. Společnost Bosch však v zásadě používá uvnitř pračky trochu jiné obvody než společnost Electrolux, takže je snadnější ji opravit (t.Е. Vyměnit část uzlu, nikoliv celý), ačkoliv náhradní díly. Díly jsou drahé.

Společnost Electrolux naproti tomu vyrábí sestavy, které se nedemontují a neskládají se ze samostatných prvků (jako je řídicí deska a mechanické ovládací zařízení, které se obvykle vyrábějí společně), a proto se cena takové sestavy skládá ze součtu nákladů na jednotlivé prvky.

READ  Mohu smaltované nádobí mýt v myčce nádobí?

No a pokud mluvíme o kvalitě SM, pak žádný z výše uvedených výrobců nemůže přeplunet Milee nebo AEG, náklady na takové stroje jsou jistě vysoké, ale kvalita je vynikající, samozřejmě s výhradou, kdo provedl montáž.

Mám Bosch s vertikálním nakladačem, super!

Bosch je spolehlivější, ale také dražší a podle poměru ceny a kvality je výhodnější Lux

Vybral bych si Electrolux, protože jejich linie jsou hladké a Bosch má vše jako sekeru, ale vše je elegantní

Společnost Bosch je na prvním místě v Evropě ve výrobě myček nádobí. Dobře organizovaná prodejní a servisní síť. Nabídka myček nádobí je širší. Ani o Electroluxu nemůžu říct nic špatného. Docela slušný spotřebič.

Obojí je dobré. Vezměte si to, které je dělá tam, kde mají bydliště

Výhody a nevýhody

Společnost Bosch je předním výrobcem mnoha typů domácích spotřebičů. Značka se tradičně umisťuje na předních místech v žebříčcích myček nádobí. Spotřebiče německých firem jsou vždy proslulé svou spolehlivostí a vysokou kvalitou provedení.

Životnost spotřebičů je pro zákazníky vždy atraktivní, protože je důležitým faktorem při nákupu drahého vybavení.

Designéři společnosti Bosch vybavili své myčky nádobí mnoha funkcemi. Obvykle mají 4 až 6 mycích režimů, dobrou kapacitu mytí a řadu dalších funkcí.

Němečtí konstruktéři věnují velkou pozornost bezpečnosti a jejich spotřebiče jsou vždy vybaveny vícestupňovou ochranou.

Myčky nádobí Bosch jsou často vybaveny řadou senzorů, které zjišťují úroveň oplachovacího prostředku, spotřebu vody, čistotu atd. П. Spotřebiče jsou vybaveny praktickou funkcí poloviční náplně, která snižuje spotřebu zdrojů a mycích prostředků.

Myčky nádobí Bosch nabízejí širokou škálu modelů, od cenově dostupných až po luxusní. Nevýhodou švédských myček nádobí je, soudě podle hodnocení zákazníků, konzervativní, strohý design a monotónní barevné provedení.

Švédská společnost Electrolux má od uživatelů těchto spotřebičů velmi dobré ohlasy. Myčky nádobí vyráběné touto společností jsou kvalitní zařízení s dlouhou životností, která dobře plní své úkoly.

Kupující oceňují výkonnost myčky, bohatou funkčnost a krásný a moderní design. Většina švédských myček nádobí pojme maximální počet sad nádobí najednou.

Přístroje jsou vybaveny dvěma nebo třemi koši, takže můžete mýt různé nádobí najednou, pro různé účely a při různém znečištění. Švédští designéři často používají u svých spotřebičů inovativní techniky.

Nové modely jsou vybaveny vylepšeným systémem postřiku, který účinně a rovnoměrně rozprašuje vodu. Mnoho z nich má úsporné a jemné možnosti léčby přístroji. Myčky nádobí Electrolux jsou tišší a šetří zdroje.

Mnoho kupujících uvedlo, že myčky švédské výroby mají vynikající design, který je k dispozici v několika barevných variantách. Pro moderní spotřebitele, kteří dbají i na krásu svých interiérů, to není málo.

Mezi nevýhody myček Electrolux patří skutečnost, že zpravidla nemají režim poloviční náplně. A často nemají tlačítka zabezpečená proti otevření dětmi.

Oba výrobci dbají na efektivní využívání zdrojů, takže spotřebiče Bosch a Electrolux jsou také velmi energeticky úsporné. Е., Spotřebiče jsou úsporné z hlediska spotřeby vody a energie.

Profesionální hodnocení spotřebičů Electrolux

Pračky švédské výroby jsou z hlediska kvality provedení stejně dobré jako německé pračky. Je však důležité vzít v úvahu zemi výroby. Pračky montované v Evropě jsou spolehlivější než pračky vyrobené v Rusku nebo Číně.

Kvalita ruských a čínských modelů není zdaleka dokonalá. Slabé stránky těchto spotřebičů Electrolux lze považovat za:

Pračky Electrolux montované v Evropě nevyvolávají kritiku ani ze strany uživatelů, ani ze strany mistrů.

Proto je při výběru pračky velmi důležité sledovat zemi montáže. Řemeslníci dokonce doporučují dát přednost použitým strojům z Evropy před nákupem „čerstvého“ ruského Electroluxu. Měli byste však vzít v úvahu, že při nákupu stroje z druhé ruky byste se neměli spoléhat na záruku. Pokud není možnost najít evropský model, odborníci doporučují zastavit výběr na automatických strojích vyrobených v Číně.

Sortiment praček obou značek je poměrně široký. V nabídce najdete úzké i plnohodnotné modely, volně stojící i vestavné, s možností přikládání nebo bez ní. K dispozici máte jak „frontální“, tak „vertikální“ modely. Stroje mají moderní, stylový design a vysoký výkon. Je možné najít cenově výhodná automatická zařízení s minimální spotřebou vody a elektřiny. Abyste pochopili, který je lepší, musíte si vybrat konkrétní modely a porovnat je podle všech údajů. Pokud však odhadnete Bosch a Electrolux montované v Rusku nebo Číně, vítězí německý výrobce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS