Jakou vůni přidat do zvlhčovače vzduchu

Lze ve zvlhčovači vzduchu používat aromatické oleje??

Výhody mořského nebo lesního vzduchu jsou nepopiratelné. Takový vzduch je důležitou součástí zdravotních účinků na organismus každého člověka, který se vydá do přírody. Díky přírodním aromatickým olejům a přístrojům, které zvlhčují a čistí vzduch, si dnes můžete ve svém bytě nebo kanceláři vytvořit atmosféru, která se co nejvíce blíží atmosféře bez znečištění na mořském pobřeží nebo v lese.

Jaký je přínos čerstvého lesního nebo mořského vzduchu?? Je nejen čistá, ale také plná blahodárných vonných látek, jako jsou mikročástice a éterické složky, které jsou pro dýchací systém neviditelné. Jejich přítomnost ve složení lesního nebo mořského vzduchu působí blahodárně na celý organismus, což se projevuje živostí, lehkostí, dobrou náladou, klidem, který člověk pociťuje při pobytu v lese nebo u moře. Přírodní vůně v kombinaci s čistým vzduchem mají léčivou sílu. Obyvatelé měst mají možnost vytvořit si stejné podmínky v interiéru pomocí kvalitního zvlhčovače vzduchu a olejů, aromatických, esenciálních, přírodních. Pouhých pár kapek esenciálních olejů umístěných v aroma kapsli naplní váš domov příjemnými a blahodárnými vůněmi.

Vlivem vůní na lidský organismus se zabývá celá věda. Aromakologie. Jak éterické oleje fungují? Esenciální oleje jsou složité organické sloučeniny, které se uvolňují z keřů, trav a stromů. Jejich antiseptické a protizánětlivé účinky jsou již dlouho vědecky prokázány. Složky éterických olejů obsahují složky, které úspěšně bojují proti choroboplodným zárodkům a snižují tak riziko nachlazení a jeho komplikací. Vlivem éterických olejů v tělesných buňkách se snižuje zánět, zlepšuje se mikrocirkulace a normalizují se životní funkce. Díky tomu buňky lépe odolávají negativním vlivům, déle si zachovávají mladistvost, udržují více vlhkosti a celkově lépe plní své funkce, což člověku dodává vitalitu, elán, dobrou náladu, zdraví a dlouhověkost.

Všechny přístroje Boneco, které čistí a zvlhčují vzduch, lze používat s vonnými směsmi.

Spotřebiče Boneco mají samostatnou přihrádku, do které se vkládají vonné směsi pro zvlhčovač vzduchu.

Výběr vůně je zajímavou a poučnou zkušeností. Vůně mají na člověka mimořádně silný účinek. Některé směsi éterických olejů pomáhají při onemocněních dýchacího, nervového a kardiovaskulárního systému, zlepšují stav pokožky a vlasů, pomáhají soustředění, zvyšují imunitu. Fytoncidy v aromatických kompozicích zlepšují funkci imunitního systému a nejrychlejší cesta vstupu do těla je vzdušnou cestou. Vůně jsou neškodné, pokud nejsou individuálně nesnášenlivé, ale je nutná určitá opatrnost a dodržování jednoduchých pravidel:

READ  Kdy naplnit klimatizaci v domě

Kontrola dávkování. Nadměrné koncentrace nezvyšují účinek, ale mohou způsobit nežádoucí účinky;

Lékaři doporučují nenasycené tělesné pachy v případě bronchopulmonálních onemocnění.

Oleje můžete do zvlhčovače přidávat čas od času nebo trvale, podle svých preferencí, a střídat různé vůně pro dosažení maximální účinnosti.

Jak vybrat esenciální oleje do zvlhčovače vzduchu? Zaměřte se na jejich hlavní vlastnosti:

Bazalka. Zlepšuje mozkovou činnost a soustředění;

Bergamot. Dodává pozitivní náladu, povzbuzuje a dodává příval energie;

Kozlík lékařský. Uklidňuje, zklidňuje, navozuje klidný a hluboký spánek;

Hřebíček. Uvolňuje, zahřívá, rozjasňuje emoce;

Grapefruit. Osvěžuje, tonizuje a dodává pocit štěstí;

Citron. Zjasňuje myšlení, osvěžuje a povzbuzuje;

Jalovec. Zlepšuje imunitu a chrání před nachlazením;

Heřmánek. Uvolňuje, zlepšuje trávicí systém;

Tea tree. Chrání před hmyzem a bakteriemi;

vůni, přidat, zvlhčovače, vzduchu

Šalvěj. Povzbuzuje, dodává novou sílu a energii;

Eukalyptus pomáhá při virových infekcích, posiluje imunitní systém.

Použitím hotových směsí nebo jejich přizpůsobením můžete získat vůně s neuvěřitelnými vlastnostmi podporujícími zdraví.

Zvlhčovač vzduchu jako aromaterapeutický přístroj

Vonný zvlhčovač vzduchu se používá jako domácí spotřebič, který odpařuje éterické oleje s párou. Vzduch se při provozu zvlhčovače plní jemnými částečkami vody, prostor se zvlhčuje a přijímá fytoncidy z éterických olejů.

Některé z vůní zvlhčovačů vzduchu lze použít ke zlepšení klimatu v místnosti a odstranění nepříjemných pachů. Mohou být použity k povzbuzení organismu a mají léčebný účinek. Protože dávkovač vůně pro zvlhčovač vzduchu často používají odborníci v masážních salonech a kosmetických salonech pro aromaterapii. Takové použití zvlhčovačů vzduchu s aroma funkcí je možné v domácím prostředí. Zvlhčovače vzduchu s vůní mohou naplnit celou místnost příjemnou vůní, která neoslabuje po dlouhou dobu mimo místnost.

Jaké vonné oleje koupit do zvlhčovače vzduchu, pokud se ve vůních vůbec nevyznáte a nevíte, co si vybrat??

Začněte s jednoduchými vůněmi, které již pravděpodobně znáte.

Téměř každý miluje citrusové vůně. Představte si vůni pomerančové, citronové nebo mandarinkové kůry, z níž při loupání stříká lahodná šťáva. To jsou esenciální oleje.

Mnoho lidí má také rádo jehličnaté vůně. Příjemnou vůni sibiřské jedle, smrku, borovice a cedru.

vůni, přidat, zvlhčovače, vzduchu

Svěží nádech může dodat máta peprná nebo koření, jako je rozmarýn, zázvor a černý pepř (tyto vůně nejen přispívají k útulné atmosféře, ale také skvěle probouzejí a podporují koncentraci).

Nezapomeňte, že pro použití v difuzéru jsou vhodné pouze koncentrované éterické oleje. Do difuzéru se nesmí používat směsi éterických olejů a základních olejů a příliš husté éterické oleje (např. Myrha a vetiver). Ty mohou způsobit ucpání difuzoru).

READ  Červený cihlový komín v interiéru

Pravidla používání

Každý dobrý výrobce dodává ke svým výrobkům návod na dávkování éterických olejů, které lze při provozu zvlhčovače použít. K tomuto účelu je na těle malá přihrádka, ve které je měkká podložka z vláknitého materiálu nebo pěnové gumy, která dobře propouští vzduch.

Standardní dávkování je určeno pro 5 kapek pro místnost o rozloze nejméně 15 m 2. Některé společnosti doplňují své výrobky několika vzorky různých esenciálních olejů. Po použití jednoho zvlhčovacího cyklu je třeba podložku vyčistit pod teplou vodou a vysušit (nepoužívejte agresivní teplo z radiátoru).

Předávkování silně vonící esenciální složkou může způsobit nepříjemné příznaky v podobě bolestí hlavy nebo mírné nevolnosti. V takovém případě přístroj vypněte, vyvětrejte místnost a vyčistěte nádobu s aroma kapslí.

vůni, přidat, zvlhčovače, vzduchu

Bezpečnostní opatření

K provonění vzduchu stačí přidat několik kapek oleje do nádržky s vodou nebo na polštářky. Je velmi důležité dodržovat některá pravidla, abyste si nepoškodili zdraví:

Přístroj by neměl běžet příliš dlouho; standardní aromaterapie trvá asi hodinu;

Při použití více druhů olejů je třeba dbát na jejich vlastnosti, které se mohou vzájemně vylučovat. Například kombinace olejů, které mají uvolňující a tonizující účinek, bude v lepším případě bez účinku, v horším případě způsobí bolest hlavy;

Je snazší zvolit hotové kombinace přizpůsobené vlastnostem každého oleje;

Některé vonné oleje jsou pro alergiky kontraindikovány, nejčastějšími spouštěči alergií jsou výtažky ze šalvěje a túje;

Lidé s bronchiálním astmatem by měli být při používání olejů opatrní, protože mohou vyvolat záchvat;

V případě onemocnění dýchacích cest je lepší konzultovat výběr aromatických olejů s lékařem. Totéž platí pro těhotné ženy.

U některých onemocnění je použití aromatických olejů kontraindikováno. To platí například pro dysfunkci štítné žlázy.

Vliv vůně vzduchu na člověka

Aromatické oleje se používají k různým účelům. Tato terapie však může mít jak pozitivní, tak negativní účinky na zdraví.

Užitečné vlastnosti

Vědecké studie ukazují, že bylinné extrakty zlepšují fyzické a duševní zdraví. Éterické oleje pronikají do krevního oběhu se vzduchem. Některé vůně oživují nervový systém a mají pozitivní vliv na emocionální a duševní stav.

Stimulují srdeční a dýchací systém, zlepšují mozkovou činnost a ovlivňují koncentraci. To také posiluje imunitní systém a zvyšuje odolnost organismu vůči virům a infekčním onemocněním.

Při správném použití aromaterapie zlepšuje stav pokožky a zanechává vlasy lesklé.

Mnoho přípravků je obohaceno o antioxidanty, které zabraňují stárnutí a čistí tělo od karcinogenů. Díky tomu je možné používat rostlinné výtažky k optimalizaci funkcí organismu při dlouhodobých onemocněních.

Možné škody

Vonné oleje však mají i negativní vlastnosti. Spolu s výpary se uvolňuje velké množství bylinné esence. Protože se nedoporučuje používat přírodní aromata v nadměrném množství, mohou při nedodržení dávkování způsobit poškození organismu.

Škodlivost těchto přípravků se zvyšuje v případě přítomnosti alergických reakcí u členů rodiny nebo bronchiálního astmatu. Terapie se nedoporučuje v těhotenství nebo při kojení.

vůni, přidat, zvlhčovače, vzduchu

Správná péče o zařízení a jeho skladování

Zvlhčovač vzduchu vyžaduje průběžnou péči; i parní nebo ultrazvukové zvlhčovače, které se používají zřídka, je třeba každé 2-3 týdny důkladně vyčistit. V případě aplikace éterického oleje postupujte takto

READ  Proč šicímu stroji chybí knoflíkové dírky

7.1 Denní čištění po použití

Vypněte přístroj, odpojte elektrickou zástrčku a vypusťte zbytky vody a olejového roztoku. Omyjte části zvlhčovače horkým mýdlovým roztokem.

Při čištění nádržky od usazenin, olejových skvrn používejte kartáč. Opláchněte všechny díly tekoucí vodou a osušte je.

Dávejte pozor, abyste nenamočili motor nebo jiné provozní prvky. Pro následné použití naplňte zcela suchý zvlhčovač vodou a roztokem esenciálního oleje.

7.2 Týdenní čištění a dezinfekce

Po mýdlovém roztoku ošetřete stěny nádrže zředěným octem. Poté opláchněte pod tekoucí vodou. Provádět všechny ostatní denní úklidové postupy obvyklým způsobem.

Proveďte ošetření esenciálním olejem pomocí zvlhčovače vzduchu. Před zahájením dezinfekce otevřete okna. Na 4 litry vody lze použít půl šálku bělidla. Nalijte roztok do nádrže a zapněte spotřebič.

Jakmile začne unikat pára, zvlhčovač vypněte. Po 3-5 minutách dezinfekční prostředek vylijte a nádržku vypláchněte. Poté střídavě vyměňujte vodu a nechte zvlhčovač běžet po dobu 5 až 10 minut. Jakmile zápach bělidla zmizí, ošetření ukončete.

Pokud návod nedovoluje použití bělidla, nahraďte ho peroxidem vodíku, který zvlhčovač dezinfikuje.U tradičních modelů zvlhčovačů, jejichž návod k použití umožňuje použití esenciálních olejů, postupujte podle pokynů pro výměnu filtrů

Zvláštní pozornost je třeba věnovat kontrole kvality esenciálního oleje ve zvlhčovači, který se používá k léčbě dětí, a včas ho vyměnit. Dávejte pozor na datum spotřeby, uchovávejte výrobek na tmavém a chladném místě a nádobu pečlivě uzavřete.

Oleje rozpustné ve vodě pro zvlhčovač vzduchu?

Často se nás ptají: „Máme nějaké oleje rozpustné ve vodě do zvlhčovačů nebo difuzérů??“.

Pokud chcete použít přírodní éterický olej, není samozřejmě rozpustný ve vodě. Esenciální olej se ve vodě nerozpouští. Nebojte se nakapat esenciální olej do nádoby s vodou v difuzéru nebo zvlhčovači, pokud je to výslovně uvedeno v návodu k použití přístroje. Někdy je zde speciální přihrádka na esenciální oleje. A samozřejmě vybírejte pouze kvalitní přírodní esenciální oleje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS